15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bardocz
    #14059
    http://opensimwheel.wikidot.com/
    Olcsóbb összerakni egy rendes, szervomotoros kormányt.
  • arty
    #14058
    500k helyett így akár 450k is lehet a vége :D
  • goldboy
    #14057
    Fanatec most tart kiárusítást az Universal Hub-ból,200 euró, amíg a készlet tart
  • Cicakaka
    #14056
    Eladó egy hibátlan G27 kormány dobozával, tartozékaival!
  • GPx8
    #14055
    Az is.
  • GPx8
    #14054
    Nekem jó, hogy ha kicsi, sajnos egy IFA kormány nem férne el... :D
  • arty
    #14053
    a g27?
  • lac coo
    #14052
    szemre ez nekem ugyan olyan kicsinek tűnik mint a 27, valahol mintha azt olvasta,m volna, hogy ez már nagyobb lesz ....
  • GPx8
    #14051
    Lesz az még sokkal olcsóbbi is.
  • Hasselhoff72
    #14050
    Joccakát:DDD 300 font, a G27 178 font:))))

    Amazon G29
    Utoljára szerkesztette: Hasselhoff72, 2015.06.26. 15:09:05
  • zzeN
    #14049
    ISR kipróbálta őket:
  • pajti
    #14048
    90kg?:O Itt már tuti kell a cipő, nem úgy mint a G25-nél :D ott jó a mezítláb is
  • Pitti
    #14047
    Én kontakt 60 plust használok, szerintem ez a legelterjedtebb, de teljesen mindegy, bármilyen elektronikai érintkező tisztító jó.
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.06.25. 13:48:52
  • bardocz
    #14046
    Kontakt sprayből van valami ajánlott a poti tisztításához, vagy kb jó bármelyik amit találok?
  • zzeN
    #14045
    Fanatec oldalára felkerült a V3 350 ójróért.


    90kg-s loadcell, 12 bites Hall szenzor stb. Meg kell hagyni betyár jól néz ki.
  • goldboy
    #14044
    Szerintem V1,V2-ben ez a sima 50 kg-s load cell van,mint a háztartási mérlegekben, e-bay-en 2$ darabja Kínából, ennyiért 10-ből jó ha 5 darab jó.Én már cseréltem hall szenzort is, igazából az is filléres franc(ha kell valakinek 5e.-ért tudok adni).
    Már egy ideje van a fanatec honlapján, a pedál kiegészítőknél, hall szenzor és alaplap is.
    V3 állítólag augusztustól lesz előrendelhető, de ez még nem hivatalos.
    Az áremeléskor ígérték, hogy a következő szállítmány V2-ön lesznek kisebb fejlesztések, javítások, erre most jött a V3
  • bardocz
    #14043
    Igen? Amit találtam videót róla, ott teljesen lebontják, és szétszedik. Ha csak ennyi, akkor keresek is valahol kontaktsprayt. Köszi.
  • Pitti
    #14042
    a felépítése is más ahogy nézem, úgyhogy talán a loadcell is... amúgy én ellenpélda vagyok, nekem nem volt még bajom a loadcellel se, pedig ez a második pedálom. És az első pedálom is jó kezekben van, ha minden igaz ott sincs gond vele
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.06.15. 13:52:52
  • Pitti
    #14041
    dehogyis, csak a burkolatot kell leszedni, 14 csavar (vagy mennyi) utána már hozzáférsz a potikhoz, nem kell kiszerelni se, a 3 csatlakozó mellett a kontaktspray kis csövecskéjét bedugod, megfújkálod, majd 10x megnyomkodod a pedált, hogy dolgozza ki a szennyeződést... 14 csavar vissza és kész :)
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.06.15. 13:52:17
  • Solt
    #14040
    Én sebbenzinbe áztattam kb 15 percet, majd jól alaposan meglötyköltem benne, utána egy kis kontakt spray, és kész is. :)
  • bardocz
    #14039
    Ahogy látom eléggé szét kell kapni az egészet, hogy ki lehessen pucolni. Annyira, hogy akkor már inkább újat vesz bele az ember. Amit persze nem találok, csak olyat, ami sold out.
  • Solt
    #14038
    Hmmm... mondjuk ez nem hangzik jól! :(

    Én szettet veszek majd, egyben... :)
  • lac coo
    #14037
    Ha odajutsz keress meg, hatha erdekel ....
  • zzeN
    #14036
    Az a nagy kérdés, hogy megbízhatóbb load cell-t tettek-e bele, ritka az olyan, akinek 2 évet kibír benne, nekem pl. 1 hónap után meghalt:)

    Ha lenne itt érdeklődő egy 1 éves V2-re, lehet meggondolom a V3 vételét:)
  • Solt
    #14035
    Naaaaa... :))) Ne mond már, hogy nem lenne hangulata annak, ha egy rossz váltásnál fizikailag sem tudnád a következő fokozatba tenni a váltót, csak "éreznéd" a fogaskerék számlálást! :)
  • macleody
    #14034
    Vagy eltörné a csuklódat :) Gázpedálba is kellene egy motor, ami visszarúgna egyet ha 40-es tábla van.
  • Solt
    #14033
    Drága, ez tény... de abból kiindulva, hogy a G25-m megvan vagy 8 éve, ezzel is biztos ellennék a következő 10 évben... ha meg lebontom évekre, máris nem olyan drága! :)
  • Pitti
    #14032
    Értem, de ilyen a valóságban sehol sincs, vagy nem tudok róla... gázpedál rezegne ha megy a TC?...hmm
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.06.15. 11:48:07
  • Pitti
    #14031
    Az a baja, hogy szemtelenül nagyon drága, 350euró a V2. igaz, hogy nagyon jó elnyűhetetlen örökös darab, épp ezért használtan is jó vétel, hal szenzoros mind a 3 pedál tehát semmi kopó elektronikus alkatrész nincs benne. olyan pontosan lehet pl a gázt adagolni, hogy a poti sehol sincs...
    Én bődületes szerencsével jutottam hozzá egy használt darabhoz, és aztán Laccoo is
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.06.15. 11:46:19
  • lac coo
    #14030
    Ugysem birod ki ! :)))))
  • lac coo
    #14029
    Mittudomen ! :)
    Feknel kiprobaltam, Fanaled progival mukodik, de sok hasznat nem lattam.
    Gaznal annak latnam ertelmet, ha a jatekhoz lenne cucc, es kiporgesnel jelezne .
  • Pitti
    #14028
    igen az állítás az jobb... de szerintem én lehorgonyoztam a v2-nél. tökéletesen meg vagyok elégedve
    persze soha ne mondd hogy soha :)
  • Solt
    #14027
    A szívem szakad meg... kell egy ilyen szett! :D

    Már csak egy FFB-s váltó kéne, ami nem engedné sebességbe rakni, ha elcseszed a váltást! :)
  • Pitti
    #14026
    Azt írja a gáznál meg a féknél van rezgőmotor. Na a gáznál végképp nem értem... mit tud rugdosni egy gázpedál? :) illetve mit kellene ott jelezni? :) ott aztán végképp semmi extra nem kell...
  • lac coo
    #14025
    Pedal allitas szerintem jobb, mert anelkul allithato, higy az erokarok valtoznanak.

    De majd keress meg ha elado a v2 ! :)
  • Pitti
    #14024
    ahhoz a rezgőmotorhoz kell a fanatec kormány mert az vezérli... a kormányon beállítom 95%-nál rezegjen és ennyi. semmi köze a valós megcsúszáshoz. Játékon kívül is rezeg ha akkora erővel nyomom. Igazából mechanikus visszajelzőnek jó. A játék hevében nem mindig tudom, hogy mekkora erő is kell a 100%-hoz. Sokszor túltaposom :D
  • Pitti
    #14023
    Csudaszép .
    Mondjuk nekem már a V2 is maximálisan szimulálja az igazi hidraulikus fékpedál-hatást, nem tudom ez még mit tud hozzátenni... de állítási lehetősége pl sokkal gyorsabb a V3-al. Illetve ezek az új pedálnyomókák, talpak is jók...

    A kis pörgettyűk "rumble motor" ilyen kis vibramotorok amik ABS-t szimulálnak. nem sok értelme van szerintem, talán csak annyi, hogy tudni lehet mikor nyomom 100% (illetve a beállított) erővel.
  • lac coo
    #14022
    Rezgo motor, amolyan ffb, ha dolgozik az abs akkor rezeg a pedal pl.
    De nem igen szokott jol mukodni :)Kuplungnal meg gondolom ha recseg, nincs kinyomva akkor rezeg....
  • Solt
    #14021
    Ez kínzás! :D

    Mik azok a kis pörgettyűk?
  • lac coo
    #14020