15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • CamelX
    #14539
    Sziasztok! Bocsi a hírdetésért! G27 eladó, ha valakit érdekel.
  • Mumtaz
    #14538
    Durva. Tengeri betegek előnyben. Daedalon :D
  • wollnerd #14537
    Force Dynamics 401cr :)
  • Mumtaz
    #14536
    Ez nem rossz cucc.
    Utoljára szerkesztette: Mumtaz, 2016.04.08. 09:30:11
  • Solt
    #14535
    Köszönjük szépen, hasznos infók!
  • disorder14
    #14534
    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy érdekel-e valakit, de hátha valakinek hasznos lesz a későbbiekben, ha hasonló probléma jelentkezik a G25/G27 kormányánál.
    A múlt hét folyamán vettem a kiszemelt G25-öt, szinte patika állapot, még egy karcolás sem volt rajta. Próba, minden fasza volt, fizetés, majd egy hét örömteli használat.
    Szombat este viszont egyik pillanatról a másikra nem akart beállni középre, mindig máshova csúszott a középállás, és bekalibrálni sem tudta magát. 2-3 perc guglizás a tünetek alapján -> tuti hogy az optikai tárcsa repedt el... (elég gyakori probléma g25/27-nél, mint kiderült). Aki nem ismerné annak röviden: egy kis darab műanyag tárcsa, rajta sok pici lyukkal körben, a lehető legmélyebben a kormány közepén, és egy idő után elfárad, és itt-ott elreped, emiatt pedig a kormány nem tudja bekalibrálni magát. Viszonylag szerencsém volt, a tárcsán még csak egy pici repedés volt(de már ezek szerint ennyi is elég, hogy baj legyen), de találtam olyat, aki már csak darabokban találta meg a tárcsát, amikor szétkapta a kormányt.

    Lehetőségek: Thaifölről lehet rendelni, egy cég gyártja bronzból, ~11k forint postaköltséggel, kb. 3 hét alatt érne ide.
    Link: Bronz tárcsa

    Ennyit én nem akartam várni, ezért maradt a házi barkács.
    A különféle megoldások, amiket találtam:
    -Sima pillanatragasztózás. Mindenkinek egyből ez jut eszébe, de sajnos szinte senkinél nem jött be, kipróbáltam én is, nem voltam kivétel.
    Működő megoldások:
    -Zsugorcsövet húzni az egész tárcsára, majd rámelegíteni, hogy összeszoruljon rajta. (Egy fórumon találtam, magyar srác csinálta). Sajna itthon nem volt hozzá semmi, így tovább keresgélés.
    Link: Zsugorcsöves megoldás

    -Egy fém alátétet ragasztózni a tárcsára. Na ehhez már találtam itthon mindent. Egy gördeszka kerékcsapágyának alátétje pont megfelelő méretű volt, így ezt tettem a tárcsára, és eddig(kipp-kopp) minden rendben működik.
    Link: alátétes megoldás

    Képeket sajnos nem csináltam, utólag pedig már nem szívesen szedném szét újra az egészet :)

    Remélem nem baj, hogy megosztottam a tapasztalataimat, és bár nem kívánom senkinek, hogy ilyen baja legyen a kormányának, de ha mégis, akkor ez talán segítségére válhat neki.


  • Tomo15
    #14533
    Bocsánat az hirdetésért, de hátha érdekel valakit!

    Eladó Fanatec CSR Elite kormány + CSR váltók + Asztali tartó

    Bármi kérdésetek van bátran írjatok!

    Köszi!
    Utoljára szerkesztette: Tomo15, 2016.03.11. 00:27:20
  • unrealnoise
    #14532
    Nagyon szépen köszönöm! :)
    A kormánynak mivel néha bekalibrált nincs baja, erősen tekerte ahogy szokta! Szóval szerintem egyébként hibátlan lenne. A kábelre gyanakszom én is, Windows/driuver rég szopatott meg ennyire, talán még soha nem is volt ilyen komoly gondom ebből adódóan. :)

    Rendelek egyet-kettőt! Köszöntem még egyszer!
  • arty
    #14531
    én ezen kábelcafatra tippelek:



    nekem tönkrement, a jelenség: néha ujrakalibrálás, de általában bekapcs után kalibrálás közben "elhalt" (kikapcsolt)
    rendeltem egy 2 darabos pakkot a kábelből ( igy keress rá: xbox 360 breakaway cable ) és az egyik abból is rossz :D

    amugy tipushiba, szériahiba a TX-nél, rengeteg fórumon olvasni mindenféle, erre visszavezethető hibát (mert nem megy teljesen szarrá, csak jobban-kevésbé lesz kontaktos)

    egy próbát megérhet, ezres alatt megvan...

    én ezt rendeltem, 2-3 hét alatt ideért - amazon uk
  • unrealnoise
    #14530
    Jah, ezt sosem tudni. Most napolom a témát, max ha nagyon kell, újrarakom a rendszert, de az a legvégső. Mindenesetre köszi a tippet! Igazából arra gyanakszom én is, hátha valami win10 frissítés bekavart...
  • bardocz
    #14529
    Csak azért kérdezem, mert kitudja, lehet annak van baja.
  • unrealnoise
    #14528
    jaja, de érted, eddig semmi gond nem volt vele. Most érthetetlen. De mindegy, ha más nem felviszem ipon-ba, ha nekik működik akkor no para én is megoldom. De itt valami gebasz van, az biztos. Soha nem csinált ekkora macerát magából. Se X1-en, se PC-n.
  • bardocz
    #14527
    Laptopon is win10 van?

    Nagyon szomorú lennék, ha megadná magát a kormány, a pénztárcám meg pláne, akkor már teljesen meg lennék baszva :D
  • unrealnoise
    #14526
    Nekem most a TX 458-am mondott "csődöt". Egy-két hétig nem használtam USB kihúzva, áramról levéve. Most visszadugom és úgy csinál, mintha új eszköz lenne, nem ismeri fel, néha bekalibrálja magát, aztán el is illan. Win10-ben a csatlakoztatott eszközöknél csak azt látni, hogy hol látja a rendszer, hol nem. Édsanyámék laptopján hasonló a helyzet. Csipeg ide, csipog oda, de bekalibrált, múködő kormányt nem kapok.

    Garancia van még rá, de ez most mi? Driver gond? Rendszer gond? Vagy egy vicc?
  • Szabi #14525
    DFGT-m csinált ilyet néhányszor, aztán szerencsére megjavult, szerintem nálam a kábele ahol kijön a kormányból néha küld jelet, néha meg nem.. :D
  • bardocz
    #14524
    USB-t újracsatlakoztatva semmi ilyesmi nincsen, most működik mint eddig szerencsére. A virtuálisan kitekerte magát úgy értem, hogy a játék úgy érzékelte, közbe meg nem érezte hogy tekerem a kormányt, nem reagált.
    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2016.03.04. 17:15:03
  • Solt
    #14523
    Emlékeim szerint ez azt jelenti, hogy az egyik FFB motor megadta magát...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.03.04. 17:09:15
  • bardocz
    #14522
    G25 játék közben virtuálisan kitekerte magát full balra, ffb elmet, és a váltón a led villogott. Valakinek volt már ilyen? Mostanság elég sokszor újrakalibárlta amgát full random.
  • Solt
    #14521
    Nincsenek rajta gombok... :(
  • Szabi #14520
    Herry H váltó 20 ért ? :D
  • Solt
    #14519
    Üdv Urak,

    Nincs valakinek G25 / G27 váltója amit nem használ? Az sem gond, ha esetleg a hátramenet nem működik rajta, de minden más tökéletes....
  • Hasselhoff72
    #14518
    Jól sejted:)) Már csak a Svédországi fuvart kell lerendeznem:D
  • Szabi #14517
    elkészült néhány, remélem köztük van a tiéd is :)
  • smog15
    #14516
    Na igen az a bonyolultabb része.
  • Solt
    #14515
    Scania váltógomb már van 7-8K körül, de nem is az a gond, hanem az, hogy miképpen lehet PC-n működésre bírni a kapcsolókat rajta! :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.02.12. 15:00:34
  • smog15
    #14514
    Pofon egyszerű :D Az első kar váltja az alsó-felső sort az oldalsó a felezőt kapcsolja.
    MAN TGX váltógombját újonnan adják 15.000-ért az 16 sebességes.
    Utoljára szerkesztette: smog15, 2016.02.12. 14:36:11
  • bardocz
    #14513
    Amit én láttam ott csak kettő kar volt, ez már picit sok :D
  • Solt
    #14512
    Szokás kérdése szerintem... én tuti csomót kötnék a kezemre! :D LINK

    Találtam itthon is váltógombot, ki is van vezetékelve, kérdés, hogy ezt összelehet-e hozni valahogy a PC-vel... LINK Ha igen, akkor akár egy G25 váltójára is rá lehetne szerkeszteni valahogy.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.02.12. 12:31:25
  • bardocz
    #14511
    Ja hogy ja, ilyet én még csak úgy láttam, hogy két kar van. Így első ránézésére azt könnyebben is tudnám kezelni.
  • Solt
    #14510
    A lényeg az lenne, hogy az eredeti gombokat használjam, de ahogy látom egy későbbi videóban a srác megoldotta, működik neki. LINK Itt meg kompresszort kötött rá a srác, de nem vágom ez minek kellett... :) LINK Élőben oké, hogy kell neki a levegő, de itt minek... passz! :)

    Ezek kapcsolják a különböző tartományokat, közismertebb nevén a felező kapcsolója. LINK


    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.02.12. 10:32:35
  • bardocz
    #14509
    Ha találsz olyan elektromos gombot, ami a célnak megfelel, tuti rá tudod kötni valami elektronikára, és akkor azzal egy külön játékvezérlőként jelenik meg, mint ahogy button boxokat csinálnak.
    Amúgy nem sok ötletem van, hogy azok milyen kapcsolók rajta meg mit csinálnak :)
  • Solt
    #14508
    Engem főleg a két tartomány kapcsoló, és a hosszú váltókar motivál... :) Váltó "gombot" már találtam, de gyanítom a két kapcsoló pneumatikus, így nem vágom, hogy lehetne megoldani, hogy a játék érzékelje is.
  • bardocz
    #14507
    Előbb legyen egy pedálom :)
    Amúgy ez nagyon jó ötlet, én hasonló érzés eléréséhez azon a rugós hernyócsavaron gondolkodtam. Szekvenciálishoz mondjuk jobb.
  • Solt
    #14506
    Egy ilyet csinálj nekem,


    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.02.11. 22:30:16
  • arty
    #14505
    konzol és a "nídforszpíd" kategória :)
  • bardocz
    #14504
    Értelek, azt eleve nem is tudom hogy lehetne megoldani. De igazából szerintem csak konzolon szempont ez. Esetleg ha valaki kifogy az usb helyekből...:) A leo bodnar elektronikát felismeri minden játék, külön játékvezérlőként, szóval szerintem a kompatibilitással nem lesz gond. Mondjuk eszméletlen lusta vagyok, leghamarabb nyáron lesz kész :D
  • arty
    #14503
    feleslegesnek nem nevezném, mert tökéletes komptibilitást csak ezzel kapsz, nem a külön eszközzel :)
    de sejtettem, hogy nem prioritás.
  • bardocz
    #14502
    Olyan biztosan nem lesz, és fölösleges is. Ha oda jutok hogy megépítem, akkor leo bodnar elektronika lesz, ami azt jelenti, hogy rá lehet kötni még asszem 5 potmétert, meg 36 vagy 12 gombot.
  • arty
    #14501
    adapter meglévő TH/Fana szettekhez :)

    tudom, álmodik a nyomor...
  • bardocz
    #14500
    Pedálszettnél ti mit várnátok el? Loadcell alap, olyanra gondolok, hogy állíthatóság, mennyire legyenek kemények a rugók, pedálút hossza pl.