15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • pointer4
    #6250
    Egy mondatba leírni a csúsztatás, a hulló lepel meg a hüvely szavakat már már szexuális zaklatás :D
  • Solt
    #6249
    Ön Uram az optimizmus fellegvárának utolsó hercege! Ez becsülendő, tehát a nagy napig, amíg le nem hull a lepel, kardomat hüvelyébe vissza csúsztatom!
  • pointer4
    #6248
    Ezz igaz kedves kollega :D Dee az nem az ő termékük, gondolom ennyit tettek rája :D
  • batihu
    #6247
    Nekem DFP van, tökéletesen működik minden szimulátorral, kb. 1 éves semmi probléma nem volt vele. NFS, Grid ... nem próbáltam!
  • Solt
    #6246
    Hááát... ahol 240 usd a TrackIr, az a hely árat tekintve nem sok jóval kecsegtet! :S
  • pointer4
    #6245
    Kedves fórumozó hívta fel a figyelmem egy számomra új cégre.
    Van pedál-kormány kombójuk, lesz még váltó is. Jó cuccnak tűnik. De árat nem láttam hirtelen a kormányukra, lehet tényleg csak most indul be.
  • symbol
    #6244
    ez is egy megoldás nah :D
    amúgy a nyavaja tudja, hétvégén tolom neki majd rendesen pár órát, aztán ha nem tetszik vagy nem jó, vagy zavar, vagy valami felviszem pestre. persze tuti nem cserélik, mert ilyen kormány valszeg már nem lesz, de "szívesen" ráfizetnék egy 10-est mondjuk a DFGT-re :)
  • pointer4
    #6243
    1xrű a megoldás, ne menj szabira karácsony alatt :D
  • symbol
    #6242
    nekem a pedál nem...
    kétszer ennyiért már kapsze egy profi CTS-pedált, amiből nem kell újabb, javitott verzió, ha kuplunk nélkül f1-ezel pl.
    iracing alatt azzal is garantált lenne az elszórakozás évekig...

    mit akarok. problémám van... DFP-vel. 2-3 hete nyomtam utoljára iRacing alatt huzaosabb ideig. aztán tekergetem simán, lazán a kormányt aztán elkezd "nyikorogni" a cucc, és elég hangos is, ilyen ciripelő hangot ad ki...
    nah most kicsit javult, de ilyen eddig nem volt. mi lehet vele? számljak vele, hogy tönkremehet? télen nem szeretnék szabadság ideje alatt, egy használhatatlan kormányt...
    a kormány garanciás, a pedált szétszedtem de azzal baj ugye nincs is. előre is köszöntem
  • bardocz
    #6241
    A pedál meg maga a kormánykerék az kéne.
  • MaSzKa
    #6240
    Új Fanatec termékek
  • Me Ga
    #6239
    Nagyon köszi, hasznos infókat adtál. Azért várok még a többiek érveire/ellenérveire is.
  • pointer4
    #6238
    Laccoo vett it a forumon most Driving Force GT-t. Őt kifaggattam, G25 driverével minden műxik, kivéve a piros tekerőt (fékerő szab). Ez azért lehet mert Driving Force Pro-nak ismeri fel. És mivel a DFP-t árulták még eleve PC-hez is, ahhoz találsz még a logi oldalán is drivert.
    Nem tudom miért hazduják róla hogy PS2/3 kormány, fura üzletpolitika.
    Bár nekem nem a fennt említett 2 kormányom van.
  • Me Ga
    #6237
    Sziasztok!
    A segítségeteket kérném: PC-hez keresek korményt, de sajnos a G25-re nincs elég pénzem.
    Úgy hallottam, érdemes a Logitech PS uccai között is körülnézni.
    Tetszik a Driving Force Pro és a Driving Force GT is.
    Ezek mindegyike jó PC-hez?
    Olyanok válaszát várom, akik maguk is így használják, mert a neten sajnos lehet egy csomó dilettáns véleményt is olvasni, tutira szeretnék menni.
    Köszi előre is!
  • izmike
    #6236
    :) Közben megtaláltam a megoldást egy külföldi oldalon. Közkincsé teszem hátha segítek vele valakinek:

    1. Go to registry editor (Start button and then click the "run" button; in the small window type: "regedit" (without quotes), press enter; the registry editor appears)

    2. Use the 'directory tree' on the left side and go to this directory:
    HKEY_CURRENT_USER>System>CurrentControlSet>Control>MediaProperties>PrivateProperties>Joystick>OEM

    3. Under this directory delete all the entries that start with "VID_" (without quotes).

    4. Reconnect the USB device (MOMO Wheel) to another USB port (just to be safe); Vista should recognize the wheel ...
  • pointer4
    #6235
    Látni kéne. Mivel műanyagba megy, melegíteni nemtúl jó ötlet. Nekem pl a 3. nem ment vissza teljesen, kicsit kilóg. Mert olyan erővel mint amivel kellett volna tekerni már nem akartam. Egy másik is megakart állni, de kiszedtem és újra becsavartam akkor már jó volt.
  • izmike
    #6234
    Még csak annyit hogy a profiler tesztjében gyönyörűen rázza a kormányt a game-ben pedig semmi visszajelzés...
  • izmike
    #6233
    Üdv. Tudna valaki segíteni, hogy a Richard Burns rallyban hogyan lehet működésre bírni a forse feedback-et? Logitech Driving Force Ex. Hiába állítgatom a Profilerben és a játékban is semmi reakció...Vista 64bit.
    Köszi előre is.
  • milk41
    #6232
    az csak a B terv,mellesleg ilyenkor megszoktam reszelni hogy legyen 2 "oldala" és harapófogóval vagy valamivel kicsavarom
  • Panther
    #6231
    Aranyos. Az általános iskolában gondolom ez a szokás...
  • milk41
    #6230
    kalapácsot neki:D
  • Panther
    #6229
    Na, a kormány jó és mégis gond van. A váltófüleket tartó testet rádugtam a borításból kiálló csonkra. Itt három csavarral kell rögzíteni. A gond, hogy ezek a csavarok eléggé rossz minőségűek. becsavarásnál kettőnek a feje teljesen tönkrement (ahogyan mondani szokták, szétgyalázódott). Próba után kettőt sikerült kicsavarni, de a harmadiknak annyira tönkrement a feje, hogy se ki, se be.

    Valami barkács-szaki tudja, mit érdemes az ilyen csavarral kezdeni, egyáltalán a furatból hogyan lehet kiszedni?
  • pointer4
    #6228
  • Panther
    #6227
    Kis adalék: a kis fekete sapkát a bal motorról el kell távolítani. Ez csak úgy lehetséges, ha előtte az alaplapot magát is kicsavarozzuk és kihúzogatjuk magukat a csatlakozókat, amelyek az FFB-t szolgáltatják a motoroknak.

    A kis fekete sapka egy érzékelőt takar a bal motoron, amely két csavarral csatlakozik a motorhoz és van rajta egy mini-alaplap is. Nálam a két csavar totálkárosan kilazult, tehát nem értem volna el semmit azzal, ha csak a fekete zárósapkát kötözöm oda a motorhoz. A két csavart kell meghúzni, de előtte, hogy az egyik csavarhoz hozzáférjünk, a mini alaplapot is le kell vennünk, amit szintén két csavar tart.

    Itt tartok most, folytatása következik....
  • pointer4
    #6226
    Jó hát a szétsszedéshez nem kell folyamatábra :D
    Adja magát. Én olyan linkre gondoltam, ami a javítást írja le, mert elteszem linknek. De akkor az alábbi HSz lesz az :D
  • Panther
    #6225
    Igazából ezen leírás alapján lehet elindulnom:

    "So I tried replacing the power cord with a similar one from an older wheel. Didn't work for me.

    I opened it up and voilá, same problem as "epicname"! I tightened the screws on the optical sensor and put it back together. Now it works like a treat! So i guess if it's the power cord it won't react, If it's the optical sensor it will twitch, notice it doesn't get a signal and give up from there.

    I don't know if this will really help anyone, as they would just send it back to the shop and get it fixed for free. But couldn't find the reciept, and often find it's better to fix things myself than to let the local shop send it to their usual place.

    THIS IS JUST A LAST RESORT!! ALWAYS TRY TO GET THE WHEEL REPLACED OR FIXED PROFESSIONALLY!!!

    Remove all the screws underneath, even the larger black ones. Remove the steering wheel by unscrewing the bolts on the front panel and the three larger screws under the little circuit board in the wheelhub.

    Remove the bonnet. theres a black box on the left engine wich contain the sensor. If it's loose you're able to rattle it. If you're not, the sensor is most likely not the problem.
    Unscrew the mainboard and remove the bracket it sits on.
    Now the Force Feedback rig should be loose.
    Flip it over and pop off the little black cap on the sensor(it's just pushed on)
    Put some locktite on and fasten the two screws that hold the sensor mount (unscrew and remove the sensor board so you can get to the last screw)

    Put everything back together."


  • Panther
    #6224
    Tegnap linkeltem be egy tucat képet tartalmazó oldalt. :)

    Képek (hogy ne csak egyet láss) :)) :

    G25 szétszerelés

    És itt van mnég pár fórum, amire emlékszem:

    LFS fórum

    Vagy:

    G25

    Egyébként ha rákeresel (G25 wheel not respondig, G25 wheel calibration problem, stb.) tele van velüka net.
  • pointer4
    #6223
    Nálunk bekérik a váltót meg a pedált, és üzenik neki hogy vegyen egy újat :D

    Hol ez a leírás, mert csak azt az 1 képet láttam eddig ?
  • bardocz
    #6222
    Hát akkor mi lesz itt...:S
  • Panther
    #6221
    Köszi. Írtam a Logitech supportnak, részletesen leírtam a hibát. A kormányon alul van három szám: a modellszám, az úgynevezett PID szám és a P/N szám. Ezt mind le kellett írni, bekérték egy formanyomtatványon. Egy amerikainak, akinek lejárt a gari, simán kicserélték, küldtek egy újat (ugyanilyen hibajelenség volt nála is), viszont ott erős a Logitech support. Egy ausztrál srác viszont úgy járt, hogy csak az adapter romlott el, csak adaptert kért, viszont neki azt írták vegyen egy új kormányt, ők ezzel nem foglalkoznak.
  • bardocz
    #6220
    Mázli,hogy nem használt G25-öt vettem
    Neked viszont sok sikert a javításhoz,remélem működésre tudod bírni.Nem egy olcsó mulattság:S
  • MaSzKa
    #6219
    kösz a képeket

    már 1 éve jól jött volna
  • Panther
    #6218
    Én is csak leírás alapján tudom, külöünben nem nagyon tudnám, mit is nézzek. Holnap rögzítem, kipróbálom, aztán meglátjuk.

    A probléma az, hogy a pedál és a váltó jó, de mihez csatlakoztathatom a pedált (ha a kormány kuka)? MOMO-val nem kompatibilis...
  • pointer4
    #6217
    Hmm ez eddig nekem vadi új...hmmm...
  • Panther
    #6216
    Na jó, szóval az a kis fekete műanyag dobozka a bal motoron, illetve alatta, az optikai enkódert rejti. ha az lötyög, vagy nem megfelelően áll, a kormány elveszti a kalibrációját. Rebgeteg ember jár hasonló cipóban, van, aki kihozza a boltból és már jelentkezik a probléma.

    A képen egy barkács megoldás éátható, én is megpróbálok valami hasonlót.

    G25 encoder rögzítés
  • batihu
    #6215
    :)
  • Panther
    #6214
    Minden USB aljzatban kipróbáltam. A MOMO kormányom tökéletesen működik bármelyik USB aljzatban, ez nem. :(

    Tegnap mondjuk, amikor jól működött, nagyon forró volt a műanyag a dupla motor felett....
  • cselt
    #6213
    Szerintem ott valami feszültség probléma lesz. Valahogy nem kap megfelelő áramot a kormány. Leheta feszültségszabályozó beadta a kulcsot. Vagy próbáld meg másik USB-be dugni, az is lehet a hibás. Ha előlapin van, akkor tedd hátulra.
  • Panther
    #6212
    A francba, már írni sem tudok, elnézést, a sok elgépelésért, az asztalon, a billentyűzet mellett van a szétszedett kormány, elég nehéz így gépelni.....
  • Panther
    #6211
    Egyébként itt egy kis képözön arról, hogyan is kell szétszedni egy ilyen kormányt:

    G25 szétszedés