772
Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • predator1982
    #532
    emlékszel amikor fennakadtál egy demszki oszlopon és a kezedből jött a vér?:D na akkor is eléggé falfehér voltál...
  • Mike at home
    #531
    nyugodtan megmondthatod hol vetted, ez nem a közszolgálati tv :)
  • mumpic
    #530
    Ehe :)
    Amúgy szerintem ha kisebb számú csapágyat veszel, akkor az nem ilyen drága. Elvileg a számozás csak a gyártási minőségjel, de nem ad arra infót hogy meddig fogja bírni. Az egyik finn freeskater klub honlapján azt láttam, hogy ők abec 3-mal szlalomoznak. :)

    Asszem az skf-et meg fogom próbálni, ha úgy adódik.
  • Sceleton
    #529
    Hát én ma vettem abec 9-es csapágyat 700 Ft/db -ért... ha ennél olcsóbb akkór szóljatok. :) A reklám nélkül, a Váci úton.
    Mike': Én úgy tanultam, hogy tanulj meg esni, és utána menet közben is tudsz. :) De ki hogy tanulta.
    Védő felszerelésé Kötelező. Én emlékszem, nyáron volt egy "hölgy", aki csomó védőszereléssel kezdett. Ma ott tart, hogy csukló védő. pedig őgy kezdte, hogy teljes védő. Most egy kicsit ittas vagyok. Majd átnézem, hogy mit írtam. :D
  • Mike at home
    #528
    nem vettem annak :)

    nem is tudom tavaly felvettem-e, azt hiszem a Hősökön fogóztam pár kölökkel meg apukával :) ja meg talán tavaly volt az is, amikor agroban mentem lefelé a Lánchídon, hát azt a csetlés-botlást :)) főleg amikor elképzeltem, hogy a lejtős részen fölgyorsulva, hogyan fogok kiszáguldani az autók közé, szánalmas volt (főleg ugye agroban)
    olyan ez mint amikor kimegyek most a űjégre, azért valami megyekget, és arra emlékezem, hogy 99-ben miket cikáztam az mebrek között
    nagyon gyorsan telik az idő :(
  • mumpic
    #527
    Jajj, én nem szemtelenkedni akartam. :$
    Amúgy én is tavaly koriztam utoljára. Jó lenne erőt vennem magamon, és többször elindulni, mert jó poén a gurulás, csak nincs rá idő, sokszor meg kedv. Na meg más hobbija is van olykor az embernek :).
  • Mike at home
    #526
    az nagyon rég volt
    egyet ne feljts el, igazából én 1999-2001 között koriztam intenziven, ma már csak hébe-hóba
  • mumpic
    #525
    "anno" :)
    Anno másfél millió forintból olyan számítógépet vettek az egyetemek, amelyiknél a fő fícsör a maradékos osztás volt. :))
  • Mike at home
    #524
    anno szerintem egy ABEC5-ös készlet 10k fölött volt
  • mumpic
    #523
    Akkor nem sokkal olcsóbb :) De így is 6400 péz ha veszek egy garnitúrát. (igaz, nem egy kori ára)
  • Mike at home
    #522
    ok, nem tudom, anno amikor vettem, 8-10 éve, még olcsóbb volt
    ha jól emlékszem 608-as kell (de emlékezetből riom, thát nem biztos) és vmi 400 HUF volt akkor darabja a provédősnek
  • mumpic
    #521
    Nem találok árlistát, de nekem úgy rémlik hogy az skf nem is olcsó :P
    Egy srácról tudom (bx, erzsébeten szokott volt lenni ő is sokat), hogy van/volt neki dupla gumiszigetelésű skf csapágya, azt mondta hogy nagyságrendekkel drágább volt mint amit megszokott, de sokáig is bírja.
  • Mike at home
    #520
    vagy együtt a kettő
    korizás közben is meg lehet tanulni esni
    és igen, szerintem is kell védőcucc, anélkül ki se menj, aztán ha már úgy gondolod nem kell, akkor nem hordod
    egyébként hozzá lehet szokni, no meg kezdőknek szoktam mutgatni a térd és kézvédmet, és mindjárt elhiszik , hogy tényleg kell :))
  • Sceleton
    #519
    Van segg védő. :D Egyik barátom barátnője is azért nyaggatja. :D Vegyen neki egyet, mert fájni fog a segge. :)
    Amúgy az elődökhöz csak annyit főznék hozzá: Én ellenzem a védőfelszerelést (mert zavar), de azért minden kezdőnek ajánlom!
    Előbb tanulj meg esni, és utána menj el korizni. :)
  • leho94
    #518
    még igen:D
  • trogerzsiger
    #517
    Hát igen szarrá ment :D
  • Mike at home
    #516
    ha szarrá ment az eredeti akkor persze
  • trogerzsiger
    #515
    hmm és érdemes skf-es csapágyat venni koriba?
  • Mike at home
    #514
    és a heréid megvannak még? :D
  • leho94
    #513
    seggre nincs valami védő? :DD Már alig bírok ülni , mindennap vagy 3x seggreesek korlátról :DD
  • Mike at home
    #512
    olyat keress, ami nem túl forgalmas, és van egy zárt oldala, fal, kerités, ahová be tudsz csapódni ha másképp nem tudsz megállni
    pl. teljesen jó egy bekerített aszfaltoztt focipálya

    ami még eszembe jutott: koridban járkálgass otthon is, legyél benne fél napokat. szönygen pedig, koriban is kori nélkül is gyakorold a fél lábon állást
  • Mike at home
    #511
    ja igen, és könyökvédő is csak akkor kell amikor nem veszed fel :)
    régen amikor sokat koriztam (basszus 10 éve) a könyököm nem tudott begyógyulni :)
  • Mike at home
    #510
    - miért ne vehetne műanyag sines korit, nem törik, az aluminium is csak divat. persze vannak szar műanyag sinek is, jellemzően a 5-6k is nagyáruházban árult szarok azok. érdekes megjegyezni egyébként, hogy pl. amelyik Auchannak van sporosztálya, ott előfordulnak minőségi darabok is, persze nem 5k-ért, de egyébként érdemesebb a Hervisbe menni

    - SKF csapágy olcsó :)

    - jaja, olyan korit vegyen ami kényelmes. a kori nem cipő, nem fog a lábadhoz idomulni. ha már az elején nyom, nyomni fog később is
    egyébként is fájni fog benne a lábad

    - evvel is egyetértek, féket első körben le kell szedni, fék nélkül kell megtanulni fékezni
    normális korihoz adnak rövidebb tengelyt is, de erre érdemes a vásárlásnál odafigyelni

    - kezdőnek védpfelszerelés kötelező
    majd később ha magabiztosabb, úgyis tudja mi kell, mi nem, elég eltörnie akkor a kezét :)
    térd, könyök, csukló
    a csuklóvédő lehetőleg olyan legyen aminek a tenyérrésze egy műanyagból van
    láttam olyan csajt, aki egy sima leüléssel eltörte a csuklóját
    sisak meg általában nem kell, csak egyszer, de akkor nagyon :)

    bocs hogy belepofáztam
  • Mike at home
    #509
    5-10k-t felejtsd el
    inkább nézegess a hervisben akciós korit, kb akciósan 15-ért már kapsz normálisat
    Fila, Solomon
    egyébként korimárkák: Rollerblade, Roces, K2, Ultrewheels, sportmárkák is gyértanak: File, Solomon, Nike
    csak agro korikat meg most nem soorlom fel, a fentiek gyártanak mindkettőt, egyébként sem Remzyvel vagy USD-vel kell kezdeni
  • mumpic
    #508
    :(
  • predator1982
    #507
    na ahogy elénézem az időjárást még egy ideig nem lesz görkorizás :-(
  • trogerzsiger
    #506
    Hmmm hát izé, jó hogy utólag olvasom :D én decatlonba vettem korit Műanyag egy kereket elhagytam, a scapágyak már szarok, kerekeket cserélni kell mert elkoptak, egyszer elhagytam az első kerekem, azt nézem ha fékezek kopik a sín :D Hoppá.. De egyébként jól bírja, lassan lehet előkéne venni...
  • mumpic
    #505
    Az alján van egy térkép.

    Szekszárda meg ezt találtam: "A pálya a Városi Sportcsarnok mögött található. A busz- és vasúti pályaudvartól kb. 3-4 perc gyalog, a vasút túloldalán."
  • kidboy
    #504
    az is igaz...
  • kidboy
    #503
    nem hozza be az oldalt össze vissza ír mindent,

    Pécsen a jégpálya, nyáron is üzemel? Tudom fura kérdés, de valahol nyáron is van jégpálya, pl Pesten tuti van.
    Én minden nap Szekszárdon vagyok, de nem tudok ilyen parkokról.
  • mumpic
    #502
    Elvileg Pécsett van. Meg én úgy tudom hogy vannak parkok Pakson, Szekszárdon, meg Kaposváron.
  • leho94
    #501
    hát , utca nemjó?
  • kidboy
    #500
    köszönöm szépen a tanácsokat, megfogadom,
    nincs valahol Szekszárd, Paks, Pécs, olyan pálya ami erre van kitalálva?
  • mumpic
    #499
    Tippek:
    -Ne vegyél műanyag sínes korit. Nézd megjól, van hogy műanyag, lefestik, és alumíniumnak néz ki. Ha nagyon nincs más, akkor olyan műanyag sínest vegyél, ami vastag/erős/van valami üvegszál vagy ilyesmi erősítés benne. Ez utóbbi a roces korikra volt jellemző régen, nem tudom most mi a helyzet.

    -Csapágyat tessék megszemlélni. Ha nem Abec, vagy ILQ, akkor ne vedd meg, mert egy koriba 16 csapágy kell (ha mind a 8 kereket benthagyod, de nem is ajánlatos kivenni őket, max agresszívnél), és egy készlet normális csapágy annyiba kerül mint egy jó minőségű olcsóbb kori.

    -Kerék, a méret kb mindegy, ahogy érzed. Fitness korik 78mm 82mm között szoktak lenni, annyira nem számít, úgyis lekoptatod.
    A keménységet A-val jelölik. 78A -s kerék nagyon puha, szinte megtapad az aszfalton, lassabban lehet vele menni, de könnyebb vele megállni. 84A már gyorskorikban, vagy freeskate korikban szokott lenni, elég kemény, és gyors. 90A körüliek szerintem csak agresszív korikban vannak.

    -Olyat vegyél ami kényelmes. Ha már valszeg nem nő a lábad, akkor passzentos korit vegyél, mert a nagyban lötyög a lábad, nehezebb irányítani, plusz a bélése is lapulni fog, tehát a nagy mégnagyobb lesz, a passzentos meg max kényelmesebb kicsit. Kisebb méretűt ne vegyél, beleőrűlsz egy két óra korizásba, úgy fog fájni a lábad.

    -Féket minél előbb szereld le. :) Persze, az elején rajtahagyhatod, megnézni hogy milyen, de ne nagyon szokd meg. A fék a hátsó kerék tengelyére van felrakva, ha kiveszed, akkor nagy lesz a tengely, érdemes a korival együtt venni egy darab normál hosszúságú tengelyt is.

    -Legyen nálad imbuszkulcs ha korizol, lehet hogy kellhet leszerelni a kereket, vagy megszorítani a tengely csavarját.

    -Vegyél védőfelszerelést. Csuklóvédőt mindenképp, mert rohadtul tud fájni ha ráesel, még akár álló helyzetből is. Én a térdvédőt is nagyon ajánlom. Könyökvédő meg sisak csak akkor érdemes, ha nem érzed magad biztonságban. Ha mindenképp a könyököddel felszántva az aszfaltot akarsz fékezni, akkor vegyél :). Sisakra nekem egyszer lett volna szükségem, pont úgy estem el, hogy megállított egy demszky-oszlop, de megúsztam egy púppal. :o)
  • kidboy
    #498
    mennyi??? 63k, én csak képet láttam róla, ár nem volt ott, na jó lesz valami 5-10k-s is. :D
  • leho94
    #497
    wow , van ára , kezdésnek sztem valami olcsóbb is megteszi , lehet nemis fog neki tetszeni:D
  • mumpic
    #496
    Jó kis korit néztél ki kezdésnek, 63k
    vannak fasza fékező technikák, amit jégen tudsz, azt kis gyakorlással át lehet ültetni aszfaltra is.
    fék
    fék2
    Igen, megeszi a kerekeket, de azok amúgyis amortizálódnak. Máshogy biztonságosan amúgy sem lehet megállni, csak csúszva fékezve. A sarokféket meg nem szabad használni, nagy sebességnél életveszélyes is lehet, arról nem is beszélve, hogy beleakadhat bármibe, meg közé és az utolsó kerék közé is beakadhat kavics, ág, stb.
    Kezdésnek nem száguldozni kell megtanulni, hanem fordulni, fékezni, állni egy helyben, sebességet csökkenteni, növelni, hirtelen irányváltoztatásokat, mozgásból megállni, vészfékezni, előre, hátra menni. Míg ezeket gyakorlod, úgyis növeled majd a sebességet. De mondjuk akiben van félelemérzet, az csak nem megy bele olyan száguldásba, amiből nem tud megállni.
  • leho94
    #495
    naggyából erre :


    amugy most próbálgatok slideolni korláton savanna-ban , több kevesebb sikerrel , tnap sikerült a 540 talpról :D
  • kidboy
    #494
    ok, köszi, NIKEBAUER Supreme Accel Lite de ezzel h lehet megállni, mert nagyon sok korinak van ilyen fékezője a jobb sarkánál ha jól tudom, de ennek sehol nincs. Az agresszív kori az mire való?
  • trogerzsiger
    #493
    A görkori az összefoglalja a korikat, a fitnessz meg egy fajtája a koriknak, ezekkel lehet csak gurulni mozogni, esetleg szlalomozni..