15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Norbi1990
    #9657
    Akkor újabb driver kéne XD
  • pointer4
    #9656
    Akkor még nem is volt USB :D
    98 második felétől talán :D
  • Norbi1990
    #9655
    1995-1999.
    Szerintem rakd fel az XP-t, akkor talán fog menni :D
  • pointer4
    #9654
    Amúgy ennek a kormánynak kellene tudnia működnie W7 alatt? papírforma szerint?
  • atesz25
    #9653
    Nos probáltam de ez a hiba jelenik meg mikor a kalibrációs programját inditanám
  • lacika007
    #9652
    Sziasztok!
    Van egy alig használt eladó DFGT-m. G25-re cseréltem, azért eladó. Egyébként tökéletes!
  • Dietrich
    #9651
    ha kompatibilitás módban rakod a drivert és úgy használod az sem segít?
  • atesz25
    #9650
    Hali.Tudnátok segíteni.Van egy Microsoft Sidewinder Forcefeedback-es kormányom, tudom nem mai darab de szinte még nem volt használva, vinszont most win7 alatt nem működik a szoftverje ezért nem tudom kalibrálni a tengelyeket.Nincs véletlen valami univerzális kalibráló progi.Mert a féktengelyt állandóan maximumon használja és forgástengelynek érzékeli.Tisztelettel Attila
  • Dietrich
    #9649
    :))
  • neilszab
    #9648
    Én DFP-ről váltottam G25-re és pont ilyen bajaim voltak mint neked, csak fordítva.

    utáltam a G25 vékonyabb volánját, a bőr borítást és a lapát nagy pillangófüleket, a brutál kemény féket... ergonómiailag a DFP sokkal jobban bejött nekem. Gondolom mindez csak szokás kérdése, mindenesetre a G25 nagy kínszenvedés volt nekem az első pár hétben, mostmár minden OK. :D
  • neilszab
    #9647
    A kormányszöges témáról érdemes elolvasni az itt felül linkelt Kalauzt és a hozzá tartozó trükkös cikket is.

    Röviden:
    - ha a kormányelfordulást és a kormányszöget (steering lock) is egyenlő arányban növeled, akkor nem változik semmi, azon kívül, hogy többet tud elfordulni a kocsi, mert még jobb el tudod forgatni a kormányt és a kerekeket
    - ha csak a kormányelfordulást növeled, akkor kevésbé lesz ideges a kormányzás, többet kell forgtani a volánt ugyan, de precízebben/pontosabban lehet irányítani a kocsit, de persze itt is túl lehet lőni a célon.

    Van egy "csalás" az ISI engines játékokban (rF, Simbin), ami alacsony sebességen automatikusan kitolja a kormányszöget... de minderről bővebben az írásokban.
  • bardocz
    #9646
    Na azt ne tudom, állítsd olyanra, hogy kényelmes legyen.
  • Neoncsoves
    #9645
    aham... és akkor azt állítsam be 24-re vagy mi?
  • bardocz
    #9644
    Kormányműnél lehet a maximális elfordulást állítani.
  • Neoncsoves
    #9643
    LFS-ben nem lehet állítani ahogy nézem... (Car setupnál és optionsba sem)
  • Neoncsoves
    #9642
    ezt a kormányzárat hol lehet beállítani ?:D
  • bardocz
    #9641
    De basszus, azonos kormányelfordulásra azonosat fordul a kerék, ergo semmivel sem lesz nehezebb megfogni, és semmivel sem lesz könnyebb megfogni a kocsit.
  • cselt
    #9640
    A megcsúszásnál nem feltétlenül lesz könnyebb korrigálni, mivel ugye sokat kéne tekerni hirtelen a kormányon, ami nem mindig megy. Viszont sokkal nyugodtabb lesz tőle szerintem az autó.
  • bardocz
    #9639
    Én azt mondom, hogy semmivel se lesz pontosabb a kormányzás. Csak nagyon éles lassú kanyarban könnyebben tudsz majd elfordulni.
  • Norbi1990
    #9638
    Én 470 fok és 24-25ös kormányzárral szoktam menni minden géppel(kivéve ha driftelek :D)
  • hajastamas
    #9637
    Sziasztok, kb 2 hónapja vettem egy dfgt-t. F1rft 2009-el játszom egy ligában. eddig mindig 300fok/19,5 ös kormányzárral mentem, ami ugye ha elosztjuk akkor 15,33as érték. Ha felteszem 460fokra és 30as kormányzárra (az is 15,33 ha elosztom) akkor pontosabban lehet elvileg kormányozni, és kevesebb lesz a megcsúszás? illetve ha megcsuszok akkor konnyebb korrrigálni? azért kérdezlek titeket, mert én nem nagyon veszek észre különbséget (persz még csak pár kör erejéig próbáltam. ti melyik verziót ajánljátok? előre is köszönöm a segítségeteket: T.
  • bardocz
    #9636
    Ezt a fajta pontosabb vezetést még mindig nem érzem, ha a kormányszöget, meg zárat összeillesztem, és azonos kormányelfordulásra azonosat mozdul a kerék is. Mindegy, hogy mekkora a kormányszög, ha 90°-ot forgatva a kormányon a kerék mondjuk 20°-ot fordul 900° meg 360° mellett is.
  • cselt
    #9635
    Így van pontosan. Mindig a szöghöz kell igazítani a kormányzár értékét és akkor király. Nagyobb kormányszöggel pontosabban lehet menni a kocsival és ebből kifolyólag nem is csúszik meg olyan sokszor a hirtelen mozdulatok miatt.
  • bardocz
    #9634
    Jah izé, kormányzárat akartam mondani:D
    Ezzel a kormánnyal végre minden autónál olyan kormányszöget használhatok, amit a kormányzár megenged. Bár gyorsabb nem leszek tőle, de ha megforgok, akkor kisebb a fordulóköre a kocsinak
  • Dietrich
    #9633
    amit a mod enged kormányszöget max. ahhoz kell a kormányfokot is belőni.
    én 720 fokon használom a DFP-t és 35-ös kormányszöggel zártkasztninál
    volt aki 900 fokon a BMW modnál és 45 fokos kormányszöget.

    minél nagyobb a fok és kormányszög annál könnyebb az autót megfogni.
  • cselt
    #9632
    Bizony leginkább nagyobb kormányszöget lehet használni. DFP-n asszem olyan 300 max 360 körül mentem, most meg 540 és nagyon király :D
  • bardocz
    #9631
    Nagy kormány mindenképpen jobb, kényelmesebb, precízebben lehet vele vezetni nagyobb kormányszöggel is akár.
  • cselt
    #9630
    Igazából a sok gomb mellett annyival jobb, hogy nagyobb a kormány átmérője. Én a múltkor elővettem a DFP-met és nagyon furcsa volt, hogy olyan mütyürke a kormánya. Szerintem sokkal jobb így nagyban, viszont az is igaz, hogy vékonyabb, de ez csak megszokás kérdése.
  • bardocz
    #9629
    Jaaa, hát a momo-ra már nem igazán emlékszem
    A szekvenciális váltó, meg a kormány fogása nekem a momo-n jobb, ellenben a sok gomb, a 900°, a jó pedál miatt sokkal jobb. FFB meg ugyan úgy logitechesen kemény :-)
  • bardocz
    #9628
    Mert ezt a kettőt tudom összehasonlítani:) És a DFGT nekem ilyen változásokat hozott.

    Rain: gumi=műanyag, elég kemény, szóval nem fog elkopni úgy, mint a momo kormánya, az biztos.
  • Dietrich
    #9627
    én a momo után kérdeztem azt hittem az volt neked..a fanatec teljesen más kategória az G25 ill. G27 szintje
  • Rainbow15
    #9626
    amúgy a dfgt borítása tényleg gumi? Mert nem érzem, olyan mintha műanyag lenne...
  • Norbi1990
    #9625
    Szóval a DFP-nél jobb a DFGT?
    És ha igen akkor miben(a több gombon kívül)?
  • Roger6
    #9624
    De nem is egy árkategória, nem értem miért hasonlítod össze a kettőt...
  • bardocz
    #9623
    Most veszem észre, szóval a kormány a dfgt-nél van alacsonyabban, és a fanatec takarja ki a képernyő alját, viszont fogásra a dfgt rosszabb, mert spagetti.
  • bardocz
    #9622
    Alacsonyabban van a kormány a fanatecnél, ez kényelmes. Ellenben olyan vastag, mint a spagetti, ez kényelmetlen. A pedál az, vááááá, neeeee, de sajnos nem tudom működésre bírni a fanatecet. És ez a fogaskerekes módszar marha hangos:D
    Viszont ennek nincsen olyan hibája, hogy elkalibrálódik folyton, és akármilyen fokra be tudom állítani. A tekerő is nagyon jó rajta, gombokból meg több van rajta, itt nem kell gondolkodnom, hogy mit hova rakjak, eleve nem vesz el két gombot a fékerőelosztás, ha esetleg a turbot lehetne állítani, akkor annak is van gomb, a fontos dolgok meg mind hüvelykujj közelében maradnak. Eleinte meg furcsa volt a pillangóváltó, fanatecen valamivel közelebb van. Azt már abszoluút nem értem, hogy ha a momo-ra meg tudták csinálni kurva kényelmesre, a g25-ön szintén, akkor erre, meg a dfp-re miért nem kerültek fasza fülek.
  • Laceee
    #9621
    Ezek után megpróbálom gariztatni a DFP-met, minden 2.-3. váltásnál duplán vált fel, igaz nincs már meg semmilyen papírja, de olyan jószívűek mostanába :P
  • Dietrich
    #9620
    na milyen a DFGT-vel vezetni?

    tényleg van olyan aki DFP-ről DFGT-re váltott? Van valami érezhető különbség azon kivűl, hogy nagyobb lett a kormánykerék átmérője és van a piros tekerő gomb?
  • somdav95
    #9619
    nemfog, elhiheted.
  • bardocz
    #9618
    Még várok, hogy feltűnik-e nekik:D