15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • BooMiller
    #13899
    Olyan árkategóriaban van akkor ami egy vicc:)) amire egy 66 forintos G27 fényéveket ver:)
    Pl. nálam bukik egy gépet plusz a szoftvert:)
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.05.22. 11:54:09
  • arty
    #13898
    nemt udom nyer-e annyit a sony a kormánylicenszeken, mint amennyit veszit a konzol/autósjáték eladásain ...

    (amugy jo a TH, ha a méregdrága alapszettet még kiegészíted további pénznyelő cuccokkal :(( értsd: jobb kormánykerék, jobb pedálok, váltó)
  • BooMiller
    #13897
    Pl ezért nem mozgat, mert beneveznék egy GT7-re de dugják föl hogy ezért új kormány nonszensz a dolog... a Trust meg akkora bóvlikat gyárt premium áron hogy hát na anyjukat:D
  • arty
    #13896
    én nem tudok róla, hogy exklizivitást lehetett volna vásárolni, de "hivatalos támogatottságot" viszont lehetett és kellett is :(
    ha ez megvan, akkor működik a kormányod minden ps4es játékkal, ami kormányt kezel
    ha ez nincs, akkor abban a játékban működik, ahol a kormányod direktben támogatja a játék (lásd pcars és fanatec kormányok, a fana nem fizet a sonynak, fizet a fejlesztőknek egyesével... aztán akinek nem, ott a fanádat feldughatod...)

    eddig se volt nagy buli a konzolok kormánytámogatása, de ebben a generációban még lejjeb csúszott a világ :((( (sem ms, sem a sony NEM engedi a mindent támogató kormányt, hogy rohadnának meg mind :( )
  • BooMiller
    #13895
    Ez valami olyasmi hogy a konzolokra exklutivitast lehet vasarolni, tehat nem adhatott ki kormanyt a logi. Sajna ez egy vicc:( mert termeszetesen jo lenne a g27 csak a sony nem keresne rajta....
  • arty
    #13894
    engem annyira nem érdekel, hogy valami feltétlen vérhácé szim legyen - egy dirt-el, grid-ek, granturismo-val, forzával pont olyan jól elvagyok, mint az assettoval :) persze a kormány szempontjából az utóbbi a csúcs és klasszisikkal áll minden felett (számomra), de egy jó gt7 esetén szerintem nem tudnék ellenállni egy ps4-nek, amihez pedig spec kormány kell ... jelenleg kétfélét kapni:
    - thrustmaster t100 30ezerért, ami vicc (összevetve egy alig drágább dfgtvel)
    - thrustmaster t300 110ezerért, ami a másik vicc (összevetve egy lényegesen olcsóbb g27el)

    ha jönne ez a dfgt29izé, talán alternatíva lehetne a th elárazott cuccaira... pécén nem lesz ez jó semmire, szerintem :) (hacsak ki nem vonják a g27et a piacról és nem lesz más)
  • Ombika
    #13893
    G25/G27 negativ. Jo, hogy mar eladtam ps3-am. Szim inkabb pc...
  • arty
    #13892
    a RÉGI logikat valóban nem, mohó lett a sony is sajnos.... (MS meg kb sose támogatott eredetileg pécés kormányokat, az mindig is mohó volt)

    de a gombokat elnézve ez eleve playstationre (is) készül
  • Ombika
    #13891
    A fo problema,hogy logitech cuccokat mostanaban gamek nem igazan tamogatjak konzolokon...
  • BooMiller
    #13890
    Ezt en se ertem, dfgt2 igen de ez g24.5 inkabb:))
  • lac coo
    #13889
    ez egy vicc ...
    Kb olyan hatása van, mintha maradék alkatrészekből készült volna :)))
    amúgy meg ahogy nézem a G27 háza van, szóval semmi érdemi változás .
  • arty
    #13888
    azért a thrustmaster t100át el akarják kalapálni (az is pécé+ps4), ahoz pedig mindenben rá kell licitálni (ami nem lesz nehéz :D ), így még akár drágáb is lehet, venni fogják.... öö... fogjuk :D

    (én egyébként egy g27 pedállal kompatibilis dfgt2-nek örülnék leginkább, ami zsírolcsó és tudom illeszteni a mostani rendszerbe - ha esetleg ps4re kijön egy JÓ(!) gt7 ... valaha ... (kicsi az esély, de hátha) - thrustmasteremmel eléggé elköteleződtem most a másik irányba, jó volna, ha nem 0-ról kéne építeni a másikhoz a szettet, ha kell)
  • bardocz
    #13887
    Annak szerintem meghagyták volna a műanyag testet. Ez nagyon egy kiegészített G25/27.
  • arty
    #13886
    másik topikban én annak tippeltem :) (dfgt2nek)
  • Solt
    #13885
    Botrányos... DFGT utódnak még oké, de G27 utódnak még viccnek is rossz! :)))
  • Szabi #13884
    ha legalább növelték volna a kormány átmérőjét, még talán.. de így..... :D
  • Solt
    #13883
    Húzzák a pöcsükre ezt a gyerekjátékot... :D Hogy néz már ki... :D
  • Szabi #13882
    állítólag G29
  • Jana32
    #13881
    Csáó! Eladóvá vált Logitech G25 kormányom, kihasználatlanság miatt, hibátlan állapotban van, sosem volt hozzányúlva/szétszerelve, dobozával eladó. Érdeklődni itt vagy privátban.
  • BooMiller
    #13880
    Ezt érdemes nézni és be lehet ár riasztást állítani:)
    link

    Ha angoloknál van ismerős aki esetleg haza hozza akkor idealo.co.uk és austriában is van oldal.
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.04.21. 10:04:40
  • szaboz80
    #13879
    Aki esetleg G27-en töri az agyát: INFO
    Azt nem tudom, hogy hazánkba is postázzák-e, de pillanatnyi árfolyamon 63.000-ért megéri utána járni.
  • bardocz
    #13878
    #13871-ben lévő embertől váltó meg egy darab kuplung pedál és dfgt elég jól kijöhet árban.
  • Ombika
    #13877
    Akkor tevedtem sorry,azt hittem G27-hez mar nincs..
  • lac coo
    #13876
    hogyne lenne ... a GT-hez nincs ...
    G25 G27 az H váltós .
  • Ombika
    #13875
    DE H valto kincset er,es G27-hez nincs... :(
  • arty
    #13874
    g25 mai alternativája a g27 :)
  • lac coo
    #13873
    Azokhoz max egy Logitech DFP GT ....
    Meg úgy máshoz is , ha nem kell semmi extra...
  • cibi17
    #13872
    Sziasztok! 3kerdesem lenne:
    1. Lehet-e meg valahonnan rendelni g25-ot?
    2. Ha nem, akkor kb milyen kormany van hozza kepest egy szinten illetve inkabb egy aron, ami jo?
    3. Mennyibe kerul a legolcsobb kormany, ami mar hasznalhato is valamire, mint pl egy g25. Olcsobbakban vannak esetleg jok? Nem muszaj semmi fullos, sot semmi nagy marka se, ha olcso es aranylag jo.

    Kormanyokban nem vagyok cseppet sem otthon, ezert kernek par alternativat.
    Dirt2-3, f1-ek, es project cars-hoz kellene. Koszonom ;)
  • lac coo
    #13871
    http://www.creativeselector.hu/projekt/show/hermann_gabor_4344_ha_neked_is_draga_a_szimulatorozas_0
  • Stig95
    #13870
    2 éve nyúzok egy 27-est. Sok-sok ezer km belement de szinte tökéletes még mindig. Egy hiba hogy a válón a bőr egy kis helyen kiszakadt.
    Sokba kerül de szerintem megéri. Persze ha valaki vadállat módjára csapkodja a váltón a sebességeket meg rángatja a kormányt akkor ez is megfeküdhet.
  • BooMiller
    #13869
    Nincs alternatíva, T500RS Trustmaster 40-50%-al drágább...
  • 007 Zolee 007
    #13868
    Üdv urak !

    Kormányt szeretnék venni pc-hez, szimulátorokhoz természetesen. A kiszemeltem a G27. Eddig egy DFGT-vel tologattam a járműveket, "elég" is volt, csak szerencsétlen kezd széthullni, (már 2 éve megvan és nem mondanám hogy kíméltem, kapott rendesen). Most eljött az idő hogy emeljem a szintet egyel.
    A kérdés az lenne hogy hasonló árban van-e alternatíva, vagy esetleg jobb mint a G27? Mert én nem találok még csak hasonlót sem. És 80e forintért megéri megvenni? Mennyire bírja a gyűrődést? (örülnék, ha ennyi pénzért 2 évnél azért többet bírna) Nézegettem teszteket meg olvasgattam véleményeket, de gondoltam megkérdezem, itt azért mégiscsak vannak olyanok akiknek már jó ideje van/volt G27-esük.

    Válaszokat köszönöm!

  • bardocz
    #13867
    Minek ehhez fanatec kormányt venni, pont az a lényege, hogy rámegy bármi nem?
  • goldboy
    #13866
    Közben már lement az ára 510-ről 480-ra, ha így csökkene óránkén 30-cal, egész jó lenne holnapra
  • goldboy
    #13865
    Elvileg jó lett volna annak akinek PC-hez van bázisa, és valamiért Xboxon akart volna játszani( ha van ilyen ember)
    Dehát többe kerül mint egy XBox
  • Marcinko
    #13864
    A v2-s bázis árát ki ne hagyd :)
  • goldboy
    #13863
    Hát ez durva lett :
    350 euro csak az universal hub
    510 kerékkel együtt
  • lac coo
    #13862
    Ki nem tudtam meg probalni,, csak megtapogattam :)
    Lehet higy szuperjo, de hogy tapogatasra nem az a premium erzes az tuti.
    En nem igen tervezek kormanyt venni mostanaban, de en sem mernem kiprobalas nelkul, es valami megbizhato ember hosszutavu velemenye nelkul megvenni.
  • BooMiller
    #13861
    Kimondottan a T500RS-t próbáltad? Sajna én nem, anélkül mondjuk nem vennék:D
  • lac coo
    #13860
    TM minosegeben en nem bizom, ami benne van jol hangzik, eros motor stb, de valahigy tapintadra nekem nem o:yan erzes mint egy Logitech.