15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • arty
    #7612
    Egy elemi csapás. Ezért nem megy a G25öm a konzolommal ... :(
  • solo
    #7611
    MI ez a mikrofos?!!: D
  • atesz25
    #7610
    Egyébként ez a driver kellene ha valakinek megvan vagy véletlen letudja tölteni, persze én is keresem, de ha valaki hozzájut azt megköszönöm.:
    Microsoft SideWinder Force Feedback 5.1.2600.0
  • pointer4
    #7609
    G25-nél így oldanám meg:




    E minta alaján, egy próbát megérhet keresgélni.
  • atesz25
    #7608
    Az euro truckhoz gondoltam és a cm rally-hoz, de ez így gáz.
  • [HUN]FaTaL
    #7607
    Hát ez ocsmány.
  • arty
    #7605
    upsz, az a kép valami prototipus lehetett, igy néz ki:

  • arty
    #7604
    Fanatecnek bizonyos tipusai mennek xboxon csak, azok pedig nagyon drágák és playstationon nem mennek - ami igen, az még drágább :D (haláli...)

    Mindez azért van, mert licenszköteles, saját MS szabványt kreált az usb-s cuccokhoz, ergo semmi nem képes együttműködni a 360-al :( Cserébe az MS a saját kormányábol "sokat" el tud adni... ami sajna elég sz*r, de legalább nem drága - pláne használtan nem.

    Ráadásul nagyon "szép" :D

  • [HUN]FaTaL
    #7603
    Hm, az lehet. :) PChez eszembe nem jutna boxos kormányt venni, azok szarok.

    Régebben még a box előtt volt egy cikk, hogy befejezi a kormány gyártást / támogatást az MS, erre alapoztam a HSZemet. Bocs a tévedésért akkor. :)
  • pointer4
    #7602
    Állítólag Fanatec is megy X-Box alatt.
    Tudnám a Logitech meg a Microsoft miért utálja egymást ennyire ?
  • arty
    #7601
    sajnos gyárt, xboxhoz, ami pécén is használható - részben
  • pointer4
    #7600
    Ha valakit mindif érdekellt de sokallta, vagy csak most hall róla előszőr... NET-KAR PRO
    Annak ajánlom, mert egy ragyogó szimulátor most féláron.
  • pointer4
    #7599
    Pitstop 1-2 :P
    Na hol állítsam ? :P


    Szereztem egy MomoFFB kormányt 5 rongyért, szinte null kilóméteres, ügyi vagyok ? :D

    Meg egy ilyet:

  • neilszab
    #7598
    Hát akkor állítsd be a játékban! ;)

    Mivel akarod használni?
  • [HUN]FaTaL
    #7597
    Egyéb alternatíva hogy veszel másik kormányt sajnos. :/ A sidewinder támogatását, ha jól tudom megszűntették és nem is gyárt már kormányt a Microsoft (kár, pedig az SW jó kormány volt, nekem is volt).
  • atesz25
    #7596
    Hűha akkor mit tudok csinálni, csak ez miatt fel kell rakni valami régi op rendszert, az túl vicces lenne.
  • [HUN]FaTaL
    #7595
    Nincs sajnos, már a Vistaval sem kompatibilis rendesen.
  • atesz25
    #7594
    Hali.Van egy Microsoft Sidewinder force feedback-es kormányom már eljutottam oda hogy win7 alatt működik, de nem tudom használni azt a progit amin állíthatnám a rezgést és a fordulás érzékenyésgét.Nincs valamilyen univerzális program ehez a részhezt?
  • Black Ghost
    #7593
    Hát otthon még nem is mertem megmondani. :)
  • pointer4
    #7592
    Lessz az akkor majd még több is :D
  • Black Ghost
    #7591
    Ki bizony, de még így se 52 000. :)

    Ellenben a cockpit-ed nagyon megfogott, úgyhogy úgy döntöttem csinálok egyet.
  • pointer4
    #7590
    Jóúúú :D

    10 rongyból jól kinőtte magát a terv, de bizti nem bánod ám meg !
  • kiki888
    #7589
    jó bizony ;)
  • Tomsteel
    #7588
    Jó döntés !
  • cselt
    #7587
    Jól döntöttél
  • Black Ghost
    #7586
    A cikket elolvastam, sok új és hasznos infót kaptam, így azt hiszem DFGT lesz.

    Még egyszer köszi!
  • neilszab
    #7585
    Én magam nem próbáltam, egy ligatársam húzott le vele 2 évet, őt alaposan kifaggattam, mikor írtam a cikket, amiben egyébként minden infót megtalálsz.

    De neked kell eldöntened, hogy mennyi időt és pénzt akarsz szánni erre:

    - Satiek R440, R660: kezdő szimulátoros, illetve hobby szintre ideális 10 rongyon belül
    - DFP: komoly szimes használatra, de már csak használtan kappható olyan 20 körül
    - DFGT: DFP továbbfejlesztett változata, olyan 26-27 ezer pénzért
  • bertino
    #7584
    vegyél DFGT-t, nem kell variálni.
    20 felett van vhol.
  • Black Ghost
    #7583
    Köszönöm szépen. :)

    Az Ex nekem is tetszik sőt már próbáltam is, viszont egy kicsit most bizonytalanná tettél, R440-t próbáltad?

    Konkrét árakat tudsz írni pl: Ex, R440, DFP, DFGT?
  • neilszab
    #7582
    Az elmúlt évek alatt meglehetősen otthon érzem már magam a témában, a cikk megírásához egy rakás forumot pluszba alaposan átolvastam, vmint kikértem szimulátoros ligában is az egyes tulajok véleményét! Eredmény:

    Ex:
    belépő szinten szimulátorzásra alkalmas kormány, viszont elég gyakran olvasni vele kapcsolatos hibákról (rángat, elcsúszik, néha megkergül az FFB), és nem javbítható. Én az elviselhetőnél többször találkozom ilyen panaszokkal ezzel a típussal kapcsolatban. Persze, nyilván van belőle jobb/rosszabb széria, örülj neki, ha neked nincs ilyen gondod.

    R440:
    Gagyin néz ki, recseg-ropog, DE: van olyan jó mint az Ex, és nem lehet hallani vele kapcsolatos hibákról, problémákról, tartós darab. Az ára is nagyon jó.
  • [HUN]FaTaL
    #7581
    Milyen gyermekbetegségei vannak az exnek mert én nem találkoztam semmivel .:D

    És ezek a saitek kormányok meg milyen hányadékul néznek már ki:D
  • milk4
    #7580
    "...és jóval kevesebb gyermekbetegséggel küszködik, mint az Logitech Ex!"

  • neilszab
    #7579
    Szia,

    én írtam az imént belinkelt kis kalauzt, ha semmiképp sem szeretnél rá 20 rongynál többet költeni, akkor én neked a Saitek R440, vagy R660-at ajánlom. Kezdő szimulátoros illetve, hobbi használatra ideális, elég jó árban is van, és jóval kevesebb gyermekbetegséggel küszködik, mint az Logitech Ex!

    Ennél följebb lépni már csak a DFP, illetve DFGT-te érdemes (jelentős ugrás),ami esetleg használtan is jó választás lehet ;)
  • pointer4
    #7578
    AJánlott olvasmány bannerban "Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz" , amúgy picinkét magasabban mint 10, a Logitech ForceFX, szintúgy a bannerban külön is.
  • Black Ghost
    #7577
    Sziasztok kéne egy kis segítség!

    G25-öt szerettem volna venni, de sajnos egyéb kiadások miatt erre nincs lehetőség, tudnátok ajánlani mást úgy 10k körül.

    Ha lehet képet adjatok hozzá, előre is köszi.
  • arty
    #7576
    tipikus momo betegség.

    dxtweak2-vel lehet rajta javitani, pontosan azt csinálja amit irtál: a maximumot beallithatod a 95%-os értékre

    sajnos vszeg romlani fog, nekem végül kb 60-70%ig ment el a poti, mielőtt a standard fixet (szigszalag) applikáltam!
  • solo
    #7575
    vista 64 sux: D
    Azt Írja nemtalálja az oprendszer azonosÍtóját.Találtam egy helyen, hogy hogy kell megcsinálni, registry ben írkálni, de nem müxik:/
    Am ezt akartam én is: D Lehet felrakok gyorsan egy 40 es vinyóra egy xp-t ha találok itthon xD


    Am, én xrt-t és xrgt-t is utállom..LX6 a legprofibb kis drift taliga...Akárhogy lehet driftelni:]Erőből,lendületből,kézifékkel,kuplung dobálással:] akárhogy: D
  • bardocz
    #7574
    Mégegyszer feltelepíted,és crackeled,így van egy demod,meg egy teljes játékod...XRG-vel meg ugyan úgy lehet driftelni,mint XRT-vel,csak meg kell tanulni.
  • solo
    #7573
    Mert a régiben van xrgt, és mivel nemjátszok vele annyit, hogy megérje nekem, és nemszeretek így neten vásárolni, így nem veszem meg.


    Bár, most, hogy ilyen fasza modolható lett, lehetmegveszem.Bár, az lenne a faszályos, ha nem lecserélné a cuccokat, mint PL a mustang, hanem újakat rakna be:|
  • bardocz
    #7572
    Z patch a legutolsó asszem,nem tudom minek szenvedsz a régivel...