8396
  • coolpet
    #8396
    Sziasztok!

    Működik még a Dalakora Sagas szerver?
    Vagy más van még?
  • Dredge75
    #8395
    Nem csoda hiszen ami létezett azt sikerült szétcseszni benne. A kiadás utáni patch notes-ok olyan hosszúak voltak, hogy kitapétázhattam volna egy szobát ha kinyomtatom azokat 12-es betűmérettel A4-es lapokon
  • Anonymusxx
    #8394
    Jó ez az EE kiadás, hogy még mindig foglalkoznak vele, ma is jött ki hozzá egy javítás, többek között: "Faster load times x100"!
  • fluency
    #8393
    Szia!

    Picit lejjebb görgetsz és a 8371-es hozzászólásban Daermon linkelte az EE magyarítást. Jó játékot!
  • Zilia19
    #8392
    Sziasztok!

    A Neverwinter Nights: Enhanced Edition-höz jkeresnék magyarosítást.
    Tud valaki segíteni?
  • vaelenuser
    #8391
    Sziasztok. Akarnék játszani a Last Dales szerveren (EE),de amikor bejelentkezek,kidob hiányzó Hak file-ok miatt. Honnan lehetne letölteni őket? Tudja valaki? És mi lett a Dalakora HUN serverrel (EE)? Egyszer csak megszűnt,pedig voltak rajta játékosok.
  • fluency
    #8390
    Az enhanced edition, ahogy Fred is írta tartalmaz UI scalinget 1.5-ös nagyításig, de az 1.5 szerintem már túl nagy FHD-hoz.

    Az alap NWN-ben ez a két mod tuti működik: enhanced gui 1080p v2.1, largerreadablefonts_wuiadj_v112. Bemásolod őket és elvileg megy. Mondjuk nem árt neki rendszergazdai és win7-es kompatibilitási módot megadni, meg az nwnmain exe-vel indítani, mert nálam valamiért a GOG Galaxy-ból nem akart indulni, de az exe-vel simán megy.
  • PiszkosFred
    #8389
    Az enhanced editionben van scaling es nagyobb font, legalabbis ugy remlik.
  • coolpet
    #8388
    Sziasztok!

    Fiamnak varázslós játék kellett, feltettem neki az NWN-t :) Most meg rákattant teljesen.
    Egy bajom van, hogy FHD-ban túl kicsit az UI, a szöveget olvasni nehéz, fárasztó.

    Nem lehet valahogyan a szöveget megnövelni? A fontok, modpackopk amiket letöltöttem, nem működnek.
  • Eowiel
    #8387
    Üdv mindenkinek!
    Újra van Dalakora közösség 3-4 fős állandó játékossal US Serveren.
    Próbáljátok ki újra, számos újdonság van,
    Néhány új Fort amit elfoglalhatsz, ezzel mindenki aki fennvan szerveren xp-t kapjon.
    Rengeteg új craft component amit hozzáadhatsz szinte bármihez...pl. 6 alapképességből, permanent haste, wampire regen, damage reduct...stb. Tudsz már arrows-t is craftolni..
    A decemberi árus (ingame) készlete már nem állandó hanem véletlenszerűen válogat a modul készletéből, így szinte bármit megvehetsz...teljes meglepetés:) ígylett nekem is vorpalos kaszám, vagy dc 18 dragonslayerem...
    Tőbb Epic küldetés, megalkothatod saját Epic varázslatodat (pusztító tud lenni), saját wizard/sorc Staffodat.
    A dropsystem gyakoribb lett most már nem restartonként van a ládákban jó cucc hanem 4 oránként... Fortokat is foglalhatsz már 8 óránként xp-ért...
    Egészen felpezsdült az élet szóval megéri újból nosztalgiázni:)
    Ha téged nemis érdekel kérlek ezt copy-zd ki és küldd el a barátaidnak. Ennyi év után újra megvan a régi "Dalakora feeling"
    Köszönöm, hogy elolvastad.
    Üdv: Eowiel
    Server Name: Dalakora Server US
    Module Name: Dalakora Sagas CEP
    US Server IP Address: dalakora.com:5121
  • Anonymusxx
    #8386
    Nem tudjátok hogy a modulokhoz is van-e magyarítás?
    A Neverwinter Nights: Pirates of the Sword Coast , Neverwinter Nights: Darkness over Daggerford stb-hez....
  • CrashBoostZoom
    #8385
    Az első naptól kezdve teljesen világos volt, hogy az "enhancement"-ek mind (de legalábbis 95%-ban) back-end oldaliak lesznek, hogy könnyítsék a PW fejlesztők dolgák és lehetővé tegyenek olyan fukciókat is amiket eddig nem lehetett. És ennek nagyon pozitív visszhangja volt a részükről. Viszont mivel az EE nem kompatibilis visszafelé ezért ha valaki továbbra is a kedvenc PW-jén akar játszani de az átállt az EE verzióra akkor annak bizony meg kell vennie a játékot megint.
  • molnibalage83
    #8384
    Én sem értem az EE kiadást. Lehúzásnak tűnik az egész...
  • Hexex86 #8383
    Igazából a steames "gyűjteményembe lenne a legjobb. A régi dobozos verzió megvan :)
  • Atisz #8382
    Gondold át, mivel a GOG-os verzió ingyenes volt egy ideig, a túlárazott steames meg még mindig nem tiszta, hogy mitől "enhanced" (a grafika tökugyanaz).
  • Hexex86 #8381
    Oh köszi. Meló előtt írtam, nem olvasgattam vissza. Most viszont visszakeresem és lehet, hogy meg is veszem a játékot!
    szerk.: Meg is van. :)
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2018.08.06. 22:39:44
  • Daermon
    #8380
    Természetesen nem. Pár hozzászólásal lejebb linkeltem a jó verziót.
  • Hexex86 #8379
    Üdv!
    A Neverwinter Nights: Enhanced Edition-höz jó az alap magyarosítás?
  • molnibalage83
    #8378
    A PotSC-vel nem is játszottam soha. A fan modok futtathatóságára gondoltam, de én semmiféle grafikai fejlődést nem látok. A GoG-os simán fut. Nem vágom, hogy kit céloznak meg ezzel az EE változattal... Meg, hogy mi rajta az EE...
  • nearo
    #8377
    PotSC az official mod, nemhiszem, hogy molnibalage azokra gondol. Kétlem, hogy a fan modok fizetősek lennének.
  • molnibalage83
    #8376
    Akkor nem veszem meg. Meg van GoG-on az fullos NWN...
  • Atisz #8375
    Semmiben. Állítólag a textúrák azok, de így ránézésre én sem látok különbséget.
    Engem felháborított az, hogy az egyik legjobb extra kalandot Pirates of the Sword Coast-ot pénzért árulják, ami a mai napig ingyen letölthető a maga alig 100 MB-nyi méretével.
  • molnibalage83
    #8374
    Azt hogyan? Free 3rd party modulok hogyan lettek pénzesek, mint pl. a Tortured Hearts 1-2 vagy ebben említettek? Mondjuk a fent levő videók alapján nem vágom, ez miben remaster. Mintha az eredetit látnám.
  • Atisz #8373
    Tekintve, hogy a legjobb modulokat pénzért árulják (amik egyébként ingyenesek voltak), valószínűleg nem.
  • molnibalage83
    #8372
    Régi MOD-okat próbálta már valaki a remastereddel?
  • Daermon
    #8371
    noname06 jóvoltából a régi magyarítás működik az EE-hez.
    Zip leltöltés
  • steweee
    #8370
    a baldur gate reloaded modot a második részre kell telepíteni ?

    szemezgetek a dologgal
  • Chipii
    #8369
    Nosztalgiából és infómorzsákból sosem elég:
    How devs and fans are coming together to rebuild Neverwinter Nights
  • nwn1
    #8368
    Az, hogy nem Role Playing szerver, azt jelenti, hogy nem kötelező a szerepjáték. :)
  • fluency
    #8367
    Egy kis olvasnivaló:
    Trent Oster interjú
  • molnibalage83
    #8366
    Ez mit jelent? Hogy mesélő van fent? Vagy ez lényegében dungeon-özgetés?
    Kíváncsi vagyok, hogy a RM kiadástól mennyire támad fel az NWN közösség.
  • nwn1
    #8365


    A Nordock szerver folyamatosan üzemel. (24/7). Szeretettel várjuk a játékosokat.

    URL: 35.197.249.157:5121

    Ahol a játékhoz szükséges letöltéseket megtalálod: FÓRUM

    Nem RP szerver!
  • Chipii
    #8364
    Mindenképpen kötelező, ha az első bejött.
  • molnibalage83
    #8363
    A TH II része van olyan jó, mint az első? Alig pár órát játszottam vele, nem volt rá időm azóta sem.

    Az alapjáték első kerületes fejezetének hangulata mai napig az egyik legjobb, amit valaha láttam. Örök emlék.
  • Chipii
    #8362
    Haha, ez a single vs multi téma vicces, pedig szerintem nálam többet senki se tolta az alapkampányt Mo-n,de tényleg. Valamiért én nagyon bírtam a kezdőváros kerületeit, sose bírtam megunni őket. Több tucatnyiszor toltam mindenféle variációban, szanaszét tápolva az encountereket, moncokat (csontik helyett level27-es Lichek? :D), plusz hozzávehetem a gigantikus single modokat (Tortured Hearts I-II, Lord of Terror, stb), és akkor is egy nagyságrenddel több idő ment bele a multi pw-kbe. Amikor százával lehetett választani a szerverek között, nyami... Nordock, Dalakora, Lost Dales, Legendák Földje. Annyi szívhez szóló kari, még a 14 évvel ezelőtti törpe sd/monk/toli pajzsos karimat is újra tudnám generálni 99%-os biztonsággal :) A cultos pályafutásom során Dalakorán véghezvitt ámokfutásokat nem is említve :D
  • Atisz #8361
    +1, nekem is tetszett az alapkampány, noha természetes, hogy a Baldur's Gate-nek nyomába sem ér. A Hordes of the Underdark meg kifejezetten kellemes volt.
  • fluency
    #8360
    Háát én nem raktam félre egy jó darabig a játékot, biztos bennem van a hiba ( meg még abban a jópár emberben, aki ugyan ezt tette). :)
    Azért az alapkampány közel 100 óráját én nem nevezném elég gyorsnak. Bocs, de látszik, hogy nem toltad végig.
    A multis része már a megjelenéskor is nagy hangsúlyt kapott. De attól, hogy ezt gondolod, még nem tűnt volna el a játék a süllyesztőben a DLC-k után fél évvel sem. Elég, ha a hozzá gyártott modulok sokaságát nézed: prémium + közösség.
    Abban viszont tökéletesen egyetértek veled, hogy nem játszottak volna vele annyian és annyi ideig, ha nem lett volna a jó multi.
    Az NWN2-ről pedig csak annyit, hogy nem lett kiemelkedően jó, de megágyazott pár dolgogban a DAO-nak (szerintem). Méltatlanul van az is mellőzve. Nekem pl olyan érzésem volt a DAO-ban, mintha egy polirozott, továbbfejlesztett NWN2 lenne. Ez csak személyes érzés.

    Ui: Klauth-ot még mindig utálom. :D
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2017.12.05. 18:13:44
  • Shed77
    #8359
    Ugy értettem, hogy az sp részét kijátszottad elég gyorsan, utána sanszosan félreraktad. Nem hiszem hogy egyedül lennék itt a forumon, aki éveken át csaknem minden nap fellépett játszani és rp-zni valamelyik magyar szerverre. Nem 50-100 orát vertem bele, hanem 1000et vagy többet.Ha nem lett volna benneDM modul, az nwn az utolso dlc után max fél évvel eltünt volna, igy. meg még ma is játszanak vele. Felteszem az mmo verziora, ami vagy 3 éve jött ki sem a single kampány miatt került ugyanaz a név. A multi miatt lett klasszikus, akinek élménye can rpla, az a szervereken történö játék miatt emlékszik rá. Talán nem véletlen hogy az nwn2-re a kutya nem emlékszik. Nem ok nélkül, nem lehetett könnyen pályákat, mapokat épiteni, nem lehetett normálisan szervereket futtatni.El is tünt a süllyesztöben, ahogy az nwn is eltünt volna már majd egy évtizede
  • fluency
    #8358
    Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy: "A single player kampány a játéknak kb. 2%-a. Az NWN mindig is az online játékot jelentette".
    Az NWN az egy Single Player RPG! Az más tészta. hogy csináltak hozzá modul szerkesztőt és dm klienst, ami aztán később túlnőtte az alapjátékot. De azért ne írjunk már olyat, ami nem igaz.
  • MarkBlade
    #8357
    Ugyanígy jártam.. most megint wow.. De a Dalakora nagyon jó volt.. kivétel hogy a végére annyira power play kari volt szükséges hogy egyedül játszhatatlan volt már.. imun halál..fear. .minden..