15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bertino
    #8494
  • pointer4
    #8493
    Ájjájájájjj
  • neilszab
    #8492
    A kormány ellenállása attól függ, hogy milyen erősre állítod, ezt mind a driverben, mind a játékban megteheted egy-egy csúszkával, akár tök 0-ra is húzhatod. És persze természetesen, akárcsak az igazi autóban, ha állsz nehezebb tekerni a kormányt, mint amikor mész ;)

    Olvasd el a kormány kalauzt, egyebet nemtudok... ;)
  • szapor
    #8491
    és nem lesz olyan hogy nehezen lehet forgatni? mert engem az nagyon zavar, mert eddig logitech vibration kormányom volt és az tök laza volt, szal ha ez a momo is olyan lenne ha beállitom akk nagyon jó kormány :)
  • SrAta
    #8490
    #8486ra ment
  • SrAta
    #8489
    nekem rf f1rft 2009 moddal nagyon pöpec:P
    állíts a force feedbackon nekem olyanra van állítva, hogy effektek: teljes
    Amit meg csúszkába lehet húzkálni az meg 60%
    Kormánynak meg állítsd be a Logitech Wingman Force feedback
    A beállításoknál meg cseréld meg a gáz meg a fék pedált szal állítsd be újra a dolgokat és jó lesz
  • Falkon
    #8488
    Azt hittem nem lesz jó a 900 fok , de megnyugodtam. :)
  • Debilon
    #8487
    miért ne lehetne? egy kamionban elég sokat fordul a kormány 2,5-3 fordulatot is..
  • szapor
    #8486
    de pl amikor az rfactor játékot inditom el akkor is marad ilyen szoros :S hiába állitgatom, de pl amikor dirt 2be megyek ott tök laza :S
  • bency
    #8485
    Hello,tudnatok velemenyt mondani erre a kormanyra?:S
  • Falkon
    #8484
    Jah és még egy kérdés.
    Szerintetek az euro truck simulátorban kilehet használni a 900 fokot?
  • Falkon
    #8483
    Rendben , nekem is valamikor megjön.
    Köszi a válaszokat.

    Cselt neked is.
  • SrAta
    #8482
    ha nincs elindulva a játék?
    Igen nekem is olyan (tegnap óta van meg) minden kormány ilyen
  • szapor
    #8481
    hali, a Momo kormánynak olyannak kell lenni hogy amikor forgatom akkor ilyen surolos hangot adjon? meg hogy olyan nehéz forgatni? :S
  • Debilon
    #8480
    persze :)
    néha újra kell kalibrálnom (kihúz-bedug) mert elmegy a középállás valami miatt
    tehetnének driverbe egy gombot, hogy instant kalibráció :D
  • cselt
    #8479
    Teljes mértékben!
  • Falkon
    #8478
    Megbízható kormány?
  • Debilon
    #8477
    régebben szoktam, de nem kormánnyal :)
    úgyhogy passzolom..

    a jel az a GT jel akar lenni középen?
    mert az fölött két gomb van..

    a bal oldalon a négy írányú pad az szerepelhet mint kar.. szerintem
  • Falkon
    #8476
    Akkor jó itt is.
    Na akkor , remélem válaszolsz pár kérdésemre .
    Euro Truck Simulatorral szoktál játszani?
    A jel fölötti 2 gomb (L3 , R3) azok gombok vagy karrok?
  • Debilon
    #8475
    miért privát?:)
    amúgy nekem is az van
  • Falkon
    #8474
    Sziasztok!

    Valakinek van Logitech Driving Force GT-je? Ha igen, lécci keressen fel privátba.
    Lenne pár kérdésem.
    Előre is köszönöm.
  • SrAta
    #8473
    Euro truckot és a momo racingot hogyan lehet összehozni?
    nem akarja észrevenni a pedált......
    meg a kanyarodást...
  • SrAta
    #8472
    én tengelyre nem fújnék WD40 et mivel az zsíroldó, vagy ha ráfújtam törlés és visszaszilikonoznám vagy zsíroznám...
    Legalábbis bicón a forgó részekre tilos a WD40 és visszakell zsírozni a szárazra törölt cuccot
    sztem ez ittis ígyvan
  • [HUN]FaTaL
    #8471
    Nem rossz dolog csak esetenként nem a legtartósabb. :)
  • koanla
    #8470
    A WD40 előnye, hogy spray. Azaz be lehet fújni vele a cuccost (nyomás, bejut a belsejébe is), míg sima "ráolvasás" esetében nem biztos, hogy be is jut mindenhová a cucc. A régi kormányomnál hat mikrokapcsolóról és három potenciométerről kellett gondoskodni, így a legkisebb kiszerelésű WD nem volt egy nagy beruházás. Ráadásul kétszer kellett használnom és egyszer a hangszóróm hangerőszabályzójához is kellett már.
    Persze Ti tudjátok, nem beszélek rá senkit semmire.
  • LTomi
    #8469
    Nah, megpróbáltam a tisztítást, majd kipróbáltam, de nincs különbség, talán egy kicsivel jobb csak. Készítettem a kormányom belsejéről egy képet, amin pirossal bejelöltem, hogy hol tisztítottam meg. Egyébként nagyon nehéz hozzáférni, mert az alját nem lehet teljesen leszedni, nem engedik a vezetékek. A kormány körül is ilyen fekete merevítő műanyagok vannak, amik még jobban megnehezítik a hozzáférést.

  • [HUN]FaTaL
    #8468
    Alkoholos valami pici cucc, fültisztítópálya vagy ilyesmi, legalábbis én avval csináltam. De WD40 is jó lehet csak az szerintem drága hozzá.
  • LTomi
    #8467
    Elég egy sima száraz rongy is? A potméter már megvan, szétszedtem. :P
  • [HUN]FaTaL
    #8466
    Szétszeded, megkeresed a potméter amit tekerget a kormány és megtisztítod. Nem kell ide semmilyen WD40.
  • koanla
    #8465
    Sosem láttam még olyan kormányt, de az elv mindegyiknél hasonló. Nem, inkább ugyanaz. Tehát szétszeded és adsz WD40-nel annak a potméternek, amit a kormány tekerget. A kormány tengelyének a végén lesz, el sem fogod tudni téveszteni,. Meg aztán más poti nem várható ezen az egyen kívül. Persze nagyon ajánlott magát a potit kiszedni a házból és úgy befújni.
  • LTomi
    #8464
    Ömm... Nem vagyok túl járatos a témában, úgyhogy azt hogy is? :D

    #8461: Megpróbáltam, de nem értem el vele semmit. Csak annyi változott, hogy jobban el kellett fordítanom, hogy a játékban is megmozduljon, de ugyanúgy megmaradt a rezgés.
  • [HUN]FaTaL
    #8463
    Tisztítsd meg a potmétert. Ugyanez volt a baja a Logitech Formula Vibrationömnek.
  • Falkon
    #8462
    Szia.
    Nekem is ugyan ez volt a helyzet egy Mantával.
    Adtam neki WD40-et fasza volt. Egy ideig.
    Utána vettem egy Logic3-at. Ennek is adtam.
    Most az is szarakszik , így karira jön a Logitech Driving Force GT.
  • cselt
    #8461
    Próbálj meg pár százalékos holtjátékot beállítani a kormánynak. Sajnos az ilyet javítani otthon szerintem esélytelen. Ha tönkremegy, akkor újat kell venni, ezek ilyenek. Ha szeretsz vezetni, akkor következőnek érdemesebb valami komolyabb kormányt venni.
  • LTomi
    #8460
    Üdv mindenki!
    Nem tudom, jó helyre írok-e, mert az én kormányom nem force feedback-es, de remélem tudtok segíteni. Eddig rendesen működött, viszont mostanában elkezdett egy elég idegesítő dolgot produkálni. A probléma mégpedig az, hogy hiába tartom kanyarodáskor egy helyben a kormányt, a játékokban belsőnézetben olyan, mintha rángatnám. Folyamatosan így rángatózik, de kicsiket, úgyhogy vezetni lehet vele, de hihetetlenül idegesítő nézni ahogy a képen rángatózik. A kormány semmi extra, csak egy egyszerű Trust Predator (GM-3100R). A kormány már több éves, a garancia már lejárt. A support-osok azt mondták, hogy vagy el lehet vinni szereltetni vagy vehetek egy újat. Gondoltam azért megkérdezem itt is, hátha van valami ötletetek.
    Előre is köszönöm.
  • SrAta
    #8459
    jóvanna próbálkozni lehet:D
  • pointer4
    #8458
    Hjahh, vidéken :P
  • neilszab
    #8457
    Szép próbálkozás.... de ez az effket nem ezt hivatott érzékeltetni ;)

    ha meg mégis, akkor sincs semmi keresnivalója az effektnek a kormányon... akormányon csak azt kell szimulálni, ami valóban a kormányra hat, nem pedig az egész kasztni minden rezdülését...
  • SrAta
    #8456
    ha nem egyenletesen melegszik a tárcsa márpedig nem egyenletesen melegszik, akkor máshogy tágul, kicsit girbegurba lesz és ha kicsit fékezel rezonál:D
    Szóval nem is olyan hülyeség az a beállítás:)
    Pl biciklinél (ha normális a fék) egy kicsit görbe a tárcsa már berázza a vázat...
  • neilszab
    #8455
    "mingyárt"