15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Tirdi
    #13739
    Ez szép, és jó...de nem nagyon akarok már ezekre költeni, max. keveset.
    Házi barkács dolgokra lennék kíváncsi.
    Mondjuk egy közönséges kétállású kapcsolót nehéz lenne rákötni a gépre úgy, hogy be tudjam állítani játékban, mint egy játékvezérlő gombját?
  • arty
    #13738
    pc-n lehetne, bár pedálhoz/kormányhoz kell átalakító, ami nem lesz olcsó... (kivéve, ha eleve usb-s a fana pedálod)

  • bardocz
    #13737
    PS-re kétlem, gépre viszont megoldható. 3 játékvezérlőt simán kezelnek a normális játékok.
  • El Gigante
    #13736
    Ez egész jó ár! Nekem DFGT-m van, g27 akartam, de 100 ezerért, ne vicceljetek már!
    A DFGT-nek pedál a hibája, a kormány jobban bejön mint a g27! Olyat lehet hogy DFGT, kormány g27 váltó és fanatec pedal? GT6-ra és pcre így lenne egy szekis váltó is!
  • Norby646
    #13735
    Nekem anno dfp-m volt amihez csak próbaképpen használtam egy wingman formula force gp-t pedálját kuplungnak. Működött a 2 kormány együtt, legalábbis a dfp melett a wingman gázpedálja üzemelt tökéletesen kuplungként.
  • Szabi #13734
    pedál passz, nekem egy force ex pedálom van, de még nem próbáltam a dfgt-vel egyszerre használni

    10.500-ért rendelhető Logitech-től G27 váltó :D
  • Tirdi
    #13733
    Sziasztok! Nemsokára érkezik a DFGT-m. Váltót és kuplungot szeretnék hozzá. Na most, a mostani kormányom egyik pedálját akarom kuplungnak, de az a gond, hogy a kormányon keresztül van bedugva. Olyan PS2 féleséggel csatlakozik a kormányba, mint a billentyűzet a gépbe. Meg tudom oldani, hogy közvetlen kössem rá a pedálokat a gépre? Egyébként egy Genius TwinWheel-ről van szó.
    Valamint milyen javaslatokat adnátok H-váltó készítéshez? Egyszerűt akarok. Mondjuk hallottam olyat, hogy joystick a váltó, egy szoftver segítségével, erre gondoltam, egy olcsó joystickkal. Előre is köszönöm a segítséget!
  • neilszab
    #13732
    Hétvégi Assetto Corsa tesztfutamok:



    Mugello - GT3 Class: BMW Z4 GT3, McLaren MP4-12C
    Előzetes nevezés szükséges, bővebb infók itt!

    Hírek a további AC tesztfutamokról:
    Asetto Corsa Hungary Facebook
    Asetto Corsa Hungary Steam group

  • arty
    #13731
    elég rideg (gumis semmiképpen), de nem kopogós
  • Pitti
    #13730
    Köszi, az a műanyag olyan kemény kopogós műanyag, vagy gumis tapintású?
  • arty
    #13729
    CSR: műanyag és alcantara, kellemes fogású szerintem (viszont ránézésre a műanyag nem annyira esztétikus, mint ha alcantara lenne a teljes felület)
  • Pitti
    #13728
    Sziasztok,
    A fanatec CSR kormányon milyen az a latex szerű anyag a kormány felső negyedén? Nem csúszik, vagy idegen érzés? Szemezek vele mert nagyon tetszik, de olvastam hogy néhányan panaszkodtak rá.
    A csr gt2 illetve gt3rs közül melyik lenne a jobb választás?
  • Szabi #13727
    az normális, hogy DFGT-ből állandóan kijön a pedál csatlakozója a kormányból ? :D

    Foce EX-en egy csavarral megoldottam és utána már fixen tartott... de van ennél normálisabb megoldás is ? :)
  • oneal1
    #13726
    emberek, ezen most jót röhögtem!!:)

    for speed back :D
  • Ginger17
    #13725
    ELADÓ Logitech DFP
  • twinr
    #13724
    üdv! Vadonat új DFGT a game controllers tesztjében a steering wheel position 3 százalékkal el van fordulva a közepétől, vagyis játékban is alapból rosszul áll. Egyszer sikerült elérnem hogy középen mutatta a 0%-ot, de azóta sem. Előtte egy EX-m volt, azzal sosem volt ilyen probléma. A profilert is újratelepítettem természetesen...
  • cselt
    #13723
    Őőő ezt most nem igazán értem. Nálam a cockpitben 3 csavar tartja elég stabilan. Vagy te a Table Clamp felfogatóra gondolsz? Az nekem nincs hozzá, az még plusz 50€ és szerintem nem igazán éri meg. Egy ilyen kormányhoz már dukál a cockpit és a fix rögzítés.
  • Ulvar
    #13722
    A foglalat elég stabil? Nem esik szét a satu hamar? (hülye kérdéseknek hangzanak, de fontos nálam)
  • cselt
    #13721
    Nekem pont van egy CSW kormányom :) Igaz használtan vettem és gariztatni kellett, de minden gond nélkül ment. Korrektek voltak, miután a küldött videóból megállapították, hogy tényleg rossz, megmondták a címet hova küldjem, majd a számlát be kellett scannelni nekik és visszautalták a postaköltséget.
    A kormány maga nekem nagyon tetszik, bár elsőre azért megszokást igényel. Főleg a mérete, ez tényleg bazi nagy a korábbi kormányaimhoz képest is. Illetve kesztyűt mindenképpen kell használni hozzá, mert az alcantara kényes tud lenni.
  • Fehercsoki
    #13720
    Nem rég lett leírva, hogy sokat javult a minőség.
  • arty
    #13719
    hogy erre valódi választ kapj, ahoz itt legalább 200 tulajnak kéne forumoznia, de sztem 1 sincs :)
  • Lacika 79
    #13718
    Hozzáértők mit mondanak, érdemes már Fanatec cuccokat venni, vagy még mindig sok a probléma velük? ClubSport Wheel ami érdekelne leginkább.
  • Falkon
    #13717
    Nekem van egy wingman-om, ha kell, viheted egy sörért :D H-váltóm is van, viszont az megfizethetetlen! :) De nem muszáj DFGT, viszont abban van 900fok. Lehet két wingmannal is megoldani. A lényeg hogy mind2 kormány Logitech legyen.
  • Tirdi
    #13716
    Most egy Genius Twin wheel-em van vagy mi, szerintem szarabb nem is létezik. Kb. annál jobb, az a lényeg. :) Váltóügyileg régen láttam egy leírást, sima joystickból valami szoftverrel.
    @Falkon
    Ez mind tök jó lenne, de kissé drága. Kuplungnak van ugye most kormányom, az jó. Botváltónak párszázas joystick. DFGT-t viszont első ránézésre 25-ért láttam. Na akkor adnék, 25-öt, ha valaki G27-et ajánlana annyiért. :) A Wingman is 10, annyit meg nehogymá egy kuplungé'. ;)
  • n000rbi
    #13715
    Van egy nagyon szép állapotú DFGT-m eladó. Akit érdekel esetleg, dobjon egy üzenetet ;)
  • Falkon
    #13714
    Vegyél egy Logitech kormànyt. Pl DFGT! Vegyél mégegyet pl Wingman. Na ez lesz a kuplung. H-vàltot meg lehet otthon csinalni! A lenyege hogy kell egy usb-s gamepad, meg egy botkormany mozgo resze!
    Nekem ilyen szettem volt :)
  • pointer4
    #13713
    Nem esélytelen, csak a "nem túl gagyi" fogalmát érdemes egyeztetni :)
    FFB tuti nem lenne, és a váltó valami használt ffb-s joyból, ha egyáltalán meg mégy az a régi ffbjoy program :)
    Meg a kormány és a pedál mechanika is valami csaodaegyszerű dolog kell legyen.
  • arty
    #13712
    esélytelen sajna
  • Tirdi
    #13711
    Sziasztok!
    Nem túl gagyi, kuplungos, váltós kormányt szeretnék. Házibarkácsban is gondolkodtam, max. 20 000 körül szánnék rá. Ötletek? Lehetetlen?
  • pointer4
    #13710
    Ne foglalkozz vele, az elektronikai áramkör az usb 5 voltjáról megy, az ffb motorok mennek a tápról.
    Ha jól tudom táp nélkül, tehát ffb nélkül is működik.
  • vass17
    #13709
    Én mégiscsak G27 mellett döntöttem, részben mert a kormányról is nagyon jókat írtak, részben pedig azért, mert jobban bízok a Logitech-ben, főleg amit a garanciális ügyintézésükről olvastam. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, alaphelyzetben nagyon simán fordul, FFB erők esetén már tud nagyobbakat kattogni, de szerintem tűrhető és nagyon elégedett vagyok :) Egyedüli nehézség az elrendezés, hogy találjak neki egy állandó helyet, ahol kényelmes is vezetni, ez azért nem egyszerű egy 3 részes kormányszettel :D

    Ami érdekelne, hogy miért vesz fel áramot USB-ről? Folyamatosan világít (enyhén) a váltón lévő LED, úgy hogy mindig kihúzom a tápból, így csak usb-n juthat áramhoz. Ez árt valamit neki, vagy ne foglalkozzak vele?
  • Ginger17
    #13708
    ELADÓ Logitech DFGT
  • arty
    #13707
    szvsz 2 éve a használhatatlan sz*r kategoriát súrolta a fanatec (csr) :)

    (legalábbis pécén iszonyat nyomor volt és ugyan konzolon nem volt extrém gond, de a g27et nem mertem eladni mellőle... mostmár igen, csak a fanával nyomom minden platformon)
  • pointer4
    #13706
    Na, ezt örömmel hallom :D
    Mert amúgy ezen kívül tényleg nem lehetett panasz a cégre :D
  • arty
    #13705
    én tapasztalatom: 6 FW-t minimum kipróbáltam a ~2 év alatt és mindegyikkel volt némi gond - az utolsóval nincs igazán semmi gondom, ahogyan a driver is már 1-2 verza óta problémamentes

    sok játék direktben támogatja (CSR-t), a led kijelzőjét is, erős az FFB

    garis ügyintézés viszonylag korrekt, a ph! topikban elég sokan vettek GT3at és különös panaszáradat nem követte a vásárlásokat... TALÁN ez a rész is "megoldódott" ...

    2 év nagy idő, szarból is lehet várat építeni és szvsz a fanatecnek pont ez volt a feladat :DD
  • pointer4
    #13704
    2 év kihagyás után ekkora a változás ?
    Fanatec kormányai még mindig sufni tuningot igénylő hulladékok, de amikor megy épp akkor jó.
    Vagy történt valami pozití változás e téren, hogy így ajánljátok?
  • arty
    #13703
    nekem volt évekig egymás mellett CSR és G27 (pedálnak g25-öst használtam mindkettőhöz), talán már ezek alapján is inkább Fanatec, de ha hozzáveszed az elite pedált, akkor szvsz egyértelmü

    nem voltam mindig akkora fanja a fanatecnek (hajaj, a régi FW mizéria ill. a hw megbízhatóság...), de mióta a g27 ilyen drága lett, szvsz már nem tud alternatíva lenni (és szvsz a FW is "kész", ahogyan talán a HW is beérett mostanra)

    +60-70 EUR szvsz "nem különbség", váltót meg "majd veszel" :)
  • vass17
    #13702
    Igen EUn belül, tehát egyikre sem jön áfa vagy vám. Ha nem lenne olyan drága a posta a Fanatecre, akkor csak egy hajszál lenne a külónbözet..
  • bardocz
    #13701
    Ugye a G27-et eu-n belülről veszed ennyiért? Ebből talán a második a legszimpibb, bár váltó nincsen hozzá...ami azért elég sokat dob az egészen.
  • vass17
    #13700
    250 EUR egy GT3 rs kormány + alap csr pedál + kétféle váltó
    260 EUR egy GT3 rs kormány + csr Elite pedál
    229 EUR a G27

    Csak az a probléma, hogy a G27-et elküldik 11 euroért, a Fanatecnél viszont rá kell számolni 30-40-et.