15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • neilszab
    #8174
    Én meg láttam vhol nemrég 18 rongyért a DFGT-ét (bár lehet, hogy csak elírás volt, mert elég ratyi a honlap),
    valamint szivárognak az infók arról, hogy a G25 már nem nagyon lesz sokáig a piacon, ha elfogynak a jelenlegi készletek, akko' annyi...
  • pointer4
    #8173
    Ma reggel ez volt az első amit láttam, amint kinyitottam a csipám :)

  • [HUN]FaTaL
    #8172
    Az összes MOMO pedálbugos. Másik bajom vele, hogy nincs rajta csak 6 gomb. Amúgy az FFBje nagyon fasza. Mikor az EXet vettem a MOMO még 30k körül volt, annyi pénzem egyébként sem volt ráadásul annyiért a DFGT jobb választás. 10-15k körül most is inkább az exet venném sztem.
  • pointer4
    #8171
    Hát, valószínű szerencse, és használati mód kérdése :D
    Meg pl a Force nem. (piros)
  • sKeezo
    #8170
    amúgy az összes momo ilyen selejt?
  • pointer4
    #8169
    Nekem sem volt vele sohasem gond..... Valaki írta, hogy csak a 4.x-es logi driverrel volt hajlamos rá.

    Szerintem nyugodtan vegyél momo-t, olyan mennyiségű használatra amit írtál, kibír 4 évet simán.
  • Ulvar
    #8168
    Mázlista...nekem soha sem volt jó.
  • Toby0501
    #8167
    Ezt az elkalibrálódást ti hogy a picsába hoztátok elő? Én most próbáltam ki, hogy vezetés közben rángatom a kormányt, de semmi, ugyan úgy középre áll vissza..
  • tomi555
    #8166
    Én sokáig használtam momot, speciel nekem pedállal sose volt gond, az viszont igaz hogy a kormány hajlamos elkalibrálódni egy idő után menet közben. Mindenesetre ha nem játszól túl sokat a momo szerintem egy jó választás, a legkényelmesebb, legjobb fogású kormány amit próbáltam eddig.
  • Ulvar
    #8165
    Háát...na jó ... te döntésed, ami idegesít az a pedál még mindig. Szóval...nem tom...vegyél egy EXet vagy DFPt akkor, a pedál miatt nem akarlak szarba keverni.
  • Lobsterman
    #8164
    Hát azok után amit írtatok.... Nem szeretném fél év múlva kidobni.
  • Ulvar
    #8163
    Hát egy MOMO belefér, abba nem fog meghalni.
  • Lobsterman
    #8162
    Hát főképp a Grid, Dirt2 és TDU miatt akarok kormányt venni.
  • Ulvar
    #8161
    Hát őszinte leszek, ha NFSezni akarsz akkor nem érdemes kormányt venni. De ha mondjuk rFactor, meg Simbin játékokkal tolod vagy LFS akkor érdemes. De NFS miatt felesleges, persze a Shifthez kormányt ajánlok, ha neked az tetszik (mármint játék).
  • Lobsterman
    #8160
    Na jó ezzel most végleg lebeszéltél a MOMO-ról. Úgyhogy akkor Formula EX vagy már azt is fontolgatom hogy nem is veszek kormányt :)
  • Ulvar
    #8159
    Igen, meg az hogy túl kicsi.

    Nálam is ráfogott de kilazult az illesztésnél és néha lecsúszik...Futam közben nem egyszer kellett már szerelnem ...
  • sKeezo
    #8158
    a pillangó váltó hibája hogy néha kettőt vált fel? olyat nekem is csinált néha, de már egy ideje abbahagyta :D annyira nem zavaró(igénytelen vagyok :D)

    és rá tudom fogatni az asztalra rendesen
  • Ulvar
    #8157
    Okos ötlet. A DFGT a DFP javított változata, még mindig egy "súlyos" hibája van, a pillangó váltó...a másik kisebb hiba a ráfogatás az asztalra. Minden más már csak beállítás kérdése, ami nem egyszerű.
  • neilszab
    #8156
    A 660GT elég jól néz ki, nem ratyi a PH kormányos fórumában van most róla elég gyakran szó, van egy csomó kép is róla. A MOMO pedig elég hamar "elkopik" aktív használat során a pedál 2-3 hónap, a kormány 1-1,5 év, de erről is megy a csevej a másik fórumban, nincs vehemenciám beirogatni most ide... :)
  • w77d
    #8155
    jah van rá Gari csak MO-n nincs szervize.... Ki kell küldeni a faszba aztán majd lesz valami...
  • Lobsterman
    #8154
    De mennyi használat után? Ha az évi NFS-el játszok 1-2 hetet, meg Grid/Dirt-el mondjuk 2* annyit nem hiszem összecsinálná magát. 2 év garit meg úgyis adnak rá.
  • sKeezo
    #8153
    karácsonyra meglepem magam egy dfgt-vel, addig jó a dfp. szinte ugyan az a kettő, de azért csak új lesz a kormány :D
  • w77d
    #8152
    a MOMO 100% hogy egy év múlva megadja magát... lehet utána gányolni de sosem lesz már jó minőségű
  • Lobsterman
    #8151
    Olyan sokat nem fogom használni hogy pár éven belül elromoljon. Saiteket meg nem veszek. Nem tetszenek.
  • neilszab
    #8150
    Én megfontolnám még a helyedben a Saitek R660GT-ét is.... a Momo biztosan egy kategóriával jobb nála, de a Saitek meg biztosan nem romlik el, a Momo meg elég valószínű....
  • Pitti
    #8149
    Srácok, aki piros momo-t keres mondjon rá egy korrekt árat és viheti...
  • Lobsterman
    #8148
    Nem naponta játszanék vele, igazából nem is akarok túl sokat, de jó lenne egy kormány, mert azért szeretem az ilyen stílusú játékokat. Ennél többet semmiképp nem költenék rá, mert az évi 2-3 autós játék miatt nem akarok 20-30 ezret rákölteni.
    De akkor valószínűleg a MOMO lesz a befutó.
    Kösz a válaszokat.
  • pointer4
    #8147
    Állítólag a váltó hátramenet, de én 2 évig nyüstöltem és semmi. Pedig nem vigyáztam rá, amúgy házilag simán javítható lenne.
  • Mersant
    #8146
    ha jo allapotban van siman
  • Jana32
    #8145
    Ennyire hajlamosak elromlani???:S G25-nél mire vigyázzak? Mi romlik el a leghamarabb benne?
  • sKeezo
    #8144
    egy használt dfp megér 10k-t?
  • pointer4
    #8143
    Lobsterman: Igen a DFGT jó ötlet, de csak akkor ha biztos vagy benne hogy hosszútávon érdekel ez a játék-műfaj. Ha még nem szerettél bele a szimulátor programokba, akkor talán előbb próbáld ki havernál.
  • bertino
    #8142
    gyűjts még kis pézt és dfgt.
  • pointer4
    #8141
    Hehe, ez tuti, a 30 rongyba kerülő kormány ára megfeleződött, az EX miért nem ment lejjebb ? :D
    A MOMO masszívabb, jobb fogású, tuti a váltófülek rajta. Jó az FFB-je, de 1 évnél ne számíts biztosan hosszabb élettartamra. Bár van akinek megvan 4 éve minden baj nélkül, de sokkal többeknek lett baj a pedállal pl.
    Az EX-nek a kormánya a gyenge láncszem, elhúz, meg megmarhul, de a nagy számok alapján sokkal kevesebb baj van vele mint MOMO-val. Cserébe gagyibb a felépítés.
    Te döntesz, Momo jobb kormány, de több a rizikó.
  • Lobsterman
    #8140
    Egy egyszerű kérdés: melyiket vegyem?
    Logitech MOMO Racing Force Feedback Wheel 13k-ért vagy Logitech Formula Force EX 16ért?
  • Jana32
    #8139
    Ugyanaz... azt írja ki, hogy nem talál semmilyen eszközt... nah de azért köszi, az a lényeg, hogy működik a kormány!!:)
  • pointer4
    #8138
    Próba evvel.
  • Jana32
    #8137
    Csak a Logitech Profiler nem ismeri fel, a vezérlőpulton belül található Játékvezérlők viszont látja, és ott is be lehet ezeket állítgatni, viszont ahogy leokézom, visszaáll 0-ra minden. Ez azért érdekes, mivel játékon belül tökéletesen működik minden, úgyhogy tovább nem is érdekel annyira...:D De halljátok annyira jó ez a kormány, hogy ááááááááááááááááááhh... tegnap 12 órát játszottam sztem pislogás nélkül..:D
  • Jana32
    #8136
    Én egy picivel többért vettem, mint amennyiért netről be lehet szerezni, viszont én 1 olyan ismerősömnél vettem, aki nekem, ha elromlik, vagy akármi baj van, elintéz helyettem bármit, és nekem megéri azt a 1-2 plusz ezer forintot. Amúgy 34-ért be bírod szerezni netről, és úgy 1500-ba kerül a kiszállítási díj
  • Kenny85
    #8135
    ahh köszönöm. Nekem ott az edit menün átsíklott a tekintetem, mindenáron a steering wheellnél akartam állítani.