15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • somdav95
    #10017
    nem. ha elromlik akkor helyette majd kapsz egy g27-t
  • Firerock
    #10016
    na írtam ennek a vivodjunk.hu-nak hogy el tudnák e rakni azt a megmaradt kormányt!?
    válaszolt a fickó hogy simán,szóval úgytűnik lesz G25-öm
    ugye akko a garival nem lehet bajom!?
  • Firerock
    #10015
    45ért megveszem:D
    5ezret megér
  • Dietrich
    #10014
    de no para eladom neked 50.000-t ;)
  • Firerock
    #10013
    nemerd!:D
  • Dietrich
    #10012
    hát lehet nem lesz mert holnap megyek és megveszem..
  • Firerock
    #10011
    ühhüm
    király
    annyira izgulok hoyg 1 hét múlva is legyen g25 hogy elképzelni nem tudjátok:D
  • pointer4
    #10010
    Pillangóváltó... úgy néz ki a kormánykerék, mintha valami vacak F1 lenne ? :D
    Amúgy tervezem azért, már csak a kihívás végett :D
    Kormány autóboltból való olcsó "sport" kormány.
    Váltót meg megtalálod a banner-ban :D Sim-Gear néven fut.
  • Firerock
    #10009
    Ne offolj már légyszi!

    pillangóváltót nem használod?
    mifféle kormánykerék,váltó ez?
    am grat,nagyon király kokpit:D Gondolom nem kis munkád,pénzed van benne...
  • pointer4
    #10008
    Kormányról is legyen szó:






    Részeg biztos felfogatás :D
  • arty
    #10007
    akkor azt mondjátok meg, 2 milliárdos forgalom mellett, hogyhogy csak 100 milla a logitech nyeresége?

    oké, olvastam, h vásároltak is fel közben cégeket, ami egyszeri költség és rontja az eredményt, de akkor sem tűnik a legjobb üzletnek perifériákat gyártani... vagy csak tul sok a gariztatás? :D
  • bardocz
    #10006
    Ha csak 60% lenne, akkor biztos, hogy nem gyártanák. sose hozná vissza a gyártósorok, mérnökök, meg fejlesztés árát.
  • SrAta
    #10005
    Az tuti, mert a komoly kormányokba nagyonjó mechanika van, ami viszont acél meg egyebek és az nemveszt értéket annyira, de hiddel azonis legalább 60% a haszon:D
  • arty
    #10004
    akkor se jó példa :)

    ifonból (divattermék!) 100x-1000x annyit adnak el, ráadásul nagyrésze elektronika, ami idővel drasztikusan olcsósodik... természetes, hogy a gyártási költsége nagyságrendekkel a bolti ára alatt lesz. szerintem ez a logitech kormányaira nem igaz: tuti, hogy kisebb a haszonkulcs egy G25ön, mint egy 4G-n.
  • Maci23
    #10003
    A teló arra volt példa,hogy mint például a kormány mennyibe kerülhet most egy g25 gyártási ktg-e!Ha bemehetnél a gyárba és adnának egyet!
  • arty
    #10002
    tisztán látsz, csak egy kormányhoz ennek mi köze? itt nincs utolagos bevétele a logitechnek, a telo emiatt totál rossz példa :)
  • bertino
    #10001
    bakker, tekelni akartam :(
  • Maci23
    #10000
    Hallo!

    Én tisztán látok! 6 és fél óra lebeszélhető,200 sms, 2 giga net!Én azért vettem így,mert ezeket használom!Nem panaszkodom én hogy ennyi!Csak azért írtam hogy látszik hogy egy drága telefont adnak olcsón,mert az előfizetés a pénz nekik benne,nem is annyira a teló!

    Ez lett volna a lényege!

    A cikket amit bemásoltam azt a deluxe.hu-n olvastam még,nem én találtam ki az adatokat!
  • somdav95
    #9999
    hasznaltauto.hu-n is írják az f430-aknál hogy nagy szervíz után ~3 millió forint lett ráköltve :) az enzonál ezt az árat nyugodtan szorozd be kettővel..

    iphone-odról meg csak annyit hogy megvetted és amit fizetsz havidíjat abból lebeszélhetsz rengeteg percet, rengeteg sms, + pár gb mobilnet :) igen, ki van ez találva, de akkor jó lenne ha tisztán látnál.. nem csak a telefonért fizetsz, hanem a plusz szolgáltatásokért is :)
  • Maci23
    #9998
    Bugatti Veyron szerviz 4 millió,Enzo félmillió! Gumik 4000 km-ként biztonsági okokból csere 7 millió/4 kerék, 4. gumicserénél előírják a felnicserét 2 millió/db!

    Érdekességképpen a neten olvastam!A Bugatti Veyron a gazdagok között is csak a gazdagabbnak éri meg!
  • Maci23
    #9997
    Ez olyan mint a mez/poló feliratozás ha szitával csináltatod!Rá akarod iratni a nevedet,meg kell venni a szita nyomatot(le kell gyártani) ami kb 3-4000 ft,utána meg 150 ft egy poló nyomása!

    Másik!Csináltattam a zenekaromnak Demo cd borítot,1000 dbot kellett rendelnem hogy az ipari nyomdagépet megérje nekik elindítani!

    Másik!Van egy 3gs iphonom,60000 ft volt,ami nem drága!Most már 40000 ft!de 2 évig fizetek havi 10000 előfizetést,így mindjárt 300000 a telefon!Függetlenül meg volt 160000 ft amikor bejött,de hát akkor is kell előfizu!Ha 2 évre aláirsz havi 18000 ft os előfizetést iphonra tmobilnál 990 ft a cucc!De kifizetsz a telóért 450000 + 990 ft-ot!

    Ki vannak ezek a dolgok találva!

  • somdav95
    #9996
    apple-ről volt szó ..
  • Laceee
    #9995
    € ?
  • arty
    #9994
    logi forgalma ~2 milliárdos/év, a nyereség a 100 millát se biztos, hogy kiteszi idén...
  • somdav95
    #9993
    azért van azokon pár milliárd dolláros haszon, nem kell sajnálni a multikat : )
  • bardocz
    #9992
    Lehet, hogy csak akkor kezdenek újat fejleszteni, amikor már az előző verzió nyereséges. Úgyhogy tessék kilóra venni a kormányokat, hogy jöjjenek az új változatok!:D
  • pointer4
    #9991
    Viszont amikor már fejlesztési, meg gyártási költséget is visszahozta, még a felszerszámozási költséget is, akkor már igen buli az eladás :D
    Kb a G25 valahol itt tarthatott az elmúlt 1 évben.
  • cselt
    #9990
    De iphonnál is meg minden más terméknél is nem a gyártási költségeket kell megfizetned, hanem a fejlesztés költségeit. Addig amíg csak fejlesztik a terméket, addig fizetni kell a sok mérnököt, akik nem két filléres fizut kapnak, és ezt kell később behozni az eladások során, nem a gyártási költségeket.
  • bardocz
    #9989
    Ha belegondolsz, egy kétszer annyiba kerülő autót legyártani biztos, hogy nem kétszer annyi. Olcsóbb autót biztos, hogy kisebb haszonnal tudnak csak eladni, mint egy 10-20 millásat.
  • somdav95
    #9988
    az iphone gyártási költsége is csak 40 ezer forint : )
  • pointer4
    #9987
    Én úgy hallottam, hogy egy 2 millás autót legyártani minden költséggel együtt kb 2,5 milla. Csak a szervíz alkatrész költségeken hozzák vissza a gyárak a pénzt.
    Persze, ez egy 10 évvel ezelőtti gazdasági állapotról szóló előadás volt, lehet ma már máshogy van.
  • Maci23
    #9986
    Egy audi tt gyártási ktg-e kb 3 millió ft!És 10 millióért veszed meg!A g25 anyagba szerintem nincs 10000 ft,talán 15000ft!A technológiát volt drága kitalálni rá!Most ha gyártanak egy újat az már elenyésző ekkora legyártott db szám melett!az audinál győrbe sem a kocsi a drága ,hanem a gyártósor!:-) A dfgt az tényleg talán 5000ft (vagy annyi se) anyagktg-e lehet!
  • Toby0501
    #9985
    Egyértelműen többe kerülne nekik fizetni egy hibakereső műszerészt és egy javítótechnikust, mint egy új kormányt leküldeni. Ráadásul ott van még mellé az adminisztrációs rész, nem kevés "papír"munkával járna egy ilyen.
  • neilszab
    #9984
    Én azt gondolom, hogy a kormány előállítási ára nem kerül nekik annyiba, hogy megérje nekik fizetni a hibás kormány szállítási és feldolgozási költségeit....
  • zotyuka7
    #9983
    hali mindenkinek!
    saitek r440 FFB-em van, feltelepítettem a legfrissebb drivert és szoftvert, de a FFB nem működik verseny közben. A Shift-ben amikor tölt a játék, akkor még működik a középrehúzás, de mikor versenyzek akkor már nem. Légyszi valaki segítsen, mert ez így élvezhetetlen.
  • Solt
    #9982
    Úgy legyen... ( de ettől még nem tartom korrekt dolognak ezt a karletépős mentalitást )
  • Dietrich
    #9981
    hiddel, hogy nem fogod..
    ha nem gariztatnak majd Mo-n akkor itt már logitech cuccokat sem lehet venni..
  • Solt
    #9980
    Ez valahol az ő hülyeségük is, hogy ennyire leszarják... gondolom tudják mit csinálnak, de azért nem bánnám, ha ennek később nem innánk a levét... van vagy 200ezerért logitech cuccom, nem lenne őszinte a mosolyom, ha beszopnám valamelyikkel... :S
  • Dietrich
    #9979
    régen lekellett vágni az USB csatit..ma már azt sem kérik..
  • Neoncsoves
    #9978
    nekem még rendesen látszik, felírom a biztonság kedvéért