15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • pointer4
    #6690
    Én még sose jöttem rá, miért jobb mint az utána levőek ?
  • kaposi1
    #6689
    Nagyon ajánlott!
    DFP 5.0 Driver ami elméletileg a legjobban bevált.
  • milk4
    #6688
    Nem,de a profiler nélkül nem tudod rendesen beállítani a kormányt.Amúgy meg miért kérdezed?
  • Hoffi
    #6687
    azt szeretném kérdezni hogy dfp-hez mindenképpen kell a profiler?:D

    előre is köcce
  • kaposi1
    #6686
    Szia!
    Milyen beállításokat használsz?
    Emlékszem nekem is volt egyszer rövid ideig ilyen problémám.
    Kapcsold ki a gépet húzd ki az USB-t állítsd el a csúszkákat a beállításodban ,majd vissza.
    Tudom nem nagy tanácsok de nekem ettől megjavult.

  • sKeezo
    #6685
    #6677
  • TerranceG
    #6684
    Persze oda írtam. Írtak egy hosszű listát mit csináljak (pl nézzem meg, be van-e dugva az USB), de most a garancia miatt várok tőlük.
  • Toby0501
    #6683
    Logitech supportnak írtál már? Nagyon segítőkészek és általában tudnak is segíteni! (nekem legalábbis eddig tudtak)
  • TerranceG
    #6682
    Még a Logitech site-ról várok levelet, hogy garos-e, és ha igen hova vigyem. De felkészülök a legrosszabbra, hogy vehetek másikat :(
  • TerranceG
    #6681
    Szétszedtem, de nem mechanikai baja van, így nem tudok vele mit csinálni.
  • Me0w
    #6680
    Meg sem probalod megjavitani, csak igy kukazod? :) Azert en szetszednem elotte :)
  • pointer4
    #6679
    Az inkább a tuningra vonatkozna, meg ha lesz időm folytatni más más dolgokra. Mint a szimu topicban.
    Házi készítésű kormányról nincs igazán semmi jó tutorial, az FFB miatt. Azt házilag érdekesen bajos lenne megoldani.
  • TerranceG
    #6678
    Akkor vehetek egy másikat. Van itt fenn egy (Házi készítés - megvásárolható) szöveg, ez érdekelne.
  • sKeezo
    #6677
    Nekem olyan gondom van dfp-vel, hogy ha pont középen van a kormány, akkor játékban kicsit balra húz.

    vezérlőpultban, játékvezérlőknél is az van, hogy középre nem áll be, csak egy kicsit balra, vagy jobra áll meg, szóval pont középen nincs.
  • pointer4
    #6676
    Az elektronikával lehet, ami a pozíciót jelzi vissza a kormánynak pl.
  • TerranceG
    #6675
    Azért leírom a bajom, hátha tud valaki okosat mondani.

    Kormányommal van gond. Logitech DFP.
    Egyik napról a másikra egyszerűen nem működik. Felismerni felismeri a windows, lefut a teszt (kormány balra-jobbra megy) de nem pörög balra teljesen, a vége előtt 180fokkal, amikor egyenesen pozícióba kerül, elindul visszafelé és úgy áll meg , hogy - akinek DFP-je van, azt tudja, hogy olyankor kattan egy rendeset - csak villoganak a ledek. Megpróbáltam friss xp-vel, de ugyanaz. Rendesen feltelepül, Device ok, pörög -forog, de nem tudom használni, játékvezérlőben a teszt részre se csinál semmit.
    Mi lehet a baj?
  • Solt
    #6674
    Nincs ilyen tudtommal! Ha garanciális akkor cserélik, ha nem, akkor házi barkács...
  • TerranceG
    #6673
    Üdv!

    Nem tudotok valami szervít, ahol Logitech DFP-t avítanak?
  • pointer4
    #6672
    Én is ott vettem :D
    Merthogy felettük dolgozok :D
  • VO101 tvr
    #6671
    Válasz 'pointer4' üzenetére (#6439.)
  • VO101 tvr
    #6670
    Megcsináltam, összeraktam, kipróbáltam.
    Röviden összefoglalva a végeredményt, nagyon király lett. Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat és a méreteket. Nagy segítség volt, így nem kellett milliószor szét- és összerakni a pedált.
    Nekem a 13*13*29/30-as méret lett a jó. Azért írok 29/30-at mert nem lehet tizedre pontosan levágni a kemény gumilabdát, de a két érték között van attól függően, melyik oldalán mérem a hasábot.
    Az Aréna Tesco-s bejáratánál a kisállatboltban 900.- pénzért jó nagy gumilabdát adnak kb 6 cm átmérőjűt. Abból kijönne vagy 4 hasonló méretű hasáb. Ennyi pénzért nagyon megéri kipróbálni.
    iRacingben éppen jó lett a mérete, csuszáshatáron fékez az autó. Még nem füstöl, a gumi, de már csikorog.
  • Hoffi
    #6669
    hát nem tudom valahogy mostanság valahogy nincs kedvem kidobni százezreket ilyen cuccokért :D
    de majd jövőűűre! xD
  • sKeezo
    #6668
    Én le fogom cserélni a dfp-t dfgtre. :) nekem jonnan tetszik, meg nagyobb a kormány is, szóval már ezért érdemes :D
  • pointer4
    #6667
    Nem tudtam, hogy ilyen apró akadályok is szóba jöhetnek :D
  • pointer4
    #6666
    Valahol mintha valaki említette volna, hogy a G25 5.00 driverével megy rendesen.
  • Hoffi
    #6665
    veled majd msn-en megdumálom a dolgokat :))) xD
  • Gaben17
    #6664
    sztem is DFGT;) bár nekem nemsok kormányról van személyes tapasztalatom,csak G25.
  • DJS8
    #6663
    én is 10k-ért megveszem erre szar
  • Hoffi
    #6662
    ilyenem van nekemis egy éve használom és már kezd baszkolódni :S

    ezért gondolkodok most DFGT-ben
  • DJS8
    #6661
    Hellósztok!
    Vagy egy kis problémám van egy Logitech Vibration Feedback Wheel kormányom és az a bajom, hogy ha egyenesbe van a kormány akkor magától húz elfele balra. Próbáltam kalibrálni de úgy meg elég rossz. Mi lehet a gond?
  • Hoffi
    #6660
    megveszed nekem? xD
  • pointer4
    #6659
    ECCI kormányt vegyél CST pedállal, SST váltóval, a többi nem jó semmire :)))
  • Hoffi
    #6658
    na meggyőztél:D

    köszi a válaszokat mindenkitől!
  • shaddoc
    #6657
    Azt még hozzátenném, hogy természetesen a 15+ gomb között van például a középső GT feliratú "duda" is, és a piros fékerő állításra is alkalmas tekerőgomb közepén elhelyezkedő "enter" gomb is. További szép napot a fórumozóknak! :-)
  • shaddoc
    #6656
    Hello.
    Hát nézd, én mindenképpen a Driving Force GT-t ajánlanám Hoffi-nak, már csak abból kifolyólag is, - azon kívül, hogy egy hónapja már igen elégedett tulajdonosa vagyok egynek - mivel szinte azonos árban mozognak a boltokban, én ahol vettem, ott jelenleg is 30ezer Ft környékén adják, azonban az internetes boltokban már, főleg ha pesti vagy esetlegesen (de ki is szállítják természetesen igény szerint), már 23-25ezer környékén is megkapható, s továbbfejlesztett változata a Driving Force Pro-nak. A kormánykerékről személyes véleményem alapján, csupán annyit tudok elmondani, hogy igen kellemes a fogása mindenhol, s szabályos/KRESZ szerinti fogás esetén - mely ráadásul a legkényelmesebb is - főképp nem lehet panasz rá. Nagyon korrekt, nem kell túl nagy kormánykereket elképzelni, de bőven van hely a "megkapaszkodásra". Korrekt az egész kormányszerkezet kialakítása az ergonomikusság szempontjából is. A legújabb logitech driver-el (5.04-es verziószámú) minden gomb működik megfelelően, ami ráadásul nem kis számban van jelen. Külön veszi például a pillangó(kormány mögött, mint a formula autókban), és szekvenciális váltót, továbbá mint a képen is látható, amit belinkeltél még további 15+ gomb áll rendelkezésre, ha jól számolom, plusz a piros színű tekerő gomb, mellyel például Formula, s egyéb játékoknál nem jelent hátrányt fékerő állítás szempontjából plusz helynek. Maximálisan elégedett vagyok azóta is vele, és szinte nap nincs, ha időm engedi, hogy leülök mellé, akár egy félóra/órácskára is. Sok sikert a helyes döntéshez!
  • kaposi1
    #6655
    Ami igazándiból nem tetszik a GT-n az hogy mint a képen is láthatod nics végig egy kényelmes fogási felület.
    Alul felül az bizony kemény rideg műanyag.



    Vs.

    És az átmérő különbség valóban ennyi.
  • Hoffi
    #6654
    hát igen a DFp kinézetre nekemis sokkal jobban tetszik de igazából nincs sok tapasztalatom ezen kormányok terén ezértis kérdeztem!

    köszönöm szépen az infókat
  • kaposi1
    #6653
    Szia!
    Nem akarok haza beszélni de én a DFP-re szavaznék.
    Nekem is ez van már egy éve és nagyon meg vagyok vele elégedve.
    Működésre és kinézetre is tökéletes.
    Több helyen is megnéztem már életben a GT válzozatát és részemröl egy nagy csalódás .Nagyobb az átmérője, robosztusabb, és nekem kimondottan csÚnyácskának tűnik a DFP mellett.
    Egyébbként lehet kapni most is DFP-t.
    Tegnap néztem a Győri Árkádba a Saturnban 29-ezer,a GT pedig 45-ezer.
  • ZTM
    #6652
    Logitech Formula Force EX kormányom kicsit megromlott,mikor jobra tekerem és már majdnem az ütközőpontnál van ha be van dugva a motor berángat és ki akarja kapni a kezemből az egészet ha nincs akkor az autónak a kereke egy kicsit berángat,jobbra és 1 kicsit balra,nemtom mit tegyek,a gari már rég lejárt.
  • Me0w
    #6651
    Nincs benne FFB, csak valami razas, amit nem a jatek iranyit. Volt a kezemben ilyen, valakinek vettek, borzalmas.