55
AC97 integrált audio, driverem ocsmányul rögzít
  • badfear
    #55
    Sziasztok! Nekem lenne egy problémám. AC97 Realtek hangkártyám van (ha jól tudom) és azt nem tudom, hogyan lehet rajta a mikrofont kihangósítani. Hogy a hangszóróba kihangósítsam a mikrofont. Nagyon kéne a segítség. Előre is kösz.
  • Long_Gun
    #54
    Az AudioCodec 1997, 1 specifikáció, mely leirja hogy a cuccnak mit kéne tudni, jelenleg a 2.3-as verziónál tart. Csip és alaplap függő hogy mit hoznak ki belőle: pl. a Realtek alc655 18 bit 48Khz DAC-al és 20 bites ADC-el, 6 csatornás, 90 dB jel/zaj viszonnyal, digitális kimenettel, eax 1,2 vel a3d vel hrtf 3 és sensauraval de ettől még lehet ennek is szar hangja ha az alaplap gyártó elcseszi a körítést :)
  • dreamlake
    #53
    Valaki azzal ijesztgetett, hogy az AC97 kifelé csak 22 KHz-et tud leadni, viszont a specifikációban nem írták, hogy csak ennyi lenne.
    Erről mi a véleményetek?
  • Breki33
    #52
    erre volt külön fórum anno rendesen körbejártuk a témát

    még XP-s panel is lett hozzá
  • ollie
    #51
    nem csak a digit. kell lennie 2 analog kimenetnek is. az egyik a normal sztereo, ami megy a mélynyomóba, a másik meg a két hátsó hangfalhoz...
  • Zozo76
    #49
    Na rajottem hogy miert "farad" el a midi egy ido utan. Kolcsonkertem egy hangkartyat es azzal semmi problema sincs. Most csak azt kellene kitalalni hogy software vagy hardware problema. De a vege ugy is az lessz hogy veszek egy hangkartyat... :)
  • Gerry
    #47
    Nekem NEM SB-m van, és mégis gyönyörűen szól 5.1-ben, van rajta optikai (SPDIF) kimenet is, igaz nem használom...
  • Mike
    #46
    Nem értem miért mindenki az SB-ben gondolkodik. Mert ők a nagy túlélők? Vagy mert olyanok a hangkártya fronton mint anno a VHS volt a video terén?
  • Gerry
    #44
    Milyen is pontosan a hang chip, nézd meg mi van ráírva!
  • zakika
    #43
    sajna azzal se mukodik, sot nem is megy vele pl a winamp es nem talalja meg a 6 chanel csak kettot
  • Gerry
    #42
    Nem a VxD driver kell, abban nincs is, hanem a WDM, de a legújabbat le tudod szedni a www.cmedia.com.tw-ről...
  • zakika
    #41
    koszi, elvileg en is tudom, de gyakrlatban az advancedben nincs ilyen opcio. kerestem driverfrissiest is, de lefagyott tole a windoc 98 tehat vissatetem a regit.
  • Gerry
    #40
    Elvileg a mixer.exe az alkalmazás, ami a systray-en csücsül miután a win beindult, azonbelül pedig a settings, talán advanced, vagy valami hasonló, és ott enable virtual 5.1 speaker asszem, de most a munkahelyi gépemnél ülök, úgyhogy pontosabban nemtudom leírni...
  • zakika
    #39
    koszi,
    nekem ilyen nincs... hol talalom meg?
  • Gerry
    #38
    Be kell kapcsolni a hangerőszabályzóban a virtual 5.1-et, ekkor éled föl a maradék két hanfal is, nekem is ez volt a gond...
  • zakika
    #37
    lehet hogy valaki tud segiteni...
    vegre osszeszedtem mident egy igenytelen haizmozihoz szamitogepen. amikor kiprobaltam nagy volt a csalodas - az 5.1 hagbol nem lehet hallani a beszedet, olyan mint ha csak az soround menne. kofigom C-media hangkartya (itt lesz a gond valami uj driver kell vagy micsoda?), Sony DVD DDU1612, Creative 5.1. harombemetes hangfalak

    segitsen valaki ha tud
  • Gerry
    #36
    Driverfrissítés lehet a megoldás...
  • mikike
    #34
    Haveromnak Acorp 6A815E1/EP1 alaplapja van integrált hangkártyával. Hangja viszont nincs. Nem találok hozzá drivert, ami az acorp oldalon van soundmax progi azzal nem megy. Nem tudja valki mi kell ehhez az alaplaphoz?
  • Gerry
    #32
    ITT keress rá a pontos tipusra, és melesz!
  • Gerry
    #30
    Ja, köszi megnéztem, de nem ez a hiba, valószínűleg hibás ennek a szériának a hangchipje, mert linux alatt is ugyanazt csinálja: egérmozgatáskor kerreg, ha CD-ről vagy HDD-ről tölt a gép, akkor meg pattog, ezen sem a latency patch, sem legfrissebb driver nem segít...
  • Gerry
    #29
    Ki a gyártó?
  • Atus01
    #25
    Nekem is ALC650 van, és nagyon szép hangja van.
  • kovacsamd
    #24
    MSI KT266-OS ALAPLAPON NAGYON KIRÁLY ÉS A HANG IS KRISTÁLYTISZTA!!!!!
  • Gerry
    #23
    Üdv mindenkinek, egy olyan problémával találtam a minap szemben magam, amivel egyelőre nem jutottam semmire. Adott két alaplap (ABiT VH6 és VH6-II), mindkettőn AC97-es alaplapi hangchip: Avance Logic ALC100P.

    Mindkét alaplapnak ugyanaz a hibája: Ha a Windows betöltődik, a bejelentkező hang uán zizegő hangot ad a hangkártya, ha mozgatom az egeret (PS/2, Serial, vagy USB tökmindegy), vagy a CD/HDD olvas.

    Próbáltam BIOS-t frissíteni, új drivert letölteni, másik Windows-t telepíteni (Win98SE/WinMe), semmi változás.
    Először azt hittem, hogy a hangchip adta meg magát, de azután mondta egy ismerősöm, hogy az ő alaplapján (VH6-II) lévő hangchip is ezt csinálja.

    Szériahibásak lennének ezek az alaplapok?

    Ha valaki tud megoldást (azon kívül, hogy alaplapi hangchip letilt, másik kártya bele), legyenszíves ossza meg velem!
  • l3alF1aKe
    #21
    bocsesz...alc650 codec chip (realtek)
  • l3alF1aKe
    #20
    alc650 ugyanugy ac97 codeccel megy mégis más-)
    6 csatornás...éshát 4.1 es hangfalszettel meg kell hogy mondjam kircsi hangja van. Nem sok különbség van e között meg egy live között..
    Annyi egész pontosan hogy ez min. 20% ot von le a proc ból...live meg csak 10 et vagyhogy. audigy meg társai meg....-)
    szal attól függ milyen az ac97, hogy milyen chip hajtja.
  • corleone
    #17
    Egy csapda: most jöttem rá, hogy nem SB live! value-t vettem, hanem oem SB live! tc 4830-at. A különbség, hogy az előző dobozos és talán kapunk hozzá még 1-2 csatlakozót. Viszont az utóbbit árulja szinte minden bolt. Az ára a kettőnek érdekes módon szinte tök ugyanaz.
    Egyébként az ISA-somat (crystal) én sem cseréltem volna le, nagyon szépen szólt. Sajna az új alaplapomon csak PCI hely van, ezért kellett... Egyébként némely hangkártya hardwares, ezek persze erősebbek (bár nem feltétlenül szólnak szebben), az SB Live! széria nem ilyen, ezért kell a potit kicsit fentebb tekerni.
  • corleone
    #15
    Az Abit SA6 is AC97-el van szerelve.
    A nagymamám zsebrádiójának a hangjához tudom hasonlítani a minőségét. Csupán a lényeget hallani rajta. A zene igazi élvezetét nem nyújtja. Hosszú válogatás után beüzemeltem egy Creative SB Live! value-t. A különbség: óriási. Csak legyen hozzá illő zenedoboz is! Egy 3-4 e ft-os hangládával nagyon el lehet az összhatást rontani!
  • Jocó
    #13
    szar....
  • Jocó
    #12
    Ez túl hosszú vélemény volt róla...:)
  • Lufo
    #11
    AC97 vacak
  • diegho™
    #10
    Nekem AristoKt-133 Ac97 integrálva és kristálytiszta a hang!
  • kowajano
    #9
    MX 300 csak 1 példa volt egyébbként nemhiszem hogy nagyobb gáz lenne vele mint 1 alaplapi szutyok integrált szarnál :)
  • Protozerg
    #8
    Valóban nem, de az MX300-nak van egy nahy hátránya: sok mindennel inkompatibilis, mind hardveresen, mind szoftveresen. Egyébként tényleg király.
  • kowajano
    #7
    lehet de nem hiszem hogy ugyanolyan minöséget tud mint mondjuk pl. egy MX 300
  • Protozerg
    #6
    Ellent kell, hogy mondjak. Egy ideig én is utáltam az alaplapi hangot.
    Az ABIT VH6-on VIA hangcsipp van, nagyon jó a hangja, de hallani az alaplapon száguldó megaherceket. Kipróbáltam egy VH6-II-est, ezen egy ALS csipp (Avance Logic) van. Olyan csendes mint bármilyen normális hangkártya, semmilyen plusz zajt nem ad. Teljesen korrekt.
  • kowajano
    #5
    integrált audio a lehetö legszutykabb még egy sb16 is jobb nála vagy egy sb kompatibilis is jobb :)
    Tuti nem vennék AC97 alaplapot vagy kikapcsolnám
  • Bradock
    #2
    Nekem meg halladszik a hangszóróba ha az égér mozog, sőt a tray óra másodpercenkénti kattanásai is. Le is tiltottam BIOS -ból és hangkártyát használok.
  • zoolinet
    #1
    Epox-8KTA+ alaplap, integrált AC97 Audioval
    VIA VT82C686A chipben
    képtelen normálisan hangot rögzíteni.