15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • neilszab
    #8054
    Ohh, elírtam, bocs...

    Pointi-koma, módosíccsad má'n bö lécci, ha tudol olyat..
  • [HUN]FaTaL
    #8053
    Ez G27 teszt, de mindegy. :D
  • neilszab
    #8052
    G25 magyar teszt a rallysoktól... :)
  • pointer4
    #8051
    Az a kormánycsonk, oda megy a kormány :D
  • CamelX
    #8050
    3. kép miaz, szivargyújtó? :DD
  • pointer4
    #8049
    Olyan is van, akinek nem okoz problémát, a kormánykerék kiválasztása a kedvenc G25-re.
    Mindig lépést tart az aktuális játékkal.


    Három alap irányelv.




  • GPx8
    #8048
    Sziasztok!
    Hol lehet most Logitech Driving Force™ GT kormányt a legjobb áron kapni?
  • pointer4
    #8047
    Dö Ultimate Gamer Desk

    Ötletnek jóóó...
  • pointer4
    #8046
    Üdv a klubban :D
  • Kaszi46
    #8045
    Köszi mindkettőtöknek!

    Nekem 46-os, széles, mondhatni erre moddolt a talpam, szóval elég jól elérem a fékről a gázt.:P
  • pointer4
    #8044
    LFS az egyetlen szimulátor (sajnos), ami nem enged kuplung nélkül váltani, ha a beállításoknál manuál kuplungra tetted. Tehát állítsd be úgy, és egyből észreveszed hogy kell-e kuplungolni :D
    Ha jól tudom a F BMW az olyan, hogy nem kell kuplung a váltáshoz, de ha a gázon állsz, akkor nem enged váltani pl. Illetve ha bekonfigoltál H váltót meg szekvenciálisat is, akkor az fog működni, amitaz készítők szántak a verdának.
    Sajnos a G25 gáz-fékpedál kicsit messze van egymáshoz a könnyű Hel&Toe hoz. (ráadásul a gáz kemény is hozzá zokniban) Erre létezik ez a mod. Vagy ez :D
  • neilszab
    #8043
    Jah és bal láb a kuplungon, jobbal fékezel és eközben a talpad felével leváltáskor (szintén jobb láb) rá rá böksz a gázra is... van pár videó a Tippek, trükkök, turpisságok című írásban erről..
  • neilszab
    #8042
    A beállítások nem igazán játékfüggők, hanem a szimulált autó karakterén és a te saját stílusodon múlik. Olvasd át a Kormány Kalauz beállításokról szóló részét...
  • Kaszi46
    #8041
    Köszi, így már mindjárt más.

    Viszont felmerült egy újabb "probléma".
    Eddig ugye bal lábbal fékeztem, jobbal meg a gázt kezeltem.
    Most pedig a kuplung miatt, úgy vezetek mint a rendes autókat, bal kuplung, jobb fék, gáz. Így viszont nem tudom a fékezés vége felé elkezdeni adagolni a gázt.
    Ti megtanultátok a bal lábbal való fékezés közbeni, kuplungolást, vagy megmaradtatok az "utcai" verziónál?
    Egyáltalán mely típusu versenyautókban van valójában is kuplung(maradjunk lfs-nél)? H váltósokban biztos van, na de a többiben? Erre nincs vmi tábkázat?

  • pointer4
    #8040
    Grat a kormihoz!
    LFS autók szöge.
    Illetve a
    "Steeringlock / Kormányszög / Kormányzár: úgy állítsd be, hogy ha a kormányod beállított maximális elfordulásával elosztod ezt a számot, akkor az érték 20-24 között legyen, így az igazi kocsikhoz hasonló kormány-elfordítás/kerék-elfordulás arányt kapsz."
    Ajánlom mondjuk inkább 720°-ot, és ahhoz állítani kell az autó setupjában kormányszöget, kb 30°-36°, különben annyit kell tekerned, és olyan gyorsan, hogy felmelegszik a kormány :D
    Azután ízlés szerint még korrigálhatsz, illetve pályától, autó teljesítményétől függően.
  • Kaszi46
    #8039
    Sziasztok, tegnap megjött nekem is a g25, és hát a momo után gyakorlatilag újra kell tanulnom vezetni vele.:) nagyon furcsa a 900 fokos forgás.

    Érdekelne ti hány fokon használjátok a következő sim-ekben.
    -lfs
    -race on
    -rfactor
    -gtr 2
    -netkarpro
    -tdu
    -rbr

    Driverben fixen hagyjátok, mondjuk 720ÿ-on és játékban állítjátok, vagy profilerben csináltok minden játékhoz külön bállítást, vagy játékok opcióján belül állítjátok mindíg(már amelyikben lehet)?

    pl lfs-ben kategóriánként gondolom eltérő az autók kormány elfordulási szöge, no itt mindíg a megfelelő autóhoz állítjátok be? Nincs vmi lista ahol meg lehet tudni mely autóknak mekkora értéket kell beállítani?

  • bardocz
    #8038
    Pl Lada VFTS :D
  • FlyHigh
    #8037
    Valóságban sem kell felfelé használni kuplungot egy valamire való rally verdában.
  • TaRka0107
    #8036
    Én is pont ezért szeretnék venni! Meg a simulátoroknál is belehet állítani minden sebességet, kuplongot! Akkora feelingje lenne....:)
  • fery02
    #8035
    Igen, rally-ban én sem kuplungolnék (nem tudom, lehet a valóságban sem kuplongolnak), de azért elképzeltem, hogy egy laza TDU krúz alkalmával mekkora élmény lenne csak nyugisan menni, közben H-s váltón váltogatni. Szerintem kezdetben sírva játszanék az örömtől. :)
    Remélem karácsonyig még kapható lesz G25, bár lehet nem kéne szarakodni és most gyorsan rendelni egyet a még maradék zsebpénzből. Eléggé be vagyok zsongva.
  • neilszab
    #8033
    próbáltam, de ilyesmit nem tudtam kisajtolni belőle...
  • pointer4
    #8032
    dxtweak2 :D Lehet a profiler felülírja majd.
  • neilszab
    #8031
    Ok, ez működik.... szoftveres megoldás ötlet esetleg?
  • pointer4
    #8030
    Azt próbáltad, hogy áramtalanítás és újra csatlakozás után nem nyomod beljebb mint amit szeretnél? Persze ehhez kellene valami támaszték mögé, hogy ne menjen sose beljebb, mert akkor újrakalibrálódik.
  • w77d
    #8029
    a póker nagggyon fontos, én is a BWIN regisztrált játékosa vagyok, izzadok is néha esténként rendesen XXD
  • neilszab
    #8028
    Tudja vki, hogy lehet azt beállítani, hogy például a pedálút 70%-ánál azt érzékelje a játék, hogy 100%-ig tökig van nyomva? Tehát szeretném megrövidíteni a pedálutat, hogy közben megmaradjon a maximális fékerő.

    A Logi Profilerrel és a DxTweak2-vel is próbáltam már, de ezidáig még nem jött össze...
  • neilszab
    #8027
    Egyébként a saját szempontjukból igazuk is van, de azért itt vana dolog másik oldala: Miből lesz a suhamer...
  • TaRka0107
    #8026
    Annyi idős koromra mint amennyi te vagy, nekemse fognak beleszólni abba hogy mit vegyek!
  • TaRka0107
    #8025
    Egyébként mennyibe van egy G25 kiszállítása? +2000? Vagy több?
  • bertino
    #8024
    nyilván, ez a ti dolgotok, én csak leírtam, hogy mit cselekednék kis tulzással.
  • TaRka0107
    #8023
    Na jó, de te már végülis felnőtt vagy! Legtöbbször én is megvettem amit akartam! Hidd el, erre is ráveszem őket!
  • TaRka0107
    #8021
    Ezek a kormányok mennyibe vannak? Hány százezer?
  • TaRka0107
    #8020
    Már a poker zsetonjaimat el vették, dehát neten meg suliba azért tolom:) Na jólvan elég a magánéletemből......!:D
  • TaRka0107
    #8019
    Dehát egy R440-em van..... és szeretnék már váltani meg kuplongozni, meg 2.5 fordulatot fordítani kamionos gameknél!:D
  • pointer4
    #8018
    Azzz, G25 marhaság , a póker meg nem, szép egy család.... :D
  • TaRka0107
    #8017
    Én szedtem össze, névnap meg ilyenek, meg van pokerszámlán is! De persze a gépet megengedték 150ért!:) Igaz az kell a "tanulás"-hoz is! Meg legfőképp azért nem engedik mert már van egy kormányom! Pedig még tesóm is azt mondja hogy jó lenne egy!:D
  • pointer4
    #8016
    Akkor vegyél ECCI,FREX,BRD kormányt, arra már nem mondhatják hogy hülyeség :D
  • bertino
    #8015
    szüleidtől van a lóvé vagy te szedted össze ?
  • w77d
    #8014
    hát ne is költsd hülyeségre... hülyeség helyett veszel G25-öt mond meg nekik :D
  • TaRka0107
    #8013
    Vennék én is G25öt, mert lenne rá pénz, csak a szülők nem engedik hogy hülyeségre költsem!