15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bardocz
    #10057
    Valószínű nem elég unistallűálni, hanem registriben is kell valamit túrkálni, hogy minden nyoma eltűnjön, és akkor fogod tudni feltelepíteni.
  • gerbazs
    #10056
    Az 5.09-es újrainstallálása nem segített... Esetleg hazsnál vki Formula Force EX-et 64 bites Win7-el? Vagy van valakinek ötlete?
  • gerbazs
    #10055
    Remek... az 5.08-as drivert fel se akarja tenni, azt írja már fent van. Pedig letöröltem az 5.09-est...
  • Roger6
    #10054
    Hát nem nagyon találok megoldást... Remélem driver újrainstallálása segít majd. Esetleg az egyel ezelőtti drivert próbáld meg, hátha.
  • gerbazs
    #10053
    Nagyon köszönöm a segítséget! Eléggé idegesítő, és nem nagyon találok rá megoldást. Most megpróbálom újrarakni a drivert...
  • Roger6
    #10052
    Na most olvasom a hivatalos fórumon, hogy másoknál is előfordult, hogy csak kalibrálás közben van FFB. Ha megtudok valamit, írok egyből.
  • Roger6
    #10051
    Nekem nincs win7-em, de az tuti, hogy xp alatt nincs ilyen probléma. Mindenesetre érdekes...
  • gerbazs
    #10050
    Lehet hogy a Windows 7 64 bites oprendszer lenne a baj? Amúgy a legújabb, Logitech honlapjáról letöltött drivert használom (5.09, win7 64bit-re).
  • Roger6
    #10049
    Milyen drivered van? Win7 kompatibilis egyáltalán? Nekem is EX-em volt, soha nem volt ilyen problémám...
  • gerbazs
    #10048
    Nem működik az FFB LFS-ben sem. :(

    De amikor a Logitech Profilerben a Game Controllers/Properties ablakban kipróbálom pl. a fa híd (wooden bridge) effektust, remeg rendesen... Hiába állítgatom a beállításokat Enable Center Spring, Report Combined Pedals, Allow Game to Adjust Settings, egyik beállítással sem akar működni az FFB, hiába megyke rázókőre, vagy fűre...
  • neilszab
    #10047
    DFGT-ét ma már 19.900 Ft-ért lehet venni újonnan, és nagyon jó minőségű DFP-ket lehet venni használtan 12-14 e Ft körül és a típus nem a meghibásodásairól híres. Ha még van lehetőséget, azt ajánlom, hogy vigyed vissza az EX-et, persze ha nem az se gond, az se rossz kormány.

    Próbálj ki egy igazo szimulátor demoját (pl, LFS, RACE On, stb) és nézd meg hogy ott működik-e. Ha igen, akkor a felsorolt játékok beállításaival van a gond..
  • gerbazs
    #10046
    Sziasztok!

    Nemrég vásároltam egy Logitech Formula Force EX kormányt. Tudom hogy nem a legjobb kormány, de főleg anyagi okok miatt választottam ezt, a fenti cikkben is jónak írták. DFP-re gondoltam először, de azt 30ezer felett találtam csak (így is csak egy helyen), nem is beszélve az utódjáról.

    Lényeg a lényeg az a problémám, hogy nem akar működni a Force Feedback se a Need For Speed Shiftben, se a Colin McRae Dirt2-ben. A Logitech profilerben ki tudom próbálni az FFB-t, szal nem a motorral van a baj. Próbálgattam minden beállítással, mégsem megy. Vajon a játékok nem támogatják a kormányt ennyire (a Dirt2 fórumában olvastam h hivatalosan nincs támogatva, de sokaknak mégis sikerült beüzelemelniük), vagy valami más a probléma. Jahh és Windows 7 64 bites oprendszert használok.

    Előre is köszi a segítséget!
  • neilszab
    #10045
    Én is ma fogdostam meg alaposabban egy G27-et, a G25-öm mellett.

    - a kormány tényleg sokkal finomabban és folyamatosabban jár (no meg halkabban), érezhető előrelépés
    - sokkal jobb a volán fogása, viszont a gombok rajta nem a legjobb helyen és méretben vannak, buta hiba
    - a pedálban a rugók nem változtak
    - a váltóban én azt vettem észre, hogy szimplán keményebben jár, talán erősebb benne a rugó, viszont a szekvenciális váltó elhagyása számomra nagy hiányosság, mert szerettem használni... rallisokank meg oda a kézifék

    Röviden egyelőre ennyi
  • Firerock
    #10044
    na akkor majd te leszel a próba,hoyg normálisan küldik e a cuccot:D
  • Persze
    #10043
    Igen ,

    Ismerős a szitu, én holnap is megkaphattam volna de én meg péntekre kértem.
  • Firerock
    #10042
    Kovács Erika?:D
    énis eltetettem,csak én szerdán kapom meg,mert akkorra kértem,mivel akkor jön emg a fizu:)
  • Persze
    #10041
    Hát ezt kösz :D, lehetne de szimulátorozni kell nem lsezni =).

    #10036 : Amúgy igen, beszéltem az egyik ott dolgozó hölggyel és eltettetem egyet. Majd ma ismét beszéltem vele és megvolt, majd lebeszéltem és megrendeltem emailba, pénteken kézhez is kapom.
  • Neoncsoves
    #10040
    LOL :DD

  • Kenny85
    #10039
    +még egy joystick aztán lehet landwirtschaftban bálát pakolni tenyeres kormányzással :D
  • arty
    #10038
    az elmult napokban játszottam pár órát egy G27-el... azt kell mondanom, a tesztek nem adták vissza, mennyivel is jobb, mint a G25:
    - a fogaskerekek hiányának köszönhetően olyan finoman lehet használni, egyszerűen ezzel mintha könnyebb lenne "jól menni"
    - a váltó drámai, mennyivel "feelingesebb". nem kattog, nincs olyan érzése az embernek, hogy egy tákolt műanyag vackot tologat, sokkal "igazibb" érzet!

    ez a kettő elég hozzá, hogy simán cserélnék... ha nem lenne botrányosan túlárazva. teljesen mind1, hogy a g25 kifutó termék: ha azt lehet 40 ezerért nyereséggel árusitani, a g27 max 45-50 ezrest ér.

    negativumok - igaziból ezek inkább a játékfejlesztők bénaságai:
    - TDU 1.66 - nincs FFB (alapverzióval okés)
    - játékokban a menüben a g25 POV-al simán navigálok, ezzel meg se moccan (és konfigolni nem lehet általában, ugye :( )

    ha valakinek az anyagiak nem játszanak szerepet, G27-et vegyen !!!!!!!
  • bertino
    #10037
    persze
  • Firerock
    #10036
    télleg?:D
  • Persze
    #10035
    Csak majdnem az utolsót mert azt én most vettem meg :D.
  • Firerock
    #10034
    na a vivodjunk.hu-ról megvettem az utolsó G25-öt:D
  • Dietrich
    #10033
    momot..
  • Firerock
    #10032
    grat:D
    jógémet:D
  • Laceee
    #10031
    Megjött a kormányom
  • Firerock
    #10030
    köszi
  • neilszab
    #10029
    Szimulátorok
  • somdav95
    #10028
    átálltam rá :D
  • [HUN]FaTaL
    #10027
    zártpálya sux:D
  • somdav95
    #10026
    dfgt?:D
  • SrAta
    #10025
    Momo helyett mit adnak ha megölöm?XD
  • somdav95
    #10024
    lfs !!!! :) tdu-t azóta elő se vettem mióta lfs megvan..
  • Firerock
    #10023
    köszi!
    Mit érdemes felrakni a G25-höz?kezdetben rfactor,Tdu majd TDU2 és F12010:D
  • somdav95
    #10022
    nem, attól nem. :)
  • Firerock
    #10021
    aha
    és akkor mindegy hoyg honann veszem ugye!Attól nemfügg?
  • somdav95
    #10020
    aha, mivel g25 már nem lesz raktáron, így felajánlanak egy másik kormányt cserébe..
  • Firerock
    #10019
    ez full komyol amúgy?
    olvastam már itt többször
  • bertino
    #10018