15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • solo
    #7051
    Persze, ez csak találékonyság kérdése.
    pl:
    Leszereled a váltógombot, szerzel egy olyan csövet aminek a belső átmérője pont akkora mint a g25 karja, és egyet ami pont beéemegy a gyári karra szerelt csőbe.
    Ráhúzod, a cső egyik-másik végének az oldalára egy adott méretű furat, ahova rögzÍtő csavart tudsz berakni
    Utánna a másik rudat amit a vastag csőbe nyomtál be röhzÍted.És végülis megvagy a hosszabbÍtással.
    De ha minden igaz, akkor a g25 váltógombja menetes, szóval a rúd végére menet is kell.


    Külön úgy, hogy kicseréled a kart nemhiszem, hogy lehet, vagy ahhoz tervezgetni is kell bőven.
    Mert ugye ott pontos méretek kellenek, hogy illeszkedjen.



    De amúgy minek hoszabb kar? MIt akarsz te vezetni? kamiont?: D

  • ZTM
    #7050
    Szerintetek lehet a G25-ös váltójára hosszabb váltókart tenni?
    Bár még nincs G25-ösöm majd csak lesz, persze nem ettől függ, hogy veszek-e de érdekel a dolog!
  • Solten
    #7049
    "Még a szerződés megkötése előtt érdemes az értékesítőről a lehető legtöbb információt összegyűjteni, illetve az áruról vagy szolgáltatás lényeges tulajdonságairól, a fizetésről, a szállítás vagy a teljesítés feltételeiről, az elállási jogról, azaz a visszalépés feltételeiről. Ezeket az információkat a kereskedő köteles megadni. Internetes szerződések esetén főszabály: amennyiben a vásárló meggondolta magát, 8 munkanapon belül indokolás nélkül elállhat a szerződéstől. Ezt a jogát attól a naptól kezdve gyakorolhatja, amikor az árut átvette, szolgáltatás nyújtása esetén pedig, amikor a szerződést megkötötte. Fontos, hogy ennek olyan írásos nyoma maradjon, hogy az elállás időpontját vita esetén később igazolni lehessen.

    Ha a kereskedő előzetesen nem tájékoztatja a vevőt az elállás jogáról, a 8 munkanapos határidő meghosszabbodik 3 hónapra. Ha a tájékoztatásra ezen az időtartamon belül sor kerül, az elállásra nyitva álló 8 munkanapos határidő attól a naptól kezdődik, amikor a tájékoztatót kézhez kapta a vásárló. Elállás esetén az értékesítő köteles a kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást követő 30 napon belül visszatéríteni. Így van ez akkor is, ha a kereskedő a megrendelést nem tudja teljesíteni. Ha a vevő eláll a szerződéstől, az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket a vevőnek kell állnia, egyéb díjat, költséget azonban nem követelhet az értékesítő. Amennyiben a kereskedő a megrendelttől eltérő termékkel, illetve szolgáltatással teljesít, a visszaszolgáltatási költséget ő köteles viselni.

    Az értékesítő olyan áruért vagy szolgáltatásért nem követelhet ellenszolgáltatást, amelyet a vevő nem rendelt meg. Akkor sem jár ez fizetési kötelezettséggel, ha a tévesen kiküldött terméket a vevő nem juttatta vissza számára. A távollevők között kötött ügyletek esetében is érvényesek a szavatossági, illetve jótállási jogok, azaz, ha a termék gyártáshibás, akkor a minőségi kifogással a kereskedőhöz lehet fordulni."
  • solo
    #7048
    Naja, a fogyasztóvédelmis dologra egyből munkáhozlátnak áltban:]
  • Solt
    #7047
    Ha látják, hogy neked a kormány kell, akkor szívatni fognak! Helyes eljárás a véleményem szerint: Bemész, megmondod, hogy rossz. Ezt ott prezentálod, majd közlöd, hogy kérsz MOST egy másikat, vagy kéred vissza a pénzed, mert inkább megveszed MÁSHOL!

    Ha így sem vagy eredményes, akkor vásárlók könyve, majd fogyasztó védelem emlegetése...
  • cselt
    #7046
    Ja hát majd megpróbálok még egyezkedni velük, hogy cseréljék ki egyből, mert azért szükség lenne a kormányra.
  • pointer4
    #7045
    A törvény úgy szól, hogy ha visszaviszed, rosz, és nem cserélik ki (amit megtehetnek, pl nincs) akkor pénz vissza. Csak ugye neked kormány kell ezt ők is tudják.
  • cselt
    #7044
    Igen iponból vettem, de a garanciafutár csak akkor jár ha eredetileg is postán rendeltem meg, de én személyesen hozam el, így nem kapnám vissza a 2400Ft-omat.
    Közben azért kiderült, hogy a jövőhét folyamán vissza tudom juttatni a boltba, csak akkoris még ottvan az az 1-2 hét átfutási idő ami nagyon nem tetszik. Plussz akkor ugye még egy kör fel a boltba érte, hogy el lehessen hozni. Ezért lenne jó nekem ha csak visszavinném aztán kicserélnék egyből, de szerintem ebbe nem fognak belemenni.
  • pointer4
    #7043
    Nem, a 72 órás dolog nem szűnt meg, ez csacsiság :) Ha szar, 72 órán keresztül azonnali csere van.
    Úgy nem viheted vissza, ha kitalálod hogy nem tetszik a színe. Na az szűnt meg, de az ~10 éve.
  • Debilon
    #7042
    ööö...ha iponból vetted, ott a 2400ft a szállítás, mely tartalmazza a granaciafutárt, csak akkor kell fizetni, ha nem jogos a garanciális igény..
  • cselt
    #7041
    Én most úgy hallottam, hogy ez a 72 órás dolog már megszűnt az EU-s csatlakozással, de vannak olyan cégek, akik mégis megtartják ezt, de vannak akik mégsem.
  • pointer4
    #7040
    Hmm, hát az a lényege a 72 órás cserének, hogy visszaviszed, és vagy egyből adnak egy működőt, vagy pénz vissza, ha hibás.
    A Pestre való szállítás, ha nem te oldod meg akkor még szép hogy pénz.
  • cselt
    #7039
    Hát tök jó, fizessek 2400Ft-ot azért hogy elvigyék Pestre vissza a boltba, ahol megnézik, hogy javítható-e vagy csere, aminek az átfutási ideje 1-2 hét... Nagyon boldog vagyok :(((
  • cselt
    #7038
    Hálistennek én azért nem maradok kormány nélkül mert van még itthon ezen kívül kettő :) Csak bosszantó, hogy direkt újat vettem nem használtat, hogy ne legyen vele probléma.
  • bardocz
    #7037
    Ez volt a momo-mal...És miattuk vagy 1 hónapig nem volt kormányom.
  • cselt
    #7036
    Csak attól félek, hogy majd náluk nem jön elő a probléma és visszaküldik, hogy nincsen gond vele.
  • cselt
    #7035
    Ja asszem az lesz. Megpróbáltam másik gépen is és ott is produkálja ezt a pedál behülyülést, pedig azon a gépen előtte nem volt egy kormány se. Egyszer veszek új kormányt és az is szar :(
  • pointer4
    #7034
    Teló rájuk, hogy 72 órás cserével élnél, csak nem tudod bevinni. Mi elszoktuk fogadni itt melóba, hátha ők is vannak ilyen rendesek. Mert a 4. napon már szervízbe kell vinni, az meg hetekre ráül, mire kivizsgálják.
  • cselt
    #7033
    Ja 3 nap jó lenne csak épp ezért (is) mentünk fel Pestre, hogy megvegyük és nem járok sajna minden nap arrafelé. Egy kiruccanás meg elég sokba lenne :( Meglátom mi lesz még.
  • pointer4
    #7032
    Szerintem 3 napos cserével éljél, nehogy most 3 évig ilyennel szopjál. A boltba tudod produkálni a hibát, Már csak az a kérdés, hogy egy ezt a pedál dolgot mindegyik csinálja-e. (nemhiszem)
  • cselt
    #7031
    Ez meg ugye új szal nem lehet elkopva, viszont az az érdekes dolog, hogy ha ezt az új pedált dugom rá a DFP-re, akkor jó. GT-vel meg mindegyik pedálnál szarakodik. Kicsit idegesítő a dolog. Igaz, hogy egy kis holtjáték beállításával orvosolható a gond, na de azér nehogy már ilyet csináljon egy vadi új (nem olcsó) kormány.
  • solo
    #7030
    Nekem momo nál akkor volt a pedál dolog, mikor már rohadtul elkopott:C
  • pointer4
    #7029
    Clear Calibration Utility
  • cselt
    #7028
    Nemtom nekem kifolyik a szemem, de nem találok ilyen progit a logi honlapján. Egy linket tudsz adni?
  • cselt
    #7027
    van ilyen kalibrációtörlő progi? ejha nem is tudtam, megnézem.
    Egyébként lehet, hogy egy win reinstallra lenne szükség, mert már elég öregecske a rendszer.

    A pedálhibánál viszont megfigyeltem, hogy akkor jön elő hogyha kicsit oldalról lököm meg a fékpedált, aztán ha kihúzom meg visszadugom a pedált, akkor megint jó. Érdekes. Viszont megpróbáltam a régi pedállal és azzal is ezt csinálja.
  • solo
    #7026
    Fenetudja nekem is volt ilyen momo val:/

    Aztán egyik win reinstall utánn úgy nemakarta csinálni:]
    Am, én azt javaslom, hogy szedd le a logitech oldaláról a kalibráció törlő progit, majd kalibráld újra.
  • cselt
    #7025
    Természetesen a gép fenekébe van dugva, mindig oda szoktam a kormányokat dugni, nem akarok szórakozni semmilyen usb hosszabítós és hasonló dolgokkal.
  • pointer4
    #7024
    A pedál jelenség az érdekes, az valami bekalibrálási dolog lehetett, fogadni mernék rá, hogy többet nem jön elő.
    A kormány hogy nem kalibrál usb felismerésnél... Nem valami vacak USB Hub szórakozik veled? Közvetlenül a gép fenekébe dugva is ilyen ?
  • cselt
    #7023
    Tegnap vettem egy DFGT kormányt és hát így elsőre elég felemás érzéseim vannak. A kormány fogása jónak mondható bár elég vékonyka de nekem tetszik, kézreáll. Gombból nincs hiány, rengeteg van rajta, nem is tudtam mindegyikhez egyelőre funkciót rendelni, pedig elég sok gombot használok.

    Viszont negatívumokkal is találkoztam. Az első érdekesség a kormánnyal kapcsoaltban az volt, amikor az első pár kört megfutottam feltűnt, hogy nincs meg az eddigi végsebességem. Megnéztem a beállításokban és tényleg a fék egy nagyon picit befogott. Próbáltam kihúzni visszadugni, de csak nem változott a dolog. Majd egyszercsak megszűnt a jelenség, legalábbis most nem tapasztalom.
    A másik furcsa dolog, hogy a DFP-m eddig a gép indításoakor mindig bekalibrálta magát, ez viszont csak egy kicsit fordul el és ferdén áll meg, amit középállásnak vesz. Ilyenkor ki kell húzni az USBből majd kb két ki-be dugdosás után beáll rendesen. Ez azért így nagyon nem tetszik.
    Az FFB is olyan furcsának tűnik nekem egyelőre, de az lehet, hogy csak szokás kérdése.

    Olvastam, hogy páran már vettek innen ilyen kormit, tőlük kérdezném, hogy tapasztaltak-e hasonló dolgot? És bocs, hogy kicsit hosszú lett, de nem tudom egyszerűbben leírni :)
  • kiki888
    #7022
    nekem is az a 10 gomb + a DPad + 2 váltó hátul el van használva az EX-en (egyéni szoc. probléma :D)
  • NIBI
    #7021
    Egy szétszedett gamepad és egy kis szerelés árán még lehet rá rakni vagy 10-et. :)
    Amúgy tényleg kajak semmire se elég a 2 gomb, nekem szokatlan a régi Thrustmaster kormányhoz képest, amin volt 10. :)
  • symbol
    #7020
    LOL :D Látjátok csak összejött pár gomb, én a G25-öt azért is koncepcionálisan hibásnak tartom. :D
  • Rainbow15
    #7019
    és mindezt a célegyenesben, 300-al :D
  • GPx8
    #7018
    Lehet, csak gyorsnak kell lenni! Kiszállsz, kiengedsz egy kis levegőt, vagy belefújsz. Egyszerű. :D
  • bardocz
    #7017
    Nem vicces!Én egyenesben akkor is guminyomást akarok állítani :-D
  • Hoffi
    #7016
    tudom!:D
    viccnek szántam de látom nemigazán volt az:D
  • bardocz
    #7015
    Najó,de azt már tényleg nem lehet életben sem szabályozni:P Turbot meg néhány kocsinál el lehet engedni elvileg,pl GP79-ben a Renaultban.
  • Hoffi
    #7014
    akkor már a guminyomást is:D és az még 1 + gomb:D
  • bardocz
    #7013
    Naja,azt el is felejtettem.Akkor még ott van a boxkiállás kérése is,megitn egy gomb,ha olyan a kocsi,akkor a turbo szabályozó.
  • GPx8
    #7012
    + Jobbra-balra néz stb...