15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • arty
    #14379
    tx esetén 23 ezret fogsz a rimen/pedálon (base vs. szett aquaban: 101 vs 123) ...
    vicc. vagy méginkább: th önkritika, ennyire szart sem ér egyik se :D

    lac coo: iponban volt a legolcsóbb az 599 rim és 2 év gari volt rá :)

    de tény, az olcsóbb boltokban sokszor 1 év gari eltűnik (gondolom szürkeimport, ővéké a kockázat)
  • Pitti
    #14378
    Én ezt billentyű, monitor, egér és egyéb IT perifériák tisztítására használom a munkahelyemen. Nem is gondoltam volna, hogy textilhez, kárpithoz, bőrhöz is jó... csak egyszer elolvastam és rá van írva... kipróbáltam és voila...:)
  • Tomo15
    #14377
    Óó na erre nem is gondoltam :) Más márkából van ilyenem, a kocsi üléséhez. Először kipróbálom a csr elite-n, mert ott úgyis egész kicsi az alcantara, bár azzal szerintem már a jóisten sem tud semmit csinálni, aztán ha van valami javulás, akkor a Tm jön :) Bár szerencsére ezzel még nem gázos a helyzet :)
    Utoljára szerkesztette: Tomo15, 2015.12.01. 17:46:52
  • Pitti
    #14376
    Unifoam Antisztatikus tisztítóhab a lap alján.



    Ahol sok a szennyeződés ott nagyon felhabzik és szépen kiszipákolja a dzsuvát az alcantarából. Kicsit hagytam dolgozni aztán letöröltem egy mikroszálas ruhával, jól meg is dörgöltem vele a nagyon koszos helyeken. Kb 2x 3x befújtam ledörgöltem, aztán szépen megszáradt és gyönyörű fekete lett. Pár hétig még illatozik tőle a kormány illetve a kesztyű is, de nem rossz szagú a szer :)

    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.12.01. 17:42:48
  • Tomo15
    #14375
    Ha nem titok elárulod mivel tisztítod az alcantarat? :) Köszi!
  • Tomo15
    #14374
    A Fanatec clubsport pedál mindenképp előrelépés a g25 pedálhoz képest, még akkor is ha van benne loadcell. Én egy v2-t használok, de simán megmerném venni a v1-et is használtan.

    Kormány megbízhatóság tekintetében meg a Fanatec, és Thrustmaster, valamint a Logitech sem jobb a másiknál. Volt párszor cserélve G25-öm... A Fanatec-em (csr-elite - clubsport v1 base gyakorlatilag) is ment már tönkre, szokás szerint valamelyik motor ment tropára, valamint utána a vezérlőpanel. Cseréje nem volt drágább mint egy átlagos autószerviz, és a support is rendben volt.

    A Thrustmasterrel még nem volt gondom, de remélem nem is lesz. Rövidebb ideig használtam T300gte-t ,amit Lac coo vett meg és használ most is, helyette pedig vettem egy t500-at. Logitech ezek után erősséget tekintve játék kategória. Ha nagyobb rimet szeretnétek, akkor mindenképp a t500 a jó választás jóval kraftosabb mint a t300, kár hogy nem lehet pedál nélkül kapni, ugyanis lényegesen értelmesebb ára lenne. A pedálja amúgy gyér, de a Clubsport után ezek mind azok :))
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az meg külön zseniális, hogy valamelyik atomtudós úgy ragasztotta fel az alábbi cimkét a t500 aljára, hogy a felfogató rész mélyedésébe belógott, így pár fel és leszerelés után olyan szépen elvált a ragasztás, hogy öröm volt nézni. A másik okos én voltam, hogy celluxal próbáltam gyorsan visszaragasztani :D Azóta kicsit több van rajta :)) Ha emiatt fognak egy esetleges garanciális problémánál szívózni, akkor annak csúnya vége lesz
    http://www.kephost.com/image/SiR0

    Utoljára szerkesztette: Tomo15, 2015.12.01. 16:34:58
  • Solt
    #14373
    Kicsit zavar van itt az erőben, mert, ha jótállásról van szó, akkor 1 év a minimum, de, ha termékszavatossaágról, akkor pedig 2 év a minimum. Hogy konkrétan melyik vonatkozik a műszaki cuccokra, passz. Az NFH oldalán biztos van róla konkrét infó.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.12.01. 12:18:09
  • Pitti
    #14372
    azért valami kötelező csak van a 14 napos indoklás nélkülin kívül... Mert ez alapján lehetne olyan aki semmit nem ad, egy napot se?!...
  • lac coo
    #14371
    Nincs kotelezo, versenyhelyzet van, nyilvan aki tobbet ad az tobb termeket tud eladni.... De TM et nehez idehaza ket eves gyari garival venni....
  • Pitti
    #14370
    Valahol hallottam, hogy elektronikai termékekre 2 év kötelező garancia van... mondjuk hivatalosat nem tudok :)
  • Pitti
    #14369
    Ja nekem és néha meghülyül, ez nem csak a v1 hibája (nem érzékeli a gázt), viszont én annyival vagyok könnyebb helyzetben, hogy nekem a kormányra van kötve, így csak a kormányt kel ki-be kapcsolnom és kész. Sőt olyan is volt, hogy még játékból se kellett kilépnem.
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.12.01. 10:46:25
  • lac coo
    #14368
    Karban van tartva, portalanitva, eha dok neki kis olajat , remelem birja egy darabig.
    Havonta egyszer meghulyul, olyankor ki kell huzni meg visszadugni a pedalbol a madzagot azt jovan :)

    Ennel jobb nem kell mint ez a pedal :)
  • lac coo
    #14367
    Mar regota nincs kotelezo garanciaido, mindenki maga dont, piaci verseny van ott is
    .
    TM et nehez ket ev garival venni, dragabb is .
  • Pitti
    #14366
    mindenre 2 év gari van... ez törvény :)
    de a TM tényleg jó és megbízható...
  • arty
    #14365
    attól, hogy egy termékük milyen, nem következik a másik minősége :)
    már a különböző gyártási időszakban készült, elvileg azonos produktumok közt is vannak eltérések... szal erre nincs értelmes válasz :)

    2 év gari van a th termékekre, ez a lényeg
  • Pitti
    #14364
    Jó, és megbízható a Thrustmaster, igaz nekem régen volt TM Ferrari kormányom, illetve joystick de teljesen meg voltam velük elégedve. Mint minden gyártónak neki is vannak gyengébb minőségű olcsóbb eszközei, de nagyon jó minőségű profi cuccai is. T500RS, T300RS... fanatec-kel vetekedik, sokak szerint jobb is...
    Kormányok között Logitech, Thrustmaster és Fanatec a 3 versenyző. ...opensimwheel, frex...stb nem ez a kategória :)
  • Met
    #14363
    De amúgy a Trusmaster "megbízható"? Nem ismerem őket, csak Logi kormányaim voltak.
  • Pitti
    #14362
    Ez igaz, ...és a csajok is ezt szokták mondani
  • arty
    #14361
    dfgt létezik 5 éve, rengeteg vele a jó tapasztalat
    t150 pár hónapja létezik, senkinek nincs és hosszabb távú tapasztalat sem lehet vele kapcsolatban

    de tény: speckók és kialakítás szerencsésebbnek tűnik, s ha az ár sem szempont, nyilván azt kell választani :)
  • Met
    #14360
    Csak PC-n használnám, ha jobb akkor inkább azt rendelem, az ár nem szempont mert barterbe kapnám.
    Vagy a T150-et vagy a DFGT-t.
    Ha ugyan olyan megbízható mint a DFGT akkor inkább a T150, az plusz pont hogy van rendes pillangója.
  • arty
    #14359
    így van! már a 28->30cm is óriási ugrás, ami a számokból nem is következtethető ki és mégis.... :)
  • Solt
    #14358
    Körbejártam a kérdést és letettem róla! :) Ezért akarok majd váltani, mert az élvezeti faktorhoz a nagyobb kormány azért sokat dob.
  • Pitti
    #14357
    A fanatec clubsport pedál örökös, nekem volt v1 is v2 is és szerintem lesz v3 is... Azt is tudom, hogy a v1 amit eladtam jó kezekben van és még nagyon sokáig működni fog...
    Szinte nem tud tönkremenni, fémből van az egész alu alkatrészek, bronz perselyezéssel, egyszerű de nagyszerű mechanika. 2012-ben találkoztam vele először egy mozgó szimulátorban amit naponta 8-10 órában több száz ember taposott cipőben....(egyébként én is cipőben használom, keményen kell nyomni a féket )... Az összes fanatec cuccomat használtan vettem, az új ára tényleg nagyon sok, de mivel ezek olyan profi eszközök profi anyagokból, hogy igenis megéri használtan is megvenni. 50k nagyon is jó ár a v1 pedálnak...
    Talán az egyetlen amit meg tudok említeni az a kormányon az alcantara amire nem vigyáznak annyira az emberek, és az izzadt tenyérrel elzsírosodik. De találtam egy szert amivel szinte teljesen újjá lehetett varázsolni a kormányt, szóval nem tudok olyat mondani amiért ne érné meg használtan...
    Ráadásul a pedálnál semmi olyan nincs amire vigyázni kellene. Csak javasolni tudom... Nem tudom pl mit kell rajta pucolni? nincs potméter HAL szenzorok vannak és loadcell...kb 2-3 havonta szoktam a bronz perselyeknél kicsit megfújkálni biciklilánc olajozó spray-el ha kicsit nyikorgó hangja kezd lenni.... Nyilván van olyan aki kifogott egy rossz darabot vagy tönkrement a loadcell, és nyilván hangot is adott felháborodásának, de a másik 100 akinek jól működik csendben van. Így el lehet könyvelni, hogy rossz a fanatec...
    Egy barátom a múlt héten rendelt fanatectől teljes felszerelést, bázist, pereceket, váltót, pedált, a pedál kapásból nem volt jó amit küldtek, nem ismerte fel sem a kormány sem a PC, vissza kellett küldenie, és kap egy másikat...
    Ez is lehet ellenpélda, mert valóban furcsa, hogy átment a minőségi teszten... pl én ezért is veszek használtat, az már tuti ki lett próbálva
    Hallottam, hogy a fanatec support sem igazán jó, nekem ezzel sincs rossz tapasztalatom.
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.12.01. 07:52:18
  • barcalaci84
    #14356
    g25-re ne rakj szerintem 35-ös kereket:)
    nekem specviel a pedál már adott... de egy jó kis thrustmaster + 35 centis mélyagyas kormány a terv
  • barcalaci84
    #14355
    hát én még sose pucoltam:) szerintem teljesen jók a fanatec termékek...jó pár használt cuccuk volt már nálam egyáltalán nem érzem h megbízhatóbb lenne pl egy logitech termék...sőt, sőt sőt...
    minél nagyobb a felbontás ?
    az 1024 bőven elég szerintem, igazából még sok is ha belegondol az ember...
    alapból lehet rá kötni potis kézit +ott a vibrációs funkció a clubsportokban (ami nélkül speciel megvagyok:) )
    a szoba dísze mert látszik h nem barkácsolva van ( hanem gondos kínai kezek rakták össze :) )
    na meg szarrá álltgathatsz mindent ... pedálutat, dőlést , loadcell erőt pedáltávolságot pedáltaposók pozícióját, rugókat, ...stb...
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2015.12.01. 00:39:01
  • arty
    #14354
    ha ps4-en is használnád, akkor TH
    egyébként szvsz nem éri meg a felárat a jobb pedál... de te tudod a preferenciáidat :)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.11.30. 21:48:26
  • Solt
    #14353
    Ez az első modok közt volt, megvan vagy 5-6 éve, jobb mint a gyári rugó, de keveslem az útját már. ETS2 alatt például ugye normál körülmények közt nem rövid padlófék van, hanem nyújtottabb gyenge, közepes fékezések, amiket ezzel elég combos kitartani! :D
  • bardocz
    #14352
    Mostmár értelek:)
    Ezt a pedálmodot nem is ismertem még, fura a kialakítása. Nekem most úgy van összerakva, hogy szinte 0 a pedálút, gördeszka pogácsákat nyomtam bele a g25 piros hengerébe, és nagy nehezen összeraktam. Összesen max másfél centit mozoghat.
    Egy Kiss Norbi interjút olvastam, amiben azt mondta, hogy a kamionjában a pedál olyan mint egy potméteres, mivel nem hirdaulikus, hanem pneumatikus, nem az erő, hanem a pedálszög számít, lehet ets-hez nem is kell loadcell a valósághűséghez :)
  • bardocz
    #14351
    Most nagyon rá vagyok állva, hogy nekem kell majd egy pedált terveznem, már azon gondolkozok, hogy egy fullosat csinálni. Leo bodnar elektronika hozzá kb 12k+posta, a loadcell kínából nem sok, két potméter sem drága, a sok lézervágás meg lemezhajlítás drágítaná meg, meg rugókat is kéne jókat szerezni bele.
  • Solt
    #14350
    Most adott egy G25 ILYEN load cell-l. Ezzel az a bajom, hogy nagyon kemény, és viszonylag rövid az útja, így például az ETS2-höz nem az igazi.

    A másik bajom a kormány átmérő. Akartam egy nagyobbat, de kérdés mit szólna a nagyobb átmérőhöz, és a jóval nagyobb kormány súlyhoz a G25 motorja. Kétlem, hogy ezt tartósan bírná, így a G25-t cserélnem "kell". A gond itt kezdődik, mire? Bárhonnan nézegettem, előrelépés csak a Fanatec cuccokkal lenne, de ezek ugye jóval drágábbak.

    Na most amíg tart a spórolás, addig elleszek ezzel a köztes megoldással. (a linkelt rugó, kb 6K) :)
  • Met
    #14349
    DFGT vagy Thrustmaster T150RS?
  • bardocz
    #14348
    Nekem nem leo bodnar kábel van hozzá, hanem valami magyar gyártmány. Ha lesz időm megtervezni akár potméteres kéziféket is lehetne még rákötni, sajnos loadcellt csak egyet kezel.
    Amúgy ha most külön veszel pedált, akkor akár át is lehetne alakítani nem? Ha jól értem akkor kormányt meg pedált külön akarsz venni.
  • Solt
    #14347
    Csak a PTR mod a Leo Bodnar kábellel együtt 45K... ennyiért szerintem annak éri meg, aki nem akar jó darabig váltani a G25-ről. Ha nem zavarna már a kis átmérőjű kormány rajta, én sem tervezném a cserét.
  • bardocz
    #14346
    Én ezekről túl sokat hallottam mindenhol, hogy szar, folyton pucolni kell, meg hasonló gondja van. G25-ben meg ptr-rel idén pucoltam ki először a potit, nagyobb felbontású az elektronika benne, és ha tervezek majd saját pedálokat, kb csak át kell rakni a potmétereket meg a loadcell-t.
  • Solt
    #14345
    A használt dolgoktól én nagyon ódzkodom, ráadásul a srác 49K-t kér a V1-ért, ami szerintem sok, azt az árat amennyiért nekem megérné meg nincs pofám benyögni neki! :)

    Berendeltem azt a rugót, azzal elleszek még egy darabig, aztán jön egy komplett Fanatec cucc, a G25-t meg akkor eladom egybe. :)
  • barcalaci84
    #14344
    Usb-s a v1 a v2 a v3 és még a Csr Elite pedáljuk is... ez mindegyik loadcelles...
    költségeknél szerintem azt se árt számolni h a meglévő g25 pedálodat 15-20-ért pár nap alatt el tudod sózni:)
    v3-n kívül mindhárom volt már... mindegyik szuper és gyakorlatilag mindegy melyik szerintem ... szuper mindegyik:)
    nagy pedálok , mindenféle állíthatóság , loadcell stb
  • lac coo
    #14343
    Ki kell dobni egyiket ! :))
    Nem tudom, ha nem lehet tobb profilt csinalni a jatekban akkor bukta, PC mo djuk pont amator ilyen teren...
  • Mozes
    #14342
    Sziasztok!

    Segítséget kérnék. Trustmaster TX kormányom van F1 és 599 kormánnyal. Az a kurva zavaró, hogy minden kormánynak más a gomb kiosztása és mondjuk Project Cars-ban csak egyet lehet megadni. MOndjuk beállítom az '1' gombra a kamera váltását az a más kormányon mondjuk pont nem lenne jó és ott az "5"-ös gombra kellene állítani, mert az jön kézre, de magában a játékban csak vagy az kormány "1"-es vagy "5"-ös gombját lehet mappelni...... minden kormánycserénél újra kell konfigurálni a kormányt.

    Van erre valami megoldás? vagy ennél nagyobb bajom ne legyen... :)

    Köszi előre is...
    Csaba
  • Solt
    #14341
    Na ezt hiszem marad EZ! Egyszerű, "olcsó", de a legnagyobb bajomat, a fék útját és erejét orvosolja. Ezt még rászánom, aztán elkezdek gyűjteni egy komplett Fanatec cuccra.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.11.29. 21:22:29
  • Solt
    #14340
    Na még akkor agyalok rajta... Köszi!