15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • peti193
    #10578
    Hello!nem tud valaki Logitech G25 tipusú kormányt?érdekelne nem nagyon találtam sehol tudom nem gyártják már...Használtat fel lehet lelni valahol?
  • pointer4
    #10577
    Én nem tippelek, tudom, hogy már úton van neki az új XD


    A momo-nak is 24V 0.75A. Nem spórolás miatt könnyebb, ennyit fejlődhetett a gyártástechnológia kínában, az adapterrészlegen. :)
  • Toby0501
    #10576
    Nincs bennük már semmi, az egész félvezetőkkel van megoldva. :)
  • Dietrich
    #10575
    én nem azt mondtam de új adaptert küldenek..
  • Dietrich
    #10574
    megnéztem a DFGT-nél ez van:
    Driving Force GT 190211-A030 24V .75A
    ehhez képest nálam meg ez:
    Driving Force GT 190211-A130 24V .75A

    összehasonlítottam a DFP és a DFGT adaptert utóbbi a könnyebb súlyú érzékelhetően..kispórólták a rezet? ;)
  • pointer4
    #10573
    Küldenek neki egy új kormányt :D
  • Dietrich
    #10572
    gari van? ha van hívd a logitechet..
  • Maci23
    #10571
    Nah szóval 24V / 1.75 A a táp ami kell!
    És elszállt azért kellene ,nem erősítés,hanem működés szempontjából kellene!
  • Toby0501
    #10570
    Lehet, gyengének érzi az FFB-t és egy erősebb táppal próbál javítani a dolgon.
  • pointer4
    #10569
    Ha ilyen kell a G27-hez, akkor tuti nem egyforma, mert a G25-hez 24V 1A-kell.
    Viszont 25V-os tápegységet még a büdös életben nem láttam.
  • Maci23
    #10568
    Sziasztok!

    Logitech g27-hez keresek tápot!Gondolom a g25-é is jó!Vagy tud valaki esetlek ötletet hol lehet venni! 25volt 1,75amper!

    Köszöntem!
  • pointer4
    #10567
    vévévé.logitech.hu...........
  • Versace21
    #10566
    Nekem g25 kormányhoz kéne a legfrisebb szoftver,tudtok segiteni linkben?Köszönöm
  • Richeee
    #10565
    hát szétszedtem :$ :D és ezért kéne segítség hogy honnan tudok beszerezni infra vörös vevő egységet :)
  • Ombika
    #10564
    Tuningoltad vagy miert?! :)
  • Dietrich
    #10563
    Logitech nem javít semmit Mo-n!
  • RYO21
    #10562
    Van egy régi Genius SpeedWheel 3 kormányom, és egy kicsit át szeretném alakítani. Mivel nincs benne FF ezért, eléggé szarul van megoldva. Mintha rugók fordítanák vissza a kormányt. Nemtudom, hogy szét szedhetem-e a belsejét, h kiszedjem ezeket, mert attólfélek, hogy elqrom a potmétert. Próbálkozott már valaki hasonlóval?
  • Richeee
    #10561
    hát már szétszedtem azért nincs rá gari,egyébként lenne... :D de hála istennek találtam 4 lábú infravevő szenzort,már csak le kell hoznia a postásbácsinak és remélem rendben lesz :)
  • Ombika
    #10560
    G27-re nincs gari, mi az lopott a cucc?! :)
  • pointer4
    #10559
    Online:
    http://www.hqelektronik.hu/fooldal.html
    http://www.hestore.hu/

    Telefonos:
    http://www.arwill.hu/
    http://www.elektrokontha.hu/
  • Richeee
    #10558
    esetleg tudsz linket dobni lyan oldalrol? én kerestem de nem találtam sajnos...:(
  • pointer4
    #10557
    Sehol, esetleg a rajta lévő alkatrészek beszerezhetőek, alkatrész boltokban.
  • Richeee
    #10556
    nincs... ezért kérdezem :) hát már volt szétszedve,tipikus g25ből átmentet hibája van :)
  • somdav95
    #10555
    gari,esetleg?
  • Richeee
    #10554
    sziasztok,segitséget szeretnék kérni abban,hogy a g27-esembe szétment az infravörös vevő egység,és olyat honnan lehet venni? vagy esetleg egybe lapkát lehet-e valahol kapni?
  • pointer4
    #10553
    A rohadék, mindjárt törlöm is, itten szét OFF-ol :D
  • Szabi1991
    #10552
  • Toby0501
    #10551
    Semmi gond, legfeljebb majd töröltetjük a házigazdával.
    Egyébként jó, hogy ezeket leírtad, én például valami sokkal bonyolultabb megoldásra gondoltam, jó tisztába lenni az ilyenekkel. (értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja? :))
  • pointer4
    #10550
    A potméter úgy van felfogatva. hogy a pedál se minimumra, se maximumra nem hajtja ki a forgópotit. Csak valahol az eleje felé kezdődik, és a vége előtt koppan le a pedál. nagyon nehéz lenne olyan mechanikát készíteni, amit az uccsó millimétertől a legelsőig eltekeri a potit, nem beszélve arról, hogy így könnyű lenne tönkretenni, ha nagyon megtaposná valaki a műanyag pedált.
    A poti csak feszültség osztóként működik ebben a bekötésben, és az elektronika megjegyzi újraindítás után a minimumot, és a maximumot, majd e két pont közötti állapotot osztja fel mondjuk 1024 lépcsőfokra, és érzékeli a nyomogatást.
    Ha újraindul minden, akkor a kormány elektronikája elfelejt mindent, ami korábban történt. És benyomatlanul áll a pedál elvileg a földön, itt már kalibrálva is van a minimum. Majd ha nyomsz rajta 3 mm-ert, és nem tovább, akkor az lesz a full gázállás. Ha túl nyomod ennél akkor mindig átkalibrálódik.

    Akkor van nagy probléma, ha mozog a poti (MOMO pedálprobléma). És az össze vissza mozgó potmétert egyszer sikerül elforgatni maxra, másszor nem. Illetve, ha felengedni sem sikerül teljesen, a poti mozgolódása végett.

    Viszont legelső bekapcsolásnál már hallottam ilyet, hogy hülyeségeket csinál másnál is. Azóta sem jeleztek vissza, hogy gond lenne vele.

    Na bocsi a szófosásért :D
  • Attelee
    #10549
    Jah látom már megoldodott.Akkor tárgytalan az elözö,mindenesetre érdekes,h megoldotta az áramtalanitás.
  • Attelee
    #10548
    Nekem is ilyen van,hál istennek nincs vele baj,de tudtam mikor megvettem,h ez a nyügjük a DFGT-knek.
    Játékokban 5% holtjáték a fékre azt kalap kabát.Nincs olyan játék amiben ne lehetne állitani ezt.
    Gariztatni felesleges,mert valószinü ugyanolyat kapsz.
    Esetleg probálkozz legujjabb driverrel,vagy másik OS-sel.Nekem Win7 64 bit-em van,lehet h az XP rosszul ismeri fel a pedált.Bár elég hülyén hangzik,de ki tudja.
  • Anonymus20
    #10547
    Érdekes. De gondolom ebben a 15 napban nincs benne a szállítás, csak az az idő, amennyit a javítóban töltött. Mondjuk ezt nem is tudtam, hogy van ilyen korlát a garihoz, de így utólag mit lehet csinálni, semmit, de nem is akarok már
  • pointer4
    #10546
    Ha nem adnak cserekészüléket, akkor 15 napjuk van a javításra, ha adnak akkor 30 nap. Ha tullépik a javítási határidõt, akkor készülék csere azonnal, vagy pénz vissza és viszlát.
  • Anonymus20
    #10545
    Én ugyanezzel vittem el gariztatni, 4 hetet ültek rajta, majd azt mondták kicserélték a pedált, mikor megkaptam már azt mondták, hogy megjavították. Az eladót amikor az első hétben kérdeztem, hogy mivan a kormánnyal, azt mondták kiröhögték. Szép világban élünk. Azt hittem azért van a gari, ha valami bármilyen hibás, azt szó nélkül megjavítsák. Bravó. Végülis megcsinálták...
  • Szabi1991
    #10544
    ez volt a megoldás, köszi

    így utólag nem is értem, hogy miért nem próbáltam még
  • Szabi1991
    #10543
    ehh.. tegnap kaptam garira, hollandoktól.. :D
  • pointer4
    #10542
    Lehet mozog a fékpedál potija. Lehet csak egyszeri probléma.
    Próbáléd meg kihúzni a 220ból, az usb-ből, gép restart, majd újra benyomkodni a pedálokat.
  • cselt
    #10541
    Sajnos ilyen probléma miatt kellett nekem is gariztatom a zsír új DFGT-met. Ráadásul a hülye fejemmel, akkor visszavittem a boltba ahol vettem és ők meg 2 hétig ültek rajta mire kinyögték, hogy csere, de persze másik már nem volt, úgyhogy visszaadták a pénzem.
    (Még szerencse a szerencsétlenségben, hogy találtam egy másik helyet ahol olcsóbban meg tudtam venni :D)
  • Sponnyabob
    #10540
    Próbáltad már újra kalibrálni a kormányt? Esetleg ha ha nagyon zavar ami érthető akkor próbáld meg gariztatni. Vagy telepítsd újra a drivet bár nem valószínű hogy ott van a baj.
  • Szabi1991
    #10539
    hali, nem lehet valahol "globálisan holtjátékot rakni" a fékpedálra ? :S

    1napos új kormánynál, ha benyomom a féket, majd elengedem, 2%-ra "befog" a fék ha hozzá se érek.. így pl. TDU2-ben elindulni se tudok :o