772
Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • Mike at home
    #572
    hát pedig nem olyan
  • Mike at home
    #571
    én sem tudok hátrafelé menni, pedig elmondták 1000x, hogy kell, de ahogy mondtad, nem éreztem rá
  • Mike at home
    #570
    persze
    de a jégkori azért más
    a görkori jobban tapad
  • Mike at home
    #569
    na persze
  • leho94
    #568
    :D Nekem meg pont az ellenkező .. Imádok korlátokon csúszkálni stb:D
  • Willenbrock
    #567
    Nem semmi,így valószínű sose tudnék megtanulni de ez nem is a stílusom.Gyorsan akarok hasítani és ha kell gyorsan megállni és akadályt kikerülni.Figurákból nekem elég lesz ha az alapokat megtanulom pl. hátramenet stb.
  • leho94
    #566
    én görkori után ugyanúgy éreztem a jégkorit mintha göriznék :D Szóval nemsok különbség van , annyi hogy nehezebb farolni a betonon :D
  • leho94
    #565
    1 hónap és így kell koriznod :
  • Willenbrock
    #564
    Az alapok közül egyedül a hátramenetet nem sikerült megtanulnom,arra valahogy nem éreztem rá,a koszorút és a faralós megállást elég hamar megtanultam.
  • Willenbrock
    #563
    Akkor el fogom kezdeni azt hiszem-nagyon nem különbözhet a jégkorcsolyától ami az egyensúlytartást meg a haladási technikát illeti.Most azt gondolom nem lesz gond a beletanulás aztán a platzon majd elválik...
  • leho94
    #562
    Szerintem a kettő naggyából ugyanaz :D
  • Willenbrock
    #561
    Könnyebbé teszi a görkorizás tanulásást ha a jégkorcsolya már nagyjából megy?
  • Willenbrock
    #560
    A hétszázát!Na ezt sosem tudnám így megtanulni bármennyit gyakorolnám.
  • mumpic
    #559
    Mindennel lehet fogyni, ami kifáraszt... (nem a fárasztó agymunkára gondolok :P)
    A korit szokták ajánlani csajoknak, mert alakformál meg ilyenek.
  • leho94
    #558
    hát nemtudom , sztem nagyon könnyű , életembe először kori 5 évesen volt a lábamon , 10 perc alatt megtanultam vele korizni , másnap már lépcsőket ugráltam le stb .. igaz azt még csak fitness korival , azóta már agresszív korizom
  • Willenbrock
    #557
    Na most visszaolvastam nagyjából látom mi a helyzet.De mennyire fogyaszt ez?A jégkorcsolya könnyen ment nekem-csak hátrafelé nem tudtam menni,a koszorú is ment.Hasonlít az érzés a jégkorcsolyához,nem nehezebb megtanulni?
  • Willenbrock
    #556
    A görkori hatékony a fogyáshoz is?Milyen korcsolyát érdemes venni?Tescoban 5-6000,sportboltban 15000 Ft-ért láttam.
  • zoola
    #555
    köszönöm, így fogok tenni :)
  • Mike at home
    #554
    márkás korit vegyél, legalább 20-30k-ért
  • galmat
    #553
    egy kis segítség

    Amúgy érdemes koris boltban körülnézni, ott azért sokat tudnak segíteni a választásban, meg talán nagyon gagyi dolgokat nem is árulnak.Ajánlom még a következő oldalt,ahol rengeteg link van, boltok is:

    gorkori.lap.hu
  • zoola
    #552
    Kedves Korisok!

    190 centim és 110 kilóm tudatában elkezdtem kacérkodni a korizás gondolatával. Teljesen kezdő lennék, alkalmankénti 1-2 órás gurulásra kellene. Fő problémám e korcsolyák teherbírása. Az interneten kutakodva idáig kizárólag a Worker márkájú korcsolyáknál láttam teherbírást feltüntetve (ABEC 7 csapágy vonatkozásában 130 kg-ig, ABEC 5-nél 90-110 kg-ig). Tudtok-e valami iránymutatást adni arra, hogy mely márkák mely típusai jöhetnének számításba nálam, ha hobbi célra keresnék, súlyomnak megfelelő, nem noname, viszont mégis mérsékelt árú (~20-25k) "fitness" korcsolyát?

    Válaszaitokat köszönöm, jó gurulást!
  • Djuree
    #551
    habár a 105 kilómat nem könnyű megállítani:D
  • Djuree
    #550
    ez a T-fék elég jól legyalulta a kerekeket:S pár ilyen menet és nem marad kerekem:D
  • Djuree
    #549
    ma gyakoroltam az üres tesco parkolóban egy másfél órát. elestem párszor, de hála a védőcuccoknak nem lett bajom:) elégedett vagyok magammal, megtanultam fékezni, meg kanyarodni elég jól. kicsit fura a kori, mintha nem tartaná eléggé a lábam, kicsit billegek vele/benne:S de lehet csak én érzem így, lehet így a jó, nemtom. le is fáradtam, úgy fáj a bokám mint állat, izomláz lett benne, elég erősen kellett tartanom hogy el ne dőljek:D gyenge a bokám, hála a 10+ éves kosarazásnak, az ínszalagok is megsínylették, de majd beleerősödök, meg futok is rendszeresen.

  • Mike at home
    #548
    +1 kiugrasz a fűre
    teljesen jó megállási mód
  • mumpic
    #547
    1. hóeke
    2. szlalomozol
    3. T fék
    4. megtanulsz hirtelen megállni, pl hoki fékkel, powerslide-dal.
  • leho94
    #546
    nincs valami jó tippetek lassításra korival ? Mert ma majdnem megszívtam , kereszteződés után volt egy korlát teljes erőmből mentem erre hallottam hogy jön egy kocsi , viszont annyira begyorsultam hogy nemtudtam megállni :D Végül kiugrottam a fűre , de még1x nem akarok így járni:D
  • Djuree
    #545
    bakker hogy nem lehet módosítani a hsz.-t:(

    most voltam a fogarasi tescoban, a parkoló hátsó része tök üres mindig, asszem ott fogok gyakorlatozni:) kicsit gány az aszfalt, de nem vészes annyira.
  • Djuree
    #544
    14.ker.-ben lakom.
    mindjárt kimegyek az erzsébet térre hátha látok korisokat. egyenlőre csak cipőben megyek:)
    voltam a hősök terén is, de le van zárva, jön az ukrán elnök:S
  • Mike at home
    #543
    Bp-n merrefele

    hehe, látnod kellett volna, én mit bénáztam agrokoriban a Lánchídról lejövet :))))
  • Djuree
    #542
    hello.

    tegnap vettem egy rollerblade astro 500 korit alig használtan.
    gondoltam korizok, 10 éve nagyon tudtam. most viszont már alig bírtam kimenni a panelből, az utcán meg szánalmas hogy mit össze szerencsétlenkedtem, látni kellett volna. aki látta hogy szembejövök a járdán, az gyorsan lement a fűre:D
    nem gondoltam volna hogy így elfelejtettem.

    alig bírtam megállni a zebra előtt, majdnem kigurultam a kocsik elé, a szivbaj jött rám. most egy darabig csak néptelen utakon fogok gyakorolni, csak az a baj hogy Bp.-en nincs ilyen:(
    nem tudtok valami nagy betonplaccot pesten ahol lehet gyakorolni, és jó az aszfalt is, és nincsenek sokan?
    meg jó lenne ha tanitgatnának a nagyok fékezni, nem tudok megállni, félek korizni is a tegnapi bénázásom után:(
    pedig régen fék nélkül úgy álltam meg ahogy nem szégyen. nagyon jól ment, még versenyen is voltam.
  • csiatt
    #541
    - mondomnereklamozz-

    - am. nem tudom mit olvastal de ne nem kerdeztem toled semmit -
  • Ger0121
    #540
    A csapágyas dologra én is csak annyit mondanék, hogy nem a számozása a mérvadó!
    Mi Abec 3-5 el nyomjuk agresszív korcsolyában, és nem volt még gond.
    A használattól is függ az élet tartama. Aki a homokból fut rá a patkára ne várjon hosszú életet még Abec 22 től sem :D
    Én csak Street en korcsolyázom már (lábtörés óta.) Szinte csak Manual és ugrálás. Patka korlát nagyon ritka. Ott megfelelően viselkedik az Abec 3 egy Rollerblade Alfában.
    Üdv.
  • Mike at home
    #539
    aha, hát az meg ritka mint a fehérholló
    de mivel nem fog válaszolni úgysem, reklám
  • praksi
    #538
    mondjuk aki ajándékba kapta, és valamilyen oknál fogva nem kell neki.
  • Mike at home
    #537
    ki az a marha, aki az új, nem használt koriját hozzád beviszi? akkor minek vette? ezen az üzleti modellen még finomíts kicsit!
    ha nem válaszolsz, akkor hirdetés címén kitöröltetem a hsz-edet innen
  • csiatt
    #536
    - nereklamozz -
  • predator1982
    #535
  • Mike at home
    #534
    megvan a nyoma
    de legalább nem ájultam el :)
  • Sceleton
    #533
    Hát azért van különbség. Az ABEC 3 -as alig bír valamit. egy-egy szám eltérés nem érezhető, de 3 már igen. :)