15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • neilszab
    #8414
    A helyedben utánaolvasnék nemzeközi site-okon, hogy szokott-e bármi gond lenne a Thrustmaster F430-cal, szóval hogy vannak-e vele garanciális, vagy bármilyen más jelegű minőségi problémák. Ha rendben van a cucc, akkor sztem nyugodtan megrendelheted a ezektől a webáruházaktól is,

    és persze majd számolj be nekünk a fejleményekről, sztem sokan kiváncsiak lesznek itt rá... ;)
  • [HUN]FaTaL
    #8413
    Pixmania francia cég, garancia esetén oda kell visszaküldeni a cuccot, lehetőleg kerülendő. A másikról nem is hallottam.
  • neilszab
    #8412
    Egyik se magyar cég, még a magyar nyelvű ügyfélszolgálat is problémás.

    Ha a termékkel nincs semmi gond és szépen kifizeted akkor semmi gáz velük, de ha garanciális gondod van, vagy bármi blama történik, esetleg szeretnél elállni a vásárlástól, akkor több hónapos szopást és huzavonát tudok borítékolni neked.

    Legalábbis én régebben ezeket olvastam, főleg a Pixmania-ról...
  • Maci23
    #8411
    Most néztem árgépen hogy a Ferrai F430 kormány két boltban rendelhető!
    A Pixmania és a Luxméd infoba! 25000 illetve 28000 Ft-os áron!

    Mi a vélemény a két cégről!Megbízható e stb...

    Kinek van valami tapasztalata?
  • neilszab
    #8410
    Az hogy nem ismeritek a Saitek-et, az nem a márkát minősíti, hanem... :D

    A Saitek igen elismert és népszerű márka a repszimesek körében, gyakorlatilag ha Joystick-ről van szó, akkor mindenki egyből a Saitek-et ajánlja, a Logitech meg a messziről elkerülendő kategóriába tartozik..

    Egyébként kormányokat nézve se nagyon más ám az ábra, mind a MOMO, mind az EX tartósság és hibamentesség szempontjából igencsak problémás darab, az olcsóbb Vibrás kormányukról meg már ne is beszéljünk, mert az már önmagában egy vicc...

    Ezzel szemben a Saitek R220, R440 és R660GT a kategóriájukban igencsak megállják a helyüket, a dizájn nem feltételül az igazi, de a minőségük az renben van, panaszt nem igen hallottam még róluk, minden tulaj elégedett...

    Ezzel szemben a Momo-ról és az Ex-ről csak úgy zengenek a fórumok...ezen érdemes lenne elgondolkodni ;)
  • Toby0501
    #8409
    Lol számolgattam most így kíváncsiságból.. DFGT Logi oldalán 149€, 40725Ft.. Annak ugye a 75%-a 30543Ft, a PCX meg 29500Ft-ért vesztegeti. :)
  • r4f1
    #8408
    aki kérdezett árat tőlem azoknak a válasz:
    a Logitech honlapjáról rendelek, én is, csak kapok kedvezményt.
    A logitech honlapján az árat beszorzod 270-el ( euróban van) és megszorzod 0,75-el ( 25% kedvezmény)
    Annyiért tudok hozni akármit ami fentvan az oldalukon.
  • w77d
    #8407
    leszedtem a Logitech Gaming Softwaret úgy ahogy van és most jó...
  • [HUN]FaTaL
    #8406
    Az viszont furcsa, ilyet nekem sosem produkált. Bekalibráltad a kormányt újra a logitech cuccosban?

    Ha igen, próbáld meg visszatenni a régi drivert, de előtte uninstalláld a mostanit.
  • Toby0501
    #8405
    Nem tudom, hogy a Shift és TDU hogyan működik pontosan, de emlékeim szerint, amikor havernál lőttük be a Shiftet, akkor egy legördülő menüből kellett kiválasztani a kormányt.. Ott sincs a listában?
  • bertino
    #8404
    uhh, az nemjó :|
  • w77d
    #8403
    cseszhetem, nem tudom újra konfigolni, mert nem érzi hogy eltekerném a kormányt...
  • [HUN]FaTaL
    #8402
    TDUban configold újra az irányítás, mert PS2es neveket kaptak a gombok.

    ETS passz.
  • w77d
    #8401
    srácok segítség kellene. Tegnap emgvettem az Euro Truck simulatort. A Formula EX-em először nem akart működni a játékban, letöltöttem a logitech honlapról a legújab gaming software-t a kormányomhoz. Na de azóta a Shift alatt csak néha akar működni a kormányom a TDU viszont nem is érzékeli... a kormánykonfig program érzékeli rendesen a kormányt csak egyes játékok nem akarják látni...
  • attilaswf
    #8400
    Hali!

    Lenne egy kis problémám a G25-el, mégpedig: RBR-be a gáz és fék úgy működik hogy ha nyomom egy kicsit akkor növekszik a fordulat, tehát nem bírom fordulaton tartani mert folyamatosan megy fel, és a pedálút kb 1/3-ánál már teligáz van. A beállításoknál még jó, meg az összes többi játékba tökéletes. Mi lehet a probléma?
  • bency
    #8399
    Hello,G25-ot mennyibe tudnad szerezni?
  • Ulvar
    #8398
    Jaja, meg be van nyomva a "hol fékezzél te barom" funkció... :D

    De olyan mint én....kicsit lecsúszok szidok mindent és mindenkit! :D. 1:05nél...
  • TitaniumRR #8397
    A Doktor Úr választása... :)

    "Kis kezdő" - külső nézetből nyomja... :)
  • TitaniumRR #8396
    Logitech Driving Force GT-t érvényes garanciával milyen áron tudod adni? Mikorra?
  • cselt
    #8395
    Ejha micsoda akció
    G25-öt esetleg nem tudsz szerezni?
  • r4f1
    #8394
    Sziasztok!
    Van 9 darab G27-es kormányom
    60 ezer Ft, garanciás! Dobozban, bontatlan, zsír új. Ha valakit érdekel dobjon mailt privátban.
    ( a G27 mai legolcsóbb ára 80 ezer Ft)( 25% kedvezmény)

    És a többi, logitech oldaláról megrendelhető termékre tudok adni 25% kedvezményt.
  • laci 700
    #8393
    GTR2 (segítségek nélkül) és TDU amivel általában játszok, meg kipróbálnám vele a DIRT 2 demot. :D
    A Genius-nál csak jobb lehet. Még gondolkodom, de valszeg karácsonyra meglepem magam vele. ;)
  • Ulvar
    #8392
    Akkor RBRel ne nyomd...nem sokáig húzná a MOMO
  • DeerHunter01
    #8391
    én a dirt 2 -vel játszok most MOMO kormánnyal.
    nekem tökéletesen megfelel.
    a grid-et is jól lehet vele irányitani.
    igaz még igazi szimulátorral nem próbálkoztam mint pl. a gtr2 ,de szerintem ott is jó :)
  • laci 700
    #8390
    Hát, maradnék a Logitech-nél. Valahol azt olvastam hogy a mostani olcsóbb MOMO-k új pedált kaptak és javítva van a hiba. Nem vagyok függő, heti kb 2-3 (max 5) alkalommal játszok 1-2 órát, bár ha megvenném eleinte biztos többet játszanék... :) Az elkalibrálódás rögtön észrevehető vagy az is csak idővel?
    Most egy Logitech GamePad-al tolom a GTR2-t ami tűrhető, de jó lenne egy kormány.
    DFGT-t meg azért nem vennék mert akkor már csak egy lépés lenne a G25 ami jobban is tetszik, csak 40-50 000Ft és 15 000Ft között van egy kis különbség, de az sem mindegy hogy meddig bírja. :)
  • neilszab
    #8389
    Ha komolyan gondolod a szimulátorozást, akkor nincs mese DFGT,
    ha pedig keződő, vagy hobbi játékos vagy, akkor sztem Saitek R660GT

    minden más kérédésedre itt van a válasz a fórumban, illetve a PH! kormányos topikjába is előjött már ez a téma az elmúlt hónapokban... tessék olvasgatni ;)
  • laci 700
    #8388
    Csá! GTR2 és egyéb szimulátorhoz kéne valami jó kis kormány. Gondolkodom egy MOMO-n de visszaolvasva kicsit elbizonytalanodtam. Most 13 000Ft körül van és sok jót is hallottam róla. A másik amit néztem egy DFGT de elég húzós lenne most 30 000Ft ért.
    Jelenleg egy Genius Speed Wheel 3 Vibration-om van amit megbántam hogy megvettem mert kormánnyal pedállal is gond volt. Ja és GTR2 játszhatatlan vele (Igaz nem is ahhoz vettem, de kinőttem az árkád játékokat). kb 1 órás bütykölés után megcsináltam a pedált (hasonló gondja volt mint a MOMO-nak) és most eladom... (kb 4-5 éves és csak kb 10x ha használtam). Talán a pedál hiba bele férne a MOMO-ba is.
    Meg merjem venni vagy inkább mondjak le róla? A kormányközép elcsúszása milyen gyakori és milyen erős rántásra megy el?
    Thx!
  • TitaniumRR #8387
    Köszönöm, mindhármótoknak.

    Logitech Driving Force GT. Ha még a PC/PS2-3 kompatibilitás mellett az x360 is felismerné... :)

    A műszaki áruházaknak (6-ot hívtam) egyelőre nincs. A hét végéig várni kell. :)

  • jerome86
    #8386
    Sziasztok!
    Nekem van egy Logitech Formula Force Gp (a piros) kormányom.
    Már van pár éves az biztos.
    Egy pár hónapig nem használtam, mert nem találtam meg hozzá az adaptert, aztán gondoltam kipróbálom adapter nélkül és láss csodát működött.
    Már tudom, hogy az adapter csak a force feedbackhez kell.
    Találtam hozzá egy adaptert is, bár nem biztos, hogy az jó hozzá, de a force feedback nem működik egyáltalán.
    A haverom MOMOjához kapott adapterrel sem.
    Vajon megadta volna magát a forcefeedback? Valami ötlet?

    Köszi
  • [HUN]FaTaL
    #8385
    Momoval az a baj hogy hamar szétmegy, még nem hallottam olyat, ami évek óta hibátlanul megy. Igaz nekem exem van, de nem bántam meg hogy nem momo lett még így sem hogy zuhant az ára.
  • neilszab
    #8384
    A DFP mindenben jobb a MOMO-nál, van amiben nagyon, van amiben csak picit, de jobb. Gondolok itt a minőségre, hassnálhatóságra, ergonómiára, tartósságra, képességekre...blabla

    A DFGT pedig azért sok apróságban fejlődött elődjéhez képest, ami mind csak előnyére vált, itt találsz eről egy cikket: Logitech Driving Force GT

    Amíg a Momo ára 20 rongy fölött volt, addig nem is volt kérdés melyik éri meg jobban. Most hogy ekkorát zuhant az ára, már nem tudok mit mondani erre, csak örülök, hogy nem vagyok ilyen döntéshelyzetben :D

    A Thrustmaster témához nem tudok hozzászolni, találgatni kár lenne, hogy mi lehet a háttérben, miért nem nyomatja magát a márka... :S
  • bardocz
    #8383
    Sebességérzékeny kormányzást ki kell kapcsolni.
  • TitaniumRR #8382
    Szavak és ömlengés nélkül bemutatják.

    Mindig érzékeny téma olyat beszerezni, amit nálunk nem forgalmaznak. Engem az érdekel, hogy ha olyan jó, akkor miért nem látni egyetlen magyarországi kereskedő kínálatában csak himi-humi webáruházak oldalán. A tube-on lévő videók több, mint 1 évesek. Ennyi idő csak elég a kevésbé gyors cégeknek is a beszerzés és továbbértékesítésre.

    Nem ismerik? - Kétlem. Elég látványos. A neve is népszerűsíti.
    Árképzési nehézség? - Profitábilis árréssel csak 30. e Ft felett tudnák telephellyel bíró áruházak eladni, úgy meg nem sokaknál lenne kelendő a G25 mellett.

    Másik:

    Írod a Kormány Kalauzban a Logitech Racing Force vs. Driving Force GT összehasonlításában az összességében nagy különbséget. Ez a barkácsolás vs. hiba nélküli működésen túl, ergonómiai, anyaghasználati így tartóssági szempontokat is jelent?
    Egyik 13 e. másik 28 e. Noha 30 a plafon, de akkor sem mindegy.

    Nem tudom volt-e róla szó:

    Több egymástól független videóban láttam, hogy a driver közel 45 és 90 fok között fordít a kormányon előzésnél 200 km/h felett. Ennek valósághűsége - no comment.
    Nem ismerem, ezért a kérdés: Ez a normális, vagy be lehet állítani realisztikus kormányérzékenységet?
  • bency
    #8381
    Hat most nekem attol fugg milyen lesz hogy mennyi penzt tudok osszeszedni Karacsonykor!:P
    Nem ott van a gond hogy nem aldozok ra annyitt,csak legyen mit raaldozni!
  • milk4
    #8380
    Ez jónak tűnik,bár előtte mindenképen megnézném hogy milyen a fogása,milyen anyagból van a pedál és a váltó és hogy élőben is teccik e:D
  • milk4
    #8379
    Amúgy,ha vigyázol rá akkor semmi gond sincs velük.
    Nagyon jó fogása van a legtöbb Thrustmasternek,a "replika ferrari" kormány dizájnja meg nagyon feltudja dobni a hangulatot.Driver problémám sosem volt(az az igazság,hogy nem is tettem fel mert nem volt FFB-s:D).
  • bency
    #8378

    Ez tetszik nagyon,de ez eleg draga,kb 30 ezer
  • bency
    #8377
    Akkor nem ezeket veszem!
  • milk4
    #8376
    Nekem volt 2-3 Thrustmasterem,elég volt egyszer leejteni a földre 10-20centiről és máris eltört benne valami.
  • bency
    #8375
    Romaniaban lehet kapni,es nekem oda kell!:)