15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Rainbow15
    #9017
    végül nem a multiformatról rendeltem.
  • bardocz
    #9016
    Gokartnal felvettem 20-ról 25-re a kormányzárat, és javultam 1sec-et a pályán kapásból.
  • Versace21
    #9015
    Eladó G27 keresésébe vagyok,de nem találok normális áron,egy helyen van,60000ért,de ott már elfogyott,valahol nem tudtok,ahol tudnék ilyen áron venni?Végig néztem az egész google-t,de nem találtam,csak 80000ért..Ha tudtok,segitsetek,köszönöm!
  • cselt
    #9014
    "Steeringlock / Kormányszög / Kormányzár: úgy állítsd be, hogy ha a kormányod beállított maximális elfordulásával elosztod ezt a számot, akkor az érték 20-24 között legyen, így az igazi kocsikhoz hasonló kormány-elfordítás/kerék-elfordulás arányt kapsz." by kormány Kalauz
  • SrAta
    #9013
    Mi az a kormányzár mire jó?
    És mit mivel kell osztani a kiszámításhoz?
  • Solt
    #9012
    Ennyi... nyugodtabb, élethűbb...
  • endrodiz
    #9011
    Amikor megrendelted, mi volt a státusza? Raktár, vagy szállítás alatt?
    Mer' most szállítás alatt
  • cselt
    #9010
    De ha leosztod szépen a megfelelő értékeket, akkor megkapod, hogy nem csupán egy kormányzár érték az ami kijön hanem több. pl 540 fokhoz 20-24 között lehet állítgatni, ami hagy lehetőséget a játékra.

    Kérdésre válaszolva én 540 fokon használom leginkább, hacsak nem valami gokartal megyek vagy hasonlóval, ahol irreális ez a nagy érték. Különben szerintem nagyon jó én nem is szertem már a túl kicsit. Így se kell túl nagyokat kormányozni, hála a kormányzár megfelelő értékének. Így sokkal nyugodtabban viselkedik nekem az autó, de persze ez csak megszokás kérdése.
  • Solt
    #9009
    Nem szeretnék setup vitát nyitni, de mind az alul, mind a túlkormányozottságnak megvannak az ellenszerei... a gokartal meg különösen jó íven kell menni, hogy forduljon... hiába nagy a kormányszöged, hiába érzed úgy, hogy jól fordul, ha eközben, és emiatt nagy a sebesség veszteséged...

    Én szerintem egy jó setup alapja a kormányfokhoz belőtt ideális kormányzár...
  • bardocz
    #9008
    Ha borzasztóan túlkormányzott valami, akkor azzal nem tudok mit kezdeni, mint ahogy a nagyon alulkormányozottal sem. Na meg pl egy gokartban alig lehet valamit álítani, ha azt akarom, hogy forduljon felveszem 25-re a kormányzárat.
  • Solt
    #9007
    A jó kezelés a setuptól függjön, ne a kormányzártól... nem hiába találták ki ezt az osztást...
  • bardocz
    #9006
    360°-on és autótól függően 17-es és 25-ös kormányzár között. Nem kell itt osztani, meg szorozni semmit, hanem ahogy jó kezelni az autót, úgy állítod be. LFS meg 900°
  • Norbi1990
    #9005
    Én a DFP-t 470 fokon használom 24-es kormányzárral :)
  • Rainbow15
    #9004
    Megjött a DFGT :)
    Egész jó :)
    A váltókar nem tetszik, mert ugye megszoktam a momo nagy váltókarjait. Kicsit nehéz benyomni, de gondolom majd bekopik. Még az sem tetszik, hogy ilyen vékony a kormány átmérője, a momo-n volt mit fogni :)
    Túraautózásban 300fokon használom, de még próbálgatom, ti hogy használjátok, van aki még nagyobbon?
  • neilszab
    #9003
    A Kormánykalauzban össze van szedve mi a különbség köztük
  • Versace21
    #9002
    Sziasztok! G25,vagy G27 között gondolkozok,erősebb a feedbackje a g27 nek,vagy csak a gombok miatt másabb,meg a kis led sor miatt?
  • Anonymus20
    #9001
    Én megrendeltem a DFGT-t, átvételnél odaadtam 20 ezer forintot, számlát, garanciapapírt kaptam, szóval valószínű ÁFÁ-val értendő.
  • Rainbow15
    #9000
    Nem tudjátok, hogy a multiformat-nál az árak ÁFÁ-val értendők? Mert ha ÁFA nélkül, akkor átlagos ára van a kormányoknak.
  • arty
    #8999
    ez max az ffbre igaz, meg a kvékháromra ;)
  • [HUN]FaTaL
    #8998
    Oh, hát erről nem tudtam. :(
  • SrAta
    #8997
    nekem kicsit viccesen jött át:D
    nemismerem a motorok tulajdonságait szóval én ezt nemtudtam:D
    de lehúzva közepesre 100as fpsel má el lehet rohangálni:D
  • neilszab
    #8996
    Ez nem megelepő, az ISI motor képkockánként számolja a fizikát, tehát minél nagyobb az FPS, a fizika is annál részletesebb lesz.
  • SrAta
    #8995
    Háhá és még a momo klibrálódik el ...:P
    ilyen nekem még nemvolt bibiii:D
    Tegnap egy nagyon lol dologgal találkoztam Rfactorba felhúztam a grafot és ugyebár laggolt a boxban a játék.
    És ahogy akadt (laggolt) a képernyőn a kormány úgy laggolt a momo is tehát arra forgott akadozva:D
    (még mielőtt mondanátok nem a momo hibája:D)
  • Neoncsoves
    #8994
    lekapcsoltam megint, kihúztam, bedugtam mindent újra (ffb tápját is) és most működik.
    dehogy cserélek G27-re, most vettem ezt a DFGT-t saját pízbő :)
  • ajem kisa
    #8993
    Azt nekem is csinálta a momo, kihuztam, bedugtam, vagyha ezsem, akkor ujrainditottam a progiját meg visszadugtam!
    Amugy szerintem cseréld le egy g27 re minimum!
    Nemto'm mi az a 50-80k?:D
  • Neoncsoves
    #8992
    Valami baj van a kormányommal... DFGT a típusa. Nos, úgy egy órája úgy döntött, hogy a kormány középállása nem ott van ahol a középállása van, hanem jobbra úgy 90 fokkal... mi lehet a gond?
  • manitounickfree
    #8991
    koszi szepen, logitech oldalrol leszedett driver megoldotta a problemat van mostmar profilom.
  • Laceee
    #8990
    Driver telepítés után indítsd újra a gépet, nekem XP alatt csinált néha ilyet, de a reboot segített mindig.
  • Falkon
    #8989
    Én úgy hetente 2x vezetek , persze nem nagy távokat.
    Addig is marad a motorozás.
  • SrAta
    #8988
    Valszeg amikor kiadták a gyári lemezt még nem volt win 7 szedd le a logitech oldaláról a win 7 64 bit drivert így ment nekem is csak a momo
  • pointer4
    #8987
    Remélem így jobb lett.
  • pointer4
    #8986
    Azt írja, hogy nincs csatlakoztatva a kormány.
  • manitounickfree
    #8985
    sziasztok
    vettem egy logitech formula force ex kor. driver telepitve gyari lemezrol, de nem tudok
    belepni a profilba, szerintetek mi a megoldas. vista 64bit
    valaszokat elore koszonom.
  • SrAta
    #8984
    Gyászcsík... R.I.P
  • Solt
    #8983
    Gyászcsík Te tök! :)
  • TaRka0107
    #8982
    Én is alig tudom már kivárni. Egyszer kivitt tesó vezetni egy parkolóba azóta nem:P Pedig annyiszor mondtam már neki...
  • [HUN]FaTaL
    #8981
    Persze és jelölgessek miközben írok.

    Egyáltalán az mire jó ott? Mert azonkívül, hogy ronda (nem illik oda), és nem látni mit írok rá, nem sok értelmét látom.
  • pointer4
    #8980
    Jelöld ki, akkor látod ami odalóg.
  • bardocz
    #8979
    Nekem is el kéne kezdenem a jogsit már, de autóm úgyis csak akkor lesz, ha nyerek egyet, vagy veszek, amire kicsi az esély.
  • ajem kisa
    #8978
    Én nyomok egy entert, köv. sorban folytatom!;)