15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Ferrari25
    #7652
    Köszi!Mert csak 6 hónapja nyomom egy 10 000 ft-s kormánnyal azt már kb 60°-os fordulatnál olyan mintha maxig forgatnám a játékban!És nagyon zavaró!És gondoltam ha ez megszűnik akkor nyerhetek kicsit!
  • pointer4
    #7651
    Háth, nagy mértékben függ a sofőrtől. Ha most veszel egy Frex kormányt 400.000,-Ft ért, nem fogod lehagyni azt, aki 6 éve tolja egy belépő szintű kormánnyal pl.
    De bizonyos szint felett, számíthat több tizedet is.
  • bertino
    #7650
    amugy mindenképpen, ja
  • bertino
    #7649
    uhh, az a kérdés...
  • Ferrari25
    #7648
    Szevasztok!Szerintetek a Driving Force Pro GT-vel gyorsabban lehet menni egy ilyen 10 000 ft-s tesco-s gagyihoz kéepst?Mármint jobb időket lehet menni?Mert ennek a 10 000 ft-s vacaknak mindig van valami gondja!
  • pointer4
    #7647

  • Atti0822
    #7646
    Kösz a válaszokat :)
  • neilszab
    #7645
    Én ajánlom neked ennek elolvasását: Kormány Kalauz (rohadt jófej a gyerek aki írta, személyesen is ismerem :D)

    És javaslom, hogy fontold meg a Saitek R440 és R660 vásárlását is, egész eddig 16k fölötti áron mozogtak, most jelentősen leestek az áraik...
  • pointer4
    #7644
    Igen, de annyival kiegészíteném, hogy a vezérlésben nem lehet! Tehát minden kis mozdulatot át kell vigyen, az FFB ben lehet kis lyuk, akár nevezhetnénk holtjátéknak.
  • bardocz
    #7643
    Gyárilag semmilyen holtjátéka nem szabad, hogy legyen.
  • Streetwarrior
    #7642
    Hi!
    1. Gőzöm nincs, nem lehet túl nagy, mert 180 fokos elforgathatósága van
    (oldalanként 90 fokos)
    2. Azt mondják erre felé, hogy kezdőkormánynak talán a legjobb a
    piacon. Ha nem akarsz többet költeni rá, akkor valóban, de ha tovább
    akarsz majd fejlődni, akkor inkább gyűjts még egy 10-est és vegyél
    DFGT-t (esetleg használtan egy DFP, akkor lehet csak 2-3-et kell
    rádobnod)

    Persze ez csak szubjektív vélemény.
  • Atti0822
    #7641
    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni, a Force EX kormánnyal kapcsolatban.
    1. Mekkora a holtjátéka?
    2. Érdemes-e egyátalán megvenni?
    A Választ köszönöm!!!
  • w77d
    #7640
    dobd ki.... nemsokára a pedálnak is búcsút mondhatsz, én is rengeteget szoptam a MOMO-val...
  • solo
    #7639
    A MOMO-nak a "cspágya" egy egyszerű műanyag henger, ami egy idő utánn (kb 1 év rendszeres használat utánn) úgy elkopik, hogy kotyogni kezd, namármost, ha mégtovább kopik, akk szorulni is szokott, gariba nem cserélik igazán, mert ez nem hiba, hanem elhasználódás, vagyis hiba, de a logitech csődbemenne, ha most mindegyik momo-t cserélni kéne xD
  • #7638
    sziasutok, egy ideje megvan a MOMO Racing kormányom, de mostanában ha tekerem egy fura recsegő hangot hallok, illetve ha jobbra tekerem egy kicsit "ragad", és nem tudok finoman kormányozni. ha tudjátok a problémát és rá a megoldást, válaszoljatok, előre is köszi
  • milk4
    #7637
    A kormány csúnyább lett,az fix:D
  • pointer4
    #7636
    Brazil Logitech oldalra véletlenül kirakták a G27-et, gyorsan le is szedték, van róla még pár kép.
    Na nem mintha bármi fontos infot kiderült volna.
  • pointer4
    #7635
    Jajaa, Kb 5 perces munka visszarakni az USB csatit, csak kell egy kábel amit feláldozol, vagy a gyárit teszed vissza csak kicsit rövidebb lesz :D
  • Streetwarrior
    #7634
    Ment vissza a pü.
  • Streetwarrior
    #7633
    Nekem zavaró sajnos, de a szakik megmondták telefonba, hogy ennek ilyennek kell a hangjának lennie :-). Lehet, hogy a kormányban is csak pár csavart kell meghúzni, de azért mégis. Ezért gondoltam úgy, hogy alkatrészenként adom el. Az utolsó reményem az, hogy a 2-vel ezelőtti kormány (ami tökéletesen csöndes volt) levágott kábelét lecserélem az újéra. Pénteken megyünk megcsinálni. Nem tudom mire számítsak, de mostmár úgyis mindegy.

    Tegnap még biztos voltam benne, hogy rendelek egy Fanatec GT3 RS kormányt (lehet a G25 pedélokkal használni), de mostmár úgy látom elég nekem DFGT. Csak a pedáljai elég játékszerek. Volt Momo-m és DFP-m is és ha olyanok, akkor túl könnyűek. Meglátjuk mi lesz, szólok ha sikerült megjavítani, vagy mi a szitu.
  • pointer4
    #7632
    Hát több szerencsét, ha veszel valami új kormányt. Gondolkodtál már azon, hogy mit veszel, ha veszel ?
    Amúgy ment PÜ.
  • w77d
    #7631
    nagyon zavaróan hangos?
  • Streetwarrior
    #7630
    Tudom, hogy ez nem egy hirdetési oldal, de áruba bocsátom a G25-ömet egyben a szettet vagy alkatrészenként. Aki moddolni akar, annak itt a soha vissza nem térő alkalom. Nekem már elegem a G25-ötből ezért valaki vigye. Nincs átverés, megbízható vagyok, ez ellenőrizhető is. Nézzétek meg a hirdetést, tudom hogy ide csak kormányfanatikusok járnak.

    http://hardverapro.hu/apro/elado_2009_08_11-en_erkezett_logitech_g25_kormany/hsz_1-50.html
  • pointer4
    #7629
    Ráadásul csőrrel is lehet tekerni :D
  • Norbi1990
    #7628
    DFGT-t vegyél :D
    Az sokkal többet tud mint az EX és a pedálja is jobb és 900 fokot tud forduulni :)
  • [HUN]FaTaL
    #7627
    A tartósságról még nem tudok nyilatkozni, áprilisban vettem a kormányt, egyelőre semmi baja, sem a pedálnak sem a kormánynak. A MOMOhoz képest gyengébb az FFBje és kevesebbet fordul, legalábbis ezt olvastam. Sosem volt MOMOm. A DFGT nagyobb, erősebb az FFBje és 900 fokot fordul.
  • w77d
    #7626
    nekem nincs más elvárásom mint a pontosság és a tartósság. Nem kell rá sok gomb, csak a pedál annyira jelezze a gázt amennyire tényleg lenyomom és a kormány annyira jelezzen fordulást, amennyire tényleg elfordítom... A momo pontos volt ameddig elő nem jöttek a hibák (1 év), utána gyakorlatilag használhatatlan és silány lett...
  • [HUN]FaTaL
    #7625
    A GT jobb, a Force EX gyengébb mint a MOMOd volt, viszont több a gomb a rajta. Én nagyon szeretem ár/érték arányban a legjobb szerintem.
  • w77d
    #7624
    A Formula Force EX egész szimpatikus....
  • [HUN]FaTaL
    #7623
    Rosszul tudod, csak a MOMOnak volt pedal bugja. Vegyél DFGT-t.
  • milk4
    #7622
    DFP-nél hangosabb?
  • pointer4
    #7621
    Minden potméter tönkremegy :D
    Bannerból olvasd el ezt: "Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz", hasznos lehet.
  • Streetwarrior
    #7620
    Az elmúlt 2 hétben történtek események, gondoltam mesélek. Az első Logitech G25 kormányom pedáljai beadták a kulcsot, a support annak rendje és módja szerint küldött egy újat miután minden csatlakozót elküldtem nekik. A cserekormány hangja olyan volt, mint egy traktor és akadt.
    Ennél már azt mondták, hogy kicserélik, de nem elég a csatlakozót elküldeni, hanem szét kell vernem. Nem tudom valaki próbálta-e már ezt véghezvinni házi körülmények között...legyen elég annyi, hogy a 8kg-s kalapács, meg a fejsze meg sem sebezte. Végül vágókoronggal sikerült, de vagy 2 óra hossza volt. Feltöltöttem a fotót arról, mikor még ép volt, aztán mikor szétverve.
    Ma megjött a cserecserekormány és ugyanolyan hangja van. De ők mostmár nem cserélik ki. A telefonban állítólag egy csomó szaki meghallgatta a hangját, majd közölték, hogy ennek bizony ilyen a hangja...ez a normális, azt hittem lesül a pofámról a bőr. Az első kormányom 1 évig használtam és csöndes volt. Azt mondják ez már egy új széria. Mostmár elegem van, megrendeltem a Fanatec GT3 RS kormányom, azt fogom használni a G25 pedálokkal. Amúgy is zavart a force feedback holttere középen.

    Köszönöm Logitech és nehogy vegyetek most G25-öt, mert ez az új széria már traktor hangú!!! :-)
  • Norbi1990
    #7619
    Logitech DFGT
  • w77d
    #7618
    Sziasztok! A Logitech Momo Racing-em beadta a kulcsot végleg. Tervezem új kormány vásárlását, de ilyet még egyszer nem veszek, kínszenvedés volt a 2 év ameddig néha vissza tudtam hozni használható állapotba. G25-ért meg nem adok ki 50ezret. Mit ajánlotok?? Úgy tudom, hogy az összes Logitech pedál potmétere baszakszik egy idő után, tehát azok felejtősek. Help pls, nemsokára jönnek új autós gamek :D
  • cselt
    #7617
    Az nem tudjátok, hogy mitől lehet az, hogy ha a DFGT-nek beállítok 900fokos kormányszöget, akkor nem fordul el teljesen ütközésig, hanem még előtte egy FFB erő megfoja, mint akkor mikor kisebbre van véve a kormányszög. Viszont azt a pontot veszi a 900 fok végének. Így viszont pl iRacingben nem lehet teljesen lineárisra állítani a kormányzást.
  • atesz25
    #7616
    ok megnézem
  • pointer4
    #7615
    Ne kezdjünk be egy konzol vs pc csatába :D
    Mindenki mást szeret.
  • arty
    #7614
  • solo
    #7613
    Kozol fos^^
    Csúnya,lassú,szar:C