15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • atenza
    #7531
    Íme a válasz: "I understand that you are concerned regarding this but is assure that this is a normal behavior of the brake pedal."

    Szóval szerintük ez a normális :S

    Viszont most bekapcsolásnál meg az történt h kalibrálta magát és nem középre állt a kormány hanem 90fokkal jobbra, átraktam másik usb-re, megint így állt be, majd vissza az eredetibe és most jól kalibrált :S
  • devilzero
    #7530
    4nap alatt kitudott jönni rajta, lehet túl erőszakos voltam :-)
    Semmibaj, ha idegesít akkor oljaozás lesz, de asszem még nyomatok vele egy kis DiRT-öt hát tompul!
  • bardocz
    #7529
    Nekem néha visít,ha jó szögben áll,eléggé érdekes.De továbbtekerem,aztán elmúlik:D
  • CamelX
    #7528
    Enyhe fordulatnál nekem is szokott nyekkenni, de legtöbbször ez 1-2 óra használat után megszűnik, szóval valószínű csak kéne rá 1 kis zsír (még mindig nem mertem mondjuk szétszedni épkézláb karbantartási útmutató nélkül). Nem hiszem hogy garival megoldódik. Nem 1 hibátlan kormány ez, de kétségkívül az árkategóriájának legjobbja még így is, nekem csak 1 év után kezdte el csinálni
  • devilzero
    #7527
    Üdv!
    Asszem 4 nap alatt kijött az a probléma hogy a fogaskerekek mintha "elcsúsznának" egymás felett így amikor a balra kanyarodásból visszahúznám a kormány egy fura nyekkenés halható! Tudom orvosolni valahogy itthon ezt a problémát vagy vigyem be a boltba garival???
  • atenza
    #7526
    Megtaláltam közbe, ott van a címkén mind3 de eléggé elrejtve :) Na írtam nekik meglátjuk mit válaszolnak, nehogy már egy wingman ff pedálja jobb (halkabb) legyen :D
  • milk4
    #7525
    Dobozon vagy a manual hátulján,vagy a manual nejlonján.
  • atenza
    #7524
    Azért megkérdezem a support-ot... Nem tudja valaki h a PID vagy S/N-t hol találom? Kérik ezt is de csak a M/n és a P/N-t találom rajta, ami a kormány alján lévő matricán van :S
  • Norbi1990
    #7523
    Nekem is ilyen kattogós hangja van a fékpedálnak, de amikor vezetek akkor nem hallom mer fülesen hallgatok mindent :D
  • atenza
    #7522
    Összehasonlítva a gázpedál lepadlózásával, amit igencsak odacsaptam hogy hallani lehessen, így szól a fékpedál.
  • atenza
    #7521
    Hogyan vetted fel a hangot? Megpróbálom megmutatni a gázpedál koppanásával összehasonlítva
  • atenza
    #7520
    Elég halknak tűnik nálad, főleg ha észre se vetted idáig :)
    Nálam hangosabb mint a gázpedál koppanása, és általában én hirtelen fékezek, és a végén engedem fel. Ha halkabb lenne nem érdekelne de tényleg hangos :S
  • neilszab
    #7519
    Az a Wingman team weboldala volt, és ott megtalálhatók a mélcímek is, de ők nem tudnak neked ebben segíteni, ők ugyan is programozók :)

    Megnyomkodtam most én is a fékem, és odadugtam a mikrofont is közvetlenül mellé: DFP fékpedi hang

    A pedálút legelején tényleg van egy kis kattanás (a hanganyagban azért rájátszottam kicsist :) ), és ez igen a második rugó lesz. Valós hazsnálat közben már közel nem ilyen ciki a helyzet én bevallom ezidáig észre se vettem. Eleve finoman fékezek, alig van hangja nálam (a gáz hirtelen padlózásának koppanása nálam sokkal hangosabb :) ), közben meg ugye dübörögnek a hangfalak, szóval...

    Sztem kár ezzel foglalkozni, mechanikailag renben van a cucc, nem egy nagy durranás ugyan belülről, de nem lesz vele gond... ;)
  • atenza
    #7518
    Azt a címet ahova lehet írni belinkelnéd légyszi még egyszer, mert megkérdezném őket h ez a kattogás normális-e a féknél :S
  • atenza
    #7517
    A váltókar nekem is ad hangot, az gondolom természetes, de a fékpedál eléggé zavaró :S Valószínűleg a 2. rugó belépésekor adja a hangot, mert kb félúton hallom ezt a kotyogást... Körülbelül olyan a hangja mint amikor a gázpedált kicsit gyorsabban felengeded és nekiütődik a gátló résznek. Elég gagyi hatást kelt így a dolog :S

    A driver pedig 5.04.110-es, 01/21/09-es kiadású és nekem mindig kalibrál, igaz még pár héttel ezelőtt tettem fel, még a wingman FF-hez, de firss redszerre, most meg csak bedugtam ezt és felismerte...
    A logitech honlapján a G25-nél és a DF GT-nél is 5.04-es drivert írja, ami 04/02/2008-es azt ott leírtak alapján, pedig elvileg innen telepítettem még anno én is.
  • pointer4
    #7516
    Azt majd a társ pónitopicba :P
    Légyszíves ne nézzél át a szimulátor topicba, mert ott is szétszapulod a textboxot, akkor hazakergetlek :P
  • neilszab
    #7515
    Édes fiam, ki beszélt itt a G25-ről (rajtad kívül), hát naná hogy az minden indításkor kalibrálódik!!!!!

    Menjé pályára, oszt' körözgessé inkább! :D :D



    (ööö... és nem lehetne a kormány helyett inkább egy cuki kis póni?? :D :D )
  • NIBI
    #7514
    De mondom, hogy a G25-öm is kalibrál minden indításkor! Lefilmezzem, hogy elhidd?
  • pointer4
    #7513
    Zöldüljél meg :P
  • neilszab
    #7512
    Még egyzser mondom, ez a kalibrációs mizéria csak is kizárólag a DFGT-re vonatkozik!

    Akit zavar a dolog, annak javaslom írjon egy levelet a fejleszőknek (a címüket már belinkeltem), biztos vagyok benne, hogy születni fog a dologra megoldás :)

    Tényleg nem lenne amúgy hülyeség egy olyan funkció mely kikapcsolja az automatikus kalibrációt, és egy olyan, amivel manuálisan is lehet kalibrálni.

    (váááá, ez a hülye merci kromány... nem lehetne mindig halvány? Vagy a betü fekete? hihi :D )
  • Debilon
    #7511
    FFGP-m volt az sem kalibrált indításkor, akkor sem ha áramszünet volt..csak akkor amikor én akartam...bár annak a kalibrációja más szisztémán működött mint a dfp vagy dfgt :)
  • milk4
    #7510
    DFP-m minden indításkor kalibrál,vagy ha nincs bedugva indításkor az AC kábel,akkor villog az egyik sárga LED és utána egyből kalibrál miután bedugom az AC kábelt.
  • NIBI
    #7509
    Hát én a G25-re gondoltam. Most így utólag visszaolvasva félreérthető egy-két válasz. :)
  • NIBI
    #7508
    Szerintem meg nálatok a gond , ugyanis eddig mindegyik FFB-es kormányom ezt csinálta.
    De a héten úgyis win reinstall lesz, aztán majd azután írok még.
  • bardocz
    #7507
    Én mindig áramtalanítom,és berakom a szekrényembe:-D
  • Debilon
    #7506
    az áramtalanítás miatt :) áramszünet után nekem is kalibrál..
  • rockymitymók
    #7505
    Így akkor a következők lehetnek:
    1. mivel leginkább RBR-ben veszem észre, lehet, hogy csak a kavicsoktól van:)
    2. rosszul írtam körül a jelenségeket (mások számára érthetetlenül:-))
    3. előfordulhat, hogy csak eltúlzom... (mivel nincs tapasztalatom)
    4. esetleg tényleg vmi nincs rendben vele... (remélem, nem így van...)
    Az a probléma, hogy nincs ismerősöm, akinek lenne ilyen kormánya, így nem tudom megnézni, tehát marad az a lehetőség, hogy majd a 2 éves gari lejárta előtt visszaviszem és a szervízben megmondják, hogy jó-e vagy nem..., esetleg levágom a kábeleket xD...
  • rockymitymók
    #7504
    Hát nemtom, nekem is DFGT-m van, és minden egyes bekapcsoláskor kalibrálja magát... (Hozzáteszem, hogy én környezetbarát vagyok, és mindig áramtalanítok :D)
  • Debilon
    #7503
    kihúzod-visszadugod :D
    ez akkor izgalmas főleg, ha a gép hátulján levő portba van dugva és felette van egy nyomtató vagy egyéb más csatlakoztatva :D
  • bardocz
    #7502
    Sehogy.Csuklik az isten,szűzmária,meg a gyártó,mást nem tudok tenni:D Nem véletlenl nem járok TS-re,meg az is gombra van rakva
  • neilszab
    #7501
    ÖÖö..futam közben hogy az istenbe lehet "kalibrálni"? ezt nem értem :O :O :S
  • neilszab
    #7500
    Itt nézz azét, ez a drivert készítő cspat honalpja, hátha találsz rajta vmi kalibráló cuccot: Wingman Team

    Amúgy meg nyugodtan írj egy levelet a fejlesztőknek, én már több ügyben is kommunikáltam velük (pl PC driver a DFGT-hez is), nagyon rendesek és közvetlenek.. ;)
  • bardocz
    #7499
    Szerencsére lfs-ben nem versenyzek.De előfordult már,hogy rfactorban ligaverseny közben elállt a középállás.Ez igazából nem is lenne akkora probléma,ha rendes pillangóváltó lenne rajta,de csak két kis szar gomb van rajta,ami a legnagyobb jóindulattal sem lehet annak nevezni.
  • cselt
    #7498
    Azért az se normális, ha verseny közben kell kalibrálgatni. Én már meg lennék elégedve vele, ha szoftveresen is rá lehetne venni a kormányt, hogy csináljon egy körbepörgést.
  • bardocz
    #7497
    Fanatecében van,viszont azt versenyenként 2-3x tutira használom,és amikor kiállok a rajtrácsra,csak imádkozok,hogy egyenes marad...Szerencsére LFS-ben lehet játékon belül kalibrálni,mert ott van,hogy körönként kell 900 meg 720 fokon.
  • cselt
    #7496
    3.: Nem is értem igazából, hogy akkor miért nem tesznek a profilerbe egy opciót, amivel újra lehetne kalibrálni a kormányt az USB-ből való kihúzás nélkül, mert ez így nagyon nem praktikus.
  • pointer4
    #7495
    Írjak róla cikket hogyan szokjál hozzá? :P
    Ponnt emiatt szürkül ki néha.
    De a kedvedért lejjebb veszem :P Nézd kivel van dolgod.
  • neilszab
    #7494
    Na akkor sorba... :)

    1. Tegnap kaptam szét a DFP/DFGT pedálját.. .a fékpedlál úgy van megoldva, hogy a gázzal ellentétben 2 db "rugó" van benne, hogy keményebb legyen, de ez a rugó csak a kb. pedálút felénél kezdműködésbe lépni (itt érezhetően fel is "keményedik"), ebből adódhat a kattanás, de amúgy jelentősége nincs szerintem (Mondjuk nálam nem kattog, lehet nektek kicsit kimuzdulhatott at helyéről?) Nálam viszont a váltókar kattog..

    2. Az FFB erősségét egy csúszkával lehet szabályozni mind a játékokban, mind a driverben is. Ennek beállításáról részletes leírást találsz a Kormámy Kalauz című írásomban, hajrá! ;)

    3. NIBI-vel nem foglakozzatok, hülyeségeket beszél, ugyanis neki G25-e van, nem DFGT-je, nem is értem minek pofázik bele?!! :D :D ;) A DFGT az 5.04-es drivertől nem kalibrálja magát gépbekapcsoláskor, ennek következtében viszont könnyen elállítódhat a középállás, ha kikapcsolt állapotban eltekergeted..

    4. Pointer, k*rvára idegesítő ez a kormány itt szövegboxban, nem látom tőle mit írok, meg ez a kék szín is szar... :D :D :D
  • Debilon
    #7493
    windows vezérlőpult pl... játékvezérlők és ott megkeresed
  • pointer4
    #7492
    Logitech Profilerben leveszed az erejét nullára. De ezzel az erővel tolhatod gamepaddal is.