8396
  • amikkamakka
    #8356
    Én anno a Dalakora magyar szerveren játszottam, esténként nem volt hely (igaz ha jól emlékszem max 20 fő játszhatott akkor egyszerre) Volt egy össze szokott társaság, ha volt fent DM akkor ő "mesélt" nekünk, de később már mi is szerveztünk kalandokat a kiskariknak, vagy az új embereknek. Aztán a DM-eknek kezdett elszállni az agyuk, felesleges szándékos szívatások karakter törlések, felszerelés elkobzások után meguntam és átpártoltam az akkor pár hónapos World of Warcrafthoz.
    Utoljára szerkesztette: amikkamakka, 2017.12.04. 13:21:14
  • PiszkosFred
    #8355
    > Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki online tolta volna NWN-t...

    Attol, hogy te nem talalkoztal, az nem jelenti azt, hogy nem voltak :) Ahogy Shed is irja a #8354 -ben, bizony eleg nepes (akkori viszonyokhoz kepest, ez meg az mmo robbanas hajnala) kozosseg tolta a PW modulokon. Mivel a szerkeszto es a DM jatekstílus kvazi szabad kezet adott neked es a cimboraidnak, eleg sokan hasznaltak ki es jatszottak vele lanon is.

    A felesleges skilleket ne az NWN-nek tudd be, az akkori szabalykonyv (talan 3e volt az nwn alapja? passz) volt ilyen.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.12.04. 12:06:52
  • Shed77
    #8354
    Már 2005 környékén voltak online szerverek. Ezek olyan modulok voltak, amelyekben 150-200 map volt, szintekre leosztott NPC-kel, szörnyekkel. A modulokat alapvetően rp játékra alakították ki többnyire. Magyar szerverek is voltak, olyanok is amiket nem csak magyarok futtattak, hanem magyarok készítettek. A leghíresebb magyar szerverek : Nordock, Dalakora, Lost Dales voltak. Évekig futottak, stabil játékos bázissal, DM-ekkel. Sőt, még ma is fut némelyik, mesék mennek rajta DM vezérlettel, pedig több mint 10 év eltelt. A single player kampány a játéknak kb. 2%-a. Az NWN mindig is az online játékot jelentette, az tartotta életben. Ha annyira érdekel, keress rá a szerver nevekre. A játékban az volt a jó, hogy te mint DM át tudtad alakítani az adott mapokat a meséhez, szörnyeket, NPC-ket tudtál pakolni, átnevezni, felszerelést adni, minden NPC és szörnybe bele tudtál lépni, beszélni tudtál rajtuk keresztül stb. Az sp része teljesen érdektelen volt a legtöbb játékosnak, én is csak a multi miatt vettem meg, soha nem játszottam végig a storyt, mert meguntam.
  • molnibalage83
    #8353
    Ok, de milyen modulban? Az NWN vault értelmes moduljai sok sok évvel az NWN kiadása után készültek, amikor kb. csak a HC játékosok tartottak ki legfeljebb mellette. Egyik általam játszott modul sem volt multis.

    Én mindig is azt éreztem, hogy az NWN és a toolset képességeinek töredékét sem használták ki...
  • pjboy091
    #8352
    Én a single részét sosem szerettem, még csak végig sem vittem mert eluntam :P. El lehetett vele bohóckodni, de mivel a csapattársaknak csak közvetve lehetett utasításokat adni, nem volt fun. Multis részén én inkább a LAN-t értem, netem nekem se volt még akkoriban. Igazából ott mutatkozik meg a játék igazi varázsa, amikor közösen RP-ztek egy modulban és mindenki csinálja azt ami a szerepe és kasztja szerint a dolga, meg beleélitek magatokat, stb. Nagyon hangulatos tud lenni :D.
  • molnibalage83
    #8351
    Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki online tolta volna NWN-t... Bőven a netkorszak előtt jelent meg és onlineos modult sem láttam. Nekem az NWN mindig is single volt.

    A problémám az volt, hogy egy rakás skill volt a játékban, aminek kb. semmi értelme nem volt. A TH azért is volt jó modul, mert volt a skillenek és így a kasztoknak is értelme.
  • pjboy091
    #8350
    kb ez a helyzet. Kist túlzással azt is lehetne mondani, hogy a NWN gyakorlatilag csak egy keretprogram amivel saját modulokat játszhatsz közösen a haverokkal. A kampányt meg csak úgy mellékesen hozzádobták, hogy azért még se only multi legyen a cucc.
  • fluency
    #8349
    Kis érdekesség...

  • Shed77
    #8348
    Kb. a multis szerverek értek valamit az nwn-ben, és a DM része.Azt azota sem csinálták meg egyetlen másik játékban sem. A sp része miatt kár pénzt adni rá.
  • PiszkosFred
    #8347
    "Persistent World". Amolyan mini mmok, lasd Nordock, Dalakora, stb.
  • molnibalage83
    #8346
    PW?
  • PiszkosFred
    #8345
    Pedig volt. Anno nyari lanpartykon negy gepet osszelove (tcpip) marha jol elszorakoztunk az alap modullal is. :) Nem egy kosntant honapokig tarto elmeny, ketsegtelen, de 1-2 napra siman lekototte az embert az nwn multija. Aztan persze jottek a PW-k.
  • molnibalage83
    #8344
    Multis baromkodás? Hol, mit és hogyan lehetett multiba tolni vele? Mert a beépítatt alap modulnál nem hiszem, hogy lett volna értelme.

    Ezeket a modokat ajánlották nekem. Azóta sem volt rá időm...
  • lwb
    #8343
    Hát, pedig az NWN a multit, főleg a PW-ket leszámítva, csak a szingli részt nézve egy óriási visszalépés a Baldur's Gate-hez képest. Az alapsztori faék egyszerűségű, a játékmenet szintén, főleg a henchman rendszer miatt, ami leváltotta a korábbi teljes partyt.

    Annak idején én is csak SP nyomtam a megjelenéskor és emlékszem, hogy óriási csalódás volt a BG-ek után. Igazából csak akkor kezdtem el megkedvelni, amikor jöttek a jobb modok meg elkezdtem multizni.
  • silverchain
    #8342
    Jaja, régi Dalakora-s idők:D
  • pjboy091
    #8341
    Azért szerintem az a tény, hogy visszahozzák a hivatalos online szervereket, lesz DM mod és lehet megint közösen mókázni, elég nagy húzó erő. Ha másért nem, hát számomra ezért is megéri majd a vételt.
  • Daermon
    #8340
    Mondjuk engem pont a multija nem érdekelt soha sem :D Igazából szerintem, a multis baromkodása miatt nem lett egy klasszis játék. Sokkal több lehetett volna.
  • lwb
    #8339
    Ha az alapjáték szingli kampányára gondolsz, akkor szerintem ne fáradj vele, mert nem is nagyon éri meg. Gyenge a történet és lineáris a játékmenet. A kiegészítők jobbak lettek, de NWN multiban és a modokkal ért csak valamit...

    ...annak idején. Nem tudom, hogy ma Wasteland, Divinity OS, Pillars of E., Shadowrun játékok mellett mennyire lesz életképes ez a játék. Vannak fenntartásaim. Talán a régi PW-k újra előjönnek, de hogy szingliből még a régi modokkal együtt sem fog megélni, az szerinem biztos.
  • Daermon
    #8338
    Egyszer megéri. Hibái ellenére vannak bent jó momentumok. :)
    Utoljára szerkesztette: Daermon, 2017.12.02. 07:13:15
  • molnibalage83
    #8337
    Ha ez megvalósul, akkor ok. Csak az árára leszek kíváncsi. Nekem megvan komplett széria a GoG-on, valami 2-3 EUR-ért vettem sale-en...Az alapjátékot érdekes módon soha nem toltam végig, legalábbis nem emlékszem a végére. Vagy ötször elmentem a 3. fejezetig és egyszer a 4-ig. Mindid megfeküdt a XP vagy vinyó és rántotta magával a mentéseket. Az első kieget sem toltam végig, csak a másodikat.
  • fluency
    #8336
    We’ve made an effort to ensure NWN:EE is backwards compatible! All your save games, modules, and mods from the original Neverwinter Nights work in the Enhanced Edition.
    Én is úgy vagyok, mint te, nagyon nem hat meg a grafika. A mod kompatibilitás már más kérdés. Ha ez működik rendesen, akkor megéri az árát talán,ha nem, akkor felesleges.
  • molnibalage83
    #8335
    Ha a 3rd party modulok nem működnek, akkor kb. semmire sem lesz jó a cucc. Egy rakás van a listámon és a Tortured Hearts életem egyik élménye volt. Ha ilyen cuccok nem mennek, akkor az én szememben ez feleslegs. Én nem vagyok poligonhuszár...
  • Chipii
    #8334
    Nem túl meggyőző, amit a grafikáról írnak sajna. NWN EE announce blog
  • PiszkosFred
    #8333
    Egyik szemem sir, mert ismet csak byebye 20 euro - feltetelezem nem kapjuk meg gratisz, hiaba rendelkezunk a teljes csomaggal akar dobozosan, akar digitalisan -, a masik meg nevet, mert ha igy folytatjak, akkor a kotor 1-2 a kovetkezo projekt :)
  • Daermon
    #8332
    Jön az EE.
  • Chipii
    #8331
    Sziasztok, hátha valakit érdekel egy rp szerver:

    Genesis Nordock
  • nwn1
    #8330
    Dalakora Sagas [HU] PW

    A Dalakora Mondái [HU] szerver szeretettel várja a játékosokat ((24/7) folyamatos üzemben), az alábbi címen:

    35.197.249.157:5121

    Hakok: CEP1
    Utoljára szerkesztette: nwn1, 2017.11.07. 14:22:57
  • Atisz #8329
    Valóban, nem 10, hanem 15. Nekem a végén 19 volt, de talán nem is az a +4 szint az, ami számít, hanem az a sok hasznos cucc, amit az alapjátékból kaptál (amit majd megtalálsz).
  • Daermon
    #8328
    Na elkezdtem a HotU-t. Kiváncsiságből alapjáték import, egy SoU import és egy új kari (ez automatán lvl15re lép). Igazából mindegy volt, mert mindegyik karinál ismert minden társ, mint a nagy hőst, akivel kalandoztak. Ugyanígy Deekin ismert, még ha másik kari is volt.
    Úgyhogy HotU szempontjából mindegy a kari, a sztori mindegyik előzőre rá van fűzve.
  • nearo
    #8327
    Ha már felvetetted a szablyát, akkor mehetnél akár rövidkardokkal is - ugyanaz a d6 alapsebzés, csak egyel rosszabb crit range, illetve ez már szúró fegyvernek minősül vágó helyett, továbbá kisméretűnek számít, így -4/-4 helyett csak -2/-2-t kapsz a támadásaidra. Felszabadul egy feat is, mivel nem kell elkölteni exotic fegyverre (pl katana), plusz működik weapon finessel is (kecses fegyver? valami ilyesmi rémlik magyarból...), erő helyett ügyit is használhatod a támadáshoz - már ha akarod.

    Szerk.: de amúgy én kaptam egy olyan tanácsot, hogy nyugodtan maxoljam a fun faktort, mivel sou/hotu annyira nem nehéz, hogy feltétlenül powerbuild kelljen hozzá.
    Utoljára szerkesztette: nearo, 2017.07.19. 15:03:18
  • Daermon
    #8326
    Milyen fegyvert javasolsz? Katana+szablya? Vagy 2 szablya? Vagy 2 hosszúkard?
  • PiszkosFred
    #8325
    A Neverwinter lenyegeben onallo, vilagepito modul (az uj jatekosoknak), uj karakterrel kb. lvl 15-17 a vege.

    A SoU szinten onallo kalandmodul, semmi kapcsolat az alaptortenettel/kampannyal. Mar eleve a kezdeskor ismet egy "ketbalkezes senki" vagy, ami egy importalt karakter eseteben inkabb furcsa, mint sem logikus - es a rendszer sem fog felskalazni egyetlen ellenfelet sem, vagyis semmi kihivas nem lesz, ha lvl20-as karakterrel fogsz neki. Viszont ezzel a "kiegeszitovel" erkeztek meg a prestige classok. Celszeru uj karaktert kezdeni szerintem a SoU-hoz.

    A SoU-t folytatja a HotU, de ez mar "hosoknek" keszult a kampany lvl15-os belepo szinttel (vagy uj karakterrel, de azt felskalazva), itt mar erdemes importalni a SoU-s karaktert, foleg ugy, hogy vissza fog terni par npc es szituacio, megis csak folytatas. De, kezdheto uj karakterrel is, viszont ekkor felszintezi 15-re. Ha viszont a SoU-t mondjuk 13-as szinten fejezted be, es azt importalod, akkor nem fogja 15-re feldobni, igy 13-askent kisse nagyobb kihivas lesz a HotU eleje :)

    Nyilvan a prestige classok elerhetoek lesznek az alapjatekban is (bar inkabb alap modulban, ez jobb kifejezes) is, ha a sou/hotu telepitve van.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.07.19. 09:32:25
  • Daermon
    #8324
    Pár szint fighter mindenképp, mert igen lassú a rangerből :)
    HotU 15-ös szintre dob fel. Én sztori szempontjából nem tudtam már, hogy melyikhez kapcsolodik. Anno megjelenéskor 1-szer játszottam csak ki őket.
  • nearo
    #8323
    én úgy emlékszek friss karaktert 15-ös szintre fejleszt, nem 10-re, de lehet tévedek

    @Daermon:
    terveztél bele fighter (vagy esetleg champion of torm) szinteket is? mert ha tisztán rangerrel nyomod, akkor 19-es szint előtt nem fogod tudni elkezdeni a weapon mastert :S
    meg más esetben a dual-katanáról is lebeszélnélek, de talán souban nem fog annyira fájni, szóval nyomjad nyugodtan :)
  • Daermon
    #8322
    Áh köszi, akkor a HotU-t már Neverwinter hősével viszem tovább :)
  • Atisz #8321
    Nem, a HotU gyakorlatilag a folytatása az alapnak. Ajánlott a "régi" karakter folytatása (tényleg, mivel elég hamar már beholderekkel is össze lehet futni), ami biztosan magasabb, mint a pregenerált 10-es szintűek. A SoU az ami teljesen más, ott érdemes 1-es szintűt indítani, mert ahhoz van igazítva.
  • Daermon
    #8320
    Áh mindegy. Kezdtem egy új karit a SoU-ban. Elf Vándor, két szép katanával. Aztán, amint lehet veszem is fel a Fegyvermester kasztot :)
  • PiszkosFred
    #8319
    Vannak visszaterok a BG2-ben, de pont, hogy csaltak veluk, mert kanonizaltak a BG1 veget, igy tok mindegy, hogy mit csinaltal es ki maradt eletben, ki nem, a BG2-ben fixen megkaptad a tarsakat.
  • Daermon
    #8318
    A BG 1-2ben is simán megoldották :)
  • fluency
    #8317
    Akkoriban még nem volt annyira eltejedve, hogy egyik kieg a másikra is reflektál. De lehet rosszul emlékszem.
    Az NWN kiegek, mindig is olyanok voltak, mint a D&D kalandmodulok. Történeteket játszottál végig. Én az alapban játszott karakteremet vittem tovább a kiegbe, mert milyen dolog már, hogy a szívemhez nőtt karakteremet csak úgy eldobjam? :)