15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • neilszab
    #8374
    Thrustmaster-t Magyarországon nem forgalmaznak sehol.

    Az biztos hogy nem rossz kormányok, sőt!, de az ár/érték arányukról nem tudok mondani semmit tapasztalat híjján...
  • [HUN]FaTaL
    #8373
    Hol? Az mégcsak nem is Logitech.
  • milk4
    #8372
    DFP:
  • SrAta
    #8371
    miért a második egy DFP nem?
  • milk4
    #8370
    Egyik se jó.
  • bency
    #8369

    Szerintetek melyk a jobb?Nekem a Ferrari jobban tetszik sokkal!
  • TitaniumRR #8368
    GTR2 - nem gondoltam, hogy ennyire élethű és a grafika is teljesen rendben van.

    A Ferrari F430 force feedback továbbra is a kérdés.

    A pixmania és a Luxméd Informatika kínálatában van jelenleg. A pixmania-t inkább kihagyom a róluk hallottak miatt a Luxméd meg nem szereti felvenni a telefont ha csörög...

    Tudtok-e rajtuk kívül ajánlani budapesti üzletet, ahol van ez a kormány?
  • neilszab
    #8367
    Olcsó & jó kormány: A belépő kategóriába én leginkább a Saitek termékeit javaslom, ha kezdő vagy hobbi játékos vagy, akkor biztosan nem fogsz benne csalódni ;)

    900 fok: egyáltalán nem létszükséglet, de ha már egyszer hozzászoktál nem mondanál le róla. Addig viszont nagyon bolfogan elvagy 270 fokkal, is a köridőd nem ezen fog múlni ;)

    Bővebben minden az előbb belinkelt cikkekben...
  • nesto
    #8366
    köszi
  • pointer4
    #8365
    Itt olvashatsz a 900°-ról, most nem másolom be :D
  • Maci23
    #8364
    Sziasztok!

    Én is a Ferrari F430 kormányon gondolkozom,de szóba jöhet még a Logitech G25 is!

    Az a kérdésem hogy ki mit tud a Ferrariról, és hogy érdemes e az a plusz majd 20000 Ft-ot kifizetni a Logitechért!

    Mekkora "hátrány" hogy "csak" 270 fokban fordul a kormány nem 900 fokban, ha hátrány egyáltalán!

    Szóval melyiket is válasszam! :D

    Segítő válaszaitokat ezúton is köszönöm!
  • pointer4
    #8363
    Logitech DFGT és ForceEX, de olvasd el a "Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz" írást.
  • nesto
    #8362
    Heló! Tudnátok ajánlani ár/érték szerint kormányt? Melyik a legjobb ebből a szempontból, ezenkívül érdekelne olcsó kategóriájú, de élvezetes játékélményt nyújtó kormány is. Értem ez alatt 5-10e Ft összeget. Előre is köszi
  • TitaniumRR #8361
    Utcai autót, úgy értem utcai autó. :)

    Azért kössz.
  • pointer4
    #8360
    A kormányt nem ismerem, de GTR-EVO-nál képminőségben talán csak az iRacing jobb.
    Viszont, ez a grafikai minőség nem szempont egy jó szimulátornál.
  • TitaniumRR #8359
    Szevasztok.

    Kacérkodom a Ferrari F430 Force Feedback kormánnyal.

    A cikkben kedvező színben való feltüntetésén túl, használjátok-e? A beállításokat követően tartósan jól működik-e?

    A kormány a következő itthon lévő játékokhoz lesz szánva - egyelőre:

    RFactor - CTDP05 (csak Forma-1)
    BMW M3 Challenge (kemény 2 pályával, de f@sza fizikával - én a "billentyűzet-bajnok")
    RaceOn

    Átböngésztem a szimulátor címeket. Kellett nekem HD TV-n megnézni a Forza fizikáját... Utóbbinak holnap új gazdája lesz :)

    GT autókból akad szép számmal. Azonban tudtok-e jó szívvel ajánlani a listán felül jól kidolgozott utcai autó szimulátor(oka)t 2009-ben is vállalható grafikával?
  • pointer4
    #8358
    Neilszab, aki itt említi biztos meg tudja mondani hogy ki az az illető, akinek hazánkban már van ilyen. Én konkrétan még itt nem hallottam róla, de lehet azért, mert a PH-s "nagy kormányos topicban" tanyázik. :)

    Amúgy DFGT-t ajánlanám kb.
  • simcompany
    #8357
    erről van valami tapasztalat? főlleg negatívra gondolok.
  • neilszab
    #8356
    Létrejött a Magyar szimulátoros közösségi oldal a HSW szerkesztőinek jóvoltából.

    Érdemes megnézni, egyre több ismerős névre bukkanhatunk a tagok között, valamint a naptárjában megtalálhatóak a legtöbb hazai liga futamjai és ezen kívül még sok más apróság is:
    [link]hungariansimworld.ning.com
  • DeerHunter01
    #8355
    már megoldódott a "probélma". :)
  • arty
    #8354
    pedig inkább fel fogja itt tenni, hidd el nekem :D
  • koanla
    #8353
    Milyen játékoknál csinlja ezt? Ugyanis ha jól veszem ki a szavaidból, akkor negatív FFB-t kellene adnod. Ez tipikus Logi-téma. A játék menüjében tudod orvosolni. Az FFB-s résznél keresel olyat, hogy inverz, vagy ha csúszkás a beállítás, akkor húzd át a negatív tartományba, stb. De tényleg ajánlott a kalauz átolvasása, mert sok kérdést - köztük ezt is - megválaszol. Olyat is, amit még most fel sem tennél. :-)
  • SrAta
    #8352
    nemtudom milyen motor van a logitechekbe ffb-nek de havernál játszottunk edzés után 5 percet és maxon volt az ffb mert akkor raktuk be a kormányt meg minden
    majdnem letörte a kezemet...
    mondom mifaszvan bazzeg tekerem jobbra csúszik akocsi ez meg izomból balra tépi:D
    vicces:D
    de aztán beállítottuk és kvajó:D
  • bardocz
    #8351
    FFB strenght néven van, a játékban is lejjebb tudod venni, és a profilerben is. Igaz ott én sem találtam meg mindig :-D
  • DeerHunter01
    #8350
    ezt hol tudom lejebb venni ?
    mert a logitech progiba nem találtam.
  • bardocz
    #8349
    Pont ez a lényege az FFB-nek, hogy érzed az utat. Vedd lejjebb, és nem fog annyira rezegni majd.
  • DeerHunter01
    #8348
    nálam először amikor felraktam a másik drivert az volt hogy a GRID-be magátul nyomta a gázt meg fékezett meg rezgett folyamatosan mint állat,alig lehetett kormányozni.
    most meg már én nyomom a gázt meg a féket de még mindig rezeg a kormány és igy nem olyan jó.
  • Rainbow15
    #8347
    Szia!
    Amikor nekem momo-m lett, azt csinálta, hogy 5-10 percenként újrakapcsolódott USB-n, ezáltal újra kalibrálódott (egyik irányba elfordította a kormányt)
    Lehet nálad is ez van?
    A megoldás: vegyél USB elosztót (USB hub)
  • DeerHunter01
    #8346
    de a legjobb szerintem az lenne hogy teljesen eltüntetni a gépről minden a kormányhoz tartozó drivert/beállitást,stb-t.
  • DeerHunter01
    #8345
    hello.
    ma vettünk egy logitech momo kormányt.
    tökéletesen müködött de nem volt rajta rezgés...
    felraktam egy új drivert rá ,azzal volt rezgés de az úton folyamatosan rezeg a kormány és néha el is húz magától jobbra/balra.
    ezt nem lehet valahogy kikapcsolni?
    már kitöröltem a progit és visszaraktam a régit de igyis ugyanaz :S
  • neilszab
    #8344
    Ezen kívül én még erősen elgondolkoznék a Saitek R660GT-én, de egyébként ott a fejlécben hatalmas piros betűkkel a Kormány Kalauz...
  • bency
    #8343
    Ahhh,koszi,enis nezegettem ezt a kormany,nagyon tetszik a kinezete is!Csak sajnalom hogy nem oldalt van a valto ,de igyis jo azert!:)
  • bardocz
    #8342
    Ezt javaslom olcsón, azt hiszem ilyen itt többeknek is van, és mind dicsérik.
  • bency
    #8341
    Hello,most akarok venni valami jo kis kormanyt,de nem aranyaron,eleg jo legyen!Mit tudnatok ajanlani>?
  • pointer4
    #8340
    Passz, sose játszottam RBR-el, próbáld meg a fórumban.
    De az tudom hogy mindenféle D3D9 patch kell hozzá, hogy ilyesmiket kezeljen.
  • Pitbull1111
    #8339
    szuper

    És hogyan lehet megtenni?

    az sli plugint bemásoltam a plugins könyvtárba,ezen kivül?
  • pointer4
    #8338
    igen
  • Pitbull1111
    #8337
    Sziasztok !

    Kérdésem az lenne,hogy rbr-be működésre lehet e bírni a leo bodnar féle sli kijelzőt?
  • pointer4
    #8336
    Azz de gagyi.... höhh, olvasni :D Legalább hangoskönyv lenne :D
  • neilszab
    #8335
    A "kormány kalauz"-ban (link a fejlécnél) elég részletesen le van írva, hogy mit jelent...