15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Sponnyabob
    #7211
    HA neked van akkor meg tudnád mondani hogy a felfogató lábai mennyire lógnak lefelé mert az asztalomon elég szerencsétlenül jön ki a hely és nem tudom el fog-e férni.
  • milk4
    #7210
    Már csinált(,ha minden igaz).
  • AlieN911
    #7209
    Ilyet nem tudsz csinálni? Nem tűnik nehéznek, bár nem értek hozzá.
  • AlieN911
    #7208
    Ez mind? Ez olyan jó cucc??? Tiszta műűűanyag xD
  • [HUN]FaTaL
    #7207
    Jó kormány, hogy mennyire megbízható nem tudom, 2 hónapja van meg csak, de semmi baja.
  • pointer4
    #7206
    A CST
  • atenza
    #7205
    Milyen kormányod van most?
  • milk4
    #7204
    Logitech megbízható,haveromnak már elég régóta van Ex-e.Nyugodtan megveheted!
  • bertino
    #7203
    cst ?
  • ripso7
    #7202
    nekem volt már két Apollo RW 2007 kormányom mindkettőt kinyírtam
    most várom a logitech DFGT
    de nekem ment az apollóval ia a rally vibrációs volt de nagyon élethű volt
    de várd meg amire többen is válaszolnak rá
    had mondják el többen a véleményüket
  • Sponnyabob
    #7201
    Bocs hogy ilyen sokszor írok egy más után de kérdezném hogy szerintetek egy normál felhasználónak egy Logitech Formula Force EX kormány jó lenne-e. Mert ez a kormány még elég elfogadható árban van nem sokat lenne használva és akkor sem őrült módon. A másik kérdésem pedig hogy ez a kormány Rally-s játékokhoz is jó? Tehát arra gondolok itt hogy ez főképp formula versenyekhez van kitalálva de azért élvezhető vele a rally is. Ja és még annyit hogy már volt két kormányom az egyik Ganius a másik meg nem tudom milyen de mind2 elég hamar tönkre ment ez a kormány ilyen szempontból mennyire megbízható? Köszi a válaszokat!
  • ripso7
    #7200
    helló
    nem vagyok szakértő de szerintem szedd szét,tisztítsd le és fújd ge kontakt sprayvel így talán jobb lesz de nembiztos
  • Sponnyabob
    #7199
    Megvolt most egy kicsit jobb lett de még mindig érezhető hogy nem teljesen jó.
  • [HUN]FaTaL
    #7198
    Lehet hogy koszos a poti, szedd szét és tisztítsd meg.
  • Sponnyabob
    #7197
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni van egy ilyen kormányon tavaly márciusban vettem és úgy kb. két hónapja nem vettem elő most hogy itt a nyár egy kicsit játszani akartam és arra lettem figyelmes hogy a kormány balra tekerésekor összevissza ugrál a bal oldani végpont és a közép pont között miközben és egy helyben tartom a kormányt. Ezt csak balra csinálja jobbra teljesen rendben van mi lehet a baja nem rongáltam soha teljesen nyugodtam használtam. A garancia egy év volt rá és sajnos ez már lejárt. Mit csináljak vele dobjam el vagy van valami megoldás? Tegnap szétszedtem és kitakarítottam most egy kicsit jobb de még így előjön néha a probléma. Köszi a válaszokat!
  • symbol
    #7196
    jól néznek ki az tuti, de én mondjuk továbbra is úgy vagyok vele, hogy egy fasza sim-gear H váltó, meg egy DFGT meg CST pedál. atomdrága az uccsó, de szerintem is egy fél élet tuti.
    Ezek a "félkomoly" cuccok is jók biztos, de ha nekem lett volna munkám az elmúlt fél évben tuti itt lenne már a CST. :)

    meg ha megveszed potom pénzért pl a Fanatec-et, akkor utána még ugye van jobb meg minden lehet szeretnél egy CST-t... meg érted nah. :)

    Ez a DFGT nagyon komoly lehet, iracing előfizetés után tuti veszek egyet. :) csak "induljon be" minden :)
  • pointer4
    #7195
    Ha pedál akkor CST :D
  • cselt
    #7194
    Felmerült bennem, hogy esetleg kéne venni egy 3 pedálos szettet a kormihoz és nézegettem a Fanatecnek a Clubsport pedált. Valakinek van róla valami tapasztalata, hogy mennyire jó minőségű, mennyire éri meg megvenni? Ahogy én kivettem a kis angol tudásommal ez USB-s tehát minden kormányhoz használható. Árban kicsit húzós, de ha jó minőségű, akkor megérheti.
  • atenza
    #7193
    Minap kezembe akadt egy régi playstationhöz vett kormány, amely körülbelül 10 éves... Nem sokat volt használva, mivel hamar elromlott és így hagytam vesződni a sok kacat között. Azonban most mikor ráakadtam, felcsillant a szemem, ugyanis anno a kormányhoz tartozék volt egy váltó és egy kézifék!
    Ez hasonlóan a g25-nél lévő megoldáshoz, egy külön kis tartórészben kapott helyet. A tartozék ps/2-es csatlakozón keresztül kapcsolódott a kormányhoz...
    A kérdésem az lenne, hogy valamilyen programmal nem lehet-e megoldani h ezt a cuccot felismerje a számítógép, illetve h a gombok működjenek? A kézifék miatt kellene a dolog, iszonyú jól meg van csinálva, érzésre elég jó, persze nem olyan mint egy igazi... :)

    Ime a kép róla:
  • solo
    #7192
    Akkor ecci-t nem is kérek tőled karácsonyra:|
    Marad a frex, okés? És ha lehet akkor 7 sebességes H valtót kérek, meg pls mán, ha ottvagy akkor egy kéziféket is ^^Olajos fékes pedálsor, tudod, minden nyalánkság ^^
    xDDDDDDDD


  • pointer4
    #7191
    Hát már csakazért is rákérdeztem miér jó ez nekem. Pl az ECCI nek nincs is ffbje, és mégis top cumó.

    Nemvagyok puhány amúgymeg, fekve nyomok ha kell 5 túrórudit is az arcomba :D
  • solo
    #7190
    Puhány vaty:|


    Én emlékszem, a momo-t 150 % on driverből, és 200 % on LFS ből nyomtam, egyik versenyző ismerősöm átjött, és mondom, menjen pár kört, mondja, hogy ő biztos milyen gyenge az ffb, első kanyarba ahogy berántotta az ffb jobbra a korményt az őgy is maradt xD Elsőre kicsit fura volt neki, de utánna mikor rájött, hogy olyan erő kell hozzá mint egy gokarthoz, akk már rendben ment:]
  • pointer4
    #7189
    Dehát a G25 öt így is vissza kell vennem még ezzel a 32cm-es kormánnyal is, hogy eltudjam csavarni.
  • milk4
    #7188
    Azt írták valamelyik videónál,hogy nagyobb és élethűbb az erő visszacsatolás.
  • solo
    #7187
    Gondolom nemkicsit erősebb az ff motor, és ilyen alapon lehet más az áttétel is, és netán lehet 2x ereősebb is az ffb xD

    Szóval, ha ezt megcsinálnád, lehet nem is kéne rávágnod a kormáynra hogy eltörjön xD
  • pointer4
    #7186



    Kit

    Mostmár kíváncsivá tett, ez mér jó?
  • ripso7
    #7185
    hát figyelj próbálkozz biztos megtudod csinálni de ne feledd a garancia akkor elfog veszni:)
  • Cicakaka
    #7184
    Hali! Pár hónapja vettem egy dfp-t és egyetlen egy gondom van csak vele, az a pillangó váltó. Tudom hogy könnyen elérhető és teljesen jó ez is, de iszonyatosan tetszik az olyasmi mint pl a momo-n is van hogy hosszan kijön a helyéről. DFP-n a pillangó váltó mellett van valami lyuk, nem lehet hogy ez arra van hogy rá lehetne tenni valami hosszabbított és ilyen momo feelingűre megcsinálni?? :)
  • [HUN]FaTaL
    #7183
    Szedd szét, a potit tisztítsd meg és jó lesz. :) Volt ilyen kormányom, azon segített.
  • tuzfal3
    #7182
    Hellosztok
    Azért érdeklődök hogy a logitech formula vibration feedback kormányommal lehet-e valamit kezdeni? mert igazábol nem akarok másikat venni csak anyi kéne hogy normálisan lehessen használni(ne rángasson és ne húzzon oldalra) esetleg egykis itthoni barkácstuningot elviselhetne:D
    elöre is kösz
    Üdv!
  • bertino
    #7181
    zsír, thx
  • Tomsteel
    #7180
    Mutatok pár videót:

    Teszt 1.rész Teszt 2.rész

    Ebben a tesztben mutatja a faszi, hogy mennyivel másabb érzés tekerni a két kormányt, hangja van a DFGT-nek is, de sokkal finomabb szerkezet az egész.

    Ezen pedig jól látszik, hogy mennyit javítottak az áttételezésen
  • bertino
    #7179
    a kormánynak tekerés közben olyan hangja van, mint a dfpnek, vagy olyan, mint a g25nek ? (g25 véleményem szerint jóval csendesebb)

    érdekelne, kösz.
  • ripso7
    #7178
    akkor az a köv héten meg is jön
    énis várom már de még nem telefonált a számteches hogy megjött a boltba de talán holnap addig is reménykedek hogy lessz kormányom holnapra
  • solo
    #7177
    Te megint eltájoltad magad xD
    MOMO-t akartam venni, de van aki használt fél éves momot akar 20 ért adni ph-n, 15 ért meg széthullottat..Szal, kérek kis lóvét mtutertől aztán veszek egy dfgt-t ma vagy holnap.
  • [HUN]FaTaL
    #7176
    Jó hát MMben most is 80k.
  • AlieN911
    #7175
    Hát azért nem. MM-ben meg ilyen hülye hozzá nem értő helyeken volt 90k. PC boltban 1-2 helyen reálisabb ár volt. Én is 68k-ért vettem, futárral együtt, kb. 2,5-3 éve :)
  • Tomsteel
    #7174
    Egyébként meg egy árban vannak, szóval nincs miről beszélni !

    árak
  • Tomsteel
    #7173
    Annyi biztos, hogy azt a +6 ezer forintot a DFP-hez képest nagyon megéri, és ha tényleg DFP-ben gondolkodsz, akkor habozás nélkül pótold ki DFGT-re !
  • [HUN]FaTaL
    #7172
    Volt 95 is?:D

    Jesszus. xD

    De 60ról nem nagyon akar lejjebb menni, 1 éve is ennyi volt. 30ért még lehet, hogy vennék is. :D