41
Help! Modembeállítások.
  • mikike
    #41
    ezt kicsit még elmondanád érthetöbben?
    akkor én hogy csatlakozom majd?
  • Laalee
    #40
    rakd be hogy lan on keresztul ered el a netet nem pedig modemmel, igy nemfog tarcsazni, ha fel akarsz menni a netre ott a Dial up
  • mikike
    #39
    az explorer/properties/connectionsra gondolsz?
    mert ott be van xelve, hogy never dialing mégis dialol ha kell ha nem
  • Bradock
    #38
    Be kell x-elni a sohase tárcsáz opciót a Beállítások/Telefonos kapcsolat/...Tulajdonságok/Tárcsázás
  • Bradock
    #37
    Multilink megy persze, ha úgy szól az előfizetésed.
  • mikike
    #36
    b. kérdésem:
    minden program ami indításnál a netre menne az kérdés nélkül tárcsáz is, hiába van never dialingon
    hogy kapcsoljam ezt ki
  • mikike
    #35
    tudtok vele MultiLinket?
    megy ezzel a több vonalas belépés?
  • Bradock
    #34
    Intracom netMod fali NT installálása Windows XP alá.
    Sokaknál gondot okozott.

    1. AZ XP-t elinditani, a drivert (Win9x, 2000) feltenni
    2. A NetModon RESET-et nyomni
    3. Az NMsetup.exe programot elinditani [download: http://www.netmod.hu/download/nMSetup.exe]

    Es maris latja az XP a modemet, es le is tudja kerdezni!
    /Egmont/

    Vagy:

    Nos, akkor egy kis tapasztalat megosztas. :) Az elmult par hetben felraktam par xp-t es az ala netmod-ot. Amit leirok minden esetben mukodott. Amikor felraktam az xp-t, megismerte ugyan a netmod-ot, de felkialtojelezte es nem mukodott. Ekkor fogtam es a netmod leirasa szerint a 33600-os (nem 28800!!)standard modem drivert raktam fel es reboot. Lass csodat mukodik. :) A win2000-es drivert nem rakom fel, teljesen felesleges. Ezt kb. 15-20 gepen jatszottam el gond nelkul es azota is tokeletesen mukodnek. Na mara ennyi, remelem segitettem. :)
    /Flashman/


    http://www.netmod.hu/
  • Bradock
    #33
    Részlet a felhasználói kézikönyvből:

    KOMMUNlKÁCIÓ MÁS ISDN MODEMEKKEL

    A netMod-ra csatlakoztatott személyi számítógépek kommunikálhatnak más ISDN modemmel csatlakoztatott számítógépekkel (netMod vagy bármilyen gyártmányú modem). A kommunikáció létrehozásának alapkövetelménye az, hogy a másik modemnek ugyanazt a kommunikációs protokollt kell használnia, mint amit a netMod használ. A netMod PPP, MLPPP, Transzparens PPP és Hang transzparens protokollokat használ, melyeket ez a kézikönyv részletesen ismertet. Figyelembe kell venni, hogy ezen a ponton a netMod nem támogatja az MLPPP protokollt a bejövő hívások esetén. Ezzel a funkcióval a jövőben bővíteni fogják. Az esetleges adatátvítelek esetén az azonos protokollok használata mellett, mindkét számítógépen a megfelelő szoftvernek kell futnia.
    A netMod szoftvere (v2.0) feltételezi, hogy az MLPPP és az ISP között létrejövő kapcsolatkor az egyeztetés ki van kapcsolva. Ha a felhasználó a kapcsolathoz mindkét B-csatornát használni akarja, akkor az atb0 parancsot kell adnia a netMod- nak annak érdekében, hogy egyeztessen a ML-PPP-vel.
    A csatlakozás esetén a számítógép netMod csatlakozásra használt soros portján be kell kapcsolni a Hardver átvitelvezérlést.


    Ha a netMod-ot használjuk az adathívások fogadásához ne engedélyezzük az MLPPP protolollt.

    Tehát az atb0 helyett atb40-et használlj!

    Linkek:
    http://www.netmod.hu/
    http://netmod.fornax.hu/
    http://www.intracom.gr/

  • rage
    #32
    Kérdésem:

    Régebben, mikor hagyományos modemem volt, gond nélkül lehetett modem-modem kapcsolattal játszani
    Most nekem is Netmod-om van, havernak meg az ISDN-es NT.
    Próbáltunk modem-modemes kapcsolatban játszani,
    de vagy ki sem csörög, ha az egyikkel meghívjuk a másikat, vagy nem veszi fel....

    Tud valaki megoldást erre?
    Köszi,
    rage
  • Laalee
    #30
    akor meg minek allitgatod a port sebességet :)))

  • MaTyI
    #29
    Igaz, most mar 1 belso taicom isdn kartyam van,(ezert sem tudom pontosan a sebesseget:)
    MaTyI
  • MaTyI
    #28
    Nekem(tesomnak) soltek k7v+ alaplapom (VIA ApolloKT133 socket-a) es az SHS19 el probalkoztam... ami azt illeti be is jott, mert nekem valami 2***** bitet irt utana ki maxportsebessegnek.
    MaTyI
  • Bradock
    #27
    Sajnos a VIA APOLLO PRO 133A chipsetet nem támogatja.
  • Laalee
    #26
    en ugytudom az összes via csip et tamogatja az a program. legalabbis az enyimet igen kt7 es gép
  • Laalee
    #25
    igen a com portot lehet csak a windows driver akkor se engedi 115 nel feljebb az adatatvitelt... bar lehet elöször turbozni kene aztan a netmod ot telepiteni de nics kedvem szarozni vele.
  • Bradock
    #24
    Én a VIA chipset miatt nem tudom turbózni. (ABIT VT6X4)
    Vagy mégis van megoldás?
  • Bradock
    #23
    Tökéleteses progik, semmi kárt nem okoznak. Saját tapasztalat.
    Végül is ugyan azt csinálják, mint amikor te valamilyen terminálprogram alatt AT parancsokkal állítod be a modem paramétereit.
    Én ezt használom: NetMod Configuration Manager
  • MaTyI
    #21
    Ujabb gepeknel lehet turbozni a com portot!
    Akit jobban erdekel a dolog latogasson el a http://www.netmod.hu/ ra.
    MaTyI
  • Laalee
    #20
    a 9 k egy kicsit sok nem??? :) 64kbit...
    maradjunk a 7-8 nal, perse ha txt t töltesz lehetseges :) amugy nekem az esetek 90% aban 2 vonallal tölt, mind matavval mind elenderrel, csak a serial port nembirja a 128 k t igy 115 a max...
    ja hasznaljatok freestartot isdn nel pillanatok alatt bejelentkezik meg akor is ha terhelt a vonal, stabil és baromi gyors, +minidg engedi a 2 vonalat.
  • Bradock
    #19
    Változó. Egy biztos, hogy itt az Externetnél soha nem megy 128-al, legfeljebb időnként felugrik egy pillanatra. Átlag 8-9 kB/s. Hangsújozom, átlagosan.
  • Bradock
    #17
    Az új drivert kifejezetten a WinME/Win200-hez fejlesztették. Lefelé természetesen kompatibilis.
  • Bradock
    #16
    Igazad lehet, de Kánya Matáv-os és azért az annyira nem az a ledobós fajta. Előfordul természetesen náluk is de nem rendszeresen.
  • Laalee
    #14
    ez a szolgáltatótol is függ, azok is szeretettel ledobnak... amugy inditsd ela mirc et vagy az outlook ot és nefog levágni... hameg üresbe megy nembaj ha levag, hiszen ugyse kellett... es a visszacsatlakozas ugyis max 5 mp.
  • Bradock
    #13
    Az "üresjárati kapcsolatbontás engedéjezése" nincs véletlen bexelve?

  • Bradock
    #11
    ITT megtalálsz minden segítséget a netMod-os problémákhoz.
    Van új driver. Olvasdd el az ottani fórumot!

    További linkek:
    http://netmod.fornax.hu/
    http://www.intracom.gr/

  • Laalee
    #10
    ???
    ezt bővebben...
    amugy en standard 28.8 kent hasznalom a driver semmivel nemcsinal többet csak a nevet csereltek le.
  • Bradock
    #8
    "amugy ninsc a netmodon olyan parancs pl hogy 5 csörges utan ne jelezzen? mert akor megoldana a gondodat."

    Valami ilyenre gondoltam én is, de tényleg nincs ilyen parancs a netmodon.

    Winyocsere végett újratelepítettem a rendszert, de nem hozott változást.

    Van egy érzésem, hogy a WinME a ludas. Hamarosan felteszem a Whistlert. Szerintem azzal menni fog a dolog. Majd meglátjuk...
  • Laalee
    #7
    annomeg modemmel en is probalkoztam ilyennel volt hivomenü meg minden istennyila pl 1 fax 2 es hangüzenet nekem 3 a hangüzenet kispistanak satöbbi... akor meg müködött hogy felebredt igaz ott csak suspend be volt a gep nem hibernalva... talan probalkozz azzal az se fogyaszt sok aramot.

    amugy ninsc a netmodon olyan parancs pl hogy 5 csörges utan ne jelezzen? mert akor megoldana a gondodat.
  • Bradock
    #6
    Ezzel egyetértek. Végülis ez lenne a legkisebb gond, mivel a legtöbb fax újrapróbálkozik, és ekkora már az enyém rendesen betöltődik és tudja fogadni.
    De!
    Hibernált állapotban jön a hívás. Mindegy, hogy fax vagy telefon értelemszerűen felébreszti a gépet. A bibi ott kezdődik, hogy a hibernálásból való ébredés közben lefagy. Gondolom azért mert folyamatosan kapja a hivó impulzusokat amivel egy félig betöltődött program nem tud mit kezdeni. Ugyanis azt, hogy egy bejövő hívás telefon, vagy fax azt a kommunikációs program (jelen esetbe az RVS-COM Standard) dönti el.
    Viszont ha csak megcsörgetem a modemet és a hívást leállítom a gép tökéletesen felébred és a következő hívásnál már fogadja a faxot. Ez ugye nem járható út mert általában nem magának faxol az ember.
    Az érdekelne engem, hogy másoknál ez a dolog, hogy néz ki?
    Az RVS-COM softver magyarországi képviselete azt állítja, hogy a hiba nem az ő programjukba van. Akkor tehát maradt a WIN, a VIA, vagy a júzer hibája.
    Tehát továbbra is maradt a ????????, illetve a készenléti állapotba helyezett gép.
  • Laalee
    #5
    szerintem azert nem veszi fel a geped egybol a fax ot mert idö kellneki mig visszatölti magat a memoriabol...
  • Bradock
    #4
    Szétnéztem ott is, de erre a problemra ott sincs válasz. Márpedig a modem és a program is tudja ezt a funkciót a doksik szerint, de nálam valamiért a lentebb leírt problémák lépnek fel.
  • Laalee
    #3
    szerintem ilyen parancs tuti nincs...

    de nezz it körül www.netmod.hu
  • Bradock
    #2
    ?????????????????????????????????????????
  • Bradock
    #1
    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem az Intracom natMod modem(NT1) beállításaival kapcsolatban.

    Config:
    ABIT VT6X4, PIII 800EB, 256/133MB SDRAM
    Windows ME HU, DirektX 8.1, VIA 4in1 4.30
    netMod softver: RVS-COM 1.70

    Telepítés után működik gyönyörűen minden. Internet OK, FAX jön-megy úgy ahogy kell, üzenetet rögzít stb. Szóval idáig semmi gond.

    Viszont olyan igényem lenne, hogy a gép távollétemben tudjon FAX -ot fogadni készenléti állapotból, vagy hibernálásból felébredve. Itt van egy kis bibi a dologba. A hívásra gyönyörűen fel is ébred a gép, érzékeli is a hívást ami a log-ba meg is jelenik csak éppen nem reagál rá. Viszont ha a ilyenkor újra rácsörgök a gépre, vagy újra küldöm a FAX-ot akkor ahogy az meg van írva, veszi a FAX -ot, vagy rögzíti az üzenetet.

    Az a kérdésem, hogy mi az az AT parancs, vagy beállítás amivel, a hibernált gép elsőre tudná fogadni a bejövő FAX -ot , illetve működésbe lépne az üzenetrögzítő?

    A modem kézikőnyvében, a szoftver honlapján illetve a helpjében ilyen jellegű leírást nem találtam.

    A segítséget előre is köszönöm!

    Bradock