8396
  • PiszkosFred
    #8316
    Mentsegukre legyen szolva, hogy a SoU es az NWN alap sztorija egy idoben jatszodik (egy picivel kesobb startol, amikor mar Neverwinterben kitort a jarvany, de a 90%-ban kb egy idosikon), igy valahol ertheto, hogy nincs sok atjaras vagy kovetkezmeny. Viszont a SoU es a HotU mar mas, ott mar lesz kapcsolat.

    Ha jol elmlekszem, direkt keri is a rendszer, hogy jobb, ha uj karaktert kezdesz, de persze ha akarod, lehet importalni is.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.07.16. 15:07:39
  • Daermon
    #8315
    Közben utána olvastam és, ha jól látom, akkor a 2 kieg (SoU és a HotU) teljesen külön sztori, így ezekre nincs hatással semennyire az eredeti kampány, hiába van importálva a kari. Erre nem emlékeztem már :) Ez azért egy kis fekete pont.
  • Daermon
    #8314
    Aribeth románc miatt érdekes igazából.
  • Daermon
    #8313
    Végeztem az alappal :)
    Most nem emlékszem, hogy a kiegekben van bármi reakció az alapjátékban elért tetteimre? Vagy nem muszáj tovább vinnem az alapjátékban lévő karim, és kezdhetek újat nyugodtan.
  • PiszkosFred
    #8312
  • Daermon
    #8311
    Egy kicsit újra Neverwinterben :)
    Kari

    Utoljára szerkesztette: Daermon, 2017.07.11. 19:48:24
  • kraven54
    #8310
    Helomas,Druud egy picit régebbi :)
  • MarkBlade
    #8309
    Bakker de rég volt.. Ott a banda. Szép idők.. RIP.. :(
  • silverchain
    #8308
    Helomas-t, Druud-ot nem látom:) Vagy az egy régebbi világ?
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2016.08.19. 00:04:44
  • kraven54
    #8307
    Egy kis nosztalgia

    86.59.146.183:5121 Dalakora

    Megvannak a régi 6 éves karik :)

    Karakter nevek

  • TVelvet
    #8306
    No fent vagyok én is :)
  • TVelvet
    #8305
    DEZSÍÍR! :)) KÖSZI!
  • Eow
    #8304
    http://www.dalakora.com/?page_id=72
    mi itt játszunk
    Dalakora US
    4-5 magyar néhány olasz sok amcsi:) nagyon rendes banda de időeltolódás miatt fura időpontokban vannak fenn a többiek.
    faszányosan fejlesztgetik, már Obsi-ban is van több sziget küldi, stb.
    üdv
    Eowieldarkmage
  • TVelvet
    #8303
    Sziasztok! Valakinek megvan a Dalakora PW modulja?:) Esetleg valahova közzé tudná tenni? Régi emlékeket szeretnék újra átélni.:)
  • steweee
    #8302
    engem érdekel. de csak december első két hetében. akkor leszek szabin. ünnepek hetén is tudok majd sztem játszani, de csak esténként
  • pjboy091
    #8301
    Mennyi ember várható kb? Ha van közösség, akkor lehet felpakolom. :)
    Utoljára szerkesztette: pjboy091, 2015.10.31. 14:56:33
  • ganxtave
    #8300
    Ha valaki még játszik ezzel a régi, de még mindig élvezetes játékkal:

    Lost Dales szerver:

    Oktober 31.től este 20:00-tol elérhető, ujra, szerepjáték szerver. 24/7-ben. Várunk mindenkit szeretettel.. :)
    Info: lostdales.hu
    Utoljára szerkesztette: ganxtave, 2015.10.30. 23:56:15
  • Jaqen
    #8299
    Hali. Létezik olyan grafikát tuningoló mód a játékhoz ami használható a magyarítással? Köszi előre is.
  • nwn1
    #8298
    Lost Dales szerver


    * hétköznap 17:00 órától
    * hétvégén 14:00 órától



    never.dlinkddns.com:5121

    Hakok letölthetőek: Lost Dales Fórum

    vagy a régi helyről is: nordock.atw.hu
    Utoljára szerkesztette: nwn1, 2015.06.11. 20:04:35
  • Chipii
    #8297
    SOU jellegében más, az 1. szinten indul, és nagyrészt alacsonyabb szintű karival kell játszani, pont ezért induláskor nehezebb szerintem, viszont hangulatos.
    HOTU az szerintem könnyű, 15. szintről vagy OC-ben befejezett karival mész, atomtápos cuccokat lehet szerezni, csak nagy ritán akad 1-2 komolyabb ellenfél.
    1-1 végigjátszást mindkettő megér.
  • nearo
    #8296
    naja, oc még egy félrefejleztett karakterrel is vihető... hotu meg sou viszont nem volt még meg, azok mennyire nehezek/élvezetesek oc-hez képest?
  • Chipii
    #8295
    Amúgy biztos, hogy mindenképpen az OC-vel akarsz játszani? Ha még nem próbáltad, a Tortured Hearts 1-2 modokat, zseniálisak, de vagy 80 óra játékra készülj darabonként. http://torturedhearts.com/nwnmods
  • Chipii
    #8294
    Bárd az szerintem felejtős single kampányban, mert pont a csapathoz adott hangulati elem hiányzik, szólózni se épp ideális. Részemről én mindenféle pap kombókat szeretek csinálni, de az overkill az nem kifejezés OC esetén, persze az ember igyekszik nehezíteni a gamet (difsettings.2da-ban a maximális 255%-ra emelni a max szint alap sebzését). Még a legsikeresebb próbálkozásom az volt, amikor a encdifficulty.2da-ban az encounter szinteket 9-re, majd 99-re emeltem, na ott a 12 level 2x-es lich elég kemény tud lenni:D Sajnos nem minden csata encounter jellegű, és így pont a vége felé lesz túl könnyű.
    Pont ezek miatt toltam mágust is, azzal legalább az alacsonyabb szinteken meg kellett szenvedni picit.
  • nearo
    #8293
    Agyonbuffolt peteket egyébként inkább wizard/cleric/druid mellett tudnék elképzelni, sorcinak nemhiszem, hogy jutna elég spell buffokra meg ölésre is.
    Confusion sorcival? Hát nemtom... az jobban illik sztem a pepecselős wizardhoz, aki kipróbálja a létező összes spellt legalább egyszer.
  • nearo
    #8292
    Jó, nem is tudom miért írtam ezt egyébként :)
    Valóban, ezt az arcane spellcasteres vonalat végig kéne vinni egyszer... az meg wizard, bard vagy sorci. Sorcival nekiálltam már párszor, de 2. fejezetnél sose vittem tovább. Bardom sose volt, és még ötletelés szintjén is csak keverve tűnt fel AA-hoz vagy RDD-hez. Wizarddal meg nincs kedvem folytatni most ezt az öldöklőst... Hát ebből a háromból vagy egy új wizardot csinálnék, vagy egy sorcit. Vagy egy bardot? :D
  • steweee
    #8291
    ennek vmelyik gyári kampány elkészült a második rész motorja alá ? mert a baldur gate igen (bár az nem OC) de az is elég nagy konverzió volt
  • Chipii
    #8290
    Nem írtam, hogy nem unalmas, ennyi erővel minden az, egy harcos meg üt magától :) De azért ennél több variációs lehetőség van, ott van még Firebrand, Horrid, meg néhány alacsony szintű: confusion, Black Tentacles, Ice storm, és ezeknek maxos meg empowered variációja, és akkor még nem beszéltünk a rogyásig buffolt summonról vagy dominált szörnyről. A lényeg, hogy a sorci pepecselgetés nélkül játszható wizhez képest, és van pár mágus specifikus szál OC-ben, szóval egy végigjátszást megérhet.
  • nearo
    #8289
    sorci nem unalmas? ILMS-t meg IGMS-t spamelni folyamatosan? :D
  • Chipii
    #8288
    Akkor wizard helyett kezdhetnél egy pure sorcit, azzal kevesebb a vacakolás, és jobban is darál. Teljesen más a játék, mint egy harcos jellegű karival :)
  • nearo
    #8287
    Basszus, kétszer végigjátszottam már OC-t, de most megint kedvet kaptam hozzá :)
    Nem is tudom mivel kéne... talán egy ranger. Vagy egy monk. Vagy egy cleric.
    Amikkel végigértem az egy alakváltós druid volt egy monk szinttel felturbózva, meg egy alapvetően fighter kari egy pár rogue szinttel és skillel keverve. Van még egy pure wizard, amivel 3. fejezetnél tartok, de azzal most nincs kedvem bohóckodni. Ott az az alapelvem, hogy mindent megölök, ami a szemem elé kerül, és meg tudom ölni :D
  • nearo
    #8286
    hmm, érdekes... nemtom, de általában a kulcsoknak működniük kéne, ha csak simán kattolsz az ajtón
  • tigeroo
    #8285
    utánaolvastam, bakker. a riddle kulcsot megtalátam de nem nyílt ki az ajtó magától mikor rákattoltam, nekem meg eszemben sem volt használni a kulcsot az ajtón.
  • nearo
    #8284
    hát ha megcsináltad már a kapcsolódó küldetést, akkor vissza nem tudsz menni
  • tigeroo
    #8283
    charwoodi kastélyba be lehet menni?

    durván hangulatos volt az a falu, a hideg rázott amikor kiderült a "csattanó" a zavarodott idegentől...
  • tigeroo
    #8282
    szoktam menteni is, de nincs kedvem próbálkozni visszatöltögetni mentéseket. ugye ez elég hosszú dungeon volt. inkább csítelek (amúgy ha megidéztem a konzolból akkor is így eltűnt he-he)
  • nearo
    #8281
    Hát... van a csúnyábbik megoldás, hogy adsz magadnak 500 xp-t meg 500 goldot, és meg van oldva, annyi a szépséghibája, hogy nem tűnik el a quest. Aztán hogy ennél szebb megoldás van e azt nem tudom...
    Esetleg ha nem túl régről van egy korábbi mentésed azt megpróbálhatod, hogy onnan újrajátszod. Autosave-t pl meg lehet nézni, hogy hol volt legutóbb, rémlik, hogy ott cretor ruins-ban kell lennie egynek.

    Érdemes amúgy szerintem 2-3-4 külön mentést pörgetni bizonyos időközönként (pl új területre belépés előtt, vagy nagyobb bunyók előtt/után), és nem csak quicksave-el menni végig. Egyszer úgy jártam, hogy quicksave közben jött pont egy áramszünet, és amikor megpróbáltam visszatölteni, nem ment. Hát nem örültem neki...
  • tigeroo
    #8280
    csíttel meglehet valahogy oldani?
  • nearo
    #8279
    ez izgi... valami bug lesz, nem szabadna eltűnnie, amíg be nem fejezted a küldit, max utána
  • tigeroo
    #8278
    sziasztok

    act2-ben járok, most pucoltam ki a creator-ok tanyáját a troll bányák alatt (what lurks below..quest)

    jax-nek az archeológusnak vinném vissza a könyvet, erre a pofám előtt (amikor már előtte vagyok) benyögi hogy "im off for waterdeep. excuse me" és elteleportál?

    ilyenkor mi a fasz van? neten erről semmi leírást nem találtam hogy hol lehet utána megtalálni.
  • nwn1
    #8277
    Lost Dales szerver


    * hétköznap 17:00 órától
    * hétvégén 14:00 órától


    never.dlinkddns.com:5121

    Hakok letölthetőek: Lost Dales Fórum

    vagy a régi helyről is: http://nordock.atw.hu

    (bocs az előző bejegyzésért... )
    Utoljára szerkesztette: nwn1, 2015.05.03. 01:28:55