15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Falkon
    #8977
    Igaz.
    Most az az 1 hónap, már semmi.

    Fatal:
    De már alig bírok várni.
    Sűrűn szoktam a saját autónkkal menni (persze ahol a rendőrbácsi nem jár :) ) de már mennék hivatalosan is .

  • Rainbow15
    #8976
    Nekem 17,000-tól engedték csak a rutint, de az tavaly volt, nem tudom most mi változott. De az a pár tized nem számít :)
  • [HUN]FaTaL
    #8975
    Nem lehet, rutinozhatsz de 17 éves korodban vizsgázhatsz belőle. Amúgy meg tökmindegy, annyi valószínűleg kell is mert nem tudsz minden nap menni vezetni a kresz vizsga után, ráadásul kresz vizsga időpont sem lesz valószinűleg pont 16,75 évesen. :D

    Más: Ezt a fekete csíkot vegyétek már ki a szövegdobozból mert nem lehet látni mit írok oda.
  • Falkon
    #8974
    Én nemsokára kezdem , és utána kérdeztem egy pár helyen.
    Nekem azt mondták, hogy rutint is meglehet csinálni 16,75 évesen.
    (Én is 16,75-re gondoltam , csak elírtam :) )
  • TaRka0107
    #8973
    Kössz a válaszokat.
  • [HUN]FaTaL
    #8972
    Nem.

    16,5: Kresz tanfolyam
    16,75: Kresz vizsga
    17: Rutin vizsga

    utána forgalom bármikor, EÜ egyébként is bármikor.
  • Falkon
    #8971
    16,45 : kresz, rutin.
    17 évesen: forgalom.
  • Solt
    #8970
    Ha jól emlékszem a 17-t kell betölteni a forgalomban való vezetéshez, de a többit előtte is el lehet kezdeni...
  • pointer4
    #8969
    Hát nekem amúgy is meg kellett csinálni, mert nem adták volna oda az érettségit ha nem csinálom meg.
    Egyszerre csináltam a B-C-t, és csak akkor kaptam meg a jogsit, amikor már elmúltam 18.
  • TaRka0107
    #8968
    De te azt hogy csináltad hogy 17 évesen már C-s jogsira vizsgáztál? Mert gondolom előtte a B-s jogsit is meg kell csinálni! Akkor mégsem 18 évesen kaphatod meg a jogsit. Szerintem 17, de én se vagyok benne telejsen biztos, ezért kérdeztem meg:D
  • Solt
    #8967
    Te meg fiatal és gebe! :D :D
  • pointer4
    #8966
    Na jó, de te már milyen rohadt öreg vagy má :D
  • Solt
    #8965
    Én C--re és E-re pótos zillel vizsgáztam... nem 10 évvel volt idősebb nálam anno... maga volt a csoda! :D

    No, de D-re... 211-s, ifa motoros ikarus... na az aztán egy szerkezet... azzal is akkor mentél egyenesen, ha jobbra balra folyamatosan 42 fokot eltekerted a kormányt... lógott az egész eleje! :D
  • pointer4
    #8964
    Autóra azt hiszem 17 évesen lehet elkezdeni, de csak 18tól kapod meg. Lehet persze hüjeséget beszélek :D
  • pointer4
    #8963
    Az semmi, amikor mentem teherautó vizsgára, C jogsi. Egy csűrős Ford teherautóval kellett menni. :D Pont 10 évvel volt nálam idősebb, én voltam 17. A kormány olyan volt mint a régi filmekben, balra jobbra 10-10 cm-ert simán kellett mozgatni menet közben az egyenes haladás miatt. A gázpedál olyan puha volt, hogy elég lett volna a zoknimat rárakni, hogy benyomjam. Ráadásul az volt az alapjárat szabályzó is, mert amikor leakart állni, a kasztni elkezdett berezegni, fel-le ugrálni 3-4 centit, és emiatt benyomta magának a gázt. A fékút kb 8mm-er volt a teljes légfék blokkolásig, a kuplung.... hát arra rá kellett nehézkednem a 110kg-os testemmel, hogy benyomjam. Volt osztálytárs, aki a kormányba kapaszkodva tudta csak lenyomni. A váltó... hát bazz mintha egy FFB nélküli Joy-al próbálnál fokozatokat találni. Úgy tudtam csak elindulni, hogy bal hátra húztam, az a kettes, és a jobb első tükör fele toltam akkor az a hármas, abban indulunk. A hátramenethez meg 15cmert jobbra koppig és hátra. Térden is vágtam a vizsgabiztost :D
    Szóval ez egy csoda volt... vittünk 3db 2mes síndarabot, hogy a hátsó kerék ne kaparjon el, terhelve legyen.
    :D
    Na evvel a verdával a 70, az olyan volt mint egy ladával a 210 :D
  • TaRka0107
    #8962
    Tudom hogy nem ide tartozik, de mikor is lehet jogsija vkinek? 17évesen? Vagy hogy is van ez?
  • TaRka0107
    #8961
    Nekem eddig a 160-170km/h volt a legmagasabb, de az is egysávos úton Eger és Mezőkövesd között.:)
  • TaRka0107
    #8960
    Amikor tesóm odalép egy kicsit nekem is fülig ér a szám, meg amikor tiszta hó volt minden ki mentünk és keresztbe minden kanyarba:D:D
  • neilszab
    #8959
    más = már
  • neilszab
    #8958
    Ültem már autópályán Volvo S60-asban, vagy Subaru Legacy-ban 240-nel, de igazából tök nyugis volt. Ladában viszont 80 fölött más fosok :D
  • Solt
    #8957
    Egyébként én nem szeretem a 180-200 feletti tempót... elég a 100... de azt keresztben! :D :D
  • Ulvar
    #8956
    Én tavaly amikor mentem M3ason reggel....mentünk nyaralni és annyira üres volt a pálya, mindenki aludt a kocsiban na mondom akkor picit oda lépek...160-170-180...és nem éreztem semmit...gyorsabban nem akartam menni, mondom mérnek akkor szopacs van :D.
  • bardocz
    #8955
    Nem szoktam félni, ha gyorsan megyünk, csak ránézek a km/h-ra, és elkezdek vigyorogni. Budapest-Esztergom között valahol 180-al mentünk. Ott is csak vigyorogni tudtam.
  • TaRka0107
    #8954
    Azt elhiszem...
  • Solt
    #8953
    Amíg nem volt határoló a buszokban, egyszer ( khmm... ) mentem 130km/h felett egy ilyennel...

    Félelmetesebb volt mint a német autópályán a tiltáson autózás az A8-l... :D
  • TaRka0107
    #8952
    Ne mondd hogy a pulzosod egy helyben volt végig:D:D Jó mondjuk autópályán annyira tényleg nem lehet félelmetes:D:D
  • bardocz
    #8951
    100-al mentünk trabanttal, ahhoz képest a haver kocsija lófasz lehet. Meg autópályán 195 Megane--ban, abba semmi félelmetes nem volt.
  • TaRka0107
    #8950
    Ti mentetek már kb ilyen gyorsasággal valóságban? Nagyon durva lehet azért, mert ugye rángat a cockpitetek amikor ilyen sebességgel mentek, de valóságban teljesen más lehet... Tesóm múltkor ment 230al a haverja kocsijával, mármint a haverja vezetett, de azt mondta nagyon durva volt, fákat nem is látott, el voltak mosódva, és a felező vonal olyan mintha egybe lett volna:D
  • pointer4
    #8949
    Nyugodtan szúrd be élő flash ablaknak :D Itt van is hozzá segítség a banner alján :D
  • Black Ghost
    #8948
    Ups sorry

    így e
  • Black Ghost
    #8947
    Ő bizony, ez volt a szezon első futama.

    Ez meg az utolsó, állat a faszi.

    [flashhttp://www.youtube.com/v/kx_KQJBvdms&hl[/flash]

    A történethez hozzátartozik hogy 9 éve nem nyertek futamot Fordal.
  • pointer4
    #8946
    Én arra lennék kíváncsi, hogy a másik hogy fogta meg, amikor visszaadta? :D
  • Lacko86
    #8945
    dede, ő az !
    http://www.youtube.com/watch?v=gPCGnkApnDU
  • ajem kisa
    #8944
    Gózom sints, nemvagyok otthon ebben, éncsak hobbiból nézem az ilyet, nemmerülök nagyon
    bele ebbe!:(
    A rally-t jobban szeretem!
  • Ulvar
    #8943
    A 2- az nem Jason Plato Brands Hatch BTCC?
  • ajem kisa
    #8942


    Kemééény!
  • SrAta
    #8941
    neked valszeg erre nem lesz szükség olcsóbb a posta mint a vonat győrből:D
  • pointer4
    #8940
    33.000,- re is lement.
  • Maci23
    #8939
    Én is sokat gondolkoztam hogy milyen is legyen aztán 1,5 hónapja vettem a G25-t, de csábít a g27
    Mondjuk így sok embernek elérhetőbb lesz a G27,de ha a G25 lement volna 35000 Ft körülire annak örültem volna én is!

    De hát ezt a Logitech "politikát" én nem értem!
  • Laceee
    #8938
    Jelenleg 2 Logi DFP-m van, de tervbe van véve egy fanatec kormány, csak a Gran Turismo5 várom, hogy melyik kormányt támogatja gyárilag, vagy melyik mükődik vele 100%-ig.