57
FTP
  • Dj Faustus #57
    Az FTP-szerver értesít a tárhely foglaltságáról - efféleképp:
    230 2580521 Kbytes used (49%) - authorized: 5242880 Kb

    Ez az FTP kliens naplóállományában mutatkozik az FTP-tárhelyhez való csatlakozáskor.
    Total Commandernél az ablak jobb felső részén jelennek meg az FTP-szerver üzenetei (ha rákattintasz duplán a szövegdobozra, megjelennek a régebbi üzenetek is).
  • tordek
    #56
    Hali!
    Remélem valaki hozzáértő még nézi ezt a topicot.
    Egyetlen kérdésem van: anélkül, hogy lementeném egy ftp szerver összes tartalmát a gépemre, meg tudom-e nézni, hogy összesen mekkora helyet foglal.
    Köszi a választ előre is.
  • II Rocky II
    #55
  • Challanger
    #54
    Részemről én megtettem, amit kell, de a tesóm valamiért nem látja. Mindegy, levan szrva...

    Azért köszi. A jó szándék megvolt
  • II Rocky II
    #53
    "ha tisztában van a kockázatokkal,de a varázsló ....."-uccso előtti link :D
    erre klikk és kész mgis tudod osztani.látni fogja igen,ahogy az alap megosztási mappát látja.
    probáld ki :)
    nemtom ha segítettem akkor annak örülök:D nekem csak ez jut most így hirtelen eszembe .]]]
  • Challanger
    #52
    Ebben a témában tényleg nem vagyok jártas, így ez a (legegyszerűbbnek tűnő) ötlet sem jutott eszembe.

    Na most nagyhirtelen nekem ez jelent meg:



    Valamint, ha sikerül megosztanom, akkor az öcsém, hogy fogja látni a cuccot? Belekukkant a megosztott mappákba és kész?

    Köszi az eddigi segítséget is.
  • II Rocky II
    #51
    nem akarsz a megosztási mappába másolgatni?
    azt nem lehet megcsinálni ,hogy amelyik mappát akarnád vele megosztani akkor arra rámégy és jobb klikk és megosztás.szal nem kell másolgatnod,csak a mappát osztod meg és kész is.:)
  • Challanger
    #50
    Üdv!

    Nem biztos, hogy a legjobb helyre írok, de hátha tudtok segíteni.

    Azt szeretném megoldani, hogy az én gépemen egy általam kiválasztott mappát lásson az öcsém és onnan tudjon áthúzni dolgokat. De törölni, feltölteni ne tudjon.
    Egy házban tartózkodunk, a net routerrel van 3 gép felé osztva.


    A fentiekben vázolt dolgot amúgy már sikerült megvalósítanom a Serv-U nevű programmal, tökéletesen működött, de mostanában az AVG vírusírtó mindig figyelmeztet vele kapcsolatban, így inkább likvidáltam a progit.

    Összegezve: Mivel lehet a legegyszerűbben, leghatékonyabban megoldani ezt a "problémát"?
    (lehet nem is kellene külön progi? nem vagyok járatos ebben a témában. megosztási mappákba meg nem akarok másolgatni, mert több gigáról van szó. szóval a mappa az maradjon csak fix helyen)

    Előre is köszi
  • TeRoRiSt
    #49
    Hello!-all
    Tud valaki egy akár fizetős datahosting oldalt?
  • II Rocky II
    #48
    aha
    mármint h két különféle helyről?
  • Prince23
    #47
    Falsh fxp-t h lehet megcsinálni, h két szálon töltsön?
  • Dj Faustus #46
    Csináljunk FTP szervert a gépünkből!
  • jaki88
    #45
    Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy tudok a saját gépemen csinálni egy ftp-t? Ha igen akkor hogyan? Lehet hogy nagy hülyeséget írok, de nem vágom annyira ezeket a dolgokat még.:) Előre is köszi a segítséget
  • Nyugis
    #44
    üdv! titan FTp- servert használok, ha valaki ért hozzá, akkor plzz irjon privit! kellene egy kis segitség! vagy ha van megyarnyelvü leirás na az jó lenne! ;-)
  • Prince23
    #43
    Nem akar csatlakozni, pedig beírtam a címet a portot is.
  • Prince23
    #42
    Hi
    H kell ftpézni? van FileZillám... h kell használni?
  • minimize
    #41
    privátban várnék magyar oldalt, ill. linket hozzá.
    3év alatt a második ftp-m halt le, ehhez is úgy ajánlottak be, tippem sincs, hová-merre ezek után....privátban, ha lehet, az ismert okok miatt.
    ami "kellene":mp3,film, játék. többi nem lényeg(tv-rip, miegymás...)
    köszönöm!
  • GBence1991
    #40
    köszi
  • Dj Faustus #39
    "főleg gyorsaságra gondolok"
    A gyorsaság nem a programtól függ leginkább, hanem az Internet-előfizetésed sebességétől, a sávszélesség terhelségétől (ha közben más hálózatot használó programokat használsz, akkor az lassíthatja az FTP-kapcsolatod).

    Filezilla - ingyenes, ismeri azokat a dolgokat amiket egy FTP kliensnek tudni kell.

    Cerberus - ez is ingyenes, de ez FTP-szerver (tehát megosztani tudsz vele állományokat).
  • GBence1991
    #38
    hello! sztetek melyik a legjobb ftp-s program? (főleg gyorsaságra gondolok)
  • ngcsnet
    #37
    Nem tudok se fw-re se uw-re feltölteni, egyszerűen félbehagyja a feltöltést mindegyik fájlnál, próbáltam FTP progival is, az is szar volt
  • sufnituning
    #36
    hali, most csináltam egy oldalt az atw-nél! Megosztom ftp-ként, de ha egyszer megnyitottam akkor mintha nyitva maradna és nem igazán enged rá 3.-ra! Miért?
    Ha gondoljátok nézzétek meg hogy érthetőbb legyen: jacky.atw.hu
  • Rayden14
    #35
    tudom mi az nem vagyok hülye hülyültem:DD
  • ngcsnet
    #34
    kösz,
    akkor nálam van a gond:\
  • Dj Faustus #33
    Egy betű különbséggel lehetne. ;)
    FTP
    FTC
  • Rayden14
    #32
    Az FTP az egy foci csapat???---:DDD
  • Dj Faustus #31
    Elérhető.
  • ngcsnet
    #30
    nektek elérhető az uw ftp-vel?
  • bracsek #29
    Milyen kezdőmappát kell megadni a saját veblapom feltöltéséhez kapcsolodik de nem látok semit amit már másképp feltöltöttem ez nem lehet már olyan bonyolult...pliz
  • Hawk3ye
    #28
    Hello!
    Nekem is tudna valaki mondnai egy fizetös ftp ahol filmet zenét játékot lehet letölteni pls HELP!
    e-mail:[email protected]
  • Tomika1981
    #27
    Hello!
    HELP!
    Mondjon nekem valaki légyszi egy fizetős FTP-t?
    e-mail:[email protected]


    köszike
  • saltyka
    #26
    a hiba megoldódott... a user kezelés körül volt a baki....
    köszönöm mégeccer a segítségeket...nagy hasznát vettem ;)
  • Dzsini
    #25
    az sftp meg az ssl azok titkosított adatátvitelek, szemben a normál ftp-vel lehallgathatatlan hogy milyen adat megy át (ennél bonyolultabb, de ez a lényeg)
    a hiba szerintem a szerverbeállítással van, nem ismerem a programot. (nem lehet, hogy a space-ekkel van gondja a filenévben?)
  • saltyka
    #24
    nah köszi ez a no-ip működik simán....viszont lenne még egy problémám....
    ha megpróbálok letölteni egy filet a serveremről akkor ezt írja:
    [L] RETR Ricardo Villalobos at_awakenings_festival-02-07-2005.mp3
    [L] 550 Requested action not taken, file not found or no access.
    [L] Transfer Failed!
    Transfer queue completed
    1 File failed to transfer

    mi lehet a hiba?titan ftp servert használok ha ez számít...ja és még egy ez az ssl-t meg sftp-t érdemes használni?...és ha igen akkor mi ez tulajdonképpen, mer nem nagyon értem a lényegét... előre is thx..
  • saltyka
    #23
    köszi szépen...kipróbálom...
  • Dzsini
    #22
    www.no-ip.com

    itt regisztrálsz, választasz egy ingyenes domaint, felraksz magadhoz egy dinamikus update-progit ami lejelenti a központba a címed, és onnantól ő a saltyka.no-ip.org címre mehet.
  • saltyka
    #21
    és mit lehet csinálni ha dinamikus ip-m van és nem akarom minden nap küldözgetni a haverokanak az ip-m? gondolom valami proxy vagy domain kell vagy valami ilyesmi de mi és honnan? pls help
  • Fater18
    #20
    roy-bury email címet valaki PLS!!!!
  • griz
    #19
    Hi, plz segítsetek....nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni nekem, ftp címet szeretnék kérni, ha tudtok valami jót kérlek dobjatok 1 mailt a [email protected] -ra elöre is köszi....
  • INMAN
    #18
    Star Wars_al nyomja valaki