15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • symbol
    #8697
    a G25 váltója (pillangó) amúgy túl könnyű? ráböksz és "ugrik" is? Vagy mi a baj vele?
  • symbol
    #8696
    nekem megvannak a "múanyagok" :D holnap megyek festékért, meg rajzolok egyet, aztán flexel kivágom az alakot, megcsiszolom a szélét, aztán festés után megpróbálom rögzíteni is. :)

    Bár lehet megvárom még mikorra szükséges lesz, iracingbe úgyis csak nyáron jön majd a willliams, addig nehogy gond legyen véletlen a kormánnyal :)

    Ez lesz az első buherálásom :D
  • Neoncsoves
    #8695
    Kinek mi éri meg attól függ. Nekem csak egy reális forgathatósággal rendelkező, FFB-s, strapabíró, jó minőségű kormány kellett rallyzgatáshoz meg néha versenypályán 1-2 tiszteletkör megtételére, esetleg drifteléshez :)
    Annyira nem vagyok szimulátorfan, hogy H-váltóra meg kuplungra szükségem lenne. Egyelőre elég lesz beletanulni a kormány és pedál használatába, nemméghogy heeltoe meg eszemfaszom :) azért kérdeztem ezt a külön cucc dolgot, mivel ha pár év múlva jobban benne érzem magamat az autózásban, akkor vennék ilyen "Kiegészítőket" a kormányomhoz. Nem nagyon tervezem 3-4 éven belül új kormány vásárlását, mert új telót is kéne vennem, meg egyéb saját dolgok. Most maradt születésnapról meg karácsonyról pénzem, és godnoltam már botkormányom van, kell egy kormány is mert abszolút szeretek autókázni csak billentyűzettel halott ügy.
  • AlieN911
    #8694
    Hát, figyelj. Neked mire kell? Azt kell eldönteni. Nekem megvan már jó ideje, és semmi baja... Árát megérte szerintem.
  • Falkon
    #8693
    Én Vasárnap adtam le a rendelést és mire ma ha értem a suliból (3 fele) itt állt egy nagy doboz :D
  • Neoncsoves
    #8692
    G25-nek a H-váltója állítólag gagyi, szóval ha nagyon sok pénzem lesz (úgyse lesz) inkább DFGT-hez külön veszek cuccokat...
  • neilszab
    #8691
    Azárt azt nem árt tudni, hogy az ilyen külön kapható kiegészítők bármelyike kerül legalább annyiba, mint egy komplett G25. Persze a minőségük is jobb, az tény.
  • Neoncsoves
    #8690
    egy kis OFF ha megengeditek:
    Supergamer-ről való kormányrendelésnél várható az, hogy hétfő este leadott rendelést kihozzák csütörtökre? Aki esetleg rendelt már onnan talán rendelkezik valamilyen tapasztalattal... Remélem a 2-6 napból a 6nap csak jogszabály miatt van kiírva :D
  • pointer4
    #8689
    Nincs miért, használd egészséggel :D
  • Neoncsoves
    #8688
    most hogy mondod, télleg. bocs a figyelmetlenségért
  • pointer4
    #8687
    Banner tele van ezekkel.... ActLabs pl...
  • SrAta
    #8686
    persze minden korméányhoz lehet kapni ezeket:D
    csak egyedileg gyártatod bla bla bla egyébként nemtom hogy lehet e plusz cuccokat venni hozzá de ha lehet akk tuti kva drága...
  • Neoncsoves
    #8685
    mondjuk nekem az a lényeg, hogy legyen külön váltó (DFGT-n van) meg pedál ja meg a kormány (900fok fordulással). Kuplunggal nem akarok szórakozni, elég lesz így normálisan vezetni:D
  • symbol
    #8684
    jah, pénz kérdése :D elég sok pénz kérdése sajnos.
  • Neoncsoves
    #8683
    Lenne egy kérdésem. Most rendeltem egy DFGT-t, ha későbbiekben igényt tartok H-shiftre és kuplungra akkor ilyen cuccokat lehet KÜLÖN kapni? Tehát amikor lesz megint összespórolt pénzem akkor esetleg egy H-Shiftert veszek, később egy kuplungpedált, stb...
  • arty
    #8682
    hol van ilyen lerakat? g25höz is van alkatrész?
  • symbol
    #8681
    Kössze :)
    Ezt még én is meg tudom csinálni :) De remélem elég erős is ott az a műanyag. :)
  • pointer4
    #8680
    Mégis lehetett DFGT-t venni 5000-ér pedálhibásat, a logitech lerakatban.
  • bertino
    #8679
    utolsó sort én is alá tudom támasztani.
    nyuztam a dfp-t mint az atyauristen, de sose volt semmi baja :D

    best buy.
  • neilszab
    #8678
    Nem értek veled egyet, nekem van G25 és DFP is, sztem a DPF váltója sokkal kényelmesebb, ergonómikusabb és jobban használhatóbb, mint a G25, csak nem olyan menő. Mondjuk lényegtelen ki mit gondol, mindenkinek más az ízlése....

    A lényeg:
    A képen remekül látszik, hogy a srác nem csinált mást, mint szimplán átfurta a DFP váltópöckét és egy csavarral ráfogadta a fület...ennyi. Egyébként ettől nem lett széltében sokkal kijjebb, csak "magasabb" a cucc, de ha kicsit szélesebbre veszed, akkor mindgyárt kevesebb erő kell majd a megnyomásához, mert erőkar ugye, vagy mi a tosz... :D

    DFP, DFGT esetén a garancia elvesztése miatt nem kell aggódni, úgy sem lesz rá szükség.
  • symbol
    #8675
    hogyazannyát.
    viszont nem tudom hogy kéne megoldani a szitut. műanyagot még szerzek meg vések, csiszolok hogy frankó legyen, meg meg is matricázom vagy nemtudom, de a DF GT-nek a pillantója olyan hogy ugye azt a múanyagot le kéne törni vágni vagy nemtudom. ha magára a hátsó gombra ragasztok valamit pillanatragasztóval mondjuk... akkor az sem oké, mert maga a műanyag gomb tartása túl kemény, szóval valahogy meg kellene szabadulni tőle.

    Kár hogy még csak fél éves a kormány, gari meg így tuti ugrik. (Bár nem hinném hogy sok DF PRo vagy GT behalt volna)

    Áhh, komolyan nemtudom miért kellett igy eltolni a kormányt ezzel, más gond se lenne vele...
  • Toby0501
    #8674
    Gondolom kiöntötte műanyagból, aztán pedig tett rá carbon hatású matricát (amit makettekhez is lehet kapni).. :P
  • bosco05 #8673
    honnan vannak azok a pillangók? :P , ilyet én is dobnék rá nagyon tuti
  • pointer4
    #8672



    :D
  • symbol
    #8671
    valaki adjon valami tippet ahhoz hogy tudok olcsó de jó pillangó váltót csinálni a logitech DF GT-hez. :)
    Mert ami van az kaki, épphogy elérem (kicsit kéz :D) meg alapból kemény, kényelmetlen.

    Gondoltam veszek valami szar gamepadot, és ráfoltozok a kormányra két gombot, mert ugye jön iracingbe a williams, és jó lenne ha lenne frankó váltó.

    néztem a Frex cuccát, jó is lenne meg minden, de több tízezerért köszi nem kell...
  • Falkon
    #8670
    Itt
  • Neoncsoves
    #8669
    honnan rendelted?
  • Falkon
    #8668
    Nekem a jövőhétén jön meg a DFGT.
    Már várom.
  • Neoncsoves
    #8667
    Szeretnék akkor már fülesből is jót venni... de egy jobb fajta Sennheiser 16ezer körül van... DFGT-t veszek ha veszek kormányt. G25 egyelőre elég drága, legalábbis nekem.
  • Ulvar
    #8666
    2000 Huf..az fél évig biztos jó, utána majd váltasz.
  • Neoncsoves
    #8665
    Kösz a válaszokat!
    Viszont ebben a pillanatban szaródott el a fülesem bal csatornája, úgyhogy lehet fülest kell vennem :\
  • milk4
    #8664
    DFGT
  • Falkon
    #8663
    Logitech Driving Force GT
    26-ból jön ki házhoz szállítással.
  • Neoncsoves
    #8662
    Melyik a legolcsóbb elég jó FFB-s és 900fokosan elfordítható, precíz kormány? (Max 30ezer). Előre is kösz a választ
  • bosco05 #8661
    Nah letudva.
  • pointer4
    #8660
    Bár hangos :D
    Haverom meg örül neki :D Előbb utóbb meg csak belejön a vezetésbe :D
  • Solt
    #8659
    :D:D:D:D
  • pointer4
    #8658
    Csak 1x vettem egy levágott kábeles G25öt, 10 rongyért, amit megcsináltam.
  • bosco05 #8657
    inkább építő barkácsoló mindenes
  • bosco05 #8656
    poénból írtam ám, nehogy magadra vedd, azért a szmájli