15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bardocz
    #8012
    Üresbe kapcsolás nem kell, mert rálépsz a kuplungra. Szétnézést rakhatod a váltóra is, ha a pillangóval váltasz. Ha nem, akkor egyértelműen oda.
  • neilszab
    #8011
    Engem is rettentően zavar, hogy csak 2 db gomb van a G25 volánján (pedig még csak pár órája van nálam), összeszámoltam, legalább 6-8 gombot használok egy éles futam alatt, melyek jók ha igen csak kézre állnak.

    Ezen gombok túlnyomó része pedig olyan funkciókat lát el nálam, melyekre a való életben nem lenne szükségem, hiszen ott amerre mozgatom a fejem arra nézek és a futam közbeni fontos információka is bemondják nekem rádión és nem nekem kéen vele buziznom. Ezeken kívül pedig van pár dolog, ami csak ritkán kellhet, de akkor nagyon, ilyen a fényszóró (ha előzés közbe rámhúznák a kormányt) , a kézifék (kicsúszás közben sokszor jól jöhet menteni a menthetőt) és az üresbe kapcsolás gombja (lefulladás ellen)

    Ebből a szempontból a DFP/DFGT volánja az ideális, is baromira ergonómikusak is, jobban, mint a g25..
  • pointer4
    #8010
    Pizzatésztát mi ? :D
  • pointer4
    #8009
    Az is csak azért, hogy a hüjéket elkábítsa :D
  • Ulvar
    #8008
    Hát de azt mondtad szimulálunk, F1et is szimulálunk :).
  • TaRka0107
    #8007
    A mi autónkban is van gomb, de az a kormány mellet van egy műanyag és azon van! Végülis a kormányon van, de hangerő szabályzó meg ilyenek! Jólvan ha több gomb van a versenyautókban akkor bocsánat!
  • TaRka0107
    #8006
    Nem F1 es verdáról beszéltem!
  • neilszab
    #8005
    Pedig gyúrok vazze és lásd mégis...
  • pointer4
    #8004
    Jeeee :)
    Örülök, hogy nem hangos :D
    Hogy neked milyen izomgondjaid vannak állandóan? :D
  • neilszab
    #8003
    Jelentem megérkezett a G25 az Ipon-tól, nem gagyi, ne selejtes és még csak nem is hangos, sőt!!!

    viszont a vádlimat piszkosul bedurrantja... sztem a következő pár napban sokat fogok erősődni, me' muszáj lesz!!
  • pointer4
    #8002
    Mondjuk F1hez, ott a Logit FormulaEX. Ahhoz kár komolyabbat venni :D
  • neilszab
    #8001
    A bannerban ott van belinkelve a Kormány Kalauz, azt érdemes lenne alaposan végignyálaznod, ha kormány választás előtt állsz.
  • Ulvar
    #8000
    Főleg a hibridekben.
  • mila69en
    #7999




    érdekes amit mondasz:)
  • [HUN]FaTaL
    #7998
    Te láttál már autót belülről?:D Már az új utcai verdákban is több gomb van a kormányon mint a G25ön. :D
  • bosco05 #7997
    Láttál már sportautót belülről? :D A rallys ladában több gomb van amatőr rallyn mint a G25-ön :)
  • Ulvar
    #7996
    F1es verdán nincs sok gomb??

  • TaRka0107
    #7995
    Igen, de ha Simulátorozunk, akkor ne legyen már tele a kormányom gombbal? Valós életben sincs sok gomb a kormányon! Akkor inkább mellé teszem a billt és olyan mintha "műszerfal" lenne!:)
  • Kaszi46
    #7994
    g25 mekkrendelve, momo megy a padlásra!:)
  • FlyHigh
    #7993
    Nekem végül is nem kell kuplung, rallyra kellene főleg, felfelé úgy is csak időveszteség kuplungolni. De asszem az lesz, hogy élőben megnézem őket, árban nagy különbség már nincsen. Mondjuk én nem vagyok hc sim fan, ezt is mérlegre kell rakni.
  • fery02
    #7992
    Csak azért van most G25 láz, mert az menőbb, meg most eléggé lement az ára. Am, ha DFGT-ben lenne kuplung, gondolkodás nélkül rohannék valamerre DFGT-t venni.
    Semmivel sem rosszabb, mint a G25. Nekem pl G25-ben egyik nagy hátrány, hogy a kormányon összesen csak 2 gomb van (tudom, hogy a gombok nagy része a sebváltó környékén van, de szerintem kormányon akkor is kézenfekvőbbek lennének, bár igaz, nem tapasztalhattam még meg őket eddig élesben).
  • milk4
    #7991
    #7974
  • FlyHigh
    #7990
    DFGT rosszabb mint a G25? Ránézésre a DFGT jobban bejön, olcsóbb is kicsit, tetszik a váltója, tuti faszán kézre áll.
  • bosco05 #7989
    nem tudod elintézni az átvételt? nincs lakhelyed vagy mi? most nem azért, hogy megbántsalak, csak ez komolyan érdekel. Futárral le lehet ám dumálni hogy melyik nap mikor mennyen. Meg ha van postai utánvét akkor a postára kell bebattyognod a csomagért ha nem vagy otthon mikor viszik.
  • norbi09
    #7988
    Az ok, csak nemtom elintézni az átvételt.Ezért ha vki tud ne tartsa magában, jó Nyiregyen vagy Miskolcon is.
  • bosco05 #7987
    rendelésre kiviszik akár alsókörkeszentpálházára is
  • bosco05 #7986
    ipon
  • norbi09
    #7985
    Nem tudja vki hogy nem tehet-e kapni Debrecen környékén akciós G25öst??
  • milk4
    #7984
    Igen:D

    Akkor jó
  • fery02
    #7983
    Erre végül is én is gondoltam.
    #7979: igaz. :)
  • [HUN]FaTaL
    #7982
    Nem, ez kormány esetében sem igaz.
  • Norbi1990
    #7981
    Az enyimet? :D
    Am már tökéletesen müködik a pedálja amióta szétszedtem és befújtam WD40-el :)
  • mila69en
    #7980

  • pointer4
    #7979
    Ezt az állítja, aki a bolti ár felett akarja eladni a használt kormányt. Mert az emberek hiszékenyek :D
    Gondolod a Logitech direkt gyárt selejtes kormányokat, az Ipon-nak ? :D
    Jó kis reklám lenne :D
  • milk4
    #7978
    Az a hülye aki ezt állította...
  • fery02
    #7977
    Szerintetek kb karácsonyig lehet még kapni G25-öt? :P Mert lehet megajándékoznám magamat egy ilyennel.

    "...mert az ipon a selejteket árulja, hogy milyen hülyék vannak" - ez csak kormányok esetében igaz? Mert én a gépemet is onnan vettem 1 éve és teljesen meg vagyok elégedve, a G25-öt is onnan tervezném.
  • balazsgigi
    #7976
    Sziasztok!
    Van aki járatos Genius kormánybeállításokkal?Nekem egy Speed Wheel RV FF van.És a kormány driver beállításhoz szeretnék kérni egy kis segítséget,hogy mit mennyire állítsak.Már nézegettem,de sehol sem találtam,csak a Logitech-hez.
  • pointer4
    #7975
    Nyugodtan vegyél G25-öt, minőségében és szolgáltatásában ezért a 35 ezres áron, mindenvívő kategória lett, amíg kapható.
  • milk4
    #7974
    Őőőő,én DFP-t ajánlanék mert eddig összesen 1(azaz EGY)db hibás darabról hallottam.
    De,ha a DFGT is ilyen,akkor azt ajánlom.;)

    G25-ről azért már több rosszatt hallottam.
  • FlyHigh
    #7973
    Megéri inkább a G25? Fontos lenne, hogy nagyjából bug és probléma mentes legyen.