9010












  • qwertrt
    #8770
    Mi a lényege ennek a dolognak?
  • larrylurex
    #8769
    Húúúúha! Valaki nagyon be van pöccenve! Ha minden jól megy, ebből egy Death on two legs (revisited) fog születni!
    Az viszont tényleg furcsa, hogy egy szimpla alázós, de nem különösebben durva cikkre pont Brian válaszol olyan stílusban, amit a magyar politikai témájú online fórumok keményebb kommentelői is megirigyelnének. A legeslegjobb, hogy úgy írja alá, hogy Dr. Brian May CBE. Szupervicces.
  • iroszob
    #8768
    Ez mi?
    "Well, you'd better be as brave as your words, because if you ever come within sniffing distance of me I'll have your guts for garters, you pathetic, arrogant, jumped-up, snivelling little dweeb." Mióta ír Brian ilyeneket?

    A Save Me új verziója nekem addig tetszett amíg az egyébként jóhangú hölgy el nem kezdett énekelni.
  • B0B0
    #8767
    Ez gyanúsan profira sikerült. Nem lehet, hogy valami TV-társaság csinálta?
    Egyébként kurva jó, főleg a Red Special a stúdióban! :)
  • larrylurex
    #8766
    Sok ilyen fan videót!
  • Mein Kampf
    #8765
    Köszi megtaláltam amiket kerestem ,meg még többet is amikröl nem is gondoltam hogy léteznek (live ok).
    A Queen's Special az 1979-81 közötti felvételek válogatása, valoszínő nem mutat ujjat de ezt beszeretném szerezni mert 81-ben jelent meg,és nemhiányozhat semmi. Amiket a halála után adtak ki , azok nemérdekelnek.
    Egyébként megvolt a greatest pix könyv 81 ben adták ki ,meg még valami queen könyv amire nememlékszem, azokat is szivesen ujralapoznám:(
    by
  • iroszob
    #8764
    Ezek közel sem ritka videók, bár a Queen's Special nem rémlik hogy mi lehet. A The Works-re sem emlékszem, csak hogy nagyon rossz a minősége, nézhetetlen. A többi hivatalosan is megjelent, ha linket keresel a WWRY-ra mindenképpen találsz több ezret, ha beírod a keresőbe a torrent vagy dvdrip kulcsszavakat.
  • Mein Kampf
    #8763
    Hi mindenkinek
    Segitségeteket szeretném kérni abban hogy meglehete még szerezni valahonnan ezeket az elég ritka queen videokat???
    -Queen-Magic years video
    -Queen's Special (1979-1981)
    -Rare Live
    -We Will Rock You (1984)
    -The Works (1984)
    -Rock In Rio (1985)
    ezekre a videokra van esetleg link vagy valakinek nincs meg esetleg?
    thx elöre is
  • larrylurex
    #8762
    Most fedeztem fel ezt. A Don't stop me now és a Jealosy eredetileg össze volt nőve.
  • iroszob
    #8761
    Köszönöm szépen, meglátom milyen lesz.
    Ha hinni lehet ennek a jegyárusító oldalnak, telt ház várható.
  • Breki33
    #8760
    Én inkább ezzel értenék egyet

    http://zene.hu/20090823_a_nyulak_magyarul_hallgathattak_a_kiralyno_dalait_avagy_freddie_mercury_emlekkoncert_a_margitszigeten?currentPage=2

    Serban Attila nyilatkozata is nagyon tetszik

    - Nagy Queen rajongó vagy. Gondolom, ez egy plusz öröm volt, hogy felkértek, hogy a kedvenc szerződtől, énekesedtől énekelsz dalokat.
    - Igen. Már nagyon régóta gondolkodtunk Miklós Tibivel azon, hogy a Queen dalai hogyan kerülhetnek Magyarországra. Két lehetőség állt fent. Az egyik, hogy valahol be tudja mutatni a We Will Rock You musicalt, ami nem jött be. Ezt sajnálom, annak viszont nagyon örülök, hogy Tibi összeállította a Queen dalaiból ezt a darabot, amivel egy új formát hoztunk a Margitszigetre. Ez egy szeánsz koncert, ami önmagában nem egy koncert és nem is egy színházi előadás, hanem a kettő kombinációja, egy olyan különleges dolog, ahol emlékezünk Freddie Mercury-ra, tisztelgünk előtte és a Queen együttes zenéje előtt. Borzasztóan örültem a felkérésnek, mert a Queen dalok zseniálisak és fantasztikusak lettek a magyar szövegekkel is. Ez az előadás kárpótol azért, hogy a We Will Rock You-ban nem játszhattam el eddig még Galileo szerepét, ami régóta az egyik álom szerepem. Ha ez a darab nem is a We Will Rock You, de ugyanolyan nagyszerű érzés ezeket a dalokat énekelni, és nagyon szeretjük az előadást.

    - Miért kedvelted Freddie Mercury-t és a Queen-t? Milyen dolgok tetszettek benne?
    - A Queen által játszott zene egy olyan különleges rock zene, ami a mai napig nem nagyon van a palettán, és ami a zenekar fennállása óta nagyon egyedi, nagyon különleges és színvonalas. De ami igazán megfogott a Queen-ben, az Freddie Mercury személyisége, az az energia, amivel ő dolgozott, a hangi kvalitásai, ahogyan énekelte a dalait, hogy minden pillanatban átjött, hogy valami hihetetlen energiával dolgozik.

    - A darabban Freddie Mercury életének különböző állomásait dolgozzátok fel, mesélitek el. Neked melyik jutott?
    - Én a huszonnégy dalból hatban veszek részt. Ez egy nagyon kemény anyag. Jutott olyan sláger nekem, amit már nagyon sokszor énekeltem a fellépéseimen és jutott olyan is, amit még soha. Egyet kiemelnék: ez a Barcelona duett, amit Freddie és Montserrat Cabballé énekeltek a barcelonai olimpia megnyitóján. Az előadásban Szóka Júliával énekelem. Megpróbáltuk nagyon jól prezentálni. Hihetetlenül megszerettem ezt a szerzeményt. Azt el kell mondanom, hogy amikor felénekeltem a lemezemre a Show Must Go On-t, azt hittem nem lesz nehezebb Queen dal, amivel meg kell küzdenem. Nos hát lett, mert a Barcelona nagyon nagy kihívás amiatt, hogy egyrészt klasszikusan, másrészt rockosan kell énekelni. Tehát eklektikus és bonyolult egy kicsit a dal. De nagyon megszerettem és egy óriási kihívás volt. Ezen kívül éneklem a We Are The Champions-t, a Don’t Stop Me Now-t, tehát több olyan dalt, amit már korábban énekeltem angolul. Merőben más magyarul énekelni ezeket a dalokat, mindegyik egy új kihívás lett azáltal, hogy Tibi fantasztikus szövegeket írt rá Szeretem mindegyik dalt, amit kaptam.

    http://zene.hu/20090815_ime_az_igazsag_serban_attila_nem_utanozza_freddie_mercuryt
  • iroszob
    #8759
    Köszönöm, kicsit megnyugtattál. Engem érdekelnek a dalok, meg maga az előadás is, de ha az összes jelenet, párbeszéd ugyanarra a témára van kihegyezve még ha humorosan is, akkor kevésbé.
    Többek között ezt a kritikát olvastam korábban.
  • Breki33
    #8758
    Volt erről is szó, de nem így volt szerintem

    Először anyukája mesélt a kisfiúról aki Zanzibárban álmodozott és a kikötőbe járt, majd az első szerelme mesélt róla (itt céloztak vkire aki úgymond megrontotta), volt olyan rész mikor bevették a bandába -ez kicsit humorosan volt megoldva youtube-n láttam fent is van ez a rész.

    Olyan is volt pl, hogy szaunában a homokos zenekritikus meg két leszbi beszélgettek, a zenekritikus fanyalgott a többiek meg mondták, hogy a Queen-ből még nagy zenekar lesz.

    Volt Mary Austinos rész bővebben a már említett koncertes rész Lisa Stanfield-el, egy barátja mesélt róla, szerepelt Montserrat Caballé is akinek Freddie nagy rajongója volt és mutatták ahogy felkereste és ahogy az olimpiára készült dalt együtt énekelték.

    Aztán szerepelt betegsége, bejelentése a többieknek, egy vidéki hétvége egy barátnál, szerepelt Elton John mint jóbarát és persze megemlékezés róla.

  • iroszob
    #8757
    Ezeknek a dalok közötti történeteknek ugye nem mind "ugyanaz" volt a témája? Hogy egyik meleg bárból a másikba, meg hasonlók. Mert olvastam ilyen kritikát is.
  • Tigrisreka8
    #8756
    Hú de jó :P
  • B0B0
    #8755
    Nekem megvan extraszuper minőségben a vágatlan ;-)
  • iroszob
    #8754
    Most már figyelni kell arra, hogy a tavalyi (többször is leadták a BBC2-n) verzió bár minősége jobb, de erősen szerkesztett, a White Queen-t és mást is egyszerűen kivágtak belőle. Tulajdonképp a leendő hivatalos dvd vágott verziója.

    Ajánlom ezt a nagyon jó oldalt.
  • Breki33
    #8753
    Itt fent van xvid-ben 700 MB

    kb 300-350-el jön

    torrent
  • iroszob
    #8752
    Fél év és jön DVD-n... És lehet hogy koncert CD is lesz.
    Kulcsszavak: "queen hammersmith odeon 1975"
  • lampard99
    #8751
    Queen the legendary 1975 concert kellene MP3 ban HEEEELLLLPP
  • Breki33
    #8750
    Az kicsit drága.

    Én 2500-ért néztem oldalról, majd lehet mutatok saját képet
  • Breki33
    #8749
    torrent nincs
  • iroszob
    #8748
    Most én is gondolkozok rajta.
    Csak nem tudom, hogy a Margitszigeten a Szabadtéri Színpadnál hova érdemes ülni, még nem voltam ott. Teraszon vagy földszinten? Oldalt?
    A jegyárak 4900-8900ft között mozognak.
  • Tigrisreka8
    #8747
    a többit címről ismerem csak :) de sztem utánanézek :)
  • Tigrisreka8
    #8746
    12 :) XD
  • B0B0
    #8745
    Ezen számok mindegyike megvan nekem, de azt furcsállanám, ha ez hivatalos kiadvány lenne. :) Pedig a borító elég meggyőző
  • iroszob
    #8744
    Réka mit ismersz ezek közül? :)
  • NonsenS
    #8743
    Igen. Hol lehet letölteni? Torrent jöhet:)
  • Breki33
    #8742
    Érdekel ez a lemez itt valakit?



    Artist: Queen
    Title Of Album: Queen - Smiles From Under The Crown
    Year Of Release: Oktober 1, 2004
    Label: Galeon Records
    Genre: Rock
    Quality: APE
    Bitrate: lossless IMAGE+CUE +LOG +COVER
    Total Size: 1.01 GB

    Tracklist:

    Queen - Smiles From Under The Crown (B-sides & Rarities)

    Cd 1

    1. Doing All Right (3:51)
    2. Blag (3:13)
    3. April Lady (2:42)
    4. I Can Hear The Music (3:16)
    6. The Man From Manhattan (3:19)
    7. Hallowed Grond (3:58)
    8. Drink Her Away (3:04)
    9. The Man From Manhattan (Back Again) (4:55)
    10. We Will Rock You (Rock Mix 92) (4:45)
    11. Dragon Attack (Dragon's Return Mix) (7:12)
    12. Human Body (Outtake) (3:47)
    13. Emotions In Motion (4:57)
    14. Radio Ga Ga (Re-cut 92) (9:53)
    15. It's A Hard Life (12' Version) (5:03)
    16. Hammer To Fall (12' Version) (5:21)
    17. She Blows Hot And Cold (B Side) (3:18)
    18. Stop All The Fighting (B Side) (3:16)

    Queen - Smiles From Under The Crown (B-sides & Rarities)

    Cd 2

    1. Blues Breaker (12:53)
    2. Star Fleet (8:06)
    3. Let Me Out (7:13)
    4. Thank God It's Christmas (4:20)
    5. Rock In Rio Blues (B Side) (4:30)
    6. Blurred Vision (B Side) (4:42)
    7. A Kind Of Magic (12' ) (6:27)
    8. Love Is A Hero (5:07)
    9. Hold On (3:36)
    10. Stealin' (B Side) (2:12)
    11. Hijack My Heart (B Side) (4:03)
    12. Lost Opportunity (B Side) (3:49)
    13. Love Kills ( 12') (5:16)
    14. You Don't Fool Me ( Dancing Divaz Club Mix 94) (7:05)

  • iroszob
    #8741
    6:00 körülmondja Brian, hogy musicalekből lesznek dalok, mint pl. aI'm not that girl a Wicked-ből. Meg más szerzőktől, de Brian is írt dalokat. Amik nem feltétlenül lesznek újak szerintem, mint ahogy akár ez is az albumon lehet.
  • Breki33
    #8740


    Hatalmas siker, teltházas előadás volt az Egy bohém rapszódiája című koncert a szekszárdi sportcsarnokban, amely a Queen együttes legendás énekesének, Freddie Mercurynak állít emléket.

    Az előadást tavaly nyáron láthatta először a közönség a Budapesti Nyári Fesztivál keretében. A koncert dalokkal és jelenetekkel kíséri végig a halhatatlan sztár életét, a darab írója és rendezője Miklós Tibor. A fellépők között olyan sztárok kápráztatták el a több mint ezer nézőt, mint Tóth Vera, Tóth Gabi, Serbán Attila, Szomor György és Varga Miklós.

    http://www.teol.hu/tolna/kozelet/fergeteges-koncerttel-emlekeztek-freddie-mercuryra-fotok-296034
  • grizzly21
    #8739
    ezek feldolgozasok nem? I love it when you call az egy Feelings szam, az utolso is ismeros
  • qwertrt
    #8738
    Ez tényleg nem rossz... Vajon ki írja a dalokat?
  • Tigrisreka8
    #8737
    :)
  • Breki33
    #8736
    Ja és kint komplett kiállítás volt Freddie-ről és a Fan Club is felvonult, kaptam is tőlük egy képeslapot.

    Készítettem pár képet később lehet felrakom ha jól sikerült és nem gond.
  • Breki33
    #8735
    Szerintem egész jó volt

    Tuladonképpen ez nem csak dalok egymásutánja volt, hanem elmesélték életét és story-ja is volt.

    Az a rész mikor a Wembley koncert után lementek a soho-ba és Lisa Stanfield elénekelte nekik a koncerten nem szereplő számot kifejezetten tetszett.


    Hátul meg három egymás meletti kivetítőn fantasztikus animációk futottak.

    Varga miklós egyébként Elton John-t játszotta és a végén énekelt.

    Kicsit a hangosítással nem voltam kibékülve, de a színpadkép és a fények tetszettek.

    Szval kellemes csalódás volt én csak ajánlani tudom.
  • grizzly21
    #8734
    Hat ez nem tunik rossznak!
  • iroszob
    #8733
    Végre valami Briantől, ami nem a borzakkal kapcsolatos.
  • Tigrisreka8
    #8732
    Én sem voltam ott tavaly nyáron, csak itt ott olvastam ezt azt...kapott hideget is meleget is
  • iroszob
    #8731
    Szerintem meg nem rosszabb, mint amit Brian és Roger csinált az elmúlt közel 20 évben a Queen dalokkal. A Play the game és az In my defence kifejezetten tetszik.