15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Debilon
    #10898
    :DD ez jó..
    logim van, de nem érnek össze a combjaim:D
  • bardocz
    #10897
    "Nagyon örültünk annak, hogy a fék széles, így nem kellett olyan zárt combokkal kucorogni, mint a Logitech konkurens mögött."


    Wut?
  • Solt
    #10896
    Akkor valami behalt... tesztelj a Prime95-l... letöltöd, indítod, nem kell állítani semmit...
  • cselt
    #10895
    Másik gépen nem, de másik kormánnyal már próbáltam és ugyanaz volt a helyzet.
  • bardocz
    #10894
    Másik gépen próbáltad már a kormányt?
  • cselt
    #10893
    Win reinstall most volt. Ezt a prime95-öt megnézem majd, bár nemtom micsoda :D
  • Solt
    #10892
    Stabilitás teszt, mondjuk prime95... ha lefut legalább fél órát hiba nélkül, akkor win reinstall... hátha...
  • arty
    #10891
    winreinstall ;)
  • cselt
    #10890
    ram modulokat most próbáltam egyesével, de ugyanaz a helyzet :S
    Egyszerűen nem értem, hogy mitől lehet az egész.
  • neilszab
    #10889
    Kábé egyetértek veled, nekem is csak boltban volt szerencsém nyomkodni, de:

    - "ergonómiailag arcade játékokhoz ajánlott", a 270 fok miatt ajánlott elsősorban arcade játékhoz, nem ergonómiailag
    - A D-Pad a Fanatec-en is igen gagyi... ha nem romlik el, akkor nekem kábé mindegy, csak működjön
    - Ez egy F430 replika, azon sincs se boltváltó, se kuplung... ez nem ennek a kormányka a tiszte
    - A többi PS3 játékkal miért ne lenne használható, csak mert nincs felsorolva a nevük?
    - a T500RS-hez lesz külön váltó szett
  • Solt
    #10888
    Akkor ez a baj! :D

    Futass stabilitás tesztet, hátha valami megadta magát... ha több ram modulod van, vedd ki valamelyiket, és teszteld úgy a kormányt.
  • cselt
    #10887
    Sose tuningoltam.
  • Solt
    #10886
    Tuningolsz? Ha igen, akkor próbáld default bios-l...
  • cselt
    #10885
    Kipróbáltam mindet, de sajnos csak késik ez a fránya kormány.
    Lassan asszem elkezdhetek gondolkodni, hogy melyik hardver adta be a kulcsot :S
  • Muttley
    #10884
    A lényeg:

    Pro: - jó anyagminőség, kiváló design, műszakilag kifinomultabb
    Contra: - DFGT-vel párhuzamosan NEM tesztelték, ergonómiailag arcade játékokhoz ajánlott

    és amiről hallgat a teszt:

    - A "műszakilag kifinomultabb" nem tudjuk, hogy "műszakilag tartósabb"-at is jelent-e
    - Emlékből, nem párhuzamosan tesztelt DFGT-ről, hogy lehet így párhuzamos véleményt alkotni
    - A "start engine gomb" alias 8 állású D-pad nyomkodása igen gagyi hatást kelt (saját tapasztalat)
    - A Manettino-dial kattingatásának érzése egyáltalán nem kelt tartós hatást (saját tapasztalat)
    - NINCS kézi váltó (a DFGT-n van), ami egy GT Legendsben számomra nélkülözhetetlen, míg a Richard Burns Rally-ban kézifékkarként tökéletesen hiányozna.
    - A DFGT full PC, PS2, PS3 támogatással bír, míg az F430 PC és csak bizonyos PS3 autós játékokat támogat.

    +1 dolog:

    Nem tudjuk (ill. csak sejtjük ), hogy a Sony miért lett hirtelen DFGT pártiból, Thrustmaster T500RS, amikor azt elvileg a G27 versenytársának szánják, tehát ár tekintetében nem lesz tömegcikk + 7 kilós súlya előtt értetlenül állva, azon sincs nyoma semilyen H-váltónak, botváltónak.

    Ha fejlesztenek, még bőven lehet jó, jelen esetben viszont
    maradok a DFGT-nél.
  • symbol
    #10883
    jó kis kormány, milyen lehet akkor a negytesó... oO :D
    jövőre a nagyobbikat lehet beszerzem ha arról is jókat irnak, a fanatec pedál meg majd nemtom, lehet eladjuk ha annál is jobb a hozzáadott.
  • somdav95
    #10882
    navégre, már énis kíváncsi lettem (:
  • neilszab
    #10881
    Thrustmaster F430 cikk
  • Dietrich
    #10880
    +fullproc megcsináltad azt írtad..

    Controller.ini:
    - FFB Ignore Controllers="0" , kikapcsolja az adott játékvezérlő FFB-jét, 0-ra állítva mindegyik működik.
    - FFB steer force prediction="0.00100" , mennyire számolja előre a játék az FFB erőhatásokat, nekem ez az érték jött be.
    - FFB steer force neutral range="0.00000" , milyen tartományban ne számolja az FFB-t, 0-nál mindig számolja.
    - FFB steer front grip fract="0.00500" , a kerekek megcsúszása mekkora hatással legyen az FFB-re.
    - FFB steer update threshold="0.00000" , mekkora FFB erőhatás változás esetén számolja újra az FFB-t, kisebb értéknél gyorsabb az FFB, de lassabb a játék.

    Config.ini (rFactor főkönyvtárban):
    - MaximumVidRes=(8000, 6000) , állítsátok ezt a használt felbontásra (pl. 1280x1024), így nem fog többet szaggatni a játék egy idő után.

    több ötletem nincs.

    nekem is ati van 4850 ha op rendszert rakok fel utána +fullproc a plr fájlt bemásolom élsimitás off meg felrakom az uccsó logitech drivert semmi mást nem csinálok.
  • Dietrich
    #10879
    V sync off?
  • Laceee
    #10878
    Próbáld meg a Controller.ini-ben:
    Filter Samples="..." értéket 10-re.
  • cselt
    #10877
    Igen ezt már láttam valahol, de sajna nekem ati kártyám van.
  • Laceee
    #10876
    Egy próbát megér:
    Ha nVidia kártyánál akadozik a kormánymozgás / játék: nvidia control panel: max frames to render ahead: 0
  • cselt
    #10875
    Megkérdem már itt is, hátha valaki tud segíteni.

    A probléma az, hogy a kormányom késik rFactorban, ha az fps 100 alá megy. Ha csak egyedül körözgetek a pályán, akkor tök szuperul megy minden olyan 150-200 fps körül, de ma is futamon ahol már 30 fölött voltunk, ha volt körülöttem pár autó, akkor leesett 100 alá és ott már elkezdett késni a kormány, meg az egész olyan furcsa lett. Igazából azt sem értem miért esik le 100-alá, mert annyira nincs szar gépem, hogy ne tudná stabilan a 100 fpst szerintem (E8200, HD4870, 4Gb DDR2).

    A gépet most telepítettem újra, úgyhogy én már nem tudom mi a fene okozhatja ezt a gondot. :S
  • Mákvirág
    #10874
    Akkor mégsem tévedtem sokat!
  • pointer4
    #10873
    Hehh.
  • neilszab
    #10872
    Elkelt 65-ért.
  • Anonymus20
    #10871
    Használt G25-öt 45-55 ezerig kapsz. Újat meg nem is lehet. Egy dfgt 30-ba van azt hiszem, előnye a gari, és a milliónyi gomb, viszont a G25 kicsit tekintélyesebb
  • GX25
    #10870
    rFactorral játszok leginkább és a Race 07-el is. Most van egy régi Thrustmaster 360 Modena Pro-m nem egy mai darab, ehelyett szeretnék egy újat, de a G25-öt drágának találom, tudom, hogy jó kormány.

    Megnézem ezt a DFGT-t, érdemesebb inkább újonnan egy ilyet venni, vagy egy használt G25-öt?
  • pointer4
    #10869
    Nekem 180°-al csinált már ilyet :D
  • Anonymus20
    #10868
    Ha gonosz akarok lenni azt mondom, hogy G27
    De attól függ mire szeretnéd használni. Jó választás lehet a DFGT, ami jó PC-re is teljes körűen. De majd a nálam okosabbak is mondanak biztos valamit.
  • GX25
    #10867
    Sziasztok!

    Logitech G25-ön kívül melyik az a kormány amit érdemes megvenni?
  • bardocz
    #10866
    Ha be van dugva, akkor fogyaszt. Mindegy megy-e, sőt, ha a kormányról lehúzod, akkor is.
    Viszont nekem ilyet nem csinál, 900fokra be van állítva, és kész. Annyi, hogy amíg nem indítok el egy játékot sem, vagy a drivert, addig van ellenállása a kormánynak az asztalon, utána viszont semmi, nyugodtan tekergethetem.
  • Rainbow15
    #10865
    Ilyen nekem is van néha. Viszont amit utátok benne az az, hogy amikor bekapcsolom a gépet, kormány táp bedug, be van állítva 900 fokra a kormány, de csak 90 fokot fordul. És itt mindig át kell állítani kisebbre, és vissza 900-ra, így már 900 fokot lehet rajta tekerni. Ez nálatok nincs? Win7 van, és amikor nem használom a kormányt, kikapcsolom a gépet, táp kihúz, mert mert gondolom zabálja az áramot. Vagy nem így van, ha folyamatosan be van dugva, nem baj?
  • bardocz
    #10864
    Nade ez nem 10 fok volt, hanem 360:D És ráadásul észre sem vettem, csak a pályán, hogy hé, jobbra csak 90fok, balra meg ugyanúgy 450? Persze most megjavult újrakalibrálással.
  • somdav95
    #10863
    Nekem a g25 szokott néha egy 10 fokkal jobbra, usb ki-be és probléma megoldva..
  • bardocz
    #10862
    Tegnap este csinált egy érdekeset a DFGT. A középállást egy fordulattal jobbra kalibrálta be.
  • arty
    #10861
    ezért mondtam, hogy írj árat...
  • Solt
    #10860
    Az is pár hónap... :D Csak így degradálóbb... :D:D
  • pointer4
    #10859
    Halgass te pondló! Az másfél éve vót :D