15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • TitaniumRR #8454
    Köszönöm a felvilágosítást mindhármotoknak. Akkor olvasgatok, állítgatok, tesztelek. :)
  • neilszab
    #8453
    Az itt beállítható effektek nagyon messze állnak a valóságtól, ezért nem is lehet beállítani úgy mint az igazit..mingyárt részletezem miért:

    Engine: a motor álta keltette vibráció mértéke a kormányon...ez nem hülyeség? nem traktor ez! sztem 0'
    Brakes: a kerekek blokkolásától mennyire rezegjen a kormány??? Na ne! 0!
    Curbs: a rázóköre hajtáskor mennyire rezegjen a kormány...ebben lehet vmi és szeretem ezt az effektet. Mindenki annyira állítsa erősre, amennyire szereti :)
    Impact: ütközéskor mennyire üssön a kormány....szintén egyéni

    Force feedback effects: az effektek számának mennyisége, minél nagyobbra teszed, annál több típusú effekt befolyásolja majd a kormányodat. Ezen effektek nagy része amúgy meg kamu, semmi köze a valósághoz és semmi kötük a kormányhoz sem....mint amilyen a fékek blokkoásakor keletkező vibrálás.

    Ha a kromány kalauz beállításaihoz tartod magad, akkor abból már nem lehet baj, illetve ha komolyabban érdekel a téma, akkor a Tippek, trükkok írásomban van erről egy igen komoly írása belinkelve, ami ezeket az effektek beállításait vesézi (van vagy 40 egyébként, az hogy a mneüből ebből csak 5-6-ot látsz az egy dolog), ott mindent megtalálsz erről...

    Da attól még igaz marad, amit mondtak, úgy kel beállítani, hogy neked jó legyen! Az ISI motoros játékok FFB effektjei nagyrésze amúgy is kamu, és nem hiteles módon számolja ki őket a gép.


  • pointer4
    #8452
    Az a gond, hogy kevesen lesznek, akik mentek igazi pályaautóval, hogy legyen hasonlítási alapuk.
    A reverse effect az tuti kell, mert logitech.
  • Debilon
    #8451
    mondom..magadnak kell beállítani, teljesen egyénfüggő..
    hiába állítod be, hogy x fokos steering lock mint a valódiban, lehet, hogy nem tudod használni valami miatt, magadnak kell beállítani a saját kormányod..

    ami a linken van a lap alján az meg max egy ajánlás...de akkoris magadhoz kell, magadnak beállítani..

    az enyém pl így néz ki (race07/gtr evo):

    FF effekt
  • TitaniumRR #8450
    A valós pályaversenyek teljesen élethű vezetési élményéhez legközelebbi beállításra gondoltam. A lap alján lévőhöz hasonlóra csak a RaceOn esetében.
  • Debilon
    #8449
    telejesen szeméályre szabottak a beállítások... ami másnak jó, lehet hogy neked az vezethetetlen
  • TitaniumRR #8448
    A kormányt tudod, a játék címe, pedig (valóban lemaradt) a RaceOn.
  • pointer4
    #8447
    Ez azért eléggé kormány, és ízlésfüggő, a játékról nem is beszélve
    Mondj még valamit.
  • TitaniumRR #8446
    Más:

    Meg tudjátok mondani, hogy az élethű pályaverseny-érzés milyen force feedback beállításokat igényel?

    Force feedback effects: ??? %
    Force feedback strength: ??? %
    Reverse effects: OFF
    Steering force: ??? %
    Steering vibration: ??? %
    Engine: ??? %
    Brakes: ??? %
    Curbs: ??? %
    Impact: ??? %
  • TitaniumRR #8445
    BHTM ;)
  • pointer4
    #8444
    Kösziiiiiiii
  • Norbi1990
    #8443
    HBD! ;)
  • TitaniumRR #8442
    Kössz.
  • pointer4
    #8441
    DXTWEAK2
  • TitaniumRR #8440
    Szia Neilszab,

    Tegnap teszteltem a beállításokat squash lasztival. Észrevettem, hogy ilyenkor nincs satuféked. Nem mintha egyébként bárhol is szükség lenne rá, de azért megpróbáltam beállítani a fékpedál érzékenységét, hogy az utolsó 1/10-et ne használja. Ott a probléma, hogy sehol nem találtam azt a bekalibrálási ablakot, amit driver letöltése után ellenőriztem még a hétvégén.

    Tudsz-e segíteni, hol találom ezt a beállítási lehetőséget?

    Üdv.:

    Titanium
  • bardocz
    #8439
    Nem is gondoltam volna, azt hittem a squash teljesen fordítva van.
  • TitaniumRR #8438
    A squash-t anno próbáltam, de nem fogott meg. Annyi maradt meg róla, hogy a keményebb laszti sokkal jobban pattan, nincs nagyon hőmérséklet tartási gond vele és jó reflexek kellenek hozzá, kezdőknek ajánlják. A puha lasztit folyamatosan "üzemi hőfokon" kell tartani, sokkal kevésbé "pattanós", jobban meg kell ütni és kevesebb pattanása miatt rengeteget kell futni utána - ezért haladóknak, profiknak ajánlják.
    Ha gondolod, javítsd az írásodban. Hozzá nem értő esetén 50% az esély, hogy a "kezdőknek" ismérvvel rásóznak egy kemény lasztit, ami a pedálját egy kicsit tönkreszexuálja. :)

    Na, majd megsasolom Tube-on a GT Legends gameplay videóit. Vissza nem kérdeztél, de azért mondom: a #8359-es lista kiegészült a GTR-2-vel és Richard Burns Rally-val. Utóbbi alapban is korábban nem látott élethű rally érzés, de textúra és autóhang módosítást követően pedig überrealisztikus. :)

    A következő hozzászólásig egy kis kikapcsolódás. :)
  • Falkon
    #8437
    Kiütöttek

    Szóval köszi.
  • bardocz
    #8436
    Pont, hogy a puha kevésbé pattan vissza, és hamarabb eléred:)
  • cselt
    #8435
  • Falkon
    #8434
    Sziasztok!
    Lehet már kérdezték/írtátok , de nem olvastam.
    Szóval a Logitech Driving Force GT az jó pc-hez?
    Mert csak ps2 , ps3-at írnak , de hallottam hogy jó hozzá.
    Válaszotokat előre is köszönöm.
  • neilszab
    #8433
    Hát én úgy tudom, hogy a kezdő fallabdásoknak a puhább/rugalmasabb labdát szokták ajánani, mert az jobban pattog és több idő van utánaszaladni a pályán. A labda keménységét asszem az jelzi, hogy 1,2 illetve 3 sárga pötty van rajta.

    Szimek: ami a Kormány Kalauzban fel van sorolva, abban nem fogsz csalódni.
    Én személy szerint a GT Legends-sel nyomom, az kedvencem főleg a hangulata és a régi dögök miatt!
    Link
  • Dietrich
    #8432
    pixmániát nagy ívben kerüld el!!
  • TitaniumRR #8431
    Azért össze ne vesszetek :)

    Melyik autós szimekkel nyomjátok (a gázt)?

    Neilszab, írod a fékpedál-squash labda dolgot. Kezdőknek-puha. A lényeg ugye a puhaság, a reális fékpedál érzés és fékerő adagolás miatt, ami még nem teszi tönkre a pedálrugót. A kezdőknek épp ellenkezőleg a keményebb labdát szokták ajánlani.

    A jövő hétvégi virtuális autózásra elrakva a kormány-pedál kombót, a saját dobozába csak úgy sikerült visszarakni, hogy a fékpedált nyomja a kormány hátoldala. Ez normális, vagy a rugónak hosszú távon nem tesz jót?
  • neilszab
    #8430
    Úúú...most nézem, hogy én segítettem neki főleg és nem is te, és így most magamat oltottam be [#lama] [#miaz]

    Szóval akkor pontosítanék: Kösd fel a gatyád rendesen!]
  • neilszab
    #8429
    Nehéz dolga lesz úgy visszafogni magát...
  • pointer4
    #8428


    Aztán nem illik lehagyni a pályán azt, aki segített :D
  • TitaniumRR #8427
    Logitech Driving Force GT - remek áron.

    Köszönöm az Überkonzolnak. Nektek pedig a javaslatot.
  • [HUN]FaTaL
    #8426
    Kormányból fos, felejtős.

    A joystickom speedlink egész tűrhető. :)
  • pointer4
    #8425

    Egy vagy két pálcikás? :D
    Amúgy nem ismerem, de tuti felejtős.
  • simcompany
    #8424
    Ezt ismeri valaki?
  • TitaniumRR #8423
    A G25-ről felhasználói véleményem - Semi-contact. :)
    (semi-contact értsd dobozból kivéve, tapizva, próbálgatva - de nem játékban)

    Engem a "padlóváltó" érdekelt.

    Feelinges, szép, jó a fogása és sebességbe rakáskor is van egy pici "klatty", pont úgy, ahogy egy 90 LE alatti személyautónál.

    Felhasználás:

    - A szimulátornak mondott játékaim nagy többségénél én biztosan nem használnám. A legtöbb hús-vér autó ezekben a játékokban pillangó-váltós.
    - Az említett klattyanás nekem nem elég direkt, érdes, merev stb. Nem vártam persze Lambo Miura váltót, de ez nekem túl személyautós.

    A fent olvasottakat senki ne tekintse globális jellemzésnek - ez pusztán a saját szubjektív véleményem. :)

    Ára 46 volt. Létező telephellyel bíró üzletről beszélünk, nem himi-humi webshopról. Az értékesítő is megerősítette: kifutó termék. Utolsó 2 db van, utána g27.

    Engem nem érdekel. Ha kell valakinek kontakt, pü-ben jellezze.
  • arty
    #8422
    azért a helyből hibás és az elromlik közt van különbség :)
  • neilszab
    #8421
    Csak ígyekszem tágítani az emberek látókörét.... :)
  • pointer4
    #8420
    Te nagy Saitek Fan vagy :D
  • neilszab
    #8419
    Mindössze egy nappal később meg azt írja, hogy nem bánta meg a vásárlást...
  • TitaniumRR #8418
    A számításoddal a G27-re nekem nem 60 ezer jött ki. :)

    No, de fátylat rá. 20 ezerért ha tudsz hozni Driving Force GT-t lepecsételt garancia levéllel, rendben. 27-30 ezer között árulja jelenleg több üzlet.

  • laci 700
    #8417
    Saber9:
    "Én nekem jelentem 1 nap alatt elromlott a Saitek R660. :C
    Még játszani se nagyon tudtam mert a beállításoknál tartottam, de a gázpedál már nem jön vissza, csak nagyon lassan.
    Nem lehet komoly baj, de egy naposan nincs kedvem bütykölni.
    Hétfőn viszem vissza...."


    Tudom, a MOMO-val gyakrabban van probléma, de vicc hogy erre találtam rá elsők között. :D
    90-100° sztem kicsit kevés, de gondolkodom a kormányon...
  • neilszab
    #8416
    Úgy tudom igen 90-100 fokot fordul (egy irányba), akár csak az Ex.

    A Prohardver nagy kormányos topikjában találsz egy rakás képet róla, az egyik srác vett egyett és felrakott képeket
  • laci 700
    #8415
    R660 csak 90°-ban fordítható el nem? A kormány gumírozott vagy műanyag?
    Thx