772
Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • mumpic
    #732
    Nem egy srácot láttam már, akiknek a korizás az, hogy fossáhasznált csapágyakkal nekifutnak, és csúsznak másfél métert a 10 centi magas padkán.
    Közben picsognak, ha lebasszák őket, emberek közé nem mernek menni, mert fékezni nem tanultak meg, a kis kerekek meg a szar csapágyak miatt nem tudnak gyorsan menni, meg kb sehogy, mert a nem teljesen sima aszfalton már szenvedés a haladás.
  • flashpointer
    #731
    oké, majd két korlát között elugrok kicsit gurulni is, hogy ne essek el előremenet közben, köszi a tanácsot!
  • mumpic
    #730
    tanulj meg rendesen korizni, és nem lesz unalmas a sima gurulás, és nem fog kitörni a bokád sem, semmilyen koriban ;)
  • flashpointer
    #729
    Jó az agresszív is, mondjuk kicsit lassabb, kényelmesebb, meg ha ugrálgatni is akarsz vagy csúszkálni nem kell legalább másikat venni. (Csak gurulni sztem elég unalmas .D

    Amúgy reklám nélkül de érdemes skateworldön nézegetni, a Powerslide Cell FSK 09 ami linkeltél pl egy tizessel olcsóbb, ráadásul ami ott van mind márkás és nem gagyi amiben kitörik a bokád. A head meg egy kalap szar.
    Próbáld fel melyik a legkényelmesebb és úgy válassz, fitnessben ilyen 20 fölött már csak a kényelemben van különbség.
  • Kurt97
    #728
    Sziasztok, vásárláson gondolkozom, csak kéne segítség hogy milyet vegyek. Régebben tudtam korizni tűrhetően, de azóta eltelt pár év.

    Először belerázódnék (régebben tudtam úgy-ahogy), aztán városban használnám. Egy minél simábban guruló, mozgékony korit szeretnék, lehetőleg egy kisebb darabot ne egy hatalmas bumfordit, ~30e-ig.

    Ki is néztem párat, ezek közül melyiket érdemes választani?
    Legjobban a Mission BSX 2010 tetszik, de ez hoki kori, lenne valami hátránya ha ilyet vennék utcai használatra? Úgy tudom kevésbé tartja a lábat. (link)
    Ami még tetszik az a Head H5, 20 alatt van, de elég jól felszereltnek láttam. A Head jó korikat csinál? (link)
    Ezeken kívül még a Powerslide D2-n (link), a Powerslide Cell FSK 09-en (link) a Worker Madridon (link), és a Roces Slim 101-en (link) gondolkozom.


    Egyébként a fitness korik kinézetre nem tetszenek, ezért jön be pl a Mission BSX vagy a Powerslide Cell FSK, azok nem olyan gagyi kinézetűek. Agresszívot jól gondolom, hogy nem érdemes venni ilyen célra?

    Köszönöm a segítséget!
  • predator1982
    #727
    pont emiatt szakadt le állandóan a lábad, dög nehéz az a kori:-)
  • zdlr
    #726
    nem tudom, én használtan vettem, de olyan 35től indulnak újonnan ha jól emlékszem.. meg az enyém még valahol az első-második széria körüli. azóta már jó pár új kijött.
  • Mike at home
    #725
    olyan korit vegyél ami kényelmes
    1 számmal nagyobb az pont jó általában
  • zotja22
    #724
    ja még vmi. 42 es lábam van,az gáz ha egy számmal nagyobb korit veszek? (mert csak ilyen méret van)
  • zotja22
    #723
    ez mennyibe fáj? :)
  • Mike
    #722
    én is arra használom atz agromat
    szerintem városban jobb az agro mint a fitness, a kicsi kerekeivel
  • zdlr
    #721
    persze, nagyon száguldozni nem fogsz vele, a kisebb kerekek (agresszív) miatt, de tökéletes, én egy ilyesmit használok ugyan erre a célre:

    (már) én is csak gurulok és nekem sem jönnek be a fitnesz korik :)
  • zotja22
    #720
    és szted jó városi használatra is? Mert nem akarok ilyen gagyi kinézetű "fitnesz" korit... tehát csak simán korizgatnék vele,semmi "szlájdolás" :)
  • zdlr
    #719
    örök kedvenc, az egyetlen hátránya, hogy nem ugyan azt a szabványt használja a sín rögzítéséhez, mint a többi mai márka, szóval ha cserére lenne szükség, akkor mindenképp roces sínt kell venni hozzá, ami nem tudom mennyire beszerezhető manapság.
    de nem hiszem, hogy eltörnéd, amúgy kurva jó kori.
  • zotja22
    #718
    hali. roces Majesticröl mi a véleményetek?
  • redmonk
    #717
    Skateworld, SoulSkate
    Én nem vagyok pesti, nézd meg a honlapjukat.
  • zotja22
    #716
    halika. Pesten hol tudok nagy választékból görkorit vásárolni? Agreesziv korik érdekelnek. Roces,k2, ilyesmik...??
  • redmonk
    #715
    Xsjado Chris Farmer White 4.1 Boot - most akciós
  • Mike
    #714
    Kell vkinek a fitness korim egy 20-asért? Alig használtam, csak állt a dobozában. Régebben is hirdetgettem 30-ért, a kutyának nem kellett ennyiért, úgyhogy most kérek érte 20-at. ahhoz képest, hogy mennyiért vettem, ez már padlóár.

    Rollerblade Areo 10
    gyorsfűző, rezgéscsillapítás (térkövön pl. kurvajó), alusin, és még ki tudja mi minden földi jó (anno fél oldalas lista volt hozzá mi mindent tud).
    Leginkább túrázásra ajánlom, éppen emaitt a bokát sem fogja annyira mint a szimpla fitness kori. Annyi baja van, hogy nekem fáj benne a lábam (és ugyan ezerszer elmondtam mindenkinek, hogy ne vegyen olyan korcsolyát ami nem kényelmes, én nem tudtam neki ellenálni). Idén is kipróbáltam 10 percre, nincs értelme tartogatni.

    méret: 27,5 cm vagyis 42,5, kerék 82mm/82A, abec7

    megvan a doboza, minden alaktrésze, zacskó, stb.
  • redmonk
    #713
    Na végre megtudom rendelni brand new görimet.
    Xsjado Avant
  • Mike
    #712
    95? honnét vagy?
  • zdlr
    #711
    a görkori látványos! mindig is az volt, emlékszem, mikor én kezdtem/koriztam, akkor kb annyi fogott meg benne, hogy láttam valakit leugrani egy 5ös lépcsőt. akkor tudtam, hogy nekem kori kell. 95 talán.

    97ben hagytam abba kb. mikor apám kidobta a korimat, mert összetörtem magam (aztán egyszer újra kezdtem, de akkor már paráztam az eséseketől, most már csak gurulok), és akkor még ritkák voltak a csúszások is, ugrálás és lépcsőzés volt a menő abban az időben, csövön/padkán max sima slide, royal és soulgrind. olyan korikkal amikkel kb. most el sem tudnátok képzelni hogyan lehetett csúszni. roces fco és hasonlók.
  • redmonk
    #710
    USD Akció a Skateworldnél
  • redmonk
    #709
    Írtam néhány emailt, hogy a Valo-nál is annyit jelent-e a 48-as méret mint mondjuk Xsjadonál azaz 31cm. Amennyiben a válasz igenlő lesz, már rendelem is a cuccot egy kevés módosítással de ugyanolyan áron fehér featherlite2 sínnel.
  • Mike
    #708
    nice
  • redmonk
    #707
    Sziasztok

    Mi a véleményetek erről a göriről? Ebből kapható 48-as. Teljesen mindegy, hogy felmegyek Pestre és ott nem találok vagy olyat amit nem szívesen viselek vagy bepróbálom így ezt a méretet. Mellesleg ez 31cm-t jelent ami elvileg jónak kell lennie.
  • Mike
    #706
    mondjuk itt Bp-n van elég hely
  • leho94
    #705
    én épp azért hagytam abba a korit, alig találtam helyet ahol tolhatnám :S
  • redmonk
    #704
    ezzel nem teljesen értek egyet...ugyanis korisok is tudnak szaltózgatni meg ilyenek, nyílván nem nagyon látni ilyet. példaképp hoznám fel a videóakat amiket vimeo-n nézegettem kb. egy kezemen meg tudnám számolni hányszor láttam szaltót stb.
    viszont a csúszások nagyon ott vannak
    szerintem korival azért majdnem, hogy több helyre el- fel- át lehet jutni
    de ez persze egyéni vélemény
    azért én kipróbálom mindenképpen és kihozom magamból a legtöbbet
  • Mike
    #703
    hát nemtom
    nekem már akkor kezdett tetszeni, amikor előszőr megjelent itthon, úgy 97 körül, és két évet tipródtam mire vettem, mindeki mondta, hogy nemvok normális :D
  • leho94
    #702
    valószínűleg azért mert nem olyan látványos sport , aki nem próbálta vagy korizni se korizott sose az nem fogja megérteni hogy milyen trükk az éppen.. viszont ha bmxel szaltózol 10-et közbe vázpörizel akkor leesik az álluk :D
  • Mike
    #701
    a görkori minden téren visszaszorult vmiért, x-treme channel-en is már csak elvétve van
    mondjuk én is 1999-2002 körül koriztam sokat, mostanában kevésbé, volt olyan év, amikor elő sem vettem (de tavaly igen, és rájöttem, hogy még minidg szeretem, igaz csak gurulgatok :)
  • redmonk
    #700
    Gyerekek, jól vettem észre, hogy a hazai göris élet nem kicsit háttérbe szorult a deszkások és BMX-esek mögött? Például gondoltam átlapozok néhány újságot és szomorúan vettem észre, hogy az Offline Magazinban egy darab göris cikk sincs. Mi lehet ennek az oka szerintetek?
  • leho94
    #699
    amúgy innen valakit nem érdekelne egy 46-os USD Legacy venom kori?:D fél évet használtam, kerekek sincsenek nagyon elkopva.. 43-44-es lábra jó elvileg
  • redmonk
    #698
    okés rendben, köszi szépen a segítséget és lehetőséget mindenképp megfontolom majd a dolgot, bár szerintem tuti, hogy 48-as méret kell majd
  • bauer15
    #697
    lemértem figyelj 29.7 cm de eléggé nehézkes lemérni mert ugye merev váz.Ha esetleg érdekel majd és Pesten jársz írj előtte és ha megvan még a kori simán elviszem felpróbálhatod,mehetsz benne és döntesz:)
  • redmonk
    #696
    Úgy 8-9 éve korizgattam, értem ez alatt, hogy tudtam menni megállni aztán ennyi. De hát akkor még ugye ilyen fitness, olcsó szar műanyag korira telt csak arra is használtan, szóval nem voltak a körülmények ideálísak sajnos. Most viszont nincs bennem semmi félelem meg ilyenek, szal nyugodtan eshetek. Ebben a bokaszorítós dologban van igazad. Kösz.
  • Mike at home
    #695
    mi az a bokaszorító?
    vmiféle fásli szerű dologra gondoljak?
    ha rendesen bekötöd a görkorit, akkor az tartani fogja a bokádat, abba már semmiféle plusz tartás nem kell

    naja, szard csak le
    aztán majd úgy is kitapasztalod, mi kell és mi nem
    ha az elején megszokod, kevésbé fog zavarni később :)

    tudsz korizni egyébként?

    ja és én 27 évesen kezdtem, igaz, nem is jutottam semmire :) de azért szeretem
  • redmonk
    #694
    Nos, kaptam választ a skateworldtől, miszerint:
    Az USD göriket 47-es méretig gyártják.
    Xsjado és Razor göriket 48-ig.
    Egy kicsit bajban vagyok, mert USD nagyon bejön. Mindenképp egyszer majd felkell mennem Pestre, fogalmam sincs mikor lesz rá időm. No mindegy. Lemértem a talpam ahogyan azt kell és 29.9cm. Bauer ha szépen megkérlek lemérnéd valahogyan azt a 47-es korit. A nagylábujj helyének végétől a sarok helyének középvégéig. Ajjajj, lesznek még itt gondok xD
  • redmonk
    #693
    ja én is inkább USD termékekre voksolok, az is lesz...először ezt a lábméret gondot kell megoldanom...bokaszorító csak az elején kell nekem mert ismerem a bokám, de 1-2 hónap után elhagyom...ami rajtam lesz jó ideig a többi az biztos, aztán majd kitapasztalom, az, hogy mások hogy néznek rám, hogy kivagyok párnázva leszarom. hamarosan meglesz a göri választás és posztolom majd ide.