111
Alaplapteszt kerestetik!
  • Bradock
    #56
    Akkor a 3D Mark 2001 mostmár megfelelő pontot ad?
  • leslie75
    #55
    Már egy ideje én is SA6-ot nyúzok és meg kell, hogy mondjam, hogy a kezdeti nehézségek után minden rendbe jött.
    Most jelenleg egy 600-as cerka megy benne 950-en gond nélkül ( ja és csak 1.85-n ). Szerintem igencsak jó választás volt egy BX-es slot1-es alaplap után.
    A bios menüje a már megszokott és jól bevált ABIT-féle. Kíválóan lehet tuningolni a procit benne.
    Viszont egy valami kicsit furcsa nekem ami Protozerg is említett, mégpedig a CAS beállítás.
    A régi BX-es Abit-ban gond nélkül mentek a ramjaim CAS 2-n, míg az SA6-ban azt mondja boot után, hogy ajánlatos lenne ha CAS 3-ra állítanám?!
    Amúgy mind1 mert így, hogy nem tetszik neki akkor is elfut rendesen és semmi gáz vele, de azért furcsa....
  • Bradock
    #54
    Légyszíves az ABIT SA6, SA6R -es hozzászólásaitokat ide írjátok! Jobb ha az információk egy helyen vannak.

    Az "Abit SA6 ? 512 mb ram" és az "Help ABIT SA6 !" témákat ide helyeztem át.

    Bradock
  • Bradock
    #53
    Abit SA6 ? 512 mb ram

    © Bradock tegnap 23:51 | Válasz erre | #12

    A megoldás: Ez nem tud többet 512MB -nál kezelni.

    Memory
    1. Four 168-pin DIMM sockets support SDRAM module
    2. Supports up to 512MB MAX. ( 64, 128,256MB SDRAM)
    3. Support 100MHz,133MHz SDRAM interface

    Még az sem mindegy, hogy azt az 512MB-ot milyen modulokból rakod össze. Szóval ne próbálkozz 2db 256MB-os modullal ha ebből az egyik egyoldalas a másik pedig kétoldalas.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    FAQ
    http://www.abit.nl/english/
    FAQ/Mainboard/SA6R

    Why does my system crash or fail to POST when I try to use 256MB memory modules on Intel 815/815E based motherboards (SL6 /SE6 / SH6 / SA6R)?

    The Intel 815 chipset (and also 815E) does not support 4x4, 8x4, 16x4 or any other x4 memory chips. A wide variety of errors is possible if you try to use double-sided 32MB chip modules or single-sided 16MB chip modules with this chipset, including system crashes or failures to POST.



    © leslie75 2001. jún. 15. 21:07 | Válasz erre | #11

    m2m:
    Nekem is ilyen board-om lenne de még nem próbáltam ki, hogy mennyi ramot tud lekezelni ( sajna ). Most jelenleg 256MB van benne, és azt teljesen jól lekezeli. Ámbátor nekem nem is a rammal lenne gondom, hanem mással ( indítottam is neki egy topikot ). Amúgy szerintem nagyon jó kis lap!!

    leslie75

    © m2m 2001. jún. 15. 14:36 | Válasz erre | #10

    Kezel tobbet is csak per pill anat erre az
    alaplapra gondoltam abit sa6 os ra ????
    Pl acornak is meg a tomatonak is van 815 alaplapja
    ami lekeyel 1,5 gb ot de en erre a konkret lapra gondoltam tehat igy kerem az infot
    :)
    m2m !?!

    © Air 2001. jún. 15. 11:40 | Válasz erre | #9

    Az intel 815-ös csipszete nem kezel többet...

    © m2m 2001. jún. 15. 07:05 | Válasz erre | #8

    Hi emberek en Nem azt kerdeztem hogy menyit kezel a win fos aszt eddig is ok a 512 HANEM AZ alaplap
    ?????? En max win 2000 foglalkozok

    M2M

    © qizzz 2001. jún. 15. 00:41 | Válasz erre | #7

    Please help!
    A keyboard port kiosztására lenne szükségem!


    © qizzz 2001. jún. 15. 00:38 | Válasz erre | #6

    aaaa

    B.G. 2001. jún. 14. 22:54 | Válasz erre | #3

    Itt olvashatod a cikk hozzászólásait:

    A Windows Me nem kezel 512 MB-nál több memóriát

    http://www.supergamez.hu/listazas.php3?id=975249957

    B.G. 2001. jún. 14. 22:07 | Válasz erre | #2

    Elég az 512MB. A Win9x/ME úgysem tud többet lekezelni. A hibát nemrég ismerte el a Microsoft.
    Válasz 'm2m' üzenetére (#1)

    © m2m 2001. jún. 14. 22:01 | Válasz erre | #1

    Kerdezem emberek
    Kinek van ilyen alaplapja tenyleg ( tehat kiprobalta ) hogy csak max 512 mb ramot lekezelni.

    A leiras szerint is

    By M2M
  • Bradock
    #52
    Help ABIT SA6 !

    © Bradock ma 00:13 | Válasz erre | #5

    Amit a "Abit SA6 ? 512 mb ram" topic #12 -be írtam az rád is vonatkozik. Szóval ha két RAM modulod van amiből az egyik kétoldalas akkor az simán bekavarhat.

    Válasz 'leslie75' üzenetére (#4)

    © leslie75 2001. jún. 16. 23:26 | Válasz erre | #4

    ** Bradock **

    Okés próba szerencse aztán majd meglátjuk, hogy történt e változás vagy sem.
    Thx!


    © Bradock 2001. jún. 16. 23:21 | Válasz erre | #3

    A BIOS-t állítsd vissza a gyári értékekre. Uninstalláld a jelenlegi Detonatort, majd indítsd újra a gépet és engedd, hogy a Win "Szabványos VGA kártya" -nak állítsa be. Ha ez megvan telepítsd fel a Detonator 12.41-et. Telepítsd fel(újra) a directX 8.1 -et.
    Aztán majd meglátjuk...


    © leslie75 2001. jún. 16. 21:48 | Válasz erre | #2

    A BIOS-ban már próbálgattam a 2x-es illetve 4x-es AGP mellett is de mindhiába. Próbáltam már a CPU / RAM /PCI értékei mindenféleképp beállítani ( 3 : 3 : 1 vagy 4 : 3 : 1 vagy 4 : 4 : 1 ) de mindhiába. Most jelenleg is a 3 :3 : 1-es beállítás mellett maradok ( ezt ajánlották ). Próbáltam már a chipset features-ben a ram beállításokat módosítgatni de az sem jött be. ( Próbáltam már majd az összes detonator driver-t kezdve az 5.33- tól a 12.60-ig bezárólag mindet. De kis eltéréssel mind ua. hozta ! Próbáltam már szûz win mellett tesztelni, próbáltam már chipset-el vagy anélkül de mindhiába az nyomorult Mark mindíg ua. hozta. Már majd a hajam tépem mert fogalmam sincs, hogy mi lehet a gáz vagy, hogy hol rontottam el valamit. (


    © leslie75 2001. jún. 15. 21:03 | Válasz erre | #1

    Üdv mindenkinek!

    Naszóval lenne egy két kérdésem azokhoz, akik jelenleg is ezt az Abit-ot használják
    Szal most cseréltem le a régi AbitBX6 v2.0-s alaplapom egy Abit SA6-ra. És mindjárt
    némi furcsaságba ütköztem. Mivel a régi lappal a 3D Mark 2001 olyan 2600 körült pontértéket dobott ki, igencsak elcsodálkoztam ( enyhe kifejezés ! ) azon a 980 ponton amit most mértem az új lappal. Minden maradt a régiben ( 7700 GTS, 256MB, Cel2 600@920 + 11.01-es Detonator ) csak az alaplap lett lecserélve és mégis ilyen
    negatív eredményt dobott ki! Kérdésem, hogy vajon miért?? Gondoltam, hogy esetleg egy hibás
    BIOS beállítás okozhatja ( bár ki tudja.. ) ezt a drasztikus csökkenést. Ha netán lenne valami ötletetek, hogy mi is lehet a gáz, akkor azt nagyon szivesen venném.
    Elõre is köszi..

    leslie75

  • Protozerg
    #51
    Megvan a lap. Előnye: fel van készitve a Tualatin magos cpu-kra. Hátrány: eddig lehetett a feszt 1.95-ig emelni, most csak 1.8-ig engedi. Hozzá kell tennem, hogy a VH6II-ben 1.85V kellett, hogy a 633-as Celeron 900-on fusson, ebben elég az 1.8V. Az SA6-ban sehogy sem sikerült a felpörgetés.
  • Dikkma
    #50
    Hogyne érdekelne, ne viccelj már... :)
  • Protozerg
    #49
    Kipróbáltam egy SA6-ot.
    Nem éri meg az árát. Bizonyos apróságok nagyon zavaróak. A VH6-os alaplapok gyorsabbak. 633-as Celeron a VH6II-ben vigan megy 900-on, az SA6-ban meg egyáltalán, és a VIA-sban kihasználható a memóriánál a +33MHz. Ott igy 95+33=128MHz-en CAS2 beállitással megy a memó. Az SA6 100MHz-re állitja és bootoláskor azt javasolja, hogy állitsam CAS3-ra. Vicces gyerek ez a 815-ös.
    3DMAR2000-ben amikor a 4 ill. 8 fényes tesztet csinálja az SA6-ban enyhe akadozás érezhető, ez a VH6II-nél nincs(ELSA ERAZOR X2-DDR).
    Ma fogok kipróbálni egy VH6T nevű lapot, ez már tudja az FC-PGA2-őt. Olcsóbb 2000Ft-al az SA6-nál. Ha valakit érdekel az eredmény, szóljon.
  • Borg
    #48
    Hát BX133 helyett nem is volt sok értelme megvenni... 440BXnél sosem hozol ki te ebböl többet...
  • corleone
    #46
    Nálam már ketyeg egy ideje, és minden ok!
  • Andor PaPa
    #45
    Én csak saját véleményt szeretnék súgni az SA6-ról. Már láttam működés közben, és a tesztek is tetszettek. Nagyon jó az az alaplap. És ahhoz képest nem is olyan drága. Hamarosan alaplapot cserélek, és szinte biztos, hogy ilyenbe ruházok.
  • corleone
    #44
    Az SA6-om érdekes hibajelensége:
    Matrox G400 16M videocardot használok már jóideje, de eddig semmi gond nem volt vele. Mikor áttértem a win 98-ról a Me-re, akkor is ok. volt, de az alaplapcserém után teljesen megzavarodott: a legváratlanabb pillanatokban színes csíkos képernyő jelent meg, az egérmutató helyén pedig egy fekete kocka virított. Több üzletben is érdeklődtem, s azt mondták, az i815 chipes alaplapoknál már találkoztak hasonló problémákkal. Megoldásként a videocard telepítőjének a frissítését javasolták.
    Ez viszont nem egyszerű! Először le kell tölteni a matrox honlapjáról egy uninstall progit, enélkül nem lehet teljesen kiszedni a win-ból a régi progit. Ha megvolt a gyomlálás, utána mehet rá a legfrissebb meghajtó.
    A telepítés óta nincs semmi gondom a vidokártyámmal. :))
  • m2m
    #43
    Hi lenne egy Kerdesem ?

    Az abit SA6 fogadja a ecc ramot ?? vagy melyik ilyen abit tipusu alaplap fogadja a ecc ramokat
    ??

    m2m
  • Bradock
    #42
    A BIOS "Power Management"-be van egy olyan hogy "LPT&COM:" Itt három beállítási lehetőséged van: LPT/COM, LPT, COM, NONE. Válaszd az LPT/COM beállítást. Persze az lehet,hogy az SA6 BIOS-ban nem pont ugyan ez a funkció neve.
  • ACE
    #41
    Dikkma: Visszajön, de a legközelebbi újraindításnál megint eltűnik...
  • Bradock
    #40
    Az "STR (Suspend to RAM)" fórumtémát megszüntettem. Ha már egyszer adott a kategorizált hozzászólások lehetősége akkor feleslegesen ne hozzatok létre topicot!

    Bradock



    A törölt "STR (Suspend to RAM)" topic tartalma:

    © Dikkma ma 17:53 | Válasz erre | #3

    Hát lehet. És ha az Eszközkezelőben frissíted az eszközlistát, akkor visszajön, nem?
    Törlés Szerkesztés

    © Borg ma 17:40 | Válasz erre | #2

    VAN ABIT SA6/R fórum topic, légyszives abba a további hozzászólásokat, köszi.
    Mod.
    Törlés Szerkesztés

    © ACE ma 16:56 | Válasz erre | #1

    Na már most nekem SA6-om van és szeretném használni rajta az STR (Suspend to RAM) funkciót. Na már most ha bekapcsolom ezt BIOS-ban, és szépen lesuspendelem a gépet, ki is kapcsol szépen, utána be, de akkor már nincs Egér, fel kell rakni újra, és most már minden elindításnál fel kell rakni, még ha nem Suspend-el állítom le akkor is. Mit lehet ezzel tenni? Lehet az a baj, hogy Serial egerem van, és nem PS/2?
    Törlés Szerkesztés
  • ACE
    #39
    Na már most nekem SA6-om van és szeretném használni rajta az STR (Suspend to RAM) funkciót. Na már most ha bekapcsolom ezt BIOS-ban, és szépen lesuspendelem a gépet, ki is kapcsol szépen, utána be, de akkor már nincs Egér, fel kell rakni újra, és most már minden elindításnál fel kell rakni, még ha nem Suspend-el állítom le akkor is. Mit lehet ezzel tenni? Lehet az a baj, hogy Serial egerem van, és nem PS/2?
  • Coine
    #38
    Asus CUSL2-C = i815 EP chipset

    1et értek Dikkmaval :)

  • Atus
    #37
    Bocs, rosszul írtam.
    Az ABIT SA6R az i815EP chipkészletű.
  • Dikkma
    #36
    Mondjuk egy VIA Apollo Pro133 (még csak nem is A!) chipsetű alaplapot botorság volna összehasonlítani egy i815-ös chipsetű alaplappal...
  • azazel
    #35
    fura
    az sa6 meg i815EP ???
    mert ez biztos, nekem ilyen van
  • Atus
    #34
    ABIT SA6R az i815E chipkészletű.
  • Atus
    #33
    Nem összekeverni! i815, i815E, i815EP az 3 különböző dolog!
  • Coine
    #32
    Ok, hiszek nektek, ez furcsa, nem is olyan rulz az Asus CUSL2-C ??

  • Borg
    #31
    Hát ha most mindenáron i815 alaplapot akrnék venni, biztos hogy SA6 SA6R alaplapot vennék, azáruk sem tul magas, és sokkal megbizhatóbbnak bizonyultak az ASUSoknál mióta a számitógépes témát nyomom. Nemrég került pl a céghez egy ASUS P3V133 alaplap, amitöl össze széjjel fagy a gép minden baja volt, és ez már a 2 ilyen ASUS alaplap volt 1év alatt. ABITokkal semmi ilyen gond nem volt még, SA6 került a ASUS helyett az emlitett gépbe azóta semmi baja, p3 750el.
    Szerintem az ASUS "megbizhatósága" mellett pofátlanul magas árat kérnek érte.
    Gondolkodok erösen itthonra is egy SA6Ren, de igazábal sajnálom a kiforrott BF6omat lecserélni erre, inkább várok még aztán majd veszek P4es systemet, ha kijönnek az ujak. De kétségtelenül i815böl az ABIT SA6/R a legjobb választások.
  • corleone
    #30
    Nos, olvastam néhány hozzászólást itt a forumban, (pl. a CUSL2-C tesztre reagálókat), megnéztem néhány nemzetközi tesztet a neten, s megpróbáltam összevetni az Abit sa6-al. A Computer panoráma 2001/3-as száma is foglalkozik a CUSL2-vel (bár ez nem cusl2-c, de nem hiszem hogy nagy különbség lenne. pl. az alaplap fotója tök ugyanaz mint a Chip magazin hasonló tesztjében- 2001/4).
    A CP. stabilitásra és sebességre nem a legjobb értékeket adta az Asusnak, csupán átlagost. Ezek a számok az Abitnál is hasonlóak a Chip tesztjében is (itt már CUSL2-C), bár itt már a mezőny elejére sorolják mindkét alaplapot.
    Részleteiben hol az egyik, hol a másik jeleskedik, úgyhogy nem tudtam dönteni. A Chip viszont említette, hogy a teszthez kaptak egy alaplapot, ami gyakran fagyott, problémák voltak vele, s cserét kellett kérni. Ez viszont már nem mutatta az előző hibáit. Felhívtam a teszt készítőjét, s rákérdeztem: melyik volt az? (ugyanis az ujság nem nevezte meg)
    Az Asus lapja volt, tehát ezért döntöttem az Abit mellett. Eddig semmi bajom vele, hosszútávon majd elválik...

    A proci: PIII 733/256/133
    Mindenhol azt írják, hogy sokkal jobb a teljesítmánye a PIII-nak a dupla belső mem. miatt, de azt konkrétan még senki nem tudta megmondani, hogy ezt én mikor tudom kihasználni. Mivel eddig csak Celeronom volt, ki akartam próbálni egy normál P.-t is, mi a különbség. Tuningolni ugyan csak minimálisan lehet, de én nem is akarom. (Nem emiatt vettem a softmenu III-as Abitot.) Ha egyszerre több alkalmazást futtattam eddig (13-18), a rendszer gyakran fagyott (főleg az explorer). Lehet, hogy semmi köze hozzá a procinak, de most nincs ilyen gondom. A grafikai progikban lényegesen gyorsabb a munka, játékra pedig nagyon ritkán használom a gépet. Öszzességében nagyon elégedett vagyok az Abit Sa6-PIII 733 párosítással.
  • Coine
    #29
    Kik beszéltek le a CUSL2-C-ről ?????
    Más: mért EB-s P3-at vettél?? Nem akarsz tuningolni?
    700E vagy 750 E ??
    mind1, te pénzed...

  • corleone
    #28
    Az ASUS-ról sokan lebeszéltek (CUSL2-C), az Abit-ra sokan rábeszéltek (SA6), úgyhogy megvettem. Mellé egy PIII 733/133-at. Csak két napja nyúzom, de nagyon megy a kicsike :)) Úgy tűnik, nem volt rossz választás. Hosszabb távú tapasztalataimat majd közkinccsé teszem.
  • azazel
    #27
    Én most vettem egy SA6-ot 30e +áfa pénzért kb. egy hete. Előtte via chipsetes alaplapom volt, de az ****************************************************************** szar volt. A Viper II úgy 1200 pontot hozott ki vele. Most betettem ezt, fura mód 3500 pontot a 3D2000-ben. Ennyit a rohadék via-s alaplapokról.
    Szóval. Szerintem a raidnek semmi értelme sincs az otthoni felhasználók számára, szerintem baromság mindent duplán tárolni. Ezért is vettem meg a 10e-rel olcsóbb SA6-ot. A különbség a raid, és a sima SA6-on csak 2 IDE port van. Kb. ennyi.

    Az alaplapon egyébként ugyan az i815ep solano chipset van, mint a cusl2-c -n, és ezen sincs integrált vga. Az viszont nagyon jó, hogy van rajta SoftMenu III, ami rohadt jól használható.
    Én nagyon megszerettem ezt az alaplapot, neked is csak ajánlani tudom. Olcsóbb az ASUS-os tesójánál, de az Abit nem csinál szar dolgokat.
    Ha a helyedben lennék, én SA6-ot vennék. Olcsó és kurva jó.
  • liogreen
    #26
    udv,

    Ami a sebeseget illeti, sandraval merve a Maxtor magaban 21000 korul, a quantum 17000 korul hozptt, egyutt raid-en (strip) 10000 korul, ez egy kicsit nagy kulonbseg nem de, de meg probalkozom, most talan sikerul majd ket maxtorral tesztelni.

    addig is koszonom a valaszod.
  • Dikkma
    #25
    2 ide, 2 raid.
    liogreen: a mirror a tükrözéses mód, stripbe elvileg gyorsabb, de hogy mennyivel azt nem tudom.
    Amúgy gondolom, így (egy Quantum, egy Maxtor) a lassabb határozza meg a sebességet (raid stripbe).
  • liogreen
    #22
    udv,

    udv,
    Dikkma:most tesztelek egy SA6R-t, maxtor 20GB 7200, quantum 20GB 7200 vinyokkal, de megmondhatnad hogy melyik bealitassal lesz gyorsabb (stripp, mirror, stb), mert nekem a sima gigabyte 2000+ ide joval gyorsabb egy maxtor mint igy raiddel a ketto.
    amugy az alaplap nagyon jo, s ami a CUSL2-ot illeti, annyira nem jo, gyakran meg a kikapcsolas ellenere is mukodni akar s nem ohajt megpiheni.

    elore is kosz a tippet.
  • Dikkma
    #21
    Két üzemmódban lehet használni: vagy ugyanaz az adat kerül egyszerre mindkettőre, tehát ha egyik elszáll, ott van minden a másikon; vagy egyszerre írja a chip mindkét ugyanolyan vinyót. Ekkor egyik bit egyik vinyóra. másik másikar került, és fésűsen összeilleszthető.
    Előnye a sebesség, és a processzortól való kisebb függés, mint az ide eszközök esetében. A raid akár 50%-al gyorsabb is lehet, mint ugyanannak az alaplapnak az ide-je...
    Hogy 10-et megér-e, azt neked kell tudnod, de nem szokott ennyivel többe kerülni. Kb. 5e ft szokott lenni a felára.
  • corleone
    #20
    Bemegyek az üzletbe, hogy megrendelem. (SA6) Kiderül, hogy hiánycikk, 1 hónapig ne is keressem. Persze SA6R az van, de minek? Megér 10e plusszt a raid? A kereskedő szerint adattükrözésre való, tehát ha 2 vinyóm van, és az egyik elszáll, a másikra kerül minden... De ha minden ok akkor a raid szart sem ér? Mindenesetre egy embert nem találtam még, aki meggyőzően el tudta volna mondani a RAID chip lényegét. Pedig beszéltem sok szervizessel. A legtöbbnek gőze nincs róla, mire jó...
  • Coine
    #18
    Asus CUSL2-C az nagyon császár!!!!!!

    i815 SOLANO 2, EP chipset, nincs benne a szar integrált vezérlő...KIRÁLY!!

  • corleone
    #17
    A www.anandtech.com-on egy teszt a maxi 10-ből 7,5-öt adott az ABIT SA6R-nek, viszont az ASUS CUSL2 9 pontot kapott. Ez azért különbség! Itthon viszont még nem tesztelte senki, pedig az ABIT SA6R nem "mai gyerek"!
  • Borg
    #16
    Note: Utolsó beirásban az igazság, ideje visszatérni a topic témájához!
  • corleone
    #15
    ok, de a lényegre még mindíg nem kaptam választ:
    -ABIT SA6R, SA6-ot láttatok már működés közben?
    Mindenféle földi jóval tele van a gépem: mobilrack, DVD, stb., mégsem raid-es, pedig jól megy benne minden. Mi változik, ha raid chip is lesz az alaplapon?
  • Coine
    #14
    Budapesti Piac, Április 11.

    Mikland:

    Asus P4T : 59900+Áfa

    Ja és csak Asus-t érdemes venni, mert ezzel jól lehet tuningolni és ez a leggyorsabb lap.

  • Coine
    #13
    Nem kell Rambus-os alaplapot venni, mert adnak a dobozos procihoz is 128-at.

    Lehet venni Rambus nélkülit 60+Áfáért, kb...