15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • pointer4
    #7932
    Tehát röviden a különbésgek (G25-G27):
    - helikális fogaskerekek, olyan profil kiképzés, ami gördülékenyebb kapcsolatot eredményez, nem lehet érezni a fogakat amikor tekered a kormányt (ez erős FFB nél, nagyon érezhető volt a G25-ön)
    - PS3/GT5 már teljesen támogatja majd (gondolom a képe is ott lesz a menüben, és álíltgahtató lesz a gombkiosztás)
    - 6 gomb a kormányon kettő helyett
    - ledek a váltáshoz (RaceON-al már műxik is :) )
    - a pedáloknál a kuplung és a fékpedál lemeze tologatható balra jobbra három pozícióban (Heel&Toe-hoz), és meg is vannak emelve egy betéttel, amik el is távolíthatóak
    - áttervezett, jobb minőségű H váltó, de a szekvenciális elmaradt
    - az FFB lyuk állítólag eltűnt középről
    - halkabb lett a g25-höz képest
    - X-Box-on ugyanúgy nem megy
  • TaRka0107
    #7931
    Újonnan 34000 vagy használtan?:D
  • TaRka0107
    #7930
    Még profibb pedálok? Mit akar ez jelenteni? Bocs hogy kérdezősködök, de nem vagyok annyira otthon ezekben!
  • Toby0501
    #7929
    Az elkalibrálódás szoftveres hiba volt és az új driverekben javítva van.
  • fery02
    #7928
    Ez a hsz-od elég meghatóra, egyben meggyőzőre sikeredett. :/
    Lehet én is inkább lemondok akkor róla, mert végülis öcsémmel együtt, ha lenne kormány, nem kapna kíméletet (mindketten imádunk vezetni, álmunk szimulátorozni), mindig mozogna valamelyikünk kezében (legalábbis az első pár hónapig biztosan).
    #7925: apróbb javításokat persze tudnék vele végrehajtani, de arty most eléggé elrémisztett tőle. :D
  • rbal
    #7927
    Nem azt jelenti hogy nem lehet szimulátorozni vele! Lehet, de van amire figyelni kell, de pl az elkalibrálódásra nem lehet, azt a helyzet adja. Én anno azért vettem, mert csak jókat hallottam róla, milyen pontos, milyen faja. Aztán vettem, kb 1 hónapig gondmentes, de akkor már olvastam ezt azt róla. Mondom nekem ilyen bajom nincs, tök jó! Aztán 1-2 hónap és jöttek a gondok, amiken potitisztítással, potirögzítéssel, kormánytengely bezsírzásal, stb. egy darabig elvoltam, de a kalibrálódással nem lehet mit kezdeni sehogysem. És ez nem egyedi hiba, hanem típus. Aztán kb 4-5 hónap múlva már megbántam, igaz akkor még nem volt dfpro, ez tartozott a csúcsnak, persze az egyedi most is csillagos egeket verő árért kaphatóakon kívül. Viszont láttam hogy van new feliratos momo is, de az nem ennyi, lehet hogy ott ezt már orvosolták. Végülis a 13e pénz körül van sok noném típus, ami aztán ki tudja lehet hogy ennyit sem ér. Nem tudom most dfpro, vagy dfgt mit kóstál, de asszem a momo eredeti 25e körüli árában volt, szal azért meggondolandó, igaz azért még így is a duplája, ha azt sehogy sem tudod összeszedni akkor azért a momo maradhat, vagy más márka, bár azokat én nem ismerem. Ja azért van előnye is, sztem kényelmes volt nagyon a fogása!
  • arty
    #7926
    én elfogult vagyok, mert az én momom is pedálbugos lett, amit sokszor javitottam és mindig ujra előjött. szar érzés, amikor ott a kormány a szekrényben, tudod h szervizeltetni semmi értelme, megjavitani detto csak átmeneti sikert igér és jönnek az autos játékok ... és előkapod, megcsinálod, pár nap/hét/honap után egyszercsak lemaradsz. és nem akarod elhinni, hogy MÁRMEGINTSZAAAAAR.

    pár év mulva talán képes leszek megbocsjátani, amit ellenem tett, de még friss a seb :D
  • Toby0501
    #7925
    Lehet vele, majdnem 3 éve azzal szimulátorozok. Persze, ha nem akarsz vagy nem tudsz apróbb javításokat eszközölni, akkor inkább kerüld.
  • fery02
    #7924
    Tehát azzal a momo-val nem lehet normálisan szimulátorozni? Pedig a Kormány Kalauz leírásban csak olyan kormányokat tüntet fel a szakmailag eléggé tájékozott cikk író, amikkel lehet...és közöttük van a kis momo is.
  • fery02
    #7923
    Halkabb kormány, kormányon több gomb, LED-es kijelző pl fordulatszámláló mutatásra (ami szerintem teljesen felesleges), meg profibb pedálok.
  • arty
    #7922
    momo-t ne, szerintem :) _tudom_ hogy nagyon olcsó, de az érzés, amikor elmegy melletted az easy AI és nem érted, hogy lehetsz ennyire béna... nos, az "ráfizettet" még "ötvenezret" :D
  • fery02
    #7921
  • mila69en
    #7920
    most újonnan is tök olcsó:D
  • TaRka0107
    #7919
    Ez az új G27 miben jobb a G25nél?
  • TaRka0107
    #7918
    Szevasztok! Van itt olyan aki olcsón eladná a G25ötét?:)
  • rbal
    #7917
    Azért van a kormánnyal is bibi! Kotyog a tengely, és még recseg is, ha elfogyott a kenőanyaga, vagy már beleült a kosz. A menet közbeni hirtelen elfordításkor jelentkező elkalibrálódásról nem is beszélve. Ez utóbbi a legidegesítőbb benne, és én semmivel nem tudtam orvosolni, de asszem más sem. Bár most néztem már 13000pénz alatt kapni, ennyiért lehet megéri.
  • Campo
    #7916
    Hú, ez megnyugtató volt engem a hang nem zavar felőlem akár finghangot is adhatna csak rossz szokásom általánosítani (rokonom egy kormánya ilyen hangot adott azt mondta egy hete csinálja semmi baja, én nagyban rallyzok amikor hátraestem a székkel a kormánykerékkel a kezemben) úgyhogy G25 találkozunk karácsonykor.
  • pointer4
    #7915
    Nem mind hangos, lehet csak egy ideig tartó széria volt. De amúgy, semmi baja a hangosnak sem.
  • Campo
    #7914
    Hagyjuk, egy időre letettem a kormány építésről. A kérdés az új szériás G25 csak hangos vagy szar is?
  • fery02
    #7913
    Osztálytársammal lehet gondolkodunk, hogy mindketten veszünk egy-egy Logitech MOMO-t így, hogy már lement az ára. Tudjuk, hogy nem a minőségéről híres, de mintha csak a pedálokat szidnák. Azoknál meg csak veszünk minőségibb potmétereket és máris bírni fogja nagyon sokáig.
  • pointer4
    #7912
    Ez jól hangzik, elkél bele ez a csere :D a G29 ben meg talán visszakerül bele a szekvenciális megoldás :D
    Már csak 100 ról szálingózzon alább az ára :D
  • lamerrichard
    #7911
    Nem akarok megint nagy szópárbajt kirobbantani, de azt hallottam a G27 ről hogy a H váltója nagyon reális lett. Azért nincs is benne szekvenciális váltó. Kíváncsi leszek.
  • Campo
    #7910
    Üdv, egy kormányt építek váz megvan. Nem sokat infót találtam eddig de annyit tudok, hogy potméterekkel megcsinálni a kormányzás és a pedálokat. Na és a kérdés a potméter a 0 foktól a forgatás bármennyi fokig érzékel vagy vannak különböző fajták? És végül is a potméter milyen eszközzel kötöm össze a PC-vel, ha USB-vel szeretném? És valaki tudna küldeni kapcsolási rajzot mit mivel kellene összekötni mert villamosóságilag analfabéta vagyok. Előre köszönöm a segítséget óh nagy mesterek.
  • arty
    #7909
    nem hinném, h valahonnan előkerült valami ezeréves beragadt raktárkészlet ... vszeg igen!
  • Kaszi46
    #7908
    Na végre számora is elérhető ára lett a g25-nek. Ez vajon a hangosabbb verzió lehet?
  • fery02
    #7907
    A játékvezérlő ikonja nincs ott alapból, viszont azt nem említettétek eddig, hogy akkor jelenik csak meg, miután USB-n rákötsz egy játék vezérlőt (ne mond, hogy "pedig értelemszerű", mikor pl XP tényleg van alapból). Én meg végülis annyiban maradtam, hogy hagyom ezt a gameportos szart és inkább egyszer szerzek majd valami értelmesebb USB-set.
  • bosco05 #7906
    hát ha már ennyi pénzért kell kormányt venni akkor inkább fanatec
  • mila69en
    #7905
    az igaz nagy ugrás volt:D hátőő ez halkabb lesz mint az új szériás g25
  • bardocz
    #7904
    De az hozott legalább valami újítást. Ez meg mit?
  • mila69en
    #7903
    a g25 is majdnem csak 100k-val indult
  • bardocz
    #7902
    És a G27 100k-s ára?
  • mila69en
    #7901
    ipon:)
  • arty
    #7900
    hol?
  • mila69en
    #7899
    mit szóltok a g25 árához?:) 34750 forint brutto:D
  • pointer4
    #7898
    Mi nincs ott? Bedugtad az USB-be? Működik amúgy?
  • fery02
    #7897
    Nekem mondjuk továbbra sincs ott.
    Kép
  • [HUN]FaTaL
    #7896
    Aham mostmár tényleg ott vannak. :) Mostmár azt is tudom milyen útvonalon van ez a sz*r. Ezt elég hülyeség volt arrébbtenni, nem fért el a vezérlőpultban?:D
  • arty
    #7895
    úgy értette, közvetlenül nincs ott és az jogos :(
  • pointer4
    #7894
    Az mind1 :)
  • [HUN]FaTaL
    #7893
    Mondjuk utoljára RC alatt néztem, majd meglesem otthon mégegyszer. :)