15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • pointer4
    #8615
    Az meg kiaz?
  • pointer4
    #8614
    Én meg azt vettem észre, hogy nagyobb kormány és steering lock értékkel, sokszor nem is kerülök kigyorsításnál pl olyan helyzetben, hogy meg kelljen fogni.
  • bosco05 #8613
    Igen, de szerintem ez ember és stílusfüggő. Én például próbáltam magamra erőltetni ezt a magas kormányszög dolgot, magas steering lockal, de csak azt értem el vele, hogy kicsúsztam mindenhol :D
  • bardocz
    #8612
    Tehát a nagyobb steering lock a jobb, semmivel nem érzem nehezebbnek megfogni a kocsit 360°-on, mint 900°-on, sőt.
  • Norbi1990
    #8611
    Kevesebb Steering Lockal nehezebb megfogni az autót csúszás közben, tehát a nagyobb elfordulási szög a jobb
    Legalábbis ezt tapasztaltam.
  • bosco05 #8610
    Nem a játékról beszélek, hanem Richard Burnsről, a rallyversenyzőről :D
  • bosco05 #8609
    Jogos, rosszul fogalmaztam :) A GT versenyautókban nem szokás 400-500 fokokat tekergetni a kormányon. A steering lockal való trükközés más tészta. Egy-két pilótánál láttam ugyan közel 400 fokot, vagy valamivel többet is, de a tapasztalataim alapján elég ritka, bár egy két pályán pl. Spa, használatos. Így a pontos. Amúgy onnan indult az alap dolog, hogy gtr2 200 fokkal sovány ;) Döntetlen? :D
  • pointer4
    #8608
    Van aki gamepaddal vagy egérrel tolja, netán billel, és nekik úgy is megy, még sem normális :D
    Az, meg hogy az RBR megjelenése régen volt, és csóró hazánkban nem volt rendes kormány, még nem magyarázat :D
  • Solt
    #8607
    Ne csináljátok ezt velem! :)

    A "vita" innen indult:

    "A valóságban sincs a versenyautókban 400-500 fok "

    Én erre reagáltam! Az, hogy ezek után ki mit állít be, és, hogy lehet-e úgy játszani, az egyéni szociális probléma mindenkinél!

    A lényeg, hogy az elhangzott állítás hamis. Én erre hívtam fel a figyelmet... ennyi... ;)
  • bardocz
    #8606
    Főleg, hogy amikor kijött a játék, nem hiszem, hogy túl sok embernek volt olyan kormánya, ami 200-240°-nál többet tudott volna.
  • bardocz
    #8605
    Ennyi, ha Burns 360°-ot használt, akkor én miért is használjak mást?
  • Solt
    #8604
    Akkor hajrá! ;)
  • bosco05 #8603
    Nagy részével egyet is értek, de továbbra sem hiszem, hogy 200 fokkal GTR2-zni sovány lenne ;) , attól, hogy neked szokatlan lenne, attól még szépen játszható vele a játék ;)
  • Solt
    #8602
    A többiek leírtak mindent! ;)
  • neilszab
    #8601
    " ismerjük mi is a steering lockot :) , pont ezért írtam, hogyha 180-as kormányelforduláshoz lősz 9-es steering lockot, akkor az eléggé közel lesz a valósághoz és van olyan versenyző aki így megy az életben is, ezért nem olyan sovány az a 180 fok. Aztán van aki 220-ig szereti tekergetni, van aki 500-ig és van aki utcai autót vezet... :D Itt már kicsit túlzásokba estünk szerintem, de mind1."

    De ha 180-hoz 9-et állítasz, akkor miért nem állítasz 720-hoz 36-ot (vagy 540hez 27), mivel tök ugyan azt kapod, alapból nem változik semmi, csak jóval több lesz a lehetőséged, mert még tovább tudod fordítani a kormányt, ha kell. ...és hát van úgy hogy kell! ;)
  • bosco05 #8600
    Én rF-nél azt vettem észre, hogy ha többet korrigálsz az autón, jobban rángatod a kormányt, akkor hamarabb is fogy el a gumi, de ez még gtr2-ben is működött annó, csak alap autókkal kell menni nem modokkal tapasztalataim szerint. A szimulátorok pedig nyílván folyamatosan fejlődnek, azért már elég sok finomságot találni a piacon. A szidjuk az nfs-es emberkéket részt annyira nem értem :D , mi köze annak az elfordulás szögéhez? :D

    @neilszab: ismerjük mi is a steering lockot :) , pont ezért írtam, hogyha 180-as kormányelforduláshoz lősz 9-es steering lockot, akkor az eléggé közel lesz a valósághoz és van olyan versenyző aki így megy az életben is, ezért nem olyan sovány az a 180 fok. Aztán van aki 220-ig szereti tekergetni, van aki 500-ig és van aki utcai autót vezet... :D Itt már kicsit túlzásokba estünk szerintem, de mind1.
  • pointer4
    #8599
    És mennyi a normál utcai kocsi steeringlockja ? :)
    Amúgy itt akkor is csak a kormány elfordulásról volt szó :D
    És ha már szimulátorról van szó, és fikázzuk a NFS-es emberkéket, akkor nem kéne 240° meg 360°-ot használni :D
    Meg ugye ha rendes szimulátor progik lennének, jobban kellene rajtuk elfogynia a guminak, az ideges vezetés miatt. Bár itt nem dobál a G-erő, ami miatt még kapaszkodik is az ember a kormányba :D
  • neilszab
    #8598
    Mint már annyiszor leírtam, nem a kormányelfordulás mértéke a lényeg, hanem a kormányelfordulás és a steering lock (kormányszög aránya). 240° / 15° = 480° / 30° = 720° / 45° ....ezen párosítások mind-mind tök ugyan azt eredményezik, a különbség annyi, hogy a magasabb fokokkal, jobban ki lehet fordítani a kereket, ami azért, sokszor jól jöhet. (A játék például eleve "csal" (ISI engine) , ugyanis kis sebességeken magától feljebbtolja a kerékelfordulás tartományát, ezért tudsz 90 fokban eltekert kormánnyal manőverezni a boxban, ami egyébként teljesen irreális)

    Szóval ha vki mondja, hogy Ő 540 fokot használ, akkor mindja hozzá a steering lock-ot is, mert valójában a kettő aránya a lényeg....ha ez a hányados olyan 20-24 között van, kábé az a reális egy sportautó esetén.
    A 240/15 =16 például teljesen elerjedt szimes körökben, de a valósághoz képest ez sokkal idegsebb kormányzást eredményez, nagyon pici mozdulatokkal kell csak vezetni, de akik ehhez már hozzászoktak,azoknak ez a kényelmes...bár az igazi kocsikban nem véletlenül nem így van., mivel agyobb mozdulatokkal fnomabban lehet korrigálni

    Ja és még valami:
    -normál utcai kocsi kormánya 3 teljes fordulat = 1080 fok, és az nem kamion!!
  • bosco05 #8597
    Igazából nagyon versenyzőfüggő. Van aki 180-220 körül megy van aki 360-al van aki 450-el, de nem mindegy, hogy Forma 1-ről beszélünk, GT autóról, vagy rallyról. Rallyban Richard Burns például 360 fokon használta a Subarut többnyire, de van aki 200-on tekergette a kormányt. A 400-500 fok számomra még mindíg hihetetlen, szerintem a valóságban, csak speciális helyzetekben szanálják, lásd Monaco. Rengeteg belsőt néztem, de még nem nagyon találkoztam vele. Végülis teljesen mindegy, mindenki úgy megy ahogy akar, de a lényeg, hogy a 180-al nyugodtan lehet versenyezni, szerintem nem sovány, dehát mások vagyunk, ez a szép a világban :P :)
  • Metwork
    #8596
    Nem tudtok valakit aki szeretne venni egy Momo Force-ot?
  • pointer4
    #8595
    Az meg 540°
    LFS-t, meg pl így tervezték:
  • Ulvar
    #8594
    Na még egy utolsó

  • Ulvar
    #8593
  • Maci23
    #8592
    Én is szeretném szimulátorba picit feljebb állítani a fokot! csak Grid és Dirt 2 -be lett így jó mivel nem lehet játékba kerékelfordulást állítani,ezért maradt az alapba bekalibrált 200 fok!

  • pointer4
    #8591
    F1 es verdát pl tekerik 450°-ig. Max a gokártokat csak 270°. Wtcc is 540°.
    Ittp l simán megforgatja és még egy picit rá, az pedig 400°.
  • Solt
    #8590
    Én sem akarok vitázni, de ezt anno az rFactor topikban kiveséztük... először is 4-500 fokot mondtam, nem 500-t! ;) A 180-220 fokos adat egy irányra érvényes. Ha jobbot és a balt összeadod, akkor kb egy helyen járunk...

    EZ az adat az alap. Innentől pályafüggő is. Monacoban más a helyzet. Sajnos a videókat már törölték... :(((

    De például raliban tuti, hogy jóval 180-220 fok feletti a kormányszög... ott bizony megvan az 500...
  • bosco05 #8589
    Nem vitatkozni akarok, de mutatnál egy olyan belső kamerás felvételt ahol normális versenyautóban 500 fokos a kormány? Én eddig akikkel beszéltem és versenyeznek mind azt mondták hogy 180-220 fokig bezárólag megáll a tudomány. Ami autókat közelről láttam , vagy akár youtubeon, ott szintén ez volt. Nem véletlenül tologatják annyit a kocsikat mikor be akarnak állni a garázsba velük. Amúgy édes mind hogy 500 fokhoz állítasz 30-as steering lockot, vagy 180-hoz 10-et, max kicsit finomabban tudod fordítani, de sehol sem sovány a 180. Nyugodtan lehet annyival játszani, egyedül Kamionszimulátornál gáz, mert azok fordulnak 500-900 fokokat. Nah most azt képzeld el egy versenyautóban :) . Elég vicces lenne és a pilóták keze is leszakadna futam végére az tuti :)
  • [HUN]FaTaL
    #8588
    G25 fékpedálja is felkeményedik.
  • bardocz
    #8587
    Verseny közben anyázok,szidom a németeket, és megszokom. Ejj, ott tartunk, hogy ma már csak bútort kell svédet venni, minden mást a japánoktól kell szerezni:P
  • bardocz
    #8586
    Sajna nem lehet gariztatni, mert akitől vettem, ingyen kapta minden gari nélkül a fanatectől. Ez van, most nem fogom lecserélni egy ideig. Igazából azt nem értem még, hogy miért kell erőltetni ezt a vezeték nélküli dolgot, egér meg bill működjön az éteren keresztül, meg a net is menjen onnan a hugomnak, de mást így használni semmi értelme.

    Én a momo-t nem vágtam falhoz, csak ököllel vertem Természetesen még ezelőtt jelent meg a probléma rajta! :D

    A pedál meg váltó miatt meg alapból nem fogom kukázni, G25 ehhez képest lókuki, pedig még csak képen láttam. Minden pedál más, a fékben gyárilag benne van valami gumi, hogy felkeményedjen, a gáz jó hosszú úton jár, lehet vele heel'n'toe-zni.

    Ha tudnám használni rendesen bármilyen fokon, akkor már majdnem hibátlan lenne.
  • cselt
    #8585
    Kukába vele, csak szóljon, hogy melyikbe dobta

    Egyébként ezzel nem lehetne visszavinni gariztatni? Esetleg fanatecéknek írni egy mailt, hogy milyen hülyeségeket csinál és hogy tudnak-e valami megoldást.
  • Ombika
    #8584
    Kepes vagy feszt kalibralgatni.Verseny kozben mit tennel,idot kersz ellenfeltol? :) Kukaba vele! :)
  • milk4
    #8583
    De neked még a béta verziós Fanatec van még nem?
  • Solt
    #8582
    Türelmes ember lehetsz... én a balra húzás miatt vágtam falhoz a momo-t anno... :D
  • bardocz
    #8581
    Az, főleg amikor úgy csinálja, hogy még a boxban álló helyben jó, majd amint kikanyarodtam elállítódik... Na olyankor szétverném pici darabokra és szidom a német precizitást:D
    Viszont a váltója kurvajó, meg kell hagyni. Főleg, hogy külön van a szekvenciális meg H-váltó.
  • Solt
    #8580
    Hmmm... elég idegesítő lehet!!!! :(
  • bardocz
    #8579
    Fanatec. Kimegyek vele a pályára, megyek pár gyorskört, majd alt+tab, kalibrálás, és így tovább végtelen ciklusban. LFS-ben legalább lehet a játékban kalibrálni a kormányt, a pályán.
  • Solt
    #8578
    Hmmm... milyen kütyü az?
  • bardocz
    #8577
    Nekem a kormányom sajna csak 180-360-900 fokon működik rendesen, különben kurva gyakran kalibrálódik el(így is), szóval fölöslegesen nem szopatom magamat.
  • Solt
    #8576
    Nyilván nem 900 fokra gondoltam.

    Versenyautója válogatja, de 4-500 fok élőben teljesen reális.

    Én sokkal pontosabban tudok menni az RBR-l, ha 450 fokon van, mintha 270 fokon. Nagy tempónál pontosabb, finomabb az irányítás... ráadásul valóságosabb is...

    Eg yG25-t vétek 180 fok, és társain használni... szerintem...