15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • cselt
    #9737
    Frankó lett, tetszik. Majd ha már sikerül egy hosszabb tesztet végezni vele, leírhatnád, hogy mik a tapasztalatok, mennyiben jobb mint a gyári pedálok.
  • cselt
    #9736
    Őőőő én szerintem ez is volt a kérdés, hogy át lehet e állítani, hogy a játékban is annyit forduljon a kormány, mint amennyit ő a valóságban teker és ezzel a sorral pont ezt lehet állítani.
    De lehet én vagyok a hüle
  • pointer4
    #9735
    Fasza :D
    Ötlet: rugótányért én úgy csináltam, hogy egy kisebb meg nagyobb alátétet összeragasztottam. így a tengelyhez képest fogja a rugót.

    Végül, milyen elektronikára kötötted rá az egészet? Elég fínom lett, a pedál érzékelés ?
  • gabesz752
    #9734
    Itt van pár kép az említett pedálról. Ez még csak egy PRE ALPHA verzió :) Egyenlőre áll a projekt, mivel az irodámban és a műhelyben ahol csináltam 1m-es víz áll :( Kuplungnak még jobb rugót kell találnom, mert ez nem a legjobb...


  • neilszab
    #9733
    A lenti sor csak grafikai beállítás, ez az irányításon nem változtatat semmit. A kormányelfordulás (driverben) és a steering lock (setup képernyőn) határozza csak egyedül meg a kormányzásodat a játékban.

    Én a steering lockot mindig max közelire szoktam állítani és ehhez lövöm be a kormányelfordulást, majd ennek megfelelően utána állítom a grafiát is a lenti sor alapján. A steering lockot azárt csak max közelire lövöm elsőre, mert ha egy picit finomítani szeretnék a dolgokon, akkor ezt a legegyszerűbb átállítgatani. :)
  • gabesz752
    #9732
    Köszi a segítséget. Működik.
  • cselt
    #9731
    "rFactorban nincs megadva, hogy melyik autó hány fokos elfordulást használ, ill a Controller.ini-ben lehet állítani olyan értékre amilyenre szeretnéd.
    "Steering Wheel Range="270" // Degrees of rotation of in-game steering wheel" itt tudod beállítani, hogy hány fokban szeretnéd, hogy forogjon a képernyőn a kormány."
  • gabesz752
    #9730
    Ok ;)
    Egyébként ma már meg is jött a DFP. Iszonyat mennyivel jobb, mint az Ex.
    A drift elsőre kicsit mókás volt...:)
    Kipróbáltam a gtr evoban 900 fokon a Radical sr4-el. Valami eszméletlen volt így vezetni. Nagyon jó FFB-je van. A kezem le is fáradt rendesen.
    Most rfactoroztam, de sajnos a legtöbb modot csak 240fokkal tudom játszani :( Az a baj, hogy hiába állítom a kormányzárat maxra akkor is csak 240fokot mozdul az autó kormánya, így meg tekergethetném 1fordulatot, hogy egy picit elmozduljon a kormány. Valami megoldás erre?
  • cselt
    #9729
    Ja azt néztem másik topikban, hogy tervezgettétek, de nem gondoltam, hogy már le is gyártottad.
    Képeket minél előbb!!! :D
  • gabesz752
    #9728
    Már kész van. Ex-el használtam eddig.
    A váltó és a kuplung elektronikája egy xbox360 style gamepad-ból van. A mechanika, olyan mint a CST, csak nem loadcell-es. A rugó olyan, hogy az elején kemény a végén meg kemény.(a széket szinte hátratolom vele)
    Képet nem rakok, mert még nincs teljesen kész. A varratok nincsenek lecsiszolva+nincs festve. Ha kész lesz, majd berakom a szimulátor cockpit topikba.
  • cselt
    #9727
    Hmm arról a pedál és váltómodról beszámolhatnál majd ha kész lesz :)
  • Dietrich
    #9726
    DFP pedál = DFGT pedál
  • Roger6
    #9725
    Nincsenek sajnos, az már úgy látszik extra szolgáltatás.
  • gabesz752
    #9724
    Köszi mindenkinek a választ.
    Azt elfelejtettem mondani, hogy egy CST pedál koppintás lesz alatta+H-váltó.
    14-ért szereztem egy 2011 júniusig garis dfpt. Már a postán van.
    Főleg Rfactorral(Forma1, FIA Gt, WTCC) és Lfs-el(drift) játszom.
    A nagyobb kormány miatt jobb választás lett volna a DFGT,de az +7000 minimum.
    Esetleg DFP-re sportkormányt rá lehet faragni?
  • bardocz
    #9723
    EX pedálján nincsenek olyan fogak, mint ami a momo-n meg dfgt-n van? Marha jó, egy milit nem csúszik szőnyegen odébb.
  • Dietrich
    #9722
    DFP-t már régóta nem gyártják..újat se nagyon kapni ha csak valahol nincs elfekvőbe egy raktár polcán..
  • Roger6
    #9721
    Én EX-ről váltottam DFGT-re. Ha megfogod a DFGT-t, tudni fogod, hogy mi a különbség. A pedálok is teljesen mások, a fék keményedik nyomásra (bár a squash labdás trükk még "profibbá" teszi), masszívabb az egész. És nem csúszkál végre el a francba kitámasztás nélkül sem! Mindenképpen megéri a többletköltséget.
  • bertino
    #9720
    egy baromi masszív kormányra számítsál, de dfgt mostmár mégjobb választás - ahogy dietrich írja - , én is azt rendelek, amint lesz pénzem, mert a dfp-m nincs a közelemben miota elköltöztem.
  • Dietrich
    #9719
    mindenben..de ha DFGT-hez jutsz az mégjobb..
  • gabesz752
    #9718
    Megnyugtattál. Mégis mire számítsak? A 900fok az ok. Az erővisszacsatolás mennyivel lesz másabb? Magyarul miben jobb a 900 fokon kívűl?
  • bertino
    #9717
    ez nem kérdés.
  • gabesz752
    #9716
    Sziasztok. Érdemes lecserélni egy Logitech Formula Force Ex-et egy DFP-re?
  • petya1693
    #9715
    Ohh! Köszönöm! Pontosan egy ilyenre gondoltam! Igazán köszönöm! :D
  • pointer4
    #9714
    itt, 6 analóg tengely, és 28 gomb.
  • bardocz
    #9713
    Banner>kormány tuning> G25 loadcell kit
  • VO101 tvr
    #9712
    Tudna vki segíteni, hogy a G25 fékpedáljához jelenleg milyen load cell mod-ok elérhetők?
  • Falkon
    #9711
    Fapados vagy nem, tökéletesen működik.
  • petya1693
    #9710
    Áhámm.. :D Hát az a gemepados elég fapados megoldás de az az A/D konverter már nagyon jónak néz ki. Mivel elektroteknikázok nem lenne nehezemre tervezni hozzá egy nyákot és legyártani ilyesmi, csak valamilyen kapcsolási rajzot kéne hozzá keresni... Gondolom valamilyen mikroprocesszorral van felépítve. Kár, hogy nem nyílt forráskódú :( Pedig már építeném is :D Pont egy olyanra gondoltam. Ha valaki tud ilyesmi infókat szeretettel várom ;) Üdv!
  • Falkon
    #9709
    Megvan!! Mikrokapcsoló :D
  • Falkon
    #9708
    Én vettem egy 1500 forintos gamepad-ot, kapcsolókat lepucoltam, és 8 kapcsolót!
    Estére való tekintettel nem jut eszembe milyen kapcsoló! :D Pedig 10 perce gondolkodom rajta!
  • Dietrich
    #9707
    vagy vegyen egy logitech kormányt akár ;)
  • neilszab
    #9706
    Vagy használd fel egy USB-és gamepad elektronikáját... ;)
  • milk4
    #9705
    Leo Bodnar usblapkája kell neked! Klikk ide
  • petya1693
    #9704
    Üdvözlet mindenkinek! Most regisztráltam az oldalra csak hogy segítségeteket kérjem. Az a helyzet, hogy elkezdtem kibővíteni a szimulátoros repertoárom. Eddig volt egy sima kormányom hozzá gáz-fék pedál. Építettem hozzá egy három pedálos szettet, és elkészült a kézifék is. Következő a váltó lesz, aminek a mechanikája nem is lenne gond, csak annyi lenne a bajom, hogy ugye game portra raktam eddig a 4 tengelyt és game portra csak 4 gomb illeszthető. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék rákötni a gépre még gombicot. Nem tudom hány sebességes váltót építsek, én olyan 6 seb. + hátramenetre gondoltam, tehát 7 gomb kéne. LFS-el szeretném használni. Ha valakinek van valamilyen ötlete vagy tapasztalata, vagy bármi legyen szíves ossza meg velem. Nagyon köszönöm. Üdv!
  • szapor
    #9703
    de hova fújjam? :P ott a potméter de nem lehet azt levenni vagy vmi :D
  • [HUN]FaTaL
    #9702
    De szét lehet, volt ilyen kormányom. Fújj egy kis WD40et, az rendbeteszi :)
  • szapor
    #9701
    Hát szétszedtem de annyira nem lehet, a kábelt kihúztam belőle és ott a lyukaknál csöpögtettem bele tiszta szeszt nem tom hogy segit e vagy mi :S
  • [HUN]FaTaL
    #9700
    Nem kopott el, csak koszos. Tisztítsd meg :)
  • szapor
    #9699
    Hali, az lenne a problémám, hogy van egy Logitech Formula Vibration Feedback kormányom, driver fenn van és még is úgy érzékeli a gép mintha rángatnám a kormányt (lassan 3éves a kormány, elképzelhető, hogy a potméter elkopott?)
  • Fehercsoki
    #9698
    Igen,de azért én gondoltam rákérdezek rendelés előtt,mivel semmilyen info nem volt a raktárkészletről.