15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • solo
    #7571
    Napi 1 órát tolom áltban, de már egész jól megy.
    Már csak meg kéne tudnom, hogy LFS X0.5 ben hova a véres f@szba kell tenni a setupkat, és akk a drift is faszályos lenne.: O De fingom nincs: D elfelejtettem: D Setup mappa nincs, gyári setupok sehol, ha csinálok setup mappát assejó:C
  • Ferrari25
    #7570
    Tessék!Remélem működik!Ha igen jó szórakozást hozzá!
  • Ferrari25
    #7569
    Köszi a válaszokat!Egy olyan 6-7 hónapja nyomom kormánnyal!Még1x köszi mindenkinek!
  • Debilon
    #7568
    márakinek kalibrál minden indításkor :P
  • atesz25
    #7567
    Hali.Szeretném megkérdezni hogy valamelyikőtöknek nincs véletlenül egy driver a Ms Sidewinder ffb kormányhoz, ami jó win xp, vagy vistához.
    Ezt a számu drivert probáltam de nem találom sehol már:5.0.2461.1
    Most szeretnénk a kormányt használni de ezeken az op rendszereken már nem megy a driver túl öreg.A segítségeket előre is köszi
  • cselt
    #7566
    Ha ez az első kormányod, akkor ne számíts az elején túl sok jóra. Viszonylag sok időt bele kell ölni, hogy viszonylag jól tudjál menni vele.

    Ha viszont volt már kormányod, akkor sztem kb 1-2 óra vagy még annyi se és megszokod az újat. (legalábbis nálam így volt)
  • pointer4
    #7565
    Bekalibrálást a kormány minden bekapcsoláskor elvégzi magának, 5 másodperc sincs.
    Ha arra gondolsz, hogy úgy megszokd, hogy profin menj vele, akkor több tíz óra játék.
    Eseleg beállításhoz kis útmautató a bannerban "Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz".
  • Ferrari25
    #7564
    Hello!Azt olvastam, hogy a Driving Force Pro GT-t elég nehéz jól bekalibrálni!Ennek ellenére meg fogom venni de nagyon érdekel h hány napig kell elszenvednem vele szerintetek?
  • milk4
    #7563
    Portalanítsad,nézzed meg hogy a poti mozog e,ha igen akkor rögzítsed.
  • kiki888
    #7562
    ha a formula force ex-emben ingadozik a kormány jele, van rá vmi mód, hogy enyhítsek rajt?
  • Ferrari25
    #7561
    Ok!köszönöm szépen!:D
  • Debilon
    #7560
    inkább akkor dfgt-t vegyél ha nem a g25 a választás.. a dfgt a df pro fejlesztett változata..

    lehet állítani 900 fok maximum

    driver: wingmanteam.com, de ha rékeresel hogy logitech driver 5.04 akkor is ad letöltési helyet
  • Ferrari25
    #7559
    Ja meg működő windows xp 32 bites drivert hol találok!MInden választ előre is köszönök!
  • Ferrari25
    #7558
    Kinéztem mégis egy másikat!A driving force pro-t!Annál lehet állítani a fordulási szöget?
  • Ferrari25
    #7557
    Csáó!Minap kinéztem magamnak egy Logitech G25 kormányt 51 000 FT-ért!ittSzerintetek ez jó minőségű is vagy csak egy átverés?Választ előre is köszi!
  • Streetwarrior
    #7556
    Kösz a tippet Milk4, szétkaptam, tisztitottam meglátjuk mi lesz.

    Ott nézed a százalékot, hogy a játékvezérlőkben rámesz az egérrel valamelyik pedálra és ott kiírja miközben lenyomod a pedált.
  • Ombika
    #7555
    Hol nezed ezt szazalekos aranyba?
  • milk4
    #7554
    Tisztítsad ki a pedálokat,portalaníts,kontakt spray stb...
  • Streetwarrior
    #7553
    Helló mindenkinek!

    Valaki találkozott már olyan hibával, hogy valamelyik pedál lemyomása közben 1, 2 vagy maximum 3%-ot hibázik. Arra gondolok, hogy pl. 98% után 100%-ra ugrik. A legdurvább az volt, hogy 97%-ról ugrott 100%-ra. Van valakinek valami ötlete, egyébként egyáltalán nem zavaró játék közben, de azért egy Logitech G25 működjön már svájci bicska módjára.

    Ja egyébként mindig csak 1 pedál csinálja, a másik kettő tök sima. Újratelepítés után megoldódik 1-2 napra, aztán teljes véletlenszerűen kiválaszt egy pedált ahol produkálja a fentebb leírt jelenséget és a oprendszer mindegy neki (XP, Vista 64bit, Windows7 64bit).

    Valami ötlete van valakinek?

    Üdv
  • pointer4
    #7552
    Ugyan az a fajta poti van mind a 2 helyen haszálva, lehet megélazult a felfogatás.
    Azért megy hamarabb szét a fék -gondolom - mert azzal keményebben bánik általában az ember.
  • Rainbow15
    #7551
    Ezt azért kérdeztem, mert a fékkel nincs gond, a pedál is elmegy 100ig, de akkor erősen kell nyomni, verseny közben meg azt nem fogom csinálni
  • Rainbow15
    #7550
    Sziasztok
    Arra tudtok valami megoldást, hogy néha (sokszor) a momo gázpedált ha lenyomom, nem megy el 100%-ig, csak 95-ig, de ha nagyon erősen lenyomom, akkor felmegy 100-ra. Ez a probléma nem lenne, ha a kalibrálást elmentené, mint pl. a formula force gp-nál. De itt mindig újrakalibrálja, amint többet produkálok neki...
    Vagy ez az egész a momo gyári pedálproblémája, amit könnyen orvosolhatok a leírás szerint?
  • atenza
    #7549
    Működik rendesen, nincs vele gond, fene tudja lehet h az én fülem túl érzékeny :)
  • neilszab
    #7548
    Tegyél bele a pedál mögé egy Squash labdát, a legpuhábbik fajtából. Pont befér, szétszedni se kell hozzá és a problémádat is megoldja! :)

    De ha ennyire hangos, akkor sztem tényleg kapd szét és nézz bele, hátha vmi gubanc van! De a hangon kívül nincs más gond vele ugye?
  • Hoffi
    #7547
    köszi az infókat!
  • [HUN]FaTaL
    #7546
    Kormány drivert nem szed le.
  • Ombika
    #7545
    Ha felismeri en ugytudom az leszedi, de elnezest ha tevedtem!
  • [HUN]FaTaL
    #7544
    Aha persze, hogyne. Kormányét is, nem kéne hülyeségeket beszélni. :D

    Vistas logi driver kell. Meg creative hangkártyáknak is külön kell leszedni a driverét. Catalystot/Forcewaret sem árt feltenni, anélkül többek között nincs OpenGL. Sokmindent leszed, de, hogy mindent az túlzás.
  • Ombika
    #7543
    Win 7 maganak szed mindent ! :)
  • cselt
    #7542
    Vista drivert kell hozzá leszedni és azzal tökéletesen működik.
  • Hoffi
    #7541
    hello!
    most lesz egy nagyon hülye kérdésem!:D
    ugye g25höz mikor szedtem le drivert akkor windows xp-hez szedtem le de nekem 2 héten belül windows 7-em lesz!
    ahhoz más driver kell vagy működik rajt az xp-s?
    előre is köszi
  • atenza
    #7540
    Lehet az lesz h kitömöm az egész pedált, az úgyse melegszik mint a kormány :) Amúgyis jobban fel kéne keményíteni.
    Valaki kérdezte még korábban h nem lehet-e valahogy a pillangóváltókat megnagyobbítani.... Szerintem nem lenne nehéz megvalósítani a dolgot, mert azon a részén a kormánynak elég sok csavarmenete van, elég lenne két elég rugalmas fémlapátot rászorítani megfelelő profillal kialakítva, a csavarmeneteknél kifúrva és máris kész lenne a pillangóváltó :) Persze a régi kis műanyag ottmaradna, az új fül pedig rásimulna, de így pont jól jönne ki a dolog mert ez megadná a távolságot a kormánytól.
  • solo
    #7539
    Jah bázze..

    Bezzeg az okos lyúzer ilyenkor felmegy logitech.com ra, elslattyog a logitech MOMO letöltéseiig, és odd a calibration cleanert leszedni..ElindÍtja.Újrakalibrálja a kormáynt, és viszlát...Ez a legvégső eset, ha már semmi se megy:]
  • pointer4
    #7538
    Nem, szó sincs erről. Ha kifizetted és ők gyártják, és nem azt adják amit ígértek, akkor kapják be.
    De tuti jobban jársz, ha csak simán szétszeded. Ha ennyire hallod, akkor az nem csak a síma felütközés lesz. Lehet a 2 rugó egymásba van rakva? Az egyik fennakad a másikon, kicsit megfeszül, és kipattan, na és ezt hallod. Lehet kéne rajta forgatni egy negyed fordulatotot, mert ponnt ugyan oda esik a két rugesz kilapított tekercselése (na ezt jól leírtam, az eleje).
    Vagy, ha nem is egymásba vannak, akkor is valami ilyen baj lehet. Kicsit forgass rajta. Matrica nincs amitől tudnák hogy szétszetted, a csavarfejet meg ne kend szét (jó csavarhúzó).
    Esetleg tegyél be elé, egy vékony filc/szivacs réteget, csodákra képes ha az akusztikáról van szó.
  • atenza
    #7537
    Nyilván téged nem zavarna ez a dolog, max vennél egy másikat... Felőlem kerülhet akár 1 Ft-ba is ha nem úgy működik mint a többi, akkor nem kéne. Nem arról van szó h picit hallom ha odadugom a fülem 1cm-re, hanem a fejemen van a fejhallgató és úgy is hallom elég rendesen.
    Neilszab mondta h ő észre sem vette a dolgot ameddig nem írtam ide.
  • Toby0501
    #7536
    Na igen.. amikor még egy elektronikai eszközöket gyártó cégnél dolgoztam, elárulták, hogy a termékek elkészítésére fordított összeg az eladási ár 10-20%-a!
  • pointer4
    #7535
    Ha tévedtem is, akkor is max még megdbbentőbb eredmény jön ki, a pedál nyersanyagára nézve. Attól még, hogy nem hallottam a problémát, még lehet akár igazam is.
    Egy japán tervezőmérnökkel beszélgettem régebben, maikor előadást jöttek tartani hozzánk. Ő akkor volt az európai "területi képviselő".
    Egy 70000 Ft os technics erősítőt boncolgattunk. Abból a hetvenből 20.0000.- jött össze kb mint adó, harminc a kereskedői/gyári láncon esett le. Maradék 20 rongyból 12 volt a doboza az erősítőnek. És a maradék nyolc maradt a tápra, potikra, tranyókra, stb. stb....
    Logitechnél miért működne máshogy ? (ezért lehet, hogy egy 25 rongyból házilag összerakott Quad405 erősítő, lever minden japán terméket hangminőségben olyan 300e forintos kategóriáig)
    A wingman meg lehet hogy most 15, de mennyi volt megjelenéskor ? Mert amikor már a felszerszámozási költséget is visszahozta, akkor már ~nulla pénzbe kerül a gyártás.
  • atenza
    #7534
    Azért ez nem így oszlik el egyrészt, másrészt meg azért furcsa h egy 15-ezres wingman ff pedálja jobb mint ennek :) Amúgymeg nem csak a pénz dönti el h mennyire jó vagy rossz, g25-ből is van hibás termék... Azért írtam nekik mert másnak sokkal halkabb, amég nem hallottad nem tudod miről van szó.
  • pointer4
    #7533
    Ezt már én is épp említeni akartam. Vettetek egy bazi olcsó kormányt. ~28 ropiból, ebből 7000 elmegy adókra 10 a kereskedők/gyár haszna, marad 11 rongy, abból a pedálodra jut kb 3500 Ft anyagköltségre. Kb csak a fékpedálra 1000Ft. Kisebb fajta csoda, hogy működik. Lehet neked sok pénznek tűnik, de valljuk be, kis túlzással ipari melléktermék kategória.
  • Toby0501
    #7532
    Hihetetlen, hogy mennyit tudtok problémázni ilyen apróságokon.. :)