15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Rolesz
    #3330
    Erre volt keret?:D Miért menyibe került? Amúgy eg vehetél volna egy ilyet ez Logitech FF-es és 8ezer.

    Ui: Nem az én hirdetésem nem is ismerem a csávót nem reklámnak szántam csak példának hoztam fel.
  • Rücsök
    #3329
    Amúgy szerintem visszafoghatnád magad, néha elég idegesítő ez a kreténkedés...
  • Rücsök
    #3328
    Szerintem a kormány nem hibás. Mondjuk a Carbon valóban nem kormányos játék, de a GTR2-ben jobban ki lehet "tapasztalni" a FF-t.
  • Rolesz
    #3327
    Tegnap sikeresen eladtam a Logitech Momo kormányomat.22ezerért.4ezret buktam rajta.Nem fáj a szívem mert a G25höz képest Momo egy szar:D.G25 jővő hét elején újra itt lesz nálam(ha minden jól megy) most gariba van fent pesten megjavitják a hátramenet fokozatot.
  • Toby0501
    #3326
    Köszi! Énis Media-ban vettem 26e-ért.. Haverom bízott benne, hogy talál olcsóbbat... :)
  • Turcsi99
    #3325
    Ha nem tudsz okosat mondani, inkább ne mondj semmi kérlek! Erre volt keret, és kész! Engem csak az érdekelne, hogy a kormány hibás, vagy ennyire kezdetleges! Ha erről van infó, megköszönöm!
  • 0ppika
    #3324
    jah, muszáJ kreténnek lenni, inkább tanulj meg helyesen írni az állandó fikázás helyett
  • Rolesz
    #3323
    Jókormány :S :D JA és a lehető legjobb játékot választottad hozzá eletkor 7alatt? Nfs-nek amúgy mi köze a "realisztikus vezetési élményhez" ???

    Ui:Sry de ezt muszály volt.
  • Turcsi99
    #3322
    Hello!
    Vettem egy SpeedLink SL6694 kormányt. Kipróbáltam az NFS Carbonnal, és nem igazán jó. Csak kattog meg rángat, semmi köze a "realisztikus vezetési élményhez" , amit igértek... Van valakinek ilyen kormánya? Hibás, vagy csak simán ennyit tud? Vagy az NFS nem kezeli jól? Segítsetek! :(
    Köszi!
  • Rücsök
    #3321
    Asszem Redtowerben 26, én nekem 32-ről leárazva 25-ért sikerült november vége felé a Media Marktban venni egyet (ami nem az alacsony áráról ismert, de már vissza is emelték azóta)
  • Toby0501
    #3320
    Hello! Logitech Momo, új, hol a legolcsóbb? (Budapesten)
  • Casseus
    #3319
    Énis most rendeltem kormányt! A momo mellett döntöttem!
  • Yulcsa
    #3318
    nekem is ilyen kormáynom volt. nem működött rajta a force feedback:S
    de a gáz-fék dologgal nem volt problémám.
  • Ombika
    #3317
    Na neee es meg te ettol varod el,hogy mukodjon is !! LOLL!! :))))
  • Maverick 18
    #3316
    Segítségre lenne szükségem nem egetrengető poénokra!!! Amúgy kaptam...
  • Rolesz
    #3315
    Jó kormányt vettél XD
  • Maverick 18
    #3314
    Sziasztok! Lenne egy problémám. Van nekem egy Compressor Supreme Force Feedback-es kormányom. Több autós játékhoz használtam már. Toca race driver,Gtr2. De a Richard Burns rally-nál egyszerűen nem tudom megoldani hogy a gáznak és a féknek meglegyenek a fokozatai. Csak úgy tudnék vele játszani ha gombokhoz rendelem őket hozzá. Úgy meg kicsit érdekes:padlógáz,satufék:) Légyszives segítsetek. Előre is köszönöm.
    (nem szoktam olvasni ezt a fórumot szóval ha volt már ez téma bocs)
  • Ch_Slater
    #3313
    jó kormányt...
  • Rücsök
    #3312
    BUÉK!!!
  • Rolesz
    #3311
    BUÉK!!!!
  • Rolesz
    #3310
    Ja!!!BUÉK!!!
  • Tomo15
    #3309
    BUÉK!
  • lac coo
    #3308
    Egy ilyen "minőségű" poti kb 150 .-Ft -ba kerül a Conrad-nál , ami amúgy egy méregdrága csomagküldő cég :)))))
  • Bucser
    #3307
    mondom egy terméket hazavág egy 2-es dzsunka balra szintű alkatrész... eza bajom a logitechel évek óta és ezért nem vettem Joyt tőlük nagyon régóta. És látom tartják a formájukat...
  • CodeRed
    #3306
    Én ennyire nem szedtem szét, de most látom, hogy ebben is ugyanazt a 2ft-os potit rakták amit minden termékükbe teszenk és beszarik. Viszont így már értem a teljes működési elvét a váltónak, és elképzelhető, hogy pont az a poti kalibrálódott el. Nem igaz, hogy ez még mindíg gond a Logitechnél.
  • CodeRed
    #3305
    Én nem tudom milyen kenés lehet, egy villanymotorban, de szvsz nem árt ha nincs FFB, mert az elektromos motor így is mozog, csak az effekteknél nem tér ki azokba az irányokba amiket szimulál.
  • Tomo15
    #3304
    OFF-on?? Jézusom. Minek vettél akkor ilyen kormányt? Nyugodtan használd bekapcsolva. Ez alap...
  • Bucser
    #3303
    Szerintem azal tesztek a legrosszabbat, ha kíméltek egy ilyen szerkezetet. ezt arra tervezték, hogy a user igenis üsse vágja. volt már cucc ami azért mert tönkre mert keveset volt használva nem volt rendes és rtendszeres a kenés a motorban majd mikor egy időszakban intenzíven elől ett szedve leégett a picsába az egész. Gyártó meg csak hüpp hüpp mi történt?? Hát ez biza user error.

    Valamint ha valami 2 évig az magas szintű nyúzást kibírja akkor tovább is menni fog. Jobb ha még az elején kiderül mit nem bír a szerkezet...
    Cougar-ban az volt a jó, hogy ott nem lehetett finomkodni az önsúlya miatt sem, így önkéntelenül is ütötte vágta az ember:D
  • AlieN911
    #3302
    Érteem.. Semmi baj amugy:) Hát igen, az nem lehet jo érzés..Nekem még jo (kopp-kopp-kopp) remélem az is marad..RBRt énis probáltam, de nem volt szivem még finoman se rángatni..:) szal hagytam.. Sajnálom h. bexart,reméljük kicserélik, és az már jo lesz..ÁMEN
    Én az FFBt OFFon használom..Ez nem tesz be neki?Ki mit gondol erröl?
  • Bucser
    #3301
    Én úgy vagyok vele, hogyha Joystickot veszek, hogy húzoma botot. erre terveztk. Ha pedig nem bírja a bot vissza megy szépen bótba. ha meg kibírja az ütésrt verést 2 évig akkor már megérte.
  • CodeRed
    #3300
    Szia! metosznet-en én regeltem, de sajna a múltkori futamon nem tudtam indulni mert a céges vacsorát pont aznapra rakták, és későn értem haza.

    A hátramenetet alig használtam a többi fokozathoz képest, és azért eléggé finoman használom a berendezést, nem szoktam durván "beba*zni" a fokozatokat, és a kormánnyal is csínján bánok a FF értékeket is többnyire ezért teszem minimálisra, hogy hosszabb legyen az élettartam. Mondjuk a Richard Burns Rally-val mentem 96-os Celicával kuplung H váltó sémával,de ott is finoman bántam a cuccal és mikor egy kereszteződésen túlmentem ott akartam hátramenetbe tenni...ott szált el a mutatvány, de nem hinném, hogy erősebben, vagy durvábban csináltam volna mint egyébként. Ennyit bírt a technika, és mivel már sok helyen olvastam erről a problémáról gondolom nem én hibáztam.

    Az a bajom, hogyha majd megcsinálják vagy kicserélik, akkor is mindíg ott lesz a tudatomban, hogy bármikor beszarhat. A momo pedálhibájával ugyanez volt a helyzet. Mikor meg lett csinálva, már nem volt önfeledt versenyzés mert állandóan ott motoszkált a fejemben, hogy na most szarik be, na most szarik be. Nem jó ez így.
  • Bucser
    #3299
    Kép sajna nincs de topc van már g25 modról:D

    RSCnet forum.
  • Rolesz
    #3298
    Hát ez nem igaz csinált már olyan kormányt a Logitech ami nem volt gyári hibás?
  • Bucser
    #3297
    Küld el USA logitech központba. Írd nekik, hogy Out of Box szar volt. próbálgattad de nem ment. Szerintem visszaveszik mível típushibának tűnk a dolog. (gondolom próbáltak spórolni a váltó anyagán és a süllyesztő mechanizmus elromlott amivel állítod, hogy felső vagy alsó gombot nyomjon a 6-osba húzott kar.) Mibe fogadjunk, hogy 2 hónap múlva megjelennek a áltó modok amik potom 200 dollárért újracsinálják neked az egész váltószerkezetet rozsdamentes acélból. (SZVSz a váltó anyaga alumínium)
  • AlieN911
    #3296
    Nanemáááár...Remélem az én G25m nem fogja ezt csinálni...Nem szoktam sokszor Rbe rakni:) CodeRed te milyen gyakran használtad, ill hogy bántál vele? (metosz.net-en nem te reggeltél?)
  • Ombika
    #3295
    Igen,de elobb utobb kialakul 1 tapasztalot,hogy hol erdemes venni,sokszor loszart se er,ha 2000 ft-al dragabb,de garinal meg szarakodnak fel eveket!! :(((
  • CodeRed
    #3294
    Nem mindíg a bolton múlik, mivel nem minden esetben a bolt szervizel. általában a boltok is továbbküldik a termék szervizébe, ahol vagy foglalkoznak vele vagy nem.
  • CodeRed
    #3293
    Én megnéztem a váltót...hát szerintem borzasztóan túl van bonyolítva, és eléggé gány. Egyszerűbben is megoldhatták volna, és mint tudjuk minél egyszerűbb egy eszköz annál kisebb az esélye, hogy tönkremenjen.
    A mellékelt képen kéretik nem röhögni csak szemléltetőeszköz, hogyan is néz ki a váltó keresztmetszete. Ebből talán érthető a működése. Az, hogy a kapcsolók, hogyan helyezkednek el nem tudom mert jobban nem szedtem szét, de valami műanyag házban van az egész alul. ha lejjebb nyomom a váltót nem hiszem, hogy ugynazt a kapcsolót nyomná le mint 6.ikhoz, bár akkor nem tudom miért mindíg 6-osba teszi.
  • Ombika
    #3292
    Ezert vasarolok olyan helyen ahol kibaxott korrektek es tudom,hogy nem ilyen faxok meg ha van ami picit dragabb is,igaz nagyker!! :)
  • lac coo
    #3291
    Hát ha az akkor megy utána a többi is ... :(((

    Pont most akartam venni egyet , de ez most elgodolkodtat ...
    az volt a tervem, hogy várok vele egy jó fél évet, de mivel mindenki dícsérte milyen tutira össze van rakva , venni akartam jövő héten. De most inkább mégis várok :((