15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Dietrich
    #11138
    miért melyik játéknál van feelingje a H váltónak+kuplungnak?
    régi kor GT autóinál ez volt..sőt a V8-nál is 2007-ig..jelenkor autóiban vagy pillangóváltó vagy szekvenciális van.
    szimulátor nálam azt jelenti szimulálni a valóságot.
  • bardocz
    #11137
    Azért ez elég erős kijelentés, hogy csak a GTL.
  • Dietrich
    #11136
    a célom a szórakozás lenne , a "szimuláció" inkább mint a top1 köridő ... Annyi időm úgysincs ...

    ezt írtad..erre a célra meg tökéletes a DFGT. A H váltót nem sok játékban használnád ki.

    viszont, ha komolyabban akarsz szimezni és van is rá pénzed akkor G27 és hogy legyen értelme a H váltónak akkor GTL játék..felejtős az rf az iracing meg minden más csak a GTL.
    G25 újonnan nem fogsz kapni csak használtan..
  • DummyBoy
    #11135
    Emiatt is félek ... csak ha itt a topikban rákeresek a Fanatec szóra, akkor sajna nem a top vélemények jönnek ...

    Logitechet meg ismerem :)
  • pointer4
    #11134
    Fanatec kormányt én nem vennék, garanciális szempontból, és hibásodási arányból kiindulva.
    Főleg ha azt nézzük, a Logitech milyen rendes garanciális ügyintézésben.
  • DummyBoy
    #11133
    Köszi Urak!

    Főleg neked Solt ... már majdnem sikerült rábeszélnem magam, hogy nem kell nekem drága cucc :)
  • bardocz
    #11132
    Jaja, iRacinget mindenképp próbáld ki majd, ha megvan a kormány, egy hónap jóárusítva. Aztán ha tetszik, úgyis előfizetsz rá, mert nem tudod megállni, hogy ne:D
  • Solt
    #11131
    GT Legends az egyik legjobb... :) iRacing... azt próbáld ki, most van ingyenes próba hónap! :)

    Ha nincs elég mani, várj... spórolj inkább... ( addig repkedj )
  • DummyBoy
    #11130
    Lehet kapni külön hozzá, ráadásul pillangóváltó az van ...

    Érdekes különben ... kormány hiányában az autósjátékok eddig kimerültek az NFS-ekben ... Most viszont ami eddig bejött árkád vonalon a TDU, míg szimeknél a GT Legends :)

    (Persze nem akarok komolyabb következtetéseket levonni 1 hét alapján :) )
  • bardocz
    #11129
    De ehhez nincsen szekis váltó, a szimulátorokban lévő autókban meg szerintem nagyrészt ilyenek vannak szerintem.
  • DummyBoy
    #11128
    Fanatec Carrera Wheel-t lehet előrendelni a Fanatec oldalán elméletileg áprilisi szállítással 160 ojróért ...

    Ez a belépőszintű Fanatec ...

    Fanatec Carrera Wheel

    @Solt: Na ja xD ... de sajna az igényeim nem a pénztárcámhoz igazodnak :(
  • Solt
    #11127
    Ha találsz még garanciális G25-t, akkor az, ha nem, akkor G27... ismerem az igényeid... :))
  • Firerock
    #11126
    ilyen árviszonyok mellet egyértelmű hogy g25-t kell venni.
    A DFGT gyerek játékkormánynak tűnik a g25 mellet. Volt szerencsém kipróbálni mind2-t. Ég és föld a kettő!
  • cselt
    #11125
    40k-ért ugye használt G25-öt találsz ami nem rossz, csak nincs belőle már túl sok.
    44k-ért milyen Fanatec kormány van? Nem vagyok most tisztában vele, hogy azokból mik vannak.
    De amúgy én is inkább a DFGT-t ajánlanám :)
  • DummyBoy
    #11124
    H váltónak lehet használni joy-t elvileg a Virtual H shifter nevű proggival is ... (Rá kell keresni a neten ...)

    @Dietrich: Az biztos, sőt még sok is, de amíg 32-35k egy DFGT, 40k egy G25, 44k pedig a Fanatec, addig roppantul nem mindegy mire dobok ki ennyi pénzt ...
  • Amery
    #11123
    Hoppá, pardon, most próbáltam ki, csak FFB-s joy-al működik.
    Sorry
  • Dietrich
    #11122
    elég lesz neked a DFGT..
  • Amery
    #11121
    Szia

    Használd ezt a progit.
    FFB-s joyokat be is ránt fokozatba.
  • copilot
    #11120
    Köszönöm a válaszokat az Uraknak!

    A kézifék dolog egyszerűnek tűnik, a h-váltó azonban már nem, de gondoltam h a váltókarhoz csinálok egy egysíkban nyílt "irányítót", tehát hogy kvázi fel meg le tudjam tolni a joy-t így imitálva a szekvenciális váltót. Remélem be tudom állítani valahogy, hogy a tengelyt váltónak érzékelje, a feltolást leváltásnak, a lehúzást felváltásnak.
  • DummyBoy
    #11119
    Üdv Urak!

    Sajnálatos módon elkövettem azt a hibát, hogy öreg repülőgépszimulátor rajongóként elkalandozva kölcsönkértem egy jóbarátom Formula Force EX-ét ...

    Öngól volt ...

    Először kipróbáltam a "nagy neveket" (NFS...) aztán a komoly neveket (LFS és társai ...) és arra a következtetésre jutottam, hogy kár volt ... kell egy kormány nekem is ...

    A repülőmánia alatt végigmentem a létrán, alap joy, utána Hotas, aztán épített pedálok, freetrack, aztán gyári cuccok, aztán FFB és TrackIR ...

    Most az érdekelne, hogy ugyanezt érdemes-e végigjátszani kormányok esetén is? Elolvastam a kalauzt, egy rakás fórumot, review-kat ...

    Szóval kellene egy kormány ... csak nem tudom eldönteni milyet ... a célom a szórakozás lenne , a "szimuláció" inkább mint a top1 köridő ... Annyi időm úgysincs ...

    Gondoltam veszek egy DFGT-t ... de ha hozzádobok egy kicsit, azért lehet kapni használt G25-öt és azért ott mégis van H váltó és kuplung ... de még egy picit hozzádobok, akkor ott a Fanatec Carrera ... de Fanatecről meg itt elég érdekes dolgokat lehet olvasni ... ha meg toppot akarok akkor ott a G27 ... de a G27 árából meg veszek egy DFGT-t meg olyan pedál és váltószettet építek hogy jobb lesz mint a kocsimban ...

    Ez ördögi kör ... akik végigmentek ezen azok segíthetnének egy kicsit ... Érdemes kezdőként komoly cuccot venni? Vagy felesleges, ha később komolyan gondolom majd lecserélem ...

    Vagy H váltó és kuplung ... előbb utőbb úgyis mindenki eljut idáig. (Pedig ahogy olvasom, a pillangóváltóval könnyebb jobb köridőket menni ...) Érdemes már eleve ilyesmit venni?

    Használt G25 vagy Fanatec Carrera? Vagy spóroljak G27-re? Vagy tökéletes lesz a DFGT ... Anyagilag nem igazán vagyok eleresztve, de aki szimulátorkkal foglalkozik, az tudja, hogy sokszor megéri inkább sokat spórolni, mint olyan kompromisszumot kötni amit később ötször megbán az ember ...

    Előre is köszi!
  • Falkon
    #11118
    Lehet h-váltónak is használni, de az picit bonyolult. Én is annak akartam használni, nem igazán volt jó, így építettem egyet magamnak! :D
  • kifli
    #11117
    kéziféknek szokták használni ha joltudom, szóval kivitelezhető a dolog :)
  • copilot
    #11116
    Üdv!

    Van itthon egy feleslegesen fekvő joystick-om, és arra gondoltam, kihasználnám valahogy. Hülyeség-e, ha pl szekv. váltoként, vagy akár hidro-kéziként probálnám meg hasznosítani? ha már egy kormány van a pc-n attól még látja egy harmadik tengelyként a beállításoknál?

    előre is köszi
  • pointer4
    #11115
    Jogos, én kérek elnézést, csak már úgy néz ki megvan a vevő.
  • McHuntR
    #11114
    Érdeklődés nálam


    érdeklődöm.. itt is , hamár a PM-re nem válaszolsz..
  • pointer4
    #11113
    Épp hogy összerakta a cuccot, örült mint majom a farkincának :D
  • arty
    #11112
    igényes? miközben az overscant se kapcsolja ki a tévén? ;)

    (félig viccelek ;) )
  • pointer4
    #11111
    Eladó egy G25 kormány extrákkal(nem az enyém, nem én használtam, nem ütöttem vágtam :D )
    A kolléga keveset használta, ilyen vasárnapi sofőr típus, és még ráadásul igényes is (csak bazi lusta maga hírdetni)
    Garancia kb mostanában járt le, de cserébe extrákkal van megspékelve, egy apelectrix loadcellel, és egy G25 SLI kijelzővel (na ez az enyém volt).
    Illetve, van egy sportkormány adapter is hozzá, egy velúr bevonatú "ralli" kormánnyal. (a nagyobbik)
    Kép1, Kép2, Kép3, Kép4, Kép5

    Ilyen szép körülmények között volt használva. :D
    Az alábbi programokkal hajlandó a program működni (minden komolyabbal) BU0710

    Érdeklődés nálam, egyenlőre csak egyben eladó, ár:60e Ft.
  • Amery
    #11110
    Momo Driving Force

    Momo Force
  • Amery
    #11109
    Szia

    Momo Force vagy Momo Racing Force? Nagyon nem mindegy!
    A sima Force - alias PIROS MOMO - csapágyazott, 270°-ot fordul.
    A Driving Force egyszerűbb, mezei műanyag siklócsapágyas és ahogy az imént említve lett, a pedálja fosh.
    Ha kicsit is komolyabban gondolod a szimulátoros vezetést, az utóbbit még újonnan is hanyagold.
    Ha a választás 1 Piros Momo, akkor forgasd körbe, a csapágyazás nem-e akad valahol, habár keményen ütni kell a kormányt, hogy az megsérüljön.
    És természetesen ragaszkodj a kipróbáláshoz, minden gomb működik-e, ha forgatod a kormányt esetleg villognak-e a ledek a kormányon, ha igen, akkor kontakthibás a vezeték az oszlopban. Nemrég vettem egyet, persze próba nélkül, a srác mondta, hogy 3 napig, ha gond van vele, hívjam. A vezeték kontaktos volt, de nem hívtam, szétkaptam, kb 1 óra múlva tökéletesen működött :)
  • arty
    #11108
    a feliratot. ha az van ráirva, hogy momo, akkor ne vedd meg :)

    komolyan. a pedálok annyira megbizhatatlanok, hogy én újonnan se ugranék bele, nemhogy egy használtba! (volt momo-m...)
  • dark night
    #11107
    hello
    logitech momo force kormányt szeretnék venni használtan mit érdemes megnézi a használt kormányokon és hogy mennyire ajánlatos ilyet használtan venni? köszönöm üdv
  • pointer4
    #11106
    Azért, amiért a halak, hogy lássuk mi van benne :D
  • JUVEfun
    #11105
    ...és miért van akváriumban ?
  • pointer4
    #11104
    Még a JL-G25 öt sem vettétek meg, mit akartok már g27-et? :D
    3500€-ból összejön az alaptípus, és csak 3-4 hónapot kell rá várni :D
  • arty
    #11103
    szerintem már nem érdemes a g29-el foglalkozni, amikor itt kopogtat a G31 vagy a nagytestvére, a G33!
  • Firerock
    #11102
    jajjhát
    nem komolyan gondoltam ám
    ezzel arra akartam célozni hogy addig lesz a g27(ami ugye pont 2 vel nagyobb mint a g25) amíg ki nem jön az utódja
  • thedriver
    #11101
    Tessék, G29 prototípus. :D
  • Solt
    #11100
    Nincs még G29... még csak tervbe sincs véve...
  • wollnerd #11099
    Tudsz egy lehetőleg magyar nyelvű oldalt a G29-ről?
    A Google nem adott megfelelő eredményt. :(