15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • macleody
    #15019
    Szánalmas amit a logi művel.
  • JonasSandor
    #15018
    Alzánál kapható már, nem is gondoltam hogy kiadtak egy vatta új kormányt mivel nem is hírdették. Detó ugyanannyi mint a 29 volt nyitáskor centre pontosan.
    Új kormány
  • __Jacek__
    #15017
    25 :) T3PA+ a PS4-es kormány
  • lac coo
    #15016
    Az alap meg jo, talatam 23 000 -er ferrari kormanyt hozza ,lehet azt megveszem, darabig kitart..... Amugy T300 , jah :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2020.07.27. 17:25:25
  • __Jacek__
    #15015
    Mindegyik beszarik nem mindegy? Én most T300+Sparco383+FanaV3-on vagyok.. mondjuk a pedál még most jön azt is eladtam.
  • __Jacek__
    #15014
    Milyen kormány? Besírsz ha t300 volt :D Mert most adtam el a T300-am zacsiban levő kormányát, le sem merem írni mennyiért :D
  • lac coo
    #15013
    Én megnézni se merek elmenni ... :D
  • lac coo
    #15012
    Fana nem kell....
  • macleody
    #15011
    Csak ha adnak hozzá egy alig használt prostit is
  • TomStorm
    #15010
    Annyiért inkább egy Fana V2 használtan meg ráteszel egy olcsó Rim-et.
  • lac coo
    #15009
    Van egy ladó TSPC Ferrari 145 -ért, nyóckerbe, papírok nélkül zsírúj... Megvegyem ? :D
  • lac coo
    #15008
    Valamit kell lassan vennem, igaz a bázis még jó, de akormány váltoja már szarakszik. Fanatecet nem akarok ...
  • __Jacek__
    #15007
    Nem, az a T300 xboxos párja.

    A TS az már Fana kategoria árban:)
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2020.07.26. 13:55:10
  • lac coo
    #15006
    A TX servo base az ugyanaz mint ami a TSPC kormány ...?
  • lac coo
    #15005
    A TSPC-t már nem gyártja a Thrustmater ... ?
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2020.07.23. 15:26:31
  • JUVEfun
    #15004
    köszi
  • Marcinko
    #15003
    Erre tessék
  • __Jacek__
    #15002
    Fanatech nevű felhasználonak van :)
  • JUVEfun
    #15001
    Nincs véletlenül valakinek eladó ( ilyen v hasonló ) kézifékje ?


  • atesz25
    #15000
    Hello, kirpóbálom. Igen gondoltam arra is hogy ez egy adottság a fogaskerekek miatt. Csak azért gondoltam hogy rákérdezek, mert a sógorom g29-e olyan csendes és ott nincs lógás. Igaz az egy vadi új kormány. Üdv
  • macleody
    #14999
    A G27-nek alapból is van egy kis holtjátéka, a fogaskerekes felépítés miatt. Próbáld meg azt, hogy driverben felveszed az FFB erősségét 105-re, ez Assettonál például szinte teljesen eltünteti a holtjátékot.
  • atesz25
    #14998
    Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni. Adott egy Logitech g27, közép állásban van egy kis holtjátéka. Értem ez alatt, hogy be tudja magát kalibrálni, s működik is de középen kicsit kopog. Példa: Ets2 alapjáraton van a kamion akkor rezeg a kormány szimulálva hogy jár a motor. Ez apró rezgés. Nálam csak hallani hogy rezeg de nem mozog. Olyan minta a ffb motor járna de nem adja át a kormánynak mert hézag vagy kopás van a fogaskerekek között. Remélem érthető a leírásom. Van erre valami javítási dolog?
    Üdv Attila
  • sertrex
    #14997
    Na csak hogy lásd, milyen segítőkész vagyok. Megkönnyítem neked, amit nehezen értesz.
    Kunos maga írta le egyszer, hogy csak néhány sorból áll az FFB, amit írt a játékhoz. Az idézőjel azért volt mert néhány sornál azért többől. Szóval pontosan azt akartam írni, amit mondtam is.
    Legfeljebb a hiányos háttérismereteddel, nem kellene bekóstolni senkit.

    Erre a mondatra reagáltam; "iRacingeztem is vele, egy ilyen kormányon is kijön a finom, részletgazdag fizika."
    A kormányon legfeljebb az FFB jelek jönnek vissza és nem a fizika. Legjobb esetben a gumifizika és a futómű visszajelzése. Ezenkívül még számtalan dolog teszi ki egy szimben egy autó fizikáját. Minél több mindent akarnál beleírni az FFB-be annál nagyobb lenne a katyvasz, vagyis a jó FFB az ami a gumik és a virtuális aszfalt találkozását adják vissza kormányon. Ennél többet a valóságban se nagyon éreznél a kormányon, mert a többit a segged alatt és a középfülben érzed. De ezt már tényleg csak az ismeretterjesztés végett írtam.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2019.09.22. 08:42:49
  • pointer4
    #14996
    Én megértettem amit leírtál, a "néhány soros" jelző, kifejezetten idézőjelben nem igazán dícsérő szó semmire :) Ezek szerint nem azt akartad mondani amit leírtál :)
    Az egész fizikáról meg szó se volt, kormányokról folyt a beszélgetés.
    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2019.09.21. 23:25:02
  • sertrex
    #14995
    Ellenkezőleg. Pont arra, hogy jó az AC FFB-je, annak ellenére is, hogy nincs túlbonyolítva. De ezt le is írtam.
    Talán nem a háttérben kellett volna keresgélni valami rejtett mondani valót, hanem megérteni, amit leírtam.
    És igen nagyjából ez az FFB feladata, amit írsz, de ez nem fedi le az egész fizikát. Ez egy kis része a nagy egésznek.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2019.09.21. 23:14:41
  • pointer4
    #14994
    Arra célzol a háttérben kisebb sértettséggel, hogy nem jó az AC FFB-je. Ezt én értem, de ettől még az FFB feladata az lenne ha tökéletes világban élnénk, hogy a futóműre ható fizikai erőhatásokat teszi az íróasztalra csavarozva a kormánytengelyre.
  • sertrex
    #14993
    Jó, akkor úgy fogalmazok, hogy az FFB nem a fizikát adja vissza, hanem egy bizonyos területre korlátozódik. Persze áttételesen a fizikához kapcsolódik, de attól függetlenül is lehet FFB-t írni, hogy bonyolult fizikai számítások lennének egy progiban. Ott van rögtön példának Kunos "néhány soros" FFB-je az AC-hoz.

    "az egyik legjobb FFB és fizika területén a játékok közül." Na ez így már sokkal jobban hangzik.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2019.09.21. 08:53:23
  • unrealnoise
    #14992
    Jah, értem, hát mi?

    Az FFB fizikai visszajelzés.
    Az FFB-n érződik, hogy számolt fizika alapján jön ki a matek vagy effektezett szar az egész. Innentől kezdve nincs is miről beszélni.

    Ne akarjunk már okosakat mondani. Én szimplán annyit állítottam, hogy egy ilyen kategóriában utazó kormányon is jó, és kellemes az iRacing, és szvsz az egyik legjobb FFB és fizika területén a játékok közül. Ehhez a megállapításhoz nem kell Fanatec kormány. Ennyit mondtam, nem többet.
  • sertrex
    #14991
    "iRacingeztem is vele, egy ilyen kormányon is kijön a finom, részletgazdag fizika."

    Ebből adódik a legtöbb félreértés. Az FFB nem a fizika. Az FFB csak néhány dolog visszajelzésére képes.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2019.09.20. 08:58:47
  • unrealnoise
    #14990
    Ez nem ilyen egyszerű, hogy jobb vagy rosszabb.

    A T150 halkabb, mint a G920, G29. Ez nálam fontos szempont volt.
    A G29/G920 pedálja nyilván jobb, mint ami a T150-eshez van sima verzióban.

    A T150 viszont olcsóbb is jóval, kapsz simát, két pedállal 50+ körül, G920-at meg 73+ körül.

    A T300-as meg jóval jobb, mint egy G920. Ha komolyan gondolod és van rá keret, akkor T300.
    De mondom, még egy T150 is elég lehet komoly szimezéshez is. iRacingeztem is vele, egy ilyen kormányon is kijön a finom, részletgazdag fizika.
  • GPx8
    #14989
    Sziasztok!
    Megkímélt Lg G29-et kb. mennyiért lehet most eladni?
  • arty
    #14988
    csak a t300 jelentene érdemi továbblépést (de az elég nagyot!), a t150 inkább vissza (szvsz, bár nekem csak g25/27 volt, de birtokoltam t150et is, amit utána t300ra cseréltem)
  • tonio2006
    #14987
    Szevasztok!

    Kérdésem a következő. Most jelen pillanatban egy G920am van, de szeretném lecserélni Thrustmaster kormányra. A T150 vagy a T300 van vele egy kategóriában?

    Nincs semmi bajom G920al, csak fejleszthetőbbek. TM kormányok.
  • sertrex
    #14986
    Nem is kell. Elég ha linkre kattintasz és úgy végzel magánjellegű dolgokat az oldalon. Simán letudnak követni mindent úgyis.
  • bardocz
    #14985
    Fanatec.com címről jött, és nincsen benne semmi direkt link jelszó módosításhoz.
  • sertrex
    #14984
    Egyébként biztos, hogy a Fanatec küldte? Szoktak ilyen fake emaileket küldeni, pl. paypal nevében is és ha az emailben a linkre kattintok és belépek az oldalra, olyankor lopják el a jelszót, miegyebet.
  • bardocz
    #14983
    Szerintem ez már nem is az első ilyen eset, mintha valamikor lett volna hasonló.
  • __Jacek__
    #14982
    Gondolom mindenki akinek volt regje :)
  • lac coo
    #14981
    Ki kapott meg mailt Fanatectol, hogy hekkertamadas kovetkezteben megszereztek minden szemelyes adatat ....?
  • TomStorm
    #14980
    Most vette,ívelt monitor is stimmt de a többi nem:)