15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • pointer4
    #10177
    Próbáltad a kormányt újrakalibrálni? (géprestart, vagy kormányon 220 és usb kihúz-bedug)?
    Néha kicsi mellé kalibrál be, de akkor még az asztalon is félreáll mondjuk.
  • [HUN]FaTaL
    #10176
    Bekalibráltad a kormányt a driverrel mikor települt?
  • Jana32
    #10175
    Sziasztok segítséget szeretnék kérni tőletek. A problémám a következő: Van egy Logi g25-öm, és nem értek semmiféle beállítgatáshoz... eddig vista volt a gépemen, kezdetben voltak vele problémák, de utána jól működött. Most Win 7 lett a gépemen, le is szedtem a win7-re való drivert, feltettem azt mondta minden jó. A test drive unlimitedben viszont a kormány erősen húz balra, akármit is csinálok. Próbáltam játékban állítani, kívül is, de semmi változás. Szerintetek mi a probléma? Köszönöm előre is.
  • Ulvar
    #10174
    "valszeg úgyis csak iracing-ezni fogok ha kijön majd a williams"

    BURZSUJ G..I! Én meg évek óta várok az rF2re. Ha betartják amit ígérnek, és muszáj lesz megvenni a gémet és nem lesznek összevissza moddolt szarok kiadva akkor az is nagyon nagyon nagyon süti lesz.
  • Solt
    #10173
    Én nem foglaltam állást, csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy a vágyaidnak nem igazán van valóságalapja... ez nem piszkálás, én így látom.
  • Solt
    #10172
    Csak tudnám mit élveznek azon a ... legalább lenne autó formájuk! :D
  • symbol
    #10171
    igen, meggyőződésem hogy jó lesz a codi játéka, de én egyszer sem mondtam hogy vérszim lesz...
    a kormány, meg játékárakkal arra céloztam hogy aki ki akar, ki tud perkálni 10 rugót egy játékért annak valszeg a gépe is jó hozzá, tehát volt pénze rá. ha meg szar a gépe, akkor valszeg nem 10ért venne játékot, hanem újítgatná még és warezzel tolná.

    Nekem nem kell itt magyarázni mit csinált a codi eddig tökéletesen tisztában vagyok vele, csak itt egyesek élből árkád fosnak titulálják, és ettől herótom van. vérszimpistikék.

    Egyébként tök mindegy, ha az az új kormány kezdő ára 50 körül lenne az hamar lemenne 30 körülre és mint tudjuk a DF GT is milyen jó és az is 24 körül volt nemrég. Annyit meg már sokan megengedhetnek maguknak.

    Solt: Miért elből leszarozni az kóser? Az f12010-nek akkor is lehetnek elvitathatatlan érdemei ha siralmas arcade fizikája lenne. Ezt is figyelembe kéne venni.

    Anonymus20: A Grand Turismo akkora nagy szimulátor lenne a maga 1000 járgányával, hogy ahhoz már tudtak egy (két) frankó kormányt készíteni?

    A GP4 anno szimulátor volt nem? vagy játék? Vagy elszart szimulátor? inkább utóbbi. De akkor meg ez is lehet simán szim, max nem a legjobb.

    Mindegy nekem amúgy én egy GT szintű autókázgatást várok el a gammától, amit az időjárás meg a graf meg még pár dolog nagyon megdob majd.

    Aztán ha esőben segítségek nélkül majd padlógázon ki lehet gyorsítani akkor én kérek elnézést. :)


    arról nem beszélve, hogy ugye a tök jó dolgok adottak lesznek és bár elvileg nem lehet majd belenyúlni a gammába és a fizikát buherálgatni, de szóval talán/hátha mégis lesz esély rá, és akkor talán egy még élethűbb közeli élményben lehetne részünk.

    nah de nem akarok én összeveszni, mind egy valamit szeretnénk végülis, csak én optimistább vagyok. :D bár nem tudom mit lovagolok annyit a témán, valszeg úgyis csak iracing-ezni fogok ha kijön majd a williams, akkor meg pláne. :D
  • Toby0501
    #10170
    F1 fanatikus, mind ezt csinálja.
  • Solt
    #10169
    Azért ez tőled elég erős kijelentés volt! ;) Nem akarlak megbántani, de a hitedet valóságnak képzeled, a logikus érveket meg nem veszed figyelembe...
  • Dietrich
    #10168
    ráadásul abban a GTR2 fejlesztőinak a keze is benne van vastagon..
    én nem tudom honnan veszi symbol, hogy a codemasters féle F1 majd szimulátor lesz..miközben ők maguk jelentették ki inkább arcados lesz mert erre van igény (USA piac) és 12 useres lesz a multis része..
    lószar lesz ez csak nem szim..
    grafikában lehet csilivili és elhiszem a NFS.től is jobb de hogy ez szim lesz nehezen hiszem..ráadásul korábban soha nem adtak ki autós szimes játékot.
  • Anonymus20
    #10167
    Egy nem szimulator jatekhoz nem fognak szimulator kormanyt csinaltatni aranybol meg ezustbol. Nezd meg a jatekot mi lesz benne: Flashback, ez egy szimulatorba erdekes lenne. A licencet se azert adtak el, hogy a kisebb, szimulatoros retegnek legyen jateka, hanem a sok arcados-nak. Ezen felul nagyon varom a jatekot, mert nagyon jo jatekmenete lesz. Akinek van 10-ezre a jatekra, nem biztos hogy meg plussz 50 ezre lenne kormanyra, ez mar egy fel havi fizetes, ha nem tobb sok helyen.
  • neilszab
    #10166
    A Codemasters-ről meg csak annyit, hogy az elmúlt 10 éveben nem tudod kidobni egy szimulátoros szemmel is értékelhető játékot és akármit is mondanak a F1 2010-ről, egyáltalán nem vagyok bizakodó, de NE LEGYEN igazam!

    Ami láttam belőle az grafikailag tényleg elképesztő, a fizikáról érdemben nem tudtam leszűrni semmit a videófelvételek alapján. Amúgy ha csúszik a játék, akkor a Codi esetében nem egyből arra gondolnék, hogy azért mert Schumacher nem bólintott még rá a fizikára, hanem inkább valamelyik csilivi tükröződési effektet reszelegtik még nagy bőszen a grafikusok, hogy tutira hanyatdobja magát Pistike a látványtól. A Dirt2 esetében is csak az új DX-re vártak...

    De inkább nekem kelljen majd visszaszívnom mindent, minthogy Renátó koppanjon egy hatalmasat!
  • neilszab
    #10165
    Azért az NFS Shift-ben is ott lapul a szimulátor, csak a készítők jó alaposan eldugták, nehogy vérpistike (amúgy ezt a nevet honnan szedtük? megtalálja.

    Kis foltozgatással, patchelgetéssel, állítgatással nagyon ütős kis szim hozható ki belőle, íme a részletek:
    Need For Speed SHIFT - avagy ISI gmotor2 másképp
  • bardocz
    #10164
    Ez egy faszság, akinek van 5ezer forintja játékra, annak nem feltétlenül van 200ezre gépre, meg 50ezre kormányra.
  • pointer4
    #10163
    Az a baj, hogy te sem tudod hogy milyen lesz a F1, de meg meggyőződésed, hogy jó lesz.
    Pedig ez egy légből kapott tipp, csak reménykedsz, mint a 6 éves karácsony elő napján.
    NFS:Shift-nél nem csak akkor mondták, hogy szimulátor lesz, hanem most is XD
    "A korunk motorsportját tükröző, valódi vezetési élményt kínáló Need for Speed SHIFT játékot versenyzők készítették versenyzőknek. "
    forr
  • Ulvar
    #10162
    Annyit azért hozzá tennék hogy a készítők tényleg nem teljesen szimre tervezték, de én már találtam Shift converteket rFre és nagyon baró. Plussz azok a pályák azért igen csak jól néznek ki amik benne vannak. Attól független egy gagyi játék mert úgy nyerhetsz hogy kilöksz mindenkit és semmi nem fog történni.

    Másrészt a Simbin játékok készítőitől elcsalogattak párat hogy csináljanak jó fizikát, és tudod miért jó a Shift verda rFre? Mert szinte ugyanazok a fájlok találhatóak benne :). (amit persze megvettek az ISItől).

    Ez röviden azt jelenti hogy az NFS Shift = 1 Jól kinéző szar fizikával megáldott csillivillis trackpackal ellátott mod. :). Na hasonló lesz az F12010 de majd meglátod :) (Én ezért 10.000Ft de még 2000 se fizetnék). Csak jönne már az rF2 :(.
  • Neoncsoves
    #10161
    én is várom az F1 2010-t, de látszik rajta hogy nem szimulátor... majd meglátjuk
  • symbol
    #10160
    Mintha falnak beszélnék néha komolyan mondom...
  • symbol
    #10159
    nem tudom, de te is tévedésben vagy. Shiftnél kihegyezték, hogy azért nem mennek el teljesen a szim irányába, mert szórakoztatni kell, meg etc.

    Az f1 2010 sem lesz vérszim valszeg, de bőven jobbak a kilátások mint a Shift esetében, valamint, mint már irtam a Shift-et alapból gagyibbnak, arcade-osabbnak szánták....

    de tudom én vagyok a hülye...

    Shift-ben hol van időjárás, hol vannak lézeres pályák, és sorolhatnám. Semmi köze a kiadó nagyságához ennek... Részemről végeztem...
  • Neoncsoves
    #10158
    úgyis alsó kategos kormányt fognak kiadni egy ilyen árkád játékhoz...
  • pointer4
    #10157
    NFS:Shift-re is azt mondták szimulátor lesz, meg is esküdtek rá. Pedig az a kiadó is nagyobb a Codemastersnél.
  • symbol
    #10156
    Van benne valami, de én nem hiszek az alsó kategóriában...
    Alapból nem is értem, miért hiszed azt hogy alsós lesz.
    Aki megveszi az eredeti játékot annak van pénze rá. Aki megveszi az vaszeg nem mindimum grafon tolja, magyarul a gépe is elég jó, volt pénze rá. Akinek ezekre volt pénze annak minimum egy GT szint nem jelenthet problémát.

    A codi nem égetné magát egy vacak kormánnyal, ebben 100%-ig biztos vagyok.
    A codi az f1 játékot is elhalasztotta, csak hogy olyan legyen és úgy nézzen ki mint ahogy. magyarúl itt sem egy összecsapott szarról lesz szó. Mellesleg a codi egy játkánál sem hangoztatta ennyit és ennyiszer, hogy szimulátor, mint most, ez is bizakodásra ad okot, és játszatlanba légyszives ne minősítse már le senki.

    Szerintem meg simán közép és felső kategória lesz. ha jól sikerül az f1-es kormány, az is a codi nevét fogja emlegetni aki nem is játszik a játékával, és ez is jó kis reklám.

    nah de nekem mindegy. Úgyis igazam lesz :) Mellesleg az apró f1 2010-es dolgok nagyon biztatóak, vannak nagyon szép gondolatok, dolgok, igazából meglepő mennyire várom már én is.
  • pointer4
    #10155
    Hát ha logikusan gondolkodok, akkor a DFP->DFGT fejlesztés megvolt, G25->G27 megvolt, momo-val ne számoljunk, FormulaForceEX->Formula****X
    Ez így lenne tök logikus.
    Közép és felső kategória ráncfelvarrás megvolt, most az alsó is jöhet, ráadásul lehet azzal többet is kaszálnak mint a G sorozattal, a nagy darabszám miatt.

    Másik logikus megközelítés, Ha a Polyphony Digital/SONY hasonlítjuk a Codemastershez, mint kb az Auchan-t a Coop-hoz (autós témában).
    Tehát ha a Polyphony-nak a Logi csinálta a DFGT-t, akkor a Codemastersnek elég egy vibrás kormány is :D
    De a viccet félretéve, bazi sok pénz van benne! Ezért fognak két legyet ütni egyszerre, ráncfelvarrás az alsó kategóriában, illetve Codemasters kielégítése.

    Persze, ez mind csak következtetésekre alapuló tippelgetés!!!
  • symbol
    #10154
    szerintem nem. :) szerintem komolyabb dolgot akarnak kiadni. nem egy bóvli kis vacakot. Nyilván jól járnának, ha mindenki venné a kormányt. az akinek csak tetszik mert f1-es, de igazából neki tökmindegy, mert arcade játékokkal nyomja, meg hát ott van a szimes réteg, elsősorban ők vesznek ilyen hardvereket ugye, szóval nekik is kedvezni kell. én optimista vagyok. :) még az f1 2010-et nézve is. de majd az idő eldönti. :)
  • Toby0501
    #10153
    Ha a Codemasters a saját játékához csináltat egy kormányt, nem hiszem, hogy beleinvesztálnának annyit, hogy a G27-nél jobb/finomabb/precízebb kormányt fejlesszenek ki. Bár kétlem, hogy akarnának a G27-nél jobbat csinálni, lehet, bőven elég nekik egy Formula Force EX egy kis ráncfelvarrással.
  • symbol
    #10152
    technikáján. no mindegy, totál kész vagyok, örülök hogy élek... :/
  • symbol
    #10151
    nah most akkor erre mondj valamit...
    Volt a G25. Csúcs volt. Aztán kijött a DF GT, ami finomabb volt (!!!) mint a nagy öreg. (Rákereshetsz, mindenki ezt mondja...) És szerintem jobb is volt, kivéve a "csicsás külcsint", bár az nekem nem jött be a G sorozatnál. (GT előnye volt számomra a gumis felület, sokkal több gomb, és az ára ugye)

    Utána jött ki a G27 ami már jobb volt DF GT-nél is. (Ez megint finomodott, elvileg halkabb is, gombokat is kapott még), de szóval igazából ezzel el is mondtam mindent, cáfoltalak is meg blablaba.

    Igen is ki lehet és ugye a fenti példa mutatja ki is hoztak jobb kormányt mint a csúcsszéria. Innentől kezdve a többi rizsa. :) Neked nem jönnek be ezek a módok, nekem viszont igen. És még sokaknak is. És mivel a logi szemlátomást mindig finomit a teknikáján a legújabb kormányain, ezért ha ők gyártják majd le a codi "kormányát", és (ha nem az alsó kategóriát vélozzák meg - szerintem nem), akkor simán kijöhet egy G27 nél halkabb, jobb kormány.

    Pedál meg nekem hótmindegy, Fanatec-től nemrég rendeltem ugye meg.
  • neilszab
    #10150
    Kedves Renátó, arra próbálok kilyukadni, hogy a G27-nél úgysem fognak mostanában kihozni jobb/fejlettebb kormányt a Logitechnél, és attól meg egy kormány még nem lesz jobb műszakilag, hogy nyomott a karimája és más gombok vannak rajta.

    Nem tudom, engem sosem dobtak fel az ilyen ilyen és ehhez hasonló kormány modok, mert a csilivili kűlcsín mögött a technológia ugyan az marad, nem lesz tőle jobb érdemben semmi. Bevallom, nekem futam alatt édes mindegy, hogy tekernem kell, vagy nyomnom a gombot... bezzeg ha jobb az FFB, vagy finomabban jár a kormány, annak már tudok örülni! :)
  • symbol
    #10149
    majd meglátjuk...
  • Neoncsoves
    #10148
    F1 2010 egy vicc lesz. a grafika tényleg jó lesz, de a szimulátorhoz semmi köze nem lesz kb...
  • symbol
    #10147
    próbáltam. a videó meg nem sokat árul el, iracingről is lehet nevetséges videókat kimenteni. :p
    és igen, hogyne próbáltam volna, nem hiába mondom, hogy vicc előre leirni valamit, arról nem beszélve, hogy majd a kormány témára visszatérünk még egy év múlva, de szerintem nagy dobásra készül a codi. és amúgy is miért ne lehetne a G sorozaton kivúl bevezetni valami mást? ne vicceljünk már.
  • bardocz
    #10146
    Láttál már róla videót, hogy kikapcsolt segítségekkel hogy megy? És próbáltál már rendes szimulátorban valami valósat, mondjuk GP2? Ha nem, akkor valószínű ezét nem érted, hogy miért írunk ilyeneket.
  • symbol
    #10145
    Jézus. :D Ti játszottatok már az f12010-el, plusz a jövőbe is láttok? XD no comment.
  • Anonymus20
    #10144
    Igen, az a baj, hogy a keszitok, szerintem sose jatszanak ilyennel, igy nem tudjak mik lennenek az igenyek...
  • Anonymus20
    #10143
    Nem oda akartam nyomni a valasz gombot, sry
  • bardocz
    #10142
    Szerintem az sem lesz, ha egyáltalán lesz.
  • Anonymus20
    #10141
    Nem is lesz jobb kormany a dfgt-nel, az mar G szintu lenne, es nemreg jott ki a legujabb G-s kormany, a G27, nem szamits atom kormanyra, talan kap egy kezi kuplungot....
  • bardocz
    #10140
    Miért csinálna jobbat, mint a DFGT? Nyugodj meg, közel sem lesz olyan jó. Ráadásul az F1 2010-hez még ffb se kell. Vízben kipörgésgátló nélkül úgy lehet kigyorsítani, mint máshol szárazon sem.
  • symbol
    #10139
    olyan kategória már nagyon nem érdekel, tőlem aztán lehet f1-es. :)

    másik dolog meg, hogy a codi hülye lenne egy bóvli szart kiadni nem? ne vicceljünk már. a legjobb grafikára mennek rá, leszarják, hogy hardvert kell sokaknak lehet cserélni. majd megoldod. ahogy megoldod majd azt is, hogy megvedd a kormányt.

    meg a GT5-höz van ugye elvileg a DF GT és régen a Pro, szóval simán lehet és kinézem a Codi-ból, hogy ennél komolyabbat csinál egy kicsit drágábban. Mert mért is ne?

    neilszab: Te most viccelsz nem? :D mi van, hogy külsőre megtetszik egy lány akkor "mi vagy te, "lány"? :D Naná, hogy számit a külsőség is, meg remélem ez még halkabb lesz mint a DF GT, lesznek rajta f11-es kapcsolók, meg etc. Úgyis főleg csak formula autóval tolom. Az emberek ezek szerint nem vehetnek zizléses számitógépházat mert buzik lesznek tőle vagy mivan? Nem csinálhatok egy tök jó cockpit-et, ami frankón is néz ki a szobában? nem várhatok egy akár jobb kormányra mint, egy DF GT?

    Mire fel ez a hülye kérdés?

    Anonymus20: f1 2010 topicjába másolta be valaki, forrást nem kerestem, de elhiszem a srácnak aki irta, mert már korábban is volt téma ez, de a codi idén hanyagolja már a témát, majd jövőre. :) szal szerintem biztos az info.
  • Anonymus20
    #10138
    Elnezest, mar az f-csatorna a divat