15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bardocz
    #8777
    Na igen:D

    Annyira pörög az agyam, hogy még a quakelive is megyeget, pedig én béna vagyok ilyenekhez

    amúgy ha beraknék egy szobabiciklit a szobámba, már tényleg nem férnék el egyáltalán. 2*2m-es a szoba, plusz még egy kis rész. Lehet ki kéne dobnom az ágyat, túl sok helyet foglal:D
  • pointer4
    #8776
    Vagy legalább lenne szobabicajod :D
  • bardocz
    #8775
    Basszus, nem tudok ma este mit kezdeni magammal. Inkább mentem volna valami közgázos buliba, még ha nem is tetszene:D
  • bardocz
    #8774
    Úgyúgy! :DD

    Amúgy ezek még tényleg nem a drágák közé tartoznak(persze ez nem jelenti azt, hogy nekem van rá pénzem), ennél nagyságrendekkel drágább vázak vannak, ez még csak mind alu, és nem kézzel ragasztják össze a karbonszálakat.
  • pointer4
    #8773
    Igazad, én aztán ne ítéljek el senkit a hobbija miatt :D
  • bardocz
    #8772
    Höh, ez még lófasz
  • pointer4
    #8771
    Jaaa.
    Ennyi pénz egy vázért? Gondolom ennyiért már tekerni nem kell...
  • bardocz
    #8770
    Bicikliváz.
  • pointer4
    #8769
    De most már érdekel miről beszél :D Horgászbot? Vagy óraszíj?
  • bardocz
    #8768
    Ne is foglalkozz vele
  • pointer4
    #8767
    Hogy mi van ?
  • SrAta
    #8766
    kona cowan és kona scrap és kona shred között alig van különbség a shred meg a scrap ugyanaz....
    COWAN: 140 000FT
    SHRED: 60 000FT
    SCRAP: 80 000FT

    Miért?
    A neve miatt....
    Az egyik váz john cowanról van elnevezve a másik meg valami egyedi tervezés(ami nem látszik mert tök ugyanaz csak kék:D)
    Szal valami között semmi különbség sincs mégis 2szer annyiba kerül...
  • Maci23
    #8765
    A Q7 Audi is 13,2x jobb mint egy QasQuai Nissan de yoo az is :D ,, G25 az nagyon is jó,az a tapasztalatom :D
  • arty
    #8764
    mért, a lent belinkelt 600k-s szett 13.2x jobb egy G25-nél? ;)

    mindennel igy van: egyre kisebb difiért egyre többet kell fizetni (hifi, kocsik, stb)
  • Maci23
    #8763
    Olvasgattam jo dolgokat a Frex-ről,szerintem kormányba lehet majd az lesz de azert meggondolandó az árak miatt!De fő a fokozatosság,csak szép sorba mindent! de azert utánajárok ennek teljesen, hogy minden tiszta legyen!Az a baj hogy drága nem elérhetetlen de lehett hogy feleslegesen drága ... . Aztán lehet lesz egy jó cockpit inkább ... annak is van ára

    Köszi a hozzártő kommenteket!
  • bardocz
    #8762
    ECCI nekem nem kéne, ha tényleg nincs benne FFB.
  • symbol
    #8761
    jaja, tuti jó kormány meg a szett is jó (azért olvastam jókat róla, de azért ha alaki nagyban gondolkozik, mint ahogy ő gondolom, annak ez nem téma. :) Áldozni kell egyszer egy ECCIre vagy valami másra, és azt ugyan le nem cseréli az ember jó ideig, mert hát nincs értelme.

    Kíváncsi vagyok mi mellett dönt :)
  • bardocz
    #8760
    A váltó is elég jó, és a kormány halk, nem visít, mint ahogy néhány videót a G25, amúgy tényleg nem ér annyival többet.
  • symbol
    #8759
    Fanatec-et NE! (szvsz.) :D
    Egy; hogy néznek ki. kettő annyival nem jobbak mint amennyivel drágábbak, a minőségbeli ugrás nem is lenne akkora mint az ember elvárná, akkor már inkább spóroljon még egy komolyabbra.

    Fanatec-nél szerintem és a teszterek szerint is "csak" a pedálszett best-buy.
  • arty
    #8758
    talán ezek közül vmelyik ?
  • symbol
    #8757
    nem értem mi a bibi :)
    Komrmányt akarsz venni nem? Nem pedig egy komplett szettet.
    Egy komplett szett csúcsminőségből naná hogy annyi.

    ECCI kormánya talán olcsóbb, de nincs benne FFB.
    Apránként kell megvenni a cuccot aztán jó lesz az. :)

    Én egy pedállal kezdenék :D, de ha az már van jó, akkor egy klassz kormány jó sok garival (nemtudom mire mennyi van :) a H váltó az ezek után már zsebpénz. :)

    Meg a Fanatec pedálja is "nagyon" olcsó, ahhoz képest mit tud.
  • Neoncsoves
    #8756
    azok amiket láttál (szerintem)...
  • Maci23
    #8755
    Köszönöm a gyors válaszokat!
    Értem én,látom nem olcsó,ennyire még én se számítottam én 300-nál megálltam de ez a duplája...

    Akkor milyen kormány van ami a G27 után jön árban kategóriában és tudásban?
  • pointer4
    #8754
    Hát egyszer utánaszámoltam, itt.
    Nem szép látvány, és a többi is hasonló pénz.
    Felette a kalaúzban ECCI van, de ami még komolynak számít azt megtalálod a bannerban, JL-G25, VPP, BRD stb...
  • Anonymus20
    #8753
    Katt.
    Egy tuningladával jobban járnál
  • bardocz
    #8752
    Asszem japánból, és az árából veszel 1 jó állapotú hacsit/sunnyt/több ladát.
  • Maci23
    #8751
    Tudja valaki hogy FrexGp kormányokat honnan lehet rendelni, kb milyen árba vannak?A másik is érdekelne ami a kormánykalauzba a Frex mellett van!

    Én nem sokat találtam róla azért kérek segítséget!

    Köszöntem!
  • symbol
    #8750
    Nah erre még reagálva; valóban, én is próbálgattam, hogy lenne jó az az erőkar, hogy tudnának pihenni is az ujjaim és hát arra jutottam, hogy nem is tudom, lehet mégsem kell majd az a pillangó vagy kar. Nekem azért az a gomb keménynek tűnik, de gondolom ha aktívan használnál, idővel szoknám és "könnyebbé" is válna.

    köszöntem a választ. :)
  • Anonymus20
    #8749
    Már nincs.
  • Solt
    #8748
    PH-n Gianni bazárjában 45000.-Ft...
  • Anonymus20
    #8747
    Segítenél, hogy melyik az a hely ahol vetted?
  • pointer4
    #8746
    De a G27et nem a G25 fölötti kategóriának szánták, hanem helyette. Majd ha eltűnik a G25 minden polcról, akkor talán olcsóbb lesz.

    Van amúgy valakinek G27? A fordulatszám jelző lámpák mivel működnek együtt most?
  • Maci23
    #8745
    Sziasztok!

    Sokan keresnek még G25-t, ezért gondoltam leírom a tapasztalataimat!
    Én két hete vettem a Logitech G25 kormányomat! 54.000.- ft volt kiszállítással együtt!45000-s boltba fel se vették a telefont! Ahol 46000-ért árulták felhívtam őket persze én is, de megnyugtattak hogy január végén talán lesz náluk de 65000 körül , mondom köszi ...

    Így hát megvettem ott ahol 51500 ft volt!2év gari,úgyhogy minden rendbe volt vele!A G27 egy nagyon jó kormány pár dologba finomítottak rajta és kényelmesebbé tették mint a G25 esetén,de ez természetes, mivel 3 év volt "javítani" , ami elmondható hogy nem olyan drasztikus fejlődés!De hát ez van!A G27 árát én is sokallom!Szerintem G25-t levinni nem akarták Momo szintre (árban) a G27-t meg ugye el kell adni!És szerintem amennyi az "újítás" annyival többet nem fizetnének ki érte sokan!

    A G25 most kezdett volna 30000 ft környékén az "elérhetőbb" kormányok közé kerülni,és sok embernek elérhetővé válni,ezzel örömet okozni!

    Drukkolok akinek még nincs,hogy legyen!

    Kellemes böngészést minenkinek!
  • Neoncsoves
    #8744
    nekem a napokban lett DFGT-m. Abszolút meg vagyok vele elégedve (nem vagyok HC szimulátor fan, néha gurulok 1-2 órát azt kész), a force feedbackje is nagyon jó. Precíz kis szerkó az tuti, és a minőséghez képest az ár nem sok. ha esetleg érdekel, hogy hol lehet olcsón megrendelni, gyors kiszállítással, dobj PMet :)
  • Sponnyabob
    #8743
    Igazából nem is az a lényeg hogy most gyorsabb vagyok vele vagy sem élvezzem és kész. Viszont néztem pár videót és szívesen kipróbálnám ezt a 900 fokot úgyhogy aszt hiszem gyűjtök még egy kicsit és a DFGT-t veszem. Köszi a választ!
  • pointer4
    #8742
    Hát abban tanácsot adni, - egy idegen embernek - hogy mi érné meg neki legjobban hosszútávon, anyagi és élvezeti szembponból, nincs ember a földön aki őszintén tudna segíteni :D
    Olvasd el esetleg a Kormány Kalaúzt, bár ezen lehet már túlvagy.
    Egy DFGT-vel, talán érdemes lenne már komolyabban versenyezni.
    Viszont egy ki hétvégi móka is lehet minőségi szórakozás, amit a DFGT bizton megad.
    A pályán nem leszel egyikkel se gyorsabb vagy lassabb mint a másikkal. Az nem ettől függ.
  • Sponnyabob
    #8741
    Sziasztok! Szeretnék venni egy kormányt és vagy Logitech EX-et vagy DFGT-t akarok venni csak nem tudom hogy megéri-e a DFGT dupla annyiért mert igaz hogy 900-fok a fordulási szöge meg a minősége is jobb lehet de mégis dupla annyiba kerül és az EX-ről is igazán jókat hallottam. Szóval a kérdésem hogy melyiket ajánlanátok nem annyira sokat játszanék vele de azért szeretném ha akkor élvezetes lenne vele a játék. Köszi!
  • pointer4
    #8740
    Nekem pl 30°, de ez erősen függ a ülésmagasságtól/távolságtól, majd úgy is megváltoztatod az első másfél-két órás verseny után :D

    Ha a vázat összehozod, elvileg 30ból kilehet hozni az elektronikát, kellene hozzá még kettő ablaktörlőmotor, egy autó aksi, és ahhoz töltő.

    Én is szimpla HD-s tv-t használtam, mostmár FullHD-s, azért ég és föld különbség nincsen. Viszont inkább nagy legyen.
  • Maci23
    #8739
    Az a kérdésem van hogy a G25 pedálját milyen fokban döntsem meg ami leginkább megfelelő!Nekem így is kényelmes (alaphelyzetbe) ,de mégis melyiket kellene megszokni!

    Előre is köszi!

    Jahm és igen, Pointer, mennyibe áll meg elektronikástul mechanikástul a te cockpited? Lcd van G25 van többi nincs és annyi még hogy LCD-m Hd-s nem Full Hd-s,mekkora gond ez? Viszont a monitorom az Full Hd-s de csak 22"-os!(az se kicsi,de cockpithez nem tudom!

    Köszöntem!
  • Maci23
    #8738
    Ez így korrekt eljárás

    Mondjuk én maradtam az eredeti kormánykeréknél!