15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Ombika
    #14499
    Logitech G25-hoz milyen megoldas letezik, hogy kezifeket implementaljak be melle? Dirt Rally-nal tok zavaro, hogy kellene H shifter,de akkor meg csak gomb kezifek marad. Az meg eleg cinkes.. :(
  • aztamindenit30
    #14498
    És hol tudok ilyeneket beszerezni?
  • bardocz
    #14497
    Külön játékvezérlőként működik bármi mellette, meg bármi bármi mellett igazából, csak legyen elég usb hely a gépen.
  • aztamindenit30
    #14496
    Logitech Driving Force GT-hez lehet venni kuplungos pedált és h váltót?
  • bardocz
    #14495
    Van itthon bárkinek srw-s1 kormánya? Önmagában nem sokat ér, de rá lehet fabrikálni a G25-re, úgy már eléggé kívánatosnak tűnik.
  • Solt
    #14494
    Ezzel a megoldással egész jó kis váltót lehetne csinálni ETS2-höz... :)



    Hosszabb váltókar, kapcsolók is megoldhatóak így... kezdek lelkesedni! :D
  • Szabi #14493
    külföldi.. ugyan már.. még a magyarok nagy része se :D

    #14492: persze, idővel mindenki megkapja amit vett.. jó sok idővel.. :)
  • arty
    #14492
    basszus :((
    pedig az a srác BIZTOSAN nem átverni akarta az embereket, sőt....

    (az ember sok kickstarternél úgy érzi, lehúzták, pedig lám, nem mindig minden fekete-fehér :( )
  • bardocz
    #14491
    Jópár dolgot én se így csinálnék meg nem teljesen volt világos. Szintén csak az interjúra visszaemlékezve alig tudja rendesen tesztelni. Azért anélkül árulni.. Néztem fb oldalán, hogy van külföldi, aki a támogatós kampányból még nem kaptam meg.
  • Szabi #14490
    az anyagáras a kezdeti tesztelés és reklámozás miatt volt, plusz mert nullszériás (és megoldható volt még teljesen adó és egyebek mentesen, mivel támogatós cuccként volt és nem kész termékként), viszont az első széria megkezdéséhez tényleg sok-sok pénz kéne, plusz kitalálni, hogy-hogyan lehetne a legkevesebb plusz anyagi teherrel megoldani az értékesítést

    jó srác meg minden, kedvelem, szinte a szomszédom, próbáltam tanácsokat adni neki, de végül teljesen más irányba ment el és sajnos
    "végül bele is bukott"

    igyekeztem erőltetni a tesztelést amikor meglett a nyák, de nem kell az.. inkább gyorsan megcsinált párat és odaadta az első néhány emberkének, aztán azok mind szrok is lettek elég hamar.. :-/

    én is nagyon későn kaptam meg, ha jól emlékszem november elején, ez már az új nyákos verzió, ennek azóta sincs semmi baja, pedig én se kímélem, fogalmam sincs hogy mikor szeretné befejezni a már befizetett váltókat, úgy ahogy sajnos sokminden mást se értek.. :(
  • Solt
    #14489
    Ehhez nem nagyon tudok mit hozzáfűzni. :)
  • arty
    #14488
    és drágább is, mint az a magyar fullfém cucc :)

    tényleg, azzal mi a helyzet? gondolom megjelent, mindenki megkapta és élvezi?
  • Hasselhoff72
    #14487
    Enyém mindig nincs kész, pedig tukmáltam hogy küldök még pénzt:) Remélem egyszer lesz belőle valami..
  • bardocz
    #14486
    Arról találtam olyat, akinek fél éve volt meg, és semmi baja nem volt, pedig nem csak ő használta, hanem olyanok is akik úgy bántak vele mintha autóban ülnének :) Szóval nem hinném, hogy elromlós, csak azért mert a ház műanyag. Persze érzésre biztosan nem olyan jó, mint a drágább cuccok. Viszont akinek nincsen sok pénze, de kell egy váltó, annak elég jó alternatíva, a G25 meg 27 váltóját én még nem láttam aprón külön hogy azt vegye meg bárki.

    edit: De eleve az, hogy szinte anyagárban árulja úgy, hogy amúgy az egyetemet ott hagyta érte meg ebből akar élni, legalábbis a cikkekből nekem ez jött le, nem túl megfontolt dolog. Amivel ennyit dolgozok anyagárban nagyon jó barátoknak max! :D
    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2016.02.08. 21:12:48
  • Solt
    #14485
    Nézd meg azt a műanyagot amit bardocz linkelt, az 100 euró! :) A Fanatec cucca bruttó 260 euró, tehát ha a minőség tényleg megfelelő, és "örök darab" a cucc, akkor bruttó 150-170 eurót nyugodtan lehetne kérni érte szerintem! :)
  • Szabi #14484
    120euróért nemzetközileg gyanúsan olcsónak találták :D
  • Solt
    #14483
    Ezt így egyesével szerintem nagyon nehéz, legalább egy váltó, pedál, kézifék alapot kínálni kéne, amit tetszés szerint "szerelhetnek fel"... :) És nem olcsón adni, hanem annyiért amennyiért még megveszik.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.02.08. 20:38:02
  • bardocz
    #14482
    Nem akartam beleszólni, mert sose csináltam ilyet, de ezzel a szeretetszolgálatos árral én nem igazán vártam mást. Aztán meg a visszahívások.
  • Szabi #14481
    100-120euróért elment külföldieknek néhány darab, úgy már kb. meg is érné, viszont az adózás részén elcsúszik az egész

    még tesz egy próbát a pedállal, aztán meglátjuk mikor lesz abból valami :D
    Utoljára szerkesztette: SZABl, 2016.02.08. 20:31:07
  • Solt
    #14480
    Hát az tényleg kevés...
  • Szabi #14479
    kb. anyagárban, 15
  • Solt
    #14478
    Mennyiért is árulta?
  • Szabi #14477
    alulbecsülte az árat, plusz a szériagyártáshoz már keményen kéne adózni is, úgy meg brutálisan megugrana az ár :/
  • Solt
    #14476
    Mi a pontos sztori, ha nem titok?
  • Szabi #14475
    Gábor sajnos belebukott, pedig jó a váltója.. :-/
  • Solt
    #14474
    Lenne tőkém, simán csinálnék egy ilyen vállalkozást... több mint 10 éve követem a szimulátoros dolgokat, betéve tudom, hogy mik az igények, gyönyörűen le lehetne fedni a szimes igényeket minden téren. :)
  • bardocz
    #14473
    A szekvenciálishoz lehetne rövidebb a kar az biztos. Kíváncsi vagyok milyen érzés váltani vele. Nekem lenne ötletem hogyan lehetne egész jó érzésűt csinálni, de megtervezni is nehéz lenne, meg gyártatni is valószínű drága lenne. Pedálnak is fölösleges nekiállni még, nem igazán engedhetném meg most magamnak a teljes legyártását :D
  • Solt
    #14472
    A képeken igényesebbnek néz ki mint amit aztán a videó mutat.

    Kíváncsi vagyok mikor lesz már egy olyan próbálkozás, ahol cserélni lehet a váltókart, és pluszban megvehető lenne egy hosszabb karos kiegészítő is, amin van két billenő kapcsoló! :)) 2 millió példányt adtak el az ETS2-ből, szerintem lenne helye egy ilyen kiegészítőnek... :)
  • lac coo
    #14471
    Kicsit olyan barkacsnak tunik....
  • bardocz
    #14470
    A ház műanyag, a lényeg fém benne.
  • Szabi #14469
    műanyag váltó.. köszi, de nem.. :D
  • bardocz
    #14468
    Ez volt már? Egész jónak tűnik.
  • bardocz
    #14467
    Érdemes a pedál kábelét is valahogy rögzíteni, volt már nekem, hogy verseny alatt kicsúszott a helyéről :)
  • Mumtaz
    #14466
    Akkor nincs is újabb. Mindegy, végülis minek is!? :D
    Nagyon jó ez a kormány. Természetesen nem lehet az R660-hoz hasonlítani, de van is közöttük pár év.
    Egy-két hibája azért van:
    Az egyik, hogy a pedál és a tápcsatija rosszul érintkezik. Ez inkább abból ered, hogy használt. Sebaj, majd meggyógítom
    A másik a négy irányú gomb. Ha balra nyomom, akkor a lefelé irány is néha érintkezik.
  • bardocz
    #14465
    Amit a logitech dob hozzá az oldalukon, csak ahhoz kell hogy beállítsd hány fokot forduljon meg ilyenek.
  • Mumtaz
    #14464
    Nos végül meg lett egy DFGT. Kicsit macerás útvonalon, de olcsóbban és viszonylag jó állapotban. Csak a pedál csatlakozója lötyögős egy picit.

    Melyik driver lenne a legjobb Win7 X64-re?
  • bardocz
    #14463
    Aki nagyon barkácsolna, ez a fanatec kormány simán rámegy a G25re, még a váltóját is be lehet kötni a g25 két gombja helyére. A kormányon lévő gombokat meg egyik leo bodnar elektronikával életre lehet kelteni.
  • Shodan
    #14462
    Köszi a segítséget! Majd lecsekkolom.
  • Mumtaz
    #14461
    Itt adnak kisebb mennyiséget is: San Lorenzo vastelep

    Mi is itt szoktunk vasat venni és például néha veszünk csak fél szálat is. Sokszor van már levágott darab is. Ha odamegy valaki, akkor előbb lent meg kell kérdezni a melósokat, hogy mi a kívánság, aztán fent kell fizetni. Lemezről nem tudok nyilatkozni, dehát mekkora lemez kellhet? Esetleg 100-as laposvas.
    Utoljára szerkesztette: Mumtaz, 2016.01.05. 22:20:24
  • lac coo
    #14460
    Sajnos ezt mindenki szalban adja, mi is ugy vesszuk, meg ha csak nyolcvan centi kell akkor is .
    Kereskedonel tuti nem lesz darab, esetleg ha talalsz valami muhelyt ahol dolgoznak vele es eladjak a maradekot....Csak ugye hol...