111
Alaplapteszt kerestetik!
  • [Jakuza]
    #111
    Osszeraktam egy kisgyereknek, egy ST6-t, Tualatin 1,2GHz-es procival, de valami nem stimmel, mert a 133MHz-es RAM-ot 100MHzeskent hasznalja es ezert sokszor fagy a gep. A BIOS-on belul a beallitasi lehetoseg szurke, tehat nem lehet kezzel allitani.
    Valakinek van valami otlete, hogy lehet felismertetni a lappal, hogy 133as RAM csucsul benne ? Termeszetesen nem szeretnek RAMot venni, mert amugy ennek sincs semmi baja, csk az ST6 haklis ra.
  • bigapó
    #110
    kösz, majd beírok, ha megvan a kártya:))
  • czky
    #109
    Én az FX5700-re szavazok!
  • bigapó
    #108
    OK. Kösz a segítséget.

    Már csak annyit, hogy a Geforce FX5500 vagy az FX 5700 a jobbik?
  • czky
    #107
    Pontosan. Baj nem lesz ha megveszed.
  • bigapó
    #106
    mert nem tudja kihasználni az alaplap igaz? Viszont a későbbiekben kiindulásnak nem rossz(van egy közepesen jó videókártyám)
  • czky
    #105
    A 8x kártyák általában tudják a 4x agp-t. Nem lesz a legjobb a kártya teljesítménye, az biztos. Működni biztosan fog...
  • bigapó
    #104
    tehát, ha egy 8x AGP-s kártyát rakok bele, lehet, hogy nem tudja "használni"?
    vagy csak nem használja ki a kártya maximumát és lecsökkenti az elérést 4x-re?
  • czky
    #103
    1x/2x és 4x AGP sebesség (1.5V/3.3V videokártyát igényel)
  • bigapó
    #102
    Hi!

    Remélem valaki még olvassa ezt a topikot!!!

    Ez az alaplap hányszoros AGP-vel rendelkezik? megvan a 8x-szoros vagy csak 4x-szeres? Valaki nézze már meg legyen szíves (ha ilyen van neki), a mellékelt kis füzetben. Vennék egy új videókártyát és nem tudom, hogy bele lehet-e rakni?
    köszi előre is.
  • pista
    #100
    A foglalat biztosan jó.
  • Borg
    #99
    Elvileg van olyan northbridge ami tudja a tualatint. 2 féle van, vagy ez egyik van a lapodon vagy a másik. 50-50% az esélyed hogy támogatja. Viszont azt nem tudom, hogy a foglalat jó e, és a megfelelö voltot is tudja e adni neki...
  • azazel
    #97
    Valaki tudja meg nekem, hogy az SA6 bírja-e a Tualatint!
    Írtam a customer supportnak, de nem válaszoltak.
  • Atus01
    #96
    Nem ezt kérdezte.
  • Borg
    #94
    3:3:1
    és
    4:4:1 van, ha 100Mhz vagy nagyobb (4:3:1) az FSB
  • Borg
    #93
    Ilyen beállitási lehetöség nincs 100Mhz-es FSB procihoz SA6/Ren, ez baromság!
  • Atus01
    #91
    cpu:mem:pci
  • Atus01
    #90
    3:4:1
  • Pheel
    #88
    Nekem Abit BE6-II-m van, azzal is gyakran előfordul, hogy 1-2 tizedes eltérést produkál, de ennyit azért nem...
  • Borg
    #85
    Aki az AC97es hangcuccal küzködött, mert recsegett neki, annak ajánlom hogy uninstallja a w98as drivereket és tegye fel a CDn található w95 drivert, ami nem recseg és SB emulgelátort is ad:)
  • Borg
    #82
    UI: A proci BOXos, és SL462.. 1.6V
  • Borg
    #81
    Hát igen, ez a különbség AMD és P3 közt, az AMD elég, a pIII meg birja/leszabályozza magát. De ez nem ide tartozik. A másik dolog, nekem egy 750/100as cB0 procim van, amire az overclockersen azt irják 1000-1100ig huzhato leghutésell. Na most tudomásom szerint a FOP38 a legjobb rotor, vettem is, de 120FSB felett 1.85el is instabil, kilépeget meg minden baja van... Elvileg a ramok birják, az alaplap meg ugye adott, akkor mi lehet a probléma? Ja és ha rátettem a FOP38at még tuningal is 33C volt a proci videolejáccás közben...csak hát olyan a hangja mint a ruszki rakétának, szal vissza lesz szabályozva 5Vra, aztán majd meglátom mit produkál... Mások mennyire tudtok ezzel az alaplappal tuningolni?
  • mainruler
    #79
    Alapfeszkón (1.7) 133 hekyett megy 142-n, de (egyelőre) FOP-om nem lévén (a "Polír" topic hozzászólása haverom gépének ismeretén, és HALLGATÁSÁN alapszik) egyelőre nem akartam a feszkón állítani, mert így is felmegy néha 59-60 fokra pl. tömörítés közben, ami nem éppen egészséges...
    Szal én is csak akkor nyilatkozom, ha lesz FOP38, de egyelőre pozitívak a tapasztalataim.
  • Borg
    #78
    Tuningal kapcsolatban mik a tapasztalatok?
  • Borg
    #77
    Ezen nem használom, itthon live van, csak a cégesen szorulok az AC97re sajna. De azért elég tré mindenesetre, hogy ilyen abit cuccos, és nem tökéletes... azt a CASt viszont meg kell oldani valahogy, talán majd ha nekiállok tuningolni a procit, ha lesz valami batárabb rotorom hozzá...
  • mainruler
    #76
    Hmm...az nem rossz!
    Elolvastad az AC97-es hozzász.?
    Azóta még érdeklődtem, és tényleg úgy van, hogy amelyik recseg, az stabilabb. Megjegyzem, elég nagy idiótizmus...
  • Borg
    #75
    de nekem BF6ban ment CAS2vel, és ott is 30%kal nagyobbat irt a sandra már az 1ghz nál...
    amugy nem rossz a lapka, 3dmarx2001ben +300pont a BF6hoz képest...
  • mainruler
    #74
    Ja, PIII 866@923 MHz.
    És nekem nem állítja vissza 3-ra, csak erősen károg, hogy állítsam vissza.
  • mainruler
    #73
    Ezt mát többen is sérelmezték, én azt tudnám erre mondani, hogy jelenleg a SiSoft szerint RAM-jaim teljesítménye 15-20%-kal jobb, mint egy 1GHz-s PIII-nak, tehát ezek után azt csinál nálam a BIOS, amit csak akar... :)))
  • Borg
    #72
    Fejlesztettem SA6R-re, kérdés mért rakja vissza a ramot CAS3ra mikor én azt mondom neki hogy 2-2-2?
  • mainruler
    #71
    Szerintem (a hozzászólásod feletti két szekció ellenére is :D) sokkal jobban megérte volna SA6-ot venned, mert az ASUS iszonyú drága (elvileg a stabilitás miatt, de esetünkben inkább a labilisság miatt, mert sokkal megbízhatatlanabb, mint az SA6) és szikrányival sem nyújt többet az SA6-nál, sőt!!
  • mainruler
    #70
    Azt én sem, de egy az egyben ezzel a problémával kűzdök, megspékelve némi játék közbeni recsegéssel is! DE: Azt kell mondjam, örülhetünk, hogy ilyen, mert haverom AC97-e totál "recsegésmentes", viszont nem bír el minimális tuningot sem! (Nekem a PCI clock most 142 MHz, neki meg már 80 körül fagyogatott!! Szóval inkább örüljünk, hogy recseg, de legalább lehet húzni! :D)
  • Borg
    #69
    Ez a szar AC97es hangkártya nektek rendesen megy az SA6on?
    Mer itt folyton berecseg bizonyos hangok után, és le kell állitani az MP3 lejáccást is hogy utána normális legyen ujra. Nemtom mitöl van ez.
  • corleone
    #64
    Ilyen szívást!!!
    Volt egy BH6-om, néha jó volt a soros portja, néha nem. Vettem egy SA6-ot, totál használhatatlan com porttal. Visszavittem, kaptam egy SA6R-et ráfizetéssel. Hol működött a soros p. hol nem. Vittem vissza, de előtte egy hétvégén át minden alkatrészét kicseréltem a haveroktól kölcsönkértre, a winyót leformáztam, a CD meghajtót, a floppyt kiiktattam, stb. Ugyanúgy szar volt. Egyedül a tápegység maradt mindig ugyanaz. A szervízben kicserélték, jó lett a soros port! Az érdekes csak az, hogy minden jó volt a gépben, nem fagyott, szóval tök jól ment. Csak a com port szarakodott. Ki érti ezt??? Szívás!
  • corleone
    #62
    SA6-nál nem működött. Kaptam cserébe egy SA6R-et (persze ráfizettem), az meg akadozik. Hol látja a gép a soros portot, hol nem. Viszem vissza :(
    Felhasználás: külső modem, egér, mobil, stb.
  • leslie75
    #61
    ** corleone **

    Mi a gáz a com portokkal? Mondjuk én alapból letiltottam mind a kettõt ( irq-k miatt ) szal nem használom.
    Szóval mi a gáz vele?
  • corleone
    #60
    A soros portot ellenőrizzétek! (com1, com2)
    Én nagyon kifogtam. Részletek késöbb...
  • leslie75
    #59
    Egy kis tuning után Cel2 600@954 12.60-as detonator: 2645 score.
    Azért ez sem rossz....
  • Bradock
    #58
    Ez egy reális pontszám.
  • leslie75
    #57
    ** Bradock **

    Igen mostmár úgynézki, hogy igen. Csak az a gáz, hogy fogalamam sincs, hogy mitõl javult meg. Most a Mark 2001 teszt 2510 ponot ad. Ami szerintem elfogadható.