15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bardocz
    #6170
    Múkodik!Csak baszkódni kellett vele,hogy itt meg ott gombot nyomogatni,majd pedált,és jó végre.
  • bardocz
    #6169
    Kipróbáltam másik gépen és ott sem működik.
  • Panther
    #6168
    Másik oprendszer. 64bites Vista. Most viszont rendszergazdaként futtattam a Profilert, levettem Low-ra az erővisszacsatolást a GTR Evo-ban és középreáll.

    Egyszerűen nem értem, mi történik.
  • pointer4
    #6167
    Másik táppal, vagy csak másik oprendszeren ?
  • Panther
    #6166
    Átvittem máshoz. Sajnos ott is ez van...
  • pointer4
    #6165
    Hát ha átvinnéd máshoz, akkor egyből a szoftveres gondot is kizárhatod.
  • Panther
    #6164
    A probléma az, hogy másik oprendszeren (az enyém Vista 32 bit, azelőtt XP-n nem volt gond) is ez van, egy Vista 64 bitesen. Az FFB megmarad, de a kormány félrefordul balra, vagy harminc fokot és úgy marad, mintha az lenne a középreállás. És egyik napról a másikra történt. Megnézema táp dolgot, aztán meglátjuk...
  • pointer4
    #6163
    USB-n van elég táp ? Nem szívja le valami nagyon ? Mostanában nem raktál rá új cuccot, vagy nem túl hosszú a zsinor és szarakszik ?
    Bááár, ha jobban belegondolok, akkor egy ilyen ingadozás után újrakalibrálná magát, megint megtenné a jobbra balra díszmenetet.
    Ha jól emléxem, akkor ha áramtalanítom a tápját menet közben se történik semmi extra azon kívül, hogy elmegy az FFB.
    Bár mint mondtad, hogy rázókőnél csinálja ezt.... az fura.
    Mert olyasmit sugall, hogy nincs elég áram amit kiszedhet a tápból és egy pár pillanatra kihagy, de aztán újraéled.
    Nincs ismerősödnek a környéken másik g25 ? Kérd kölcsön a tápot esetleg egy gyors próba erejéig. Vagy vidd át a kormányt, abba könnyebben belemegy tuti.
    Ez az ötletem első körben, a megbontás nélkül.
    Én szedtem szét nemrég - a kormány kijelző kábelét húztam át a forgótengelyében -, nincs benne semmi ördöngősség. De hogy mihez kéne hirtelen nyúlni benne, az már jó kérdés. Hacsak nem marad valameik drót egyből a kezedben ha megmozgatod. Vagy az összes csatlakozót lehúzni, kontaktspray és vissza.
    Mert azon a nyákon bármit is kimérni.... az már nem nekem való feladat :D .

    Ja, majd el felejtettem, ha szétszednéd akkor a kormánykereket nem kell leszedni, az csak nekem volt fontos.
  • Panther
    #6162
    Van egy elég nagy problémám. A G25 kormányom elkezdett nagyon furcsán viselkedni. Egyik nap még jó volt. A másik nap pedig, amint rámegyek egy rázókőre, lefittyen baloldalra és az neki az egyenes. vagyis elveszti a kalibrációt. Néha a játékban sem áll középre, ha kalibrálom. ha kilépek, újrakalibrálom, akkor a képernyőn a szoftverben jó, de a játékban megint kezdni. Bármivel is néztem, ez van.

    Kérdés: ez vajon szoftveres probléma lehet, vagy hardver és mehet a kukába? Ugyanis garancia már nincs rá. Én meg nem igazán szedném szét a cuccot, végül is ez nem egy MOMO pedál.

    A neten rákerestem, a RaceSimCentralon voltak ilyen gondok, de megoldás annál kevesebb.

    Várom az ötleteket.....
  • bardocz
    #6161
    De.
    De a pedált rá lehet dugni a kormányra.És úgy nem megy.Ha elemmel,és drótnélkül próbálom a pedált úgy sem megy.Tehát sehogy:D
  • pointer4
    #6160
    De most várjál nem drótnélküli a fanatec ?
  • milk41
    #6159
    jójó:D nekem meg kéne még 10oldalt másolnom és egy fogalmazást is kéne írnom(németül...)
  • bardocz
    #6158
    Majd holnap próbálkozok még,köszi a segítséget!Most megyek,és megcsinálok 20 db kémia feladatot
  • milk41
    #6157
    folyt:azt nem nem írta oda h a pedált kell később bedugni vagy maga az usb-t a gépbe
  • milk41
    #6156
    am mintha azt olvastam valahol,hogy a játék elindítása után kell bedugni és akkor működni fog
  • bardocz
    #6155
    Viszont már 1000%,hogy ha német helyett vehetek mást,akkor a mást fogom:D Najó,konkrétan a japánra gondolok,eun belül azért inkább német:D
  • bardocz
    #6154
    Akinek tudom hogy ilyen van,annak nincsen gondja vele,akitől vettem neki se volt,válaszolt az emailemre.Majd holnap még idegelem magam.
  • milk41
    #6153
    sajnos semmi,küld (vagy vidd) vissza hogy cseréljék ki
  • milk41
    #6152


    mondjuk gondoltam,hogy valami gyorsan tönkre fog menni

    mindjárt utánanézek hátha másnak van ilyen problémája
  • solo
    #6151
  • Cowek
    #6150
    Pixmania
    G25:
    52 590 Ft* ÁFÁ-val
    ha valaki karácsonyra szeretne...
  • bardocz
    #6149
    Ha a momo lenne...De a Fanatec szart be.
  • Minstrel
    #6148
    hall szenzor+mágnes=örökké működő momo pedál :)
  • pointer4
    #6147
    Jaaa. Bizti meglehet csinálni.
    Lehet csak nem kap 5V ot.
  • milk41
    #6146
    momo pedál,vmikor írta hogy elakajra adni,de a pedálhibás(ami nem zavarja őt)
  • pointer4
    #6145
    Hogy mi? min? hogy? miért ?
  • bardocz
    #6144
    Hát nem hiszem el!
    Csak úgy a pedálok abbahagyták a működést,sehogy sem tudom használni
  • symbol
    #6143
    hát biztos jó lesz majd :D
    alig várom hogy meglegyen már az a pedál... :) aztán valszeg veszek egy DFGT-t, meg arra a frex adaptert és egy valamilyen fasza kormányt :D
    jövőre ilyenkorra már egész klassz rendszerem lesz nekem is :D aztán jöhet a cockpit :D
  • pointer4
    #6142
    Hátha valakinek még jól jön, sport kormány furatok fúrásánál :D
    50mm a kör átmérője, és érdemes előszőr kisebb fúróval kezdeni :D

    Persze én a momo logot nem furnám meg, kicsit talán lejjebb kezdeném :D
  • tomi555
    #6141
    Nekem ezzel csak az a bajom hogy egyedül F'hez lenne fellinges, ahhoz meg drága mulatság h csak 1 fajta autónál használod de azért párszor már elgondolkodtam rajta hogy megkéne csinálni:)
  • symbol
    #6140
    hát ez téll elég olcsó :D
    bár gondolom lesz 100 dolcsi vagy több mire igy néz ki... :)
    bár egy ilyenre, ha jól is múxik a gombok is faszák rajta 30-at is adnék :D persze legyen az anyagnak minősége :)
  • pointer4
    #6139
    Viszonylag olcsó F1 es kormány, pl FAN-oknak.
    Valaki csinálhat belőle ilyet:
  • pointer4
    #6138
    Jáá, mint alkatrész mégse lehet megrendelni... :(
  • milk41
    #6137
    ilyesmi van a logitech pedáljában és a nem ffb-s kormányokban is
  • symbol
    #6136
    ez de szopás :D vegyél sokat, jó lesz tartaléknak :D
    mondtam, hogy a végén igy vagy úgy, de tömeggyártás lesz belőle :)
  • pointer4
    #6135
    Hohohó :d
    Találtam még múlthéten egy jófajta potit, ami a szimhez jobb lett volna mint a tolópotméter, de most ide a pedálhoz idális lenne.
    Mivel sehol, de sehol nem kapható (még jó hogy gyártják) annak a cégnek akinek forgalmaznia kéne, írtam mailt. Ők válaszoltak, hogy csak nekem csak most megrendelik.
    Tegnap jött válasz, nem is lene drága, 0,52$/darab. Valakinek nem kell páááár ? :D :D :D Mert a minimum rendelési mennyiség 2500!!! db :D
  • bardocz
    #6134
    Tudom nem apróhírdetés,de momo eladó 10kért,picit pedálhibás,de engem pl sosem zavart,gp79 simán játszható vele,meg rally is.Kormányon van kopás,jobb oldalt,ahol az ujjad van,de nem érezni.Doboza asszem nincsen meg,kormány+pedál+táp.
  • bardocz
    #6133
    Xp.
  • pointer4
    #6132
    Ezt nézted? A srácnak valami admin jogok miatt nem volt FFB-je. (2. oldal)
    5.02-es van fennt.

    Vagy ez, (Clear Calibration Utility) "clean potentially corrupt registry keys on Vista", hátha.
  • mila69en
    #6131
    hát nálam még annyira sem működik mint az 5.02-s egyáltalán nincs ffb-m csak a középre húzás pedig kivan kapcsolva meg 0-ra van húzva:(